Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nagisti válasza Memmaao (#149) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Üdv!
Megvételre került az a Tactix Solar? Ha igen, akkor van már valamilyen tapasztalat?
Egyébként teljesen már kaliber, mint az Instinct Solar (méret, kijelző stb. Na meg az árkülönbség).

(#152) Memmaao válasza Nagisti (#151) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, megvettem. Végül 251e forintért tudtam elhozni, mert a 285e árból még lejött 34e ft kedvezmény, ami korábbról volt az eMAG hoz. Hibátlan, karcmentes és él rá a 3 év gyártói garancia. 12 napja van rajtam 7/24 még van benne 22% akku. A méretét hamar megszoktam. A súlya sem zavaró. Vettem rá piros szíjat.

My name is Bond, James... Dean.

(#153) Nagisti válasza Memmaao (#152) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Valóban jól néz ki! S ez most a solar verzió, vagy a "hagyományos"?
Egyébként pont olyan dolgok érdekeltek, mint a méretkülönbség, akkumulátor, na meg a teljesen más kijelző! Az Instinct mérete után nem szokatlan, vagy zavaró ez az 51 mm-es átmérő? S ezt a jelenlegi üzemidőt pl. milyen fényerő mellett sikerült eddig elérni?
Ami meg a kijelzőt illeti, mennyire lehet látni világítás használata nélkül (szabadtéren, illetve zárt térben)? Főleg az Instinct után.
Egyébként miért cserélted le az Instinct solárt?

(#154) Memmaao válasza Nagisti (#153) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem cseréltem le, megvan az is. A kijelző lényegesen nagyobb, az instinct monochrome kijelző azért beltérben lényegesen jobban olvasható, itt a Sapphire be tud csillanni. Kint napfenyben tökéletesen olvasható, szobában félhomályban kell neki világítás. Az akku nálam napra annyit bír, mint az instinct, ez is az is 16 napot megy nálam. Nem érzem lényegesen nehezebbnek.

My name is Bond, James... Dean.

(#155) Nagisti válasza Memmaao (#154) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Azért érdekelnek ennyire, mert az ártól elvonatkoztatva pont az Instinct Solar és a Tactix Solar megvétele között gondolkodom, csak nem döntöttem még el, hogy melyiket.
Lehet, hogy még kérdeznék majd.

(#156) Memmaao válasza Nagisti (#155) üzenetére


Memmaao
addikt

Egyértelműen az instinct solar! 99e körül már ki lehet fogni akcióban. Az üveget az életben nem karcolod meg,.mert jó mélyen van. A kijelző tűéles, az üzemidő pazar, és ha nekivered a falnak, nyoma sem lesz rajta.

My name is Bond, James... Dean.

(#157) vendingo válasza Memmaao (#156) üzenetére


vendingo
veterán

Instinctből érdemes drágábbat (105-110k) venni a 2 év gari miatt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#158) Memmaao válasza vendingo (#157) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, inkább legyen 105e és legyen rá plusz egy év garancia! A tactix delta solar is 251e ft lett végül,és így 3 év van rá.

My name is Bond, James... Dean.

(#159) Nagisti válasza Memmaao (#156) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Korábban egy Suunto Traverse Alphám volt, de az Instinct Solar változatának a megjelenése óta gondolkodom a megvételén. Elsődleges szempont lenne nálam a valódi strapabíróság (hogy szó szerint ne kelljen vigyázni rá), az extra üzemidő és a "normálisan" leolvasható kijelző. Ezeknek mind az Instinct Solar fele meg, de pár hete bezavart a képbe a Tactix Solar azzal, hogy láttam egyet. Jóval minőségibb, de a mérete mellett nem vagyok biztos a strapabíróságában. + Nem vagyok/voltam biztos abban, hogy a kijelzője olyan jól látható.

(#160) Nagisti


Nagisti
csendes tag

Egyébként azért kezdtem el érdeklődni az Tactix felé, mert az Instinct-re több olyan véleményt is olvastam/hallottam, miszerint több esetben zavaróan "felforrósodott" az alja, s elvileg megégette a bőrfelületet is, valamint hogy nem jelzi rendesen pl. a telefonhívásokat. Mivel nincs ilyen órám, csak a véleményekre tudok alapozni.

(#161) vendingo válasza Nagisti (#160) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam nem jelentkeztek az említett dolgok, és még nem is hallottam ilyenekről, pedig pár helyen követem az órát/ márkát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#162) Memmaao válasza Nagisti (#160) üzenetére


Memmaao
addikt

Én semmi ilyet nem tapasztaltam! Nem melegszik és a hívást is jól jelzi. Ha a strapabírósàg a cél, akkor csakis az instinct. Szerintem a tactix sokkal kényesebb.

My name is Bond, James... Dean.

(#163) Nagisti válasza Memmaao (#162) üzenetére


Nagisti
csendes tag

Nekem is kényesebbnek tűnik, aztán lehet, hogy pont a fém részek és a zafírüveg miatt jobban bírja. Na meg mégis csak egy okoseszköz lévén lehet, hogy szoftveresen stabilabb.

(#164) Nagisti


Nagisti
csendes tag

Írtátok még a plusz évnyi garanciát. Szintén olvasni véleményekben (ahogy még a Garmin oldalán is), hogy meghibásodás esetén nincs javítás, csak készülékcsere jöhet szóba, de az meg csak ráfizetéssel. Ez így nem a legkorrektebb.

(#165) Memmaao válasza Nagisti (#164) üzenetére


Memmaao
addikt

Huh, Te nagyon rossz helyeken informálódsz!
"Na meg mégis csak egy okoseszköz lévén lehet, hogy szoftveresen stabilabb"
Ezt nem tudom értelmezni?!?! Mindkettő sportóra, okosóra funkcióval. A tactix magasabb tudású (térkép, 32gb zene, connectIQ, légzésfigyelés, VO2max), az instinct egyszerűbb, de szintén jól megállja a helyét okosóraként, az is jelez minden értesítést. Kétlem, hogy a fém többet bírna, mint a szénszàl erősített polimer ház, amiből az instinct van. Mindenhez is vertem már oda és nyoma sincs. A tactix DLC bevonatú hàzon már van karc és nem is emlékszem, hogy levertem volna.
A sávos garancia azt jelenti, hogy 100e alatt 1 év, 100-250e 2 év, 250e felett 3 év. A Garmin garancia időn belül nem javít, hanem cserél! Ingyen! Garanciálisan! És indul elölről az 1-2-3 év, ártól függően. Ha lejár a garancia idő, akkor van fix díjas csere. Vagyis az eredeti ár kb 60%-ert kapsz egy vadiúj órát! Ebben mi nem a legkorrektebb?!?! Ez a lehető legkorrektebb!! Régen egy Fenix csúcs órára vagy marq órára is csak 1 év volt, utána fix áras csere. Most egy nagy értékű óra esetén 3 évig védve vagy kijelző, akku, szenzor hiba ellen. Maximegakorrekt!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#166) #14787072 válasza Nagisti (#160) üzenetére


#14787072
törölt tag

Szia!

Én sem tapasztaltam semmi ilyet az órámon.

Viszont a többiektől kérdezném: néha megjelenik egy "Biztonság" feliratú értesítés. Nem találtam erre utalást sehol (vagy nem jól kerestem), ez mit jelent a gyakorlatban?

(#167) kovanorbert


kovanorbert
friss újonc

Sziasztok!

Hosszas mérlegelés után vettem egy Garmin Tactix Delta Solart. Néhány napja van a kezemen, s egyelőre két dolog zavaró számomra, s gondoltam megkérdezem, hogy van-e valakinek tapasztalata, vagy javaslata.

1. az óra valamiért napközben többször indokolatlanul lecsatlakozik a telefonról, pedig lényegében egymás mellett vannak. Így viszont csökkentett az óra funkciója.

2. a bejövő hívást mindössze egy rövid rezgéssel jelzi csak, tehát a hívás fogadásáig nem folyamatos. Ez azért zavaró, mert azt az egyszeri rövid jelzést a legtöbb esetben (pl. kabát alatt hordva) nem lehet észrevenni. (Előtte egy 7-8 ezer forintos Xiaomi okospántot használtam, ami jóval erősebb rezgéssel addig jelzett, ameddig fel nem vettem a telefont).

A fentiekre van valakinek megoldási javaslata, vagy a Garmin ilyen, s ezt kell megszokni?

Köszönöm!

(#168) vendingo válasza kovanorbert (#167) üzenetére


vendingo
veterán

Xiaomi telefon? Amióta kijött a 12-es miui azóta folyton eldobálja a jelet, de azonnal vissza is jön. Hívást jól jelzi, telefon keresés soha nem működött.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169) kovanorbert


kovanorbert
friss újonc

Az aktivitásmérő pánt a Xiaomi a márkájú, a telefon nem ugyanaz. S ez a karkötő eddig megbízhatóbban (és erősebb rezgéssel) jelzi a bejövő hívásokat, mint ez az új Tactix Delta Solar. S azt nem tudom, hogy ez a Garmin részéről egy megsszokott, normális jelzési funkió-e így. Erre írtam, hogy ami az értesítéseket illeti, a 7-8 ezer forintos aktivitásmérő talán jobb lenne?!

[ Szerkesztve ]

(#170) vendingo válasza kovanorbert (#169) üzenetére


vendingo
veterán

Az értesítésekkel nálam semmi gond. (Instinct)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171) kovanorbert válasza vendingo (#170) üzenetére


kovanorbert
friss újonc

S az Instinct miként jelzi a bejövő hívásodat, folyamatosan a hivás fogadásáig, vagy szintén egy rövid jelzéssel csak?

Egyébként miközben az előző választ írtam, a Garmin megint leválasztódott a telefonról. Csak akkor csatlakozott vissza, miután beleléptem a Connect applikációba (ami egyébként futott a telefonon).

(#172) Memmaao válasza kovanorbert (#171) üzenetére


Memmaao
addikt

Akkor ott valami hiba van! Nekem az instinct és a tactix delta solar is erősen rezeg, bejövő hivas esetén nem végig,.de legalább 5 ciklust. A BT is atomstabil,. még soha nem kapcsolt szét hatótávolságon belül. Szerintem garis csere.

My name is Bond, James... Dean.

(#173) vendingo válasza kovanorbert (#171) üzenetére


vendingo
veterán

Próbáld meg, hogy leválasztod az órát, connectet törlöd, és tiszta lappal indulsz. Ha ez nem segít, próbáld ki egy másik telefonnal, és ha azzal is csinálja, akkor garis csere.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174) kovanorbert


kovanorbert
friss újonc

Ez a garanciális csere dolog nem hangzik olyan jól. A saját szemléletem szerint egy ilyen értékű/minőségű óra esetében nem ez lenne az elvárható. Mondjuk az a helyzet, hogy mivel ez az első Garmin eszközöm, nincs összehasonlítási alapom. Például csak a korábban említett 10eFt alatti Xiaomi okoskarkötőmmel tudom összemérni, hogy az milyen minőségben rezgett/jelzett. Simán elképzelhető, hogy a Garmin ennyit tud, s ezt kell elfogadni, illetve megszokni.
Egyébként az emag-nál vettem a tactix delra solar-t, s ha vissza kellene vinnem cserére, lehet, hogy egyhamar nem tudnák kicserélni, mert alapból ez volt nekik az egyetlen darab.

S köszönöm a segítséget és a tippeket! Ezt a leválasztást + applikáció újratelepítést kipróbálom ma este, s meglátom, mi lesz az eredménye.

(#175) vendingo válasza kovanorbert (#174) üzenetére


vendingo
veterán

Garmint keressed gari ügyben, hamar megy a csere. Pár nap, max egy hét.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176) kovanorbert válasza vendingo (#175) üzenetére


kovanorbert
friss újonc

Tehát akkor a Garmin esetében nem is az eladóhoz kell fordulnom, hanem közvetlenül a Garminhoz (mármint a hazánkban forgalmazó Navigate-hez)? Azt gondoltam volna, hogy hozzájuk csak akkor vihetném, ha náluk is vettem.

(#177) Memmaao válasza kovanorbert (#176) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is az eMAGon vettem 251e forintért (visszaküldött, bontott termék), és 1 hónappal később a Navi Gate cserélte ki egy Vadi újra, mert ennek rosszul mért a satO2 szenzora. A 3 év gari is a cserétől él rá.

My name is Bond, James... Dean.

(#178) kovanorbert válasza Memmaao (#177) üzenetére


kovanorbert
friss újonc

Igen, még visszaolvasva láttam, hogy milyen jó áron vetted az emag-on a te Tactix Delta Solar odat. Leszámítva a garanciális problémát, tényleg remek vásár volt annyiért!
Még kipróbálom a javaslataitokat, s ha nem javul a helyzet, akkor intézem a garanciális cserét. Ebben az esetben akkor előbb jeleznem kell az emag-nak, vagy tényleg egyből mehetek a Navi-Gate Kft.-hez?

(#179) Memmaao válasza kovanorbert (#178) üzenetére


Memmaao
addikt

Navi Gate. Nem kell eMAG

My name is Bond, James... Dean.

(#180) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

Használja valaki az órát súlyzós edzéshez???
Érdekelne, hogy jól használható e hozzá!!

(#181) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Egy ilyen óra vásárlásán gondolkodom, és adódott néhány kérdésem.
Az alvásfigyelés az miben nyilvánul meg, hogy működik? A solar része az órának kb mennyit tesz ki töltésben? pl 1-2óra a napon töltve esetében?
Különböző színekben kapható, ezek csak színükben vagy tudásukban is eltérnek egymástól?
Köszönöm a segítségeteket!

(#182) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

eléggé bealudt a topik, de azért kérdeznék: a napelem aktívan tölti-e az akksit, vagy csak az óra üzemeltetésének terhét veszi le az akksiról, amikor süti a nap?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#183) t72killer válasza t72killer (#182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

megvan a válasz :R [link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#184) MC Pite


MC Pite
veterán

Idáig fel sem tűnt hogy van Instinct Solar topik is; érdemes lehet inkább a simát használni, nagyobb a forgalom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#185) sanyci


sanyci
senior tag

3 napot voltam Balatonon, gyakorlatilag egész nap a szabadban, ami 5 napot tett hozzá az üzemidőhöz (32-ről 37-re ment fel), miközben semmit sem kapcsoltam ki (sőt radikálisan nőtt a le/felcsatlakozások száma, mert a telefont a parton hagytam)...
Ezek szerint az I2S-nél valós lehet a "sosem kell tölteni"...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#186) vendingo válasza sanyci (#185) üzenetére


vendingo
veterán

Sima solarnal is ez a helyzet. Az lehet, hogy a napok száma nő, de a töltöttség szintje százalékossan csökken. A másik, hogy gondolom nem vagy mindig ennyit napon. Kertészkedési szezonban nálam is 35-37 napokat írt, aztán 2 hét esős idő után nagyon gyorsan redukálódott a napok száma.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#187) sanyci válasza vendingo (#186) üzenetére


sanyci
senior tag

Az enyém is sima Solar, ezért gondolom, hogy a sokkal hatékonyabb IS2-nél valós lehet, hogy sosem kell tölteni, ha nem használom a GPS-t, csak a többi funkciót...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#188) BaLee válasza t72killer (#182) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon aktívan tölti ha napon vagy nyáron. Én általában az árnyékot keresem, de egy átlagos ilyen nyári napon is volt mikor 1-2 nappal megnőtt az üzemidő szóval ha egy ilyen órával elindulsz túrázni nyáron akkor tényleg nem kell tölteni.

Más kérdés, ha ezzel trackeled az útvonalat, mert az aktív GPS eléggé leszívja, de okosóra módban biztos nem kell töltened. Nekem is 1-es Solar van.

(#189) Keszi86 válasza BaLee (#188) üzenetére


Keszi86
csendes tag

Én körülbelül 2 hónapja vettem használtan egy Instinct Solat Tacticalt de nekem 18 napnál soha nem írt többet feltöltés után. Jó óra viszont van pár dolog amivel van probléma vagy csak én gondolom annak.
1. Múltkor random lemerült, vagyis egyik nap feltöltöttem estére 2 napot írt 9%-ot. Ki-be kapcsolás megoldotta.
2. Háttérvilágítással mintha csíkos lenne a kijelző halványan, bár annak lehet olyannak kell lennie.
3. Folyamatosan le-le csatlakozik véletlenszerűen a telefonról (Honor view 10).
4. Nem nagyon akar szinkronizálni. Például igaz nem folyik semmilyen tevékenység de a napi pulzust napintenzitást stb. nem mutattja a connect bár ez lehet a program hibája. Viszont az időjárás meg az értesítések működik.
Ezeket vettem észre ha valaki tud esetleg ezekre valami megoldást, szívesen venném.

(#190) sanyci válasza Keszi86 (#189) üzenetére


sanyci
senior tag

Használt, csíkos kijelző, random hibák, szerintem nem véletlenül adták el, de miért nem vitték inkább szervízbe :F

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#191) vendingo válasza Keszi86 (#189) üzenetére


vendingo
veterán

Enyém másfél éves, töltés után 26-27 napot szokott írni.
Lehet a tiéd aktív használatban volt az előző tulajnál, aztán lestrapálta az akkuját. Ismerős vett fr945-öt egy triatlonostól, 2 napot bír az akkuja...
1x nekem is csinált ilyen random merülést, többet nem jött elő.
A gyakori le-föl csatlakozás nálam is van xiaomi telefonnal, állítottam már mindent, de nem lett jobb.
Szinkronizálás nálam app megnyitásakor történik, magától nem csinálja meg.
Csíkos kijelzőre nincs tippem, nálam alapból minimumra van véve a világítás.
Nincs már rá gari? Esetleg navigate-nél érdeklődj a problémákkal.
Nekem is az a tippem, hogy okkal adhatták el.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#192) Keszi86 válasza vendingo (#191) üzenetére


Keszi86
csendes tag

2023 októberig van rá garancia. :-)

(#193) Memmaao


Memmaao
addikt

Nekem nagyon várós!

My name is Bond, James... Dean.

(#194) vendingo válasza Keszi86 (#192) üzenetére


vendingo
veterán

Ha zavarnak az említett dolgok, akkor gariztassál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#195) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma megjött a crossover tactical órám. Volt itthon egy vadiúj sunburst szíj,. szerintem ezzel fogom használni.

Sajnos ebben is vannak még fordítási hibák. A holdfazis itt is fordítva van magyarul.

My name is Bond, James... Dean.

(#196) vendingo


vendingo
veterán

Szerintem meghalt a magasság mérés az órában. Asztalra letéve 80-100 méter szintkülönbségeket mér, anélkül, hogy megmozdítanám. Többször kalibráltam, kézzel is megadtam a magasságot, de össze vissza jelezi az értéket. 2x egymás után kalibrálva 50-100 méteres eltéréseket ad. Nálatok mennyire pontos? 5-10-20 méter eltéréseket simán bevállalnék, de 70-100 méter mozgás nélkül eléggé vad. Alvás közben megmásztam 1 hegyet az óra szerint.
Amúgy a barométer jól jelzi a nyomásváltozást.
Újraindítás volt többször is, de nem segített.
Írjak navigate-nek? Még garis az óra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#197) cibere11


cibere11
tag

Esetleg valaki nem szeretne megválni a saját solaros instincetől?Lehetőleg fekete színben. :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#198) sanyci válasza cibere11 (#197) üzenetére


sanyci
senior tag

Kékem van, de még nem döntöttem, hogy cserélném-e Solar 2-re...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#199) sanyci


sanyci
senior tag

Egy hét Adria betett neki, bár azóta folyamatosan csökken a becsült üzemidő, de még mindig "hihetetlen" értékeket ír ki...:))

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#200) sanyci


sanyci
senior tag

Üdv!
Olvassa még v.ki a fórumot?
Mostanában olyasmit művel az Instinct-em, hogy feldob v.mi figyelmeztetést (talán a túl magas pulzusét), de mire rápillantok, ki is kapcsolt. Már 3-4-szer előfordult, de nem tudom, hogy ezzel van-e értelme szervízbe vinni.
A másik, hogy a rezgőmotor mintha mostanában kicsit furábban rezegni, mintha v.mi berezonálna mellette (mintha egy lemezen lenne az óra, nem a csuklómon)
Valamelyiket tapasztalta már v.ki?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.