Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Memmaao válasza lakotibi (#49) üzenetére


Memmaao
addikt

Aki nem szeret olvasni, nem lesz könyv kritikus. Aki nem érti, mi értelme egy Sport órának, nem vesz Sport órát. De akkor minek posztol a topikba. A példád felettébb helytálló, keresve sem lehetett volna jobbat találni. :U

# Salvatore: Milyen hasznosabb funkcióra gondolsz, légyszíves fejtsd màr ki!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#53) Memmaao válasza lakotibi (#52) üzenetére


Memmaao
addikt

De komolyan nem értem, ezek a bármelyik tech fórum alatt ellőhető kommentek minek kellenek ide? Ezt bármelyik mobil, laptop, tv, hifi, stb posztja alá ellőheted. Többnyire savanyú a szőlő hatást kelt, meg amúgy meg tök értelmetlen. :U

My name is Bond, James... Dean.

(#55) Memmaao válasza Salvatore G. (#54) üzenetére


Memmaao
addikt

Tehát összefoglalva ha nem egy vékony elegáns titán házba van csomagolva, ami még sört is rendel, még AR mutatja 3D-ben térképen a világot, miközben szmokingban túrázol, akkor az téged nem lep meg. Nem értelek.
Bakker! Ez az óra MIL-STD tanusitvànnyal bírja a strapát, 100M vizàlló, ABC szenzorok, GPS, ant+, solar panel, amivel az okos óra üzemidőt ki lehet tolni 56 napra, de amúgy is elmegy 24 napot, és egy csomó sportot tud alapból, jár hozzá egy irgalmatlanul jó felhő szolgáltatás, nem mellesleg okosóraként is állja a sarat, szóval tényleg mi a ...... kell még?
Akinek még nem teszik a g-shock-alike forma, ott van a Garmin Marq széria. Jah, hogy az meg drága. Miért, vágyaid James Bond órája nem lenne az??

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#57) Memmaao válasza Salvatore G. (#56) üzenetére


Memmaao
addikt

Ugye tudod, hogy ez egy irgalmatlanul nagy àlszentség, amit leírtàl?!?! A majd 10 millió magyarból a megannyi kövér ember országa vagyunk! Évtizedek alatt leharcoljuk a testünket, zsíros ételekkel, alkohollal, dohànyzàssal, semmi primer prevenció, csak tűzoltás, ha már baj van! Akkor is egy SBOn ülve pár órától várjuk a megoldást az évtizedes elcseszett bajainkra, még szidkozódunk, hogy lassú az ellátás! Életmód váltás?! Lófaszt! ACEI gátló, meg béta blokkoló, mellé egy kis sztatin, majd megoldja. Mondd, Te heti hányszor tömegsportolsz? Része az életednek? Miért baj az, ha van egy eszköz, ami kicsit a sport asszisztensed is? Ami számolja a lépésed, és jelzi, ha eléred a napi célt. Ahol vezetheted a testsúlyod és láthatod, ha lement pár kiló, vagy épp feljött? Ami Body Battery értéket számol, elég korrektül és még annak is nyoma van, ha este megittàl két sört, mert alacsonyabb pontot kapsz. Miért baj, ha van, ami motivàljon? Egy app, ahol làthatod és làjkolhatod a barátaid teljesítményét. Szerinted ez nem ösztönző?? Szerintem igenis az! Shimano cipő, na bumm. Gondolom megdolgozott érte, megvette, része az életének, abban sportol. Hol a hiba? Miért ne lenne meg a sport szeretete, ha annak vannak szerethető és inspiráló eszközei? Lehet én nem látok valamit, de nem értem, amit írsz.

My name is Bond, James... Dean.

(#59) UnA válasza lakotibi (#58) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy apró vacak a kezeden, túl sokat nem szabad elvárni ebben a méretben a szenzoroktól. Még ez is elég elképesztő néha, hogy ezeket képes megmutatni.

(#60) Memmaao válasza lakotibi (#58) üzenetére


Memmaao
addikt

Eddig csak te hoztál fel szélsőségeket. :U nyilván lépést pl a gyroscope elmozdulàsból számol, így nem fog mérni, ha babakocsit tolsz, és mérni fog, ha maszturbálsz. Ez ilyen, még vannak a limitaciók. A Garmin optikai szenzora egész pontos, teljesen ideális egy napi pulzus változás mérésre, az alvás monitor is egész pontos. Sport során még ott az ant+. Nem látok semmi olyat, amit a gyártó direkt limitálna. Két éve kijött az Instinct, szerintem az egyik legjobb ár érték arányú Garmin. Most kijött a Solar. Új sony chipset, takarékos GPS, új pulzus szenzor, Solar panel. Nem értem, hogy hol itt a hiba. Két év alatt ez miért ne lenne innovatív?

My name is Bond, James... Dean.

(#62) Memmaao válasza lakotibi (#61) üzenetére


Memmaao
addikt

De most őszintén, lépés számláló miatt kapcsolja be feleslegesen a GPS-t? Egyébként a Garminnak van moveIQ szolgáltatása, beállítod, hogy hány perc után rögzítsen sétát, futást.
Akinek még nem elég innovatív az okosóra piacc, bakker 2014.12.ben még gear2 szinten, szögletes, kárra szerelt telefon kijelzőnél tartottunk. Most 5 év után még a klasszikus óra formától a hajlított oleden át van minden!

My name is Bond, James... Dean.

(#64) Memmaao válasza lakotibi (#63) üzenetére


Memmaao
addikt

Ok, de ez a te egyéni problémád, ha nem tudod hova tenni.
Az én esetemben pl: helikopteren is dolgozom, nem tudom elővenni a telefont a zsebemből, ahogy gyakran a kórházban sem. Viszont látom, hogy ki és miért keres, tudom, hogy meg kell e miatta szakítani egy orvos beteg konzultációt, vagy nem. Emellett minden napi edzésemet ezen rögzíteni, ahogy ez ébreszt reggel rétegben, úgy hogy lwhwt, éjjel a.3 gyerek is àtcsempészte magát és nem ébresztek fel senkit. Intubàció során ezen nézem a stoppert, hogy mennyi ideje adtam be az izom relaxànst. Szóval az én esetemben ez egy funkcionális eszköz.
Ha te a saját életedben nem találsz területet, ahol hasznát veszed, felesleges neked egy okosóra.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#66) Memmaao válasza lakotibi (#65) üzenetére


Memmaao
addikt

Én 2010 óta túl vagyok jópár okosóràn. Arra jöttem rá, hogy nekem pl egy Fossil Hybrid óra kevés, ami egy manuális óra és a 12 mutató pozíció megjegyzésével tud értesíteni. Kb annyi funkció hasznos nekem, amit egy withings HR sport tud a kis amoled kijelzőn. A Knight Rider, a hivas indítás, az üzenet válasz alapvetően teljesen felesleges! Jelezze az értesítéseket. Lehessen 1 soros választ adni elutasított hívásra, sms-re, kb ennyi. És a Garmin ennél annyival több, hogy nagyon jó a mögötte lévő alkalmazás, illetve kb havonta maximum kétszer, de többnyire egyszer kell tölteni.

My name is Bond, James... Dean.

(#68) hericstamas


hericstamas
tag

Évek óta hordok "okosórát" sportok rögzítése céljából. Utoljára a sima instinct-t cseréltem most solarra, mert a sima nekem pontatlanul mérte a pulzusom és ez bosszantott.
Előtte évekig Apple watchot viseltem, az viszonylag jól mért, de naponta, legfeljebb 2 naponta tölteni kellett. Ha komolyabb távra mentem a Suunto Ambit 3-at kellett felvennem az övpánttal, mert a watch nagyon gyorsan lemerül edzés közben. Volt egy rövid kitérőm Suunto irányba újra, de az sem mért pontosan karon pulzust .
Ez a Solar hozza ami nekem kell. Sokkal értelmesebb dolgokra megy el az energiája mint mondjuk az Apple watchnál, tudja amit a Suunto és nem kell mellkas pánt végre. :D
Azaz a Solarban egy velem is kompatibilis, komolyabb pulzus- és véroxigénszintmérő van, nekem ez sokkal többet ad, mint a solar töltés.
Nálam kb. 1 hetet bír a Solar, napi 2-4 GPS-es bicaj, séta és éjszakai véroxignszintmérés mellett. Tetszik, hogy ebben is van HR jeladó, meg tud cadence és speed szenzort is kezelni, mint a Suunto tudott. Ha kikapcsolja az ember az alvás közbeni mérést, sokkal többet bír az aksi, de nekem így is megfelel ez az üzemidő.
Ami tetszik és bosszantóan jó benne az a bodybattery. :C

A kinézetéről meg annyit, hogy tetszik és süt róla, hogy többet kibír mint én. A sima Instinctről van a youtubeon 1 év használat után teszt. Egy karc nincs rajta, a szíjja nyúlt meg egy picit.
A Suunto hasonló strapaóra, annál azért jobban néz ki szerintem. Ebben bármit csinálhat az ember nem kell félteni nálam ez komoly előny.

A kezelhetősége, a menü sebessége egyszerűen kifogástalan, köröket ver az Apple watchra és a Suuntora is. A Connect szoftver is használható.

Gondolkodtam, hogy mit írjak ami nekem nem tetszik, de komolyan nem jut eszembe semmi.
Egy kompromisszum van, nem tudja kapcsolgatni a lámpát a bicajomon, mint egy fenix. ;]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#69) balu1977


balu1977
senior tag

Írok ide is hátha valaki tud megoldást.
Sima Instinctem van és nem birok rá magyart telepíteni. Úgye ahhoz kell a garmin experess,de ha garmin módban rádugom akkor az órát átvált mass storage módba. Két gépen is próbáltam és mind a kettőn ezt csinálja. Driverek rendben vannak mert a basecamp felismeri az órát Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#70) hericstamas válasza balu1977 (#69) üzenetére


hericstamas
tag

Nekem mass storage módban van, volt. A Garmin Express Mac-en simán telepített rá új szoftvert is ilyen módban. Igaz a nyelv így angolra változott, de ki lehetett választani utána az órán a magyart. Egy fájlt másol fel, újraindítás után települt az oprendszer ha jól emlékszem.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#71) Memmaao válasza balu1977 (#69) üzenetére


Memmaao
addikt

Szia! A TXT mappàban vannak a nyelv file-ok, asszem .ln4 formátum. Én átírtam a hibás hold fàzisokat meg a bent ragadt angol részeket. 10. Sw alatt a magyar nyelvre kattintva install, aztán Garmin expressz feltelepíti. Annyi, hogy a FB Garmin support oldalon fent lévő expressz telepítővel downgradeld le az expresszt a még használható verzióra, mert 7.x óta nem működik.
A Garmin support csoportból az utolsó jó expressz telepítő:
[Garmin expressz]

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#72) balu1977


balu1977
senior tag

Közben elmentem egy macas ismerőshöz és felment szépen. Köszi mindenkinek.

(#73) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Valaki meg tudja mondani, hogy a tactical verzióban a "waypoint projection" feature mit jelent?

(#74) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#73) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Úgy látom, hogy ez nem is a tactical verzió sajátossága, csak némelyik weboldalon úgy reklámozzák, mintha az lenne.

(#75) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Nem tudjátok, hogy a legújabb Garmin express-el miért nem lehet belépni? Állandóan server nem elérhető hibát ad.

(#76) balu1977 válasza JohnnyWeiss (#75) üzenetére


balu1977
senior tag

Ismert hiba. Öregebb verziót kell használni.

(#77) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Köszi, igen visszaolvasva végül letöltöttem Memmaao által írt verziót és azzal sikerült is frissíteni az óra szoftverét.
Csak fura, hogy az új verziója nem működik, pedig ez egy 2020-as óra, nem is régi elavult valami.
Illetve így 2 naposan már elég sokmindent kitapasztaltam az órán, de lenne 2 dolog, amit nem tudok:
1. Időjárásadatokat a frissítés óta nem látni rajta (kb. 1 órája frissítettem), pedig a connect app-nak van helyadat hozzáférése ami ehhez szükséges. azt írja: Várakozás az adatokra
2. Ez a kis nyilacska ikon (jobb alul), amit be lehet állítani az óralapon (légnyomás és napfelkelte között van a választható elemek között), mire szolgálna?

[ Szerkesztve ]

(#78) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#77) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

1. kérdésemre megtaláltam a választ: GPS-t kellett az órán aktiválni, amíg megtalálja magát, utána már volt időjárásadat.

(#79) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#77) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

2. A nyilacska valószínűleg a barométert szimbolizálja, csak maga az adat már nem fér ki mellé a képernyőre?!

(#80) Memmaao válasza JohnnyWeiss (#79) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen.
Én így szeretem beállítani:

My name is Bond, James... Dean.

(#81) Memmaao


Memmaao
addikt

Aki már tül van pár töltési cikluson, azokat kérdezném, hogy mennyit bír az órájuk? Nekem max 16 napot, folyamatos viselés mellett, kikapcsolt pulzox mellett. A 24 napot nem igazán éri el.

My name is Bond, James... Dean.

(#82) hericstamas válasza Memmaao (#81) üzenetére


hericstamas
tag

Továbbra is tartja az 1 hetet, de kapja rendesen. Megvan a napi 1-2 óra GPS-es mozgás (Séta, futás, bicaj, kajak, sup). A múlt heti időjárás pedig szerencsés volt nap ügyben. Ha nem csinálsz vele semmit, akkor a nap sokat segít, de amúgy nem ér sokat ez a solar töltés sportolás közben.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#83) JohnnyWeiss válasza Memmaao (#81) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Régebben azt írtad, hogy:
"3 hete van a kezemen 7/24 és még 4 napot ír."
Azóta máshogy használod? Változtattál a kijelzőn megjelenítendő adatokban esetleg?
Nekem 6 napja van még csak meg. Este lesz 5 napja, hogy töltöttem. Éjszakai pulzox, 280 perc GPS használat mellett még 6 nap/40%-ot ír most. Hétvégén 3 óra napon mászkálás után 70%-ról felment 73%-ra.

(#84) Memmaao válasza JohnnyWeiss (#83) üzenetére


Memmaao
addikt

Akkor nem tudtam sportolni, mert nem volt rá.idom.

My name is Bond, James... Dean.

(#85) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Első töltés:
1 hét után (múlt hét szerda este töltöttem fel 100%-ra). Folyamatos puzusmérés, éjszakai pulzox mérés, kb. 70 értesítés/hétköznap, 283 perc rögzített GPS-es aktivitás (futás, séta), kb. összesen 4 órás szolár töltés után 10%-on van jelenleg.
Most feltöltöm másodszorra és kikapcsolom az éjszakai pulzox-ot, hogy úgy mennyit fog bírni.

(#86) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

2. Töltés:
1 hét után, kikapcsolt éjszakai pulzoxal, kb. napi 70 értesítés/hétköznap, 248 perc GPS-es aktivitás (futás/séta), solar töltés nem igazán volt a héten és most ír 9 nap/33%-ot a töltöttségre.
Nyilván a GPS szívja le legjobban az akksit, lehet ha valaki tényleg csak okosóra módban használja, akkor megvan a 24+ nap egy töltéssel.

(#87) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#86) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

2 napra rá (pénteken) este már 5%-os volt az óra, egy csütörtök esti 39 perces GPS-es futás volt csak benne a normál használaton felül.

(#88) Memmaao válasza JohnnyWeiss (#87) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem 7/24 használat, kikapcsolt pulzox, most 17 napja megy, 4%on van, heti 3-4x 1 óra elliptikus tréner.

My name is Bond, James... Dean.

(#89) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Pár napja hülyéskedik az órám. Múlt héten egyik futas után teljesen lefagyott. Csak a világítás gomb működött. Végül sikerült újraindítani.
Azóta furcsa dolgok történnek.
Egyik reggel újrainditottam az órát és eltűnt a magyar nyelv, azt irta hogy not installed. Összekötöttem a pc-vel garmin expressz szinkronizalas 4x sikertelen 70%-ig ment kb. a szinkron csík. Majd újra csatlakoztattam, akkor jó lett, magyar nyelv is visszajött.
Most meg azt veszem észre hogy a 'saját nap' alatt csak a lépésszám és a kalória látszik. A lépcső és az intenzív percek eltűntek. 11.00 a szoftver verzió.
Valaki tapasztalt hasonlót?

(#90) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#89) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Úgy tűnik, hogy csak akkor mutat intenzív perceket, meg lépcsőzést, ha 0-nál többet csinálok belőle. Akkor ezek szerint eddig mindig sokat mozogtam, csak tegnap voltam extra lusta :)
A ma reggeli futásom után már megjelentek a tegnap hiányolt adatok a 'saját nap' alatt.

[ Szerkesztve ]

(#91) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
A napelem hatásfokán nem ront vajon a kijelző védő üveg?

(#92) Memmaao válasza ratobi (#91) üzenetére


Memmaao
addikt

Teljesen felesleges rá védő üveg. Tök mélyen ül, nem könnyű megkarcolni. Nekem még nem sikerült. Az üveg biztos, hogy ront valamennyit.

My name is Bond, James... Dean.

(#93) Memmaao


Memmaao
addikt

Nem mintha unalmas lenne a sunburst szín, de egy kicsit moddoltam rajta.

My name is Bond, James... Dean.

(#94) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok jelenleg fenix 3 hasznalok de lassan csereérett lesz az ora, heti 5-6 futas amit sportolgatok…. A tactical meg a solar instrict kozott mi is a kulonbseg? Arra nem talaltam magyarazatott 😀

(#95) ratobi válasza Zozo0525 (#94) üzenetére


ratobi
senior tag

"A taktikai funkciók többek között tartalmazzák a lopakodó módot, Jumpmastert, útpont kivetítést, kettős koodináta megjelenítést"
www.garmin.hu

(#96) Zozo0525 válasza ratobi (#95) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm akkor egyik sem lényeges funkció azok közül😀

(#97) Memmaao válasza Zozo0525 (#96) üzenetére


Memmaao
addikt

Sima instinct is van tactical és instinct solar is van tactical kiadás. Pár extra funkció és khaki vagy fekete szín. Az instinct és az instinct solar közt van lényeges különbség. A solar újabb HR szenzoros, van SpO2 mérés és a GPS chipset Sony, alacsonyabb fogyasztással. Az 8nstinct nekem kb 9-11 napot bírt, a solar 14-16 napot 7/24 viselve.

My name is Bond, James... Dean.

(#98) Zozo0525 válasza Memmaao (#97) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi igazából ez lett volna a következő kérdésem :-)
Tehát a solar és a nem solar között nem csak a töltés a különbség? Jól értem neked van mindkettő? Jó lenne egyet élőben megnézni itt kaposvár körül. remélem van erre user aki megmutatná :-) (vizuális típus vagyok) és jól néz ki sárgában

(#99) Memmaao válasza Zozo0525 (#98) üzenetére


Memmaao
addikt

Már csak Solar van, az váltotta a simát. Más a szenzor és a GPS chip, és jobb az üzemidő. Szerintem Instinct van a Hervis-ben a Kaposvár Plàzàban.

My name is Bond, James... Dean.

(#100) Zozo0525


Zozo0525
őstag

király megnézem a héten, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.