Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Manci


Manci
tag

1.: Érdemes elmászkálni Media Markt-ba, Tesco-ba, stb.., hogy az ember megnézhesse (pld.monitor), fogdoshassa (pld. telefont), hallgathassa (pld."hangcucc") a máshol is megvásárolandó terméket. Ebben az árkategóriában BIZTOS van egy rakással, és nem fogsz kellemetlen meglepetésbe ütközni

2.: Mit vártál 5.000 HUF -tól? Személy szerint nagyon rossz tapasztalataim vannak ezekről a hulladék dolgokról, CSODA, hogy szól.

Mindazonáltal jó volt az írás.

Aha. De. Igen.

(#2) Engineer086


Engineer086
Modder

Köszi az írást, legalább tudom, hogy mit NEM kell megvenni..

Szvsz én a Kama Bay Amp-ot vettem volna meg és azt használnám a hangfalakkal, legalább egy- a későbbiekben- felesleges kütyüvel kevesebb lett volna a lakásban.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#3) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

"mellette pedig a levegő mozgását elősegítő rés található."
Talán reflex rendszerű a mélynyomó, és te ebbe a mondatba inkább reflex nyílást vagy reflex csövet akartál írni?
(Amúgy képről fának néz ki a ládikó anyaga)
Hangszínszabályzót szoftveresen vagy kénytelen állítani, 5ezer forint körül többre ne számíts. :)

(#4) Samus


Samus
addikt

A mély alján mi az az X alakú ragasztásnak látszó tapasz?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) MaTTeS válasza Frigetrus (#3) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Jó lesz az MDF-nek is :D

Nem rossz a cikk, viszont 5000Ft-ért csak valamilyen 2.0-ás szettet néztem volna. Inkább legyen 2 "normálisabb", mint 3 hulladék hangfalad.

(#6) kcsa válasza Samus (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Biztos leragasztotta hogy ne szellőzzőn :))

(#7) 30z.Samu válasza Samus (#4) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is azt néztem értetlen fejjel. :F

Sic Parvis Magna

(#8) Frigetrus válasza MaTTeS (#5) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Én is MDF lapra gondolok. Szerintem az.

Samus: írta, hogy túl sok volt a mély, gondolom ezzel javított rajta. Elvileg nem kellene ilyet csinálni, és nem is volna szabad egy normálisabb hangfal esetén, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy nincs gyárilag normálisan méretezve a doboz, és leragasztott reflex csővel szebben szól.

(#9) MaTTeS válasza Frigetrus (#8) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nekem az előző 70ezer Ft-os Heco Victa Sub-om is csinálta nagy hangerőn. Portzajnak hívják. Ezért is adtam el. Vettem helyette egy Polk Audio-t, az már tökéletes.
A lényeg, hogy nem csak a belépő kategóriában van jelen ez jelenség. Ha jól tudom a reflexcső hangolásához és méretéhez van köze.

Nem szokták leragasztani, hanem szivacsot tömnek bele. :)

(#10) PC-rev-RM válasza Frigetrus (#8) üzenetére


PC-rev-RM
tag

LOL! Szerintem ilyen árkategóriánál még nem használnak mdf lapot, ez egyszerű pozdorja. Hangfalgyáros tapasztalataimból indulok ki.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#11) Frigetrus válasza MaTTeS (#9) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Tudom, főleg akkor következik be, ha túl gyorsan közlekedik a reflexcsőben a levegő, tulajdonképpen szelel. Azt a szivacsot pedig azért teszik bele, mert abban lassabban halad a levegő, olyan lesz mintha más méretű lenne a cső.
Nem ár függvénye az, hogy mennyire van normálisan megcsinálva egy láda :)
Lehet, hogy a cikkírónak az a gond, hogy "hupog" a láda, vagy csak szimplán túl sokat kiemel a cső és túl hangos, és lehet hogy így beragasztva jobb mint eredetileg.

PC-rev-RM: akkor legyen pozdorja, egy hangfalgyáros biztos jobban tudja ;) lényeg hogy fának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#12) PC-rev-RM válasza Frigetrus (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ok, elnézést, ha kioktatónak tűnt a hangnem, szó sincs róla. :R Egyébként engem meglep, hogy nem műanyag, annál a pozdorja is klasszisokkal jobb.
Sajnos a 2002-ben 42e FT-ért vásárolt Jamo E430-asom is csak pozdorja, de nem ez a legnagyobb baja. Matricán "Denmark" van, meglátod belül: kínai.
A (kínai tulajdonú) hangfalgyár ahol dolgoztam, Sony, Philips, JVC dobozokat gyártott, elámulnátok, ha tudnátok, mi ment ott. A Sony volt egyedül mdf, de annak meg olyan lágy PP hangszórója volt, hogy kár volt a dobozért. Full profit a cél, ezért patinás angol hangfalgyártók is spórolnak, amin csak lehet.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) vamzi


vamzi
őstag

Meglepően hamar megfog fulladni az a mély hangszóró ilyen leragasztásos megoldás mellett. Inkább szivaccsal vagy vatelinnel tömd ki. Egyébként 1-2.000 Ft plusszal sokkal jobb rendszert vehettél volna.

(#14) Manci válasza vamzi (#13) üzenetére


Manci
tag

Ott a pont!!!

5.000 HUF-ért vesz az ember egy ilyen használhatatlan sz@rt, ahelyett, hogy várna 2-3-4-5 hetet (kinek mennyit), összevakarna még rohadt pár ezer forintot, és nekiesne egy jobb kategóriának 8-10.000 HUF-ért. Továbbmenve 10.000 + 1-2 ezerért meg ténylegesen KIFEJEZETTEN jó, 2 utas, MDF 2.0-k vannak Genius HF háza táján is.

A Genius SP-HF 1250x pld. egy igazi tesztgyőztes darab, a logout-on még tuningolták is, igazi hi-end profi házmozi szintű minőséget produkálva, Nekem ilyen szól hátul, használtan pont valami 8.000-ért lehet megvenni, és ezért a tűzbe tenném a kezem!!! Ha jól emlékszem valami 14-15.000 volt anno. Olyan jól szól dobozból kivéve (bejáratás nélkül - 35-40 óra), hogy beszarsz, még passzívként is megérne vagy 25 rugót.

Tudom, hogy 10.000 Ft pont a duplája a témában szereplő 5.000 Ft-nak, de akkor is nem egy hülye Kinder tojást veszünk, hanem egy használati eszközt, amit minden nap használunk és nagyon nem mind1, hogy hogyan. Tisztában vagyok vele, hogy hatalmas nagy csóróság van (majdnem) mindenhol, sokan nem engedhetik meg maguknak talán még az 5.000 Ft-os "hangcucc"-ot sem, de akkor sem tudok elképzelni SEMMILYEN "S.O.S." helyzetet, ami miatt ne tudnál még hozzárakni 3.000 Ft-ot, és egy ilyen fosra KELLENE beruházni...

...még hogy 5 ezerért műanyag 1 utas nem tom milyen 2.1-et venni.... PPfffpffpfpfffff.... Be kéne tiltani az ilyenek árusítását, többet ront, mint használ. Még az is jobb ennél, ha Te magad alászinkronizálod a filmet, játékot, focimeccset, sorozatot, zenét, .....

Aha. De. Igen.

(#15) Frigetrus válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Jaj, dehogy is, nem volt kioktató :) .
Mindig jó ilyen titkokat megtudni a gyártókról, bár már nagyon régóta tudom, hogy sok hulladékot adnak el drága pénzért.
Küldtem privit!

(#16) Puma K


Puma K
veterán

Az ilyen ipari hulladékokra sajnálom az energiát és anyagot amit rápazarolnak a gyártása során és amiből készül maga a termék...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) raus


raus
aktív tag

Nem rossz!
Abszolút minimalista de néha bele lehet szeretni az ilyen vételekbe.
Jó az írás gratula hozzá :R

(#18) nebulo


nebulo
tag

Nos az a helyzet, hogy a doboza totál műanyag. Nyilván tisztában voltam vele, hogy az egész hangcucc nem is egy kalap, hanem cilinder sz**. Nem is akartam 5-nél többet költeni, az egész dologra, többek között azért sem, mert az alaplapi hangkártya "elfüstölt", a berakott "noname" meg tán rosszabbul szól mint az alaplapi és egy komoly hangfalpárt értelmetlen lett volna mellé rakni. Mondhatja a kedves olvasó, hogy, akkor lenne valami értelmes hangcuccod már ha veszel jót, de nekem monitor (nem Genius) hangfalakra fáj a fogam haza pedig a HiFi hangfalaihoz a mini-erősítős megoldást tervezem majd, tehát, akkor 10k ért lenne felesleges cuccom.

A cikk lényege nem is az, hogy miért nem "jóféle" ennyi pénzért, hanem inkább az, hogy néha (nem csak a belépőszinten) olyan ocsmányságokat csinálnak a gyártók, hogy értetlenül állsz előtte, hogy mondjuk egy hangszínszabályzó mennyivel dobta volna meg az árat (500 HUF-fal?) és még sincs.

A szivacsos dolog tippet meg nem ismertek köszönöm, majd eljátszók vele! :)

(#19) soundsystem


soundsystem
csendes tag

Jó írás lett !
Viszont nekem annyira nem jönnek be ezek a 2.1 es rendszerek, inkább a sztereó.
Igaz lett volna alternatíva hasonló áron de már mindegy : SP-HF 500A ; Trust Qubic Aktív
A Scythe Kama Bay Amp és az LG hangfalak már jó irányt mutatnak :R

Work Work

(#20) rbence


rbence
senior tag

Én novemberben vettem ilyen hangfalat, mert az akkori laptopom förtelmesen szólt, a fejhallgató meg nem mindig az igazi, mert pl nem hallom,ha a közvetlen környezetem sikít,ha baj van, most hétvégén adta be a kulcsot a cucc, random elkezd sisteregni, majd elnémul a mélydobozka. Egyébként szerintem az árához képest egész kellemesen szól, nyilván nem számítottam csodára, megpróbálom gariztatni, aztán le is cserélem :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.