Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rnyk


rnyk
tag

Köszi a tesztet! Nekem bejön ez a cucc. Bár sajnos en is a festés “ellen” vagyok - hétvégi kirándulásokra remek de hétközben nem nagyon illik a ruhatárhoz. Már ha éppen kijutok a lakásból :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#2) HawerKing


HawerKing
őstag

De pocsek, ugy nez ki mint valami gagyi gyerek ora

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#3) GSP válasza HawerKing (#2) üzenetére


GSP
aktív tag

Hát nem valami vonzó... :(

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#4) rnyk válasza HawerKing (#2) üzenetére


rnyk
tag

Ja hat 4 gombos taktikai casio :))

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a napelemes toltest igazan elterjedhetne az OLED-es okosorakba is, sot johetne napelemes oraszij is. Sportoranak egesz jo, de okosoranak mar keves. Persze azt is mondhatjuk, hogy nem tud sokat, de azt kompromisszum mentesen tudja.

Dizajnban kicsit muanyag, kicsit oldschool mint egy 25 evvel ezelotti Casio, de sport celra nem is kell sokkal tobb. Arban sajnos "Garminosan" tullottek a celon... de nagyon. Nalam a Garmin orak mindig ott csusznak el, hogy csak komoly akcio eseten esik le az aruk oda, ahol eleve lenniuk kellene. Egy ilyenert 200, max 250 dollart adnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) SkyLine3000 válasza HawerKing (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem azok az agyon tupírozott, bumszli, 2000ft-os karórák jutottak az eszembe róla, amik látszólag mindent tudnak, közben meg az időn és a dátumon kívül semmire sem jók. :)

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Kissebbségbe kerültem, nekem tetszik a szine. :)

(#9) #30610944


#30610944
törölt tag

Hat ez kurv@ jol nez ki. Nekem nagyon bejon. Csak ne lenne ilyen draga.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennek az oranak sem en vagyok a celkozonsege, a bovli kinezete miatt se, de azert az oromteli, hogy normalisan mer, akinek ilyesmire van szuksege annak ez nem egy nagy osszeg szerintem.

(#11) arn


arn
félisten

casiot is teszteljetek, az vmi egy evig mukodik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Zuzer válasza SkyLine3000 (#6) üzenetére


Zuzer
csendes tag

Jól mondtad, pont ennyit kell tudni egy órának.

(#13) UnA válasza HawerKing (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha valakinek nem tetszik a színe, akkor érdemes megnézni a hivatalos weboldalon, mert elég sokféle változat van.

(#14) #80439296 válasza arn (#11) üzenetére


#80439296
törölt tag

..., összesen, aztán vagy megjavítják, vagy veszel másikat.

OK. :O

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tegyenek bele kicsit tobb okossagot, jobb kijelzot (egy hetes uzemido eleg), es elernek oda amire a piacnak szuksege van.

Tenyleg nem ertem, hogy meg a legnagyobb kijelzos Fenix sport okosora is csak 50g, szijjal 80. Belerakhatnanak dupla akkora akkut is es meg ugy is konnyebb lenne mint egy analog ferfi ora. Ennyire metroszexualisnak tartjak a mai ferfiakat, hogy nem mernek nekik tervezni nehezebb, vastagabb orat? (meg a sportoloknak sem?)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Memmaao válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem elég az egy hét! 3 hete van a kezemen 7/24 és még 4 napot ír. Miért kéne nehezebb legyen? Így éjszaka kényelmesen viselhető. Nagyon messze van a gagyitól, minőségi darab. Az tény, hogy megosztó forma. Aki nem szereti a g shock Casio órákat, annak ez sem fog tetszeni.

My name is Bond, James... Dean.

(#18) 96024 válasza Memmaao (#16) üzenetére


96024
lelkes újonc

GPS pontosság tényleg sokat javult az eredetihez képest?

(#19) Tigerclaw válasza Memmaao (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eleg az egy het, de ezek inkabb sport orak, mint okos orak. Nem mondom, hogy Apple Watch funkcionalitast kerek, de valahol fel uton talalkozhatnanak funkciok es uzemido alapjan is. Ezek birnak tobb hetet, napelemes toltessel meg tobbet, de lehetnenek okosabbak, lehetne nagyobb szines kijelzojuk is, szoval ezert kiegyeznek egy egyhetes uzemidoval, jobb kijelzovel...de meg nem lattam ilyen orat (igaz nem is keresek mar egy ideje)

Az ejszaka kenyelmesen viselheto "okosora", az a fitness karkoto. Nalam pl. Polar A370 amiben tudok aludni, az okosora meg Samsung S3 Frontier. Na ez utobbiban nem lehet aludni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) arn válasza #80439296 (#14) üzenetére


arn
félisten

??? nem volt casio okosoram, de a tobbi evtizedekig ment (megy).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) vottokar válasza #80439296 (#14) üzenetére


vottokar
senior tag

Az én szegény Casio oceanus ocw520t-m nem hallott erről, mert már tizenpár éve megy és még akksit sem kellett benne cseréltetni. (bár nem sport v. okosóra)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#22) Memmaao válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Memmaao
addikt

Samsung gear se frontier óràm max 3 napot bírt, azt is csak akkor, ha nem ment az AOD. Szóval jó az amoled, mert szép, de minek, ha kb mindig ki van kapcsolva. Sokkal inkább transzflektiv! Akinek nem tetszik az Instinct monochrom kijelzője, ott a Fenix széria. Az színes és van IQ, azt telepít, amit akar. De én instinct esetén sem érzem semmi funkció hiányát, mint okosóra. Minden értesítést megjelenít, tudom elutasítani a telefont, üzenettel, van zenevezérlő. Naptár, időjárás, ébresztő. Holdfàzis, iránytű, magassàgmérő. Annyi funkciója van, mindet ki sem használom. Ant+, azt csatolom hozzá, amit akarok. Ez messze jobb és több, mint egy apple watch, vagy egy Samsung gear S akàrhàny. 100M vízàlló, MILS STD, sorolhatnàm.

My name is Bond, James... Dean.

(#23) Tigerclaw válasza Memmaao (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tudom, nalam is inkabb 2 nap, mint 3. Pont ezert nem is keresek addig utodot, ameddig nem lesz olyan, ami legalabb 1 hetet bir es nem csak papiron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) zazenke


zazenke
őstag

mi a jó ebben a bumszli műanyag tokozásban soha nem értettem. Annyira gagyi kinézete van mint a g-shock óráknak . Egy bizonyos kor felett az ember szényenli hordani.

(#25) arn válasza zazenke (#24) üzenetére


arn
félisten

izlesrol vitatkozni sok ertelme nincs... en szeretem a regi orakat (foleg az art deco orakat), de a casio gshockot is, ami ugyanugy retrozas mar, a 80-90es evek stilusa.

nem szegyenlem hordani sem - pl a 83as elso gshock felujitott verzioja abszolut funkcionalis db, radio controllos, mindig a pontos idot mutatja, napelemes, gyk eveken keresztul hozza sem kell nyulni, csak hordani. emelett ugy nez ki, mint a 80as evekbeli casiok, nekem eros nosztalgikus erzes, gyerekkorom sokat hordtam. ezzel valoszinuleg sokan vannak hasonloan, mert egyre dragabb modellek jonnak, meglovagolva a divathullamot.

az okosorak engem addig nem erdekeltek, ami hasonlo funkcionalis szintet nem ernek el - most eppen megvalosulni latszik a napelemmel, nem kell x naponta toltogetni, es tuzonvizen at hordhato. ez utobbi nalam a legfontosabb, elsosorban hasznalati targy legyen, ami praktikus, masodsorban nezzen ki jol. a casio ezt kepviseli, es ezt gyakran jobban tudjak, mint akarmi mas a piacon. ket oram van hasonlo hetkoznapi celra, egy casio gshock, es egy certina ds.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

nagon köszönjük a tesztet, az árat leszámítva igazán jó az óra, nekem design is tetszik..

egy apró dolgot helyesbítenék: többsözr is napkollektort említetek a leírásban, de a napollektor nem szinonímája a napelemnek: a napkollektor a hősugarakat hasznosítva állít elő melegvizet vagy levegőt( pl sörkollektor) a napelem (könnyen megjegyhető nevében ott az elem szó) a ceruzaelemekez hasonlóan egyenáramú villamosenergiát termel.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#27) WinstonWolf válasza arn (#11) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Na azért ez így nagyon nem igaz. Ha kihasználod a szenzorokat -elég csak a barométert- full nap mellett is lemerül egy hónap alatt. Az tény, hogy csak óraként nem.merül, de egy ilyen órát nem csak erre használsz...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#28) arn válasza WinstonWolf (#27) üzenetére


arn
félisten

egy honap alatt akkor, ha nem toltesz ra, sotetben hasznalod... nem tudom mennyire tipikus scenario :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) WinstonWolf válasza arn (#28) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

"casiot is teszteljetek, az vmi egy evig mukodik"

Ezt Te írtad... Erre írtam azt, hogy nagyon nem igaz. Ilyen logika mellett egy apple watch is több évig működik...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#30) arn válasza WinstonWolf (#29) üzenetére


arn
félisten

nyilvan nem folyamatos gps kovetessel... van olyan keszulek, ahol nem no meg a fogyasztas a gps kovetest folyamatosra allitva? hasonlo feltetelek mellett hasznalva birja sokkal tovabb.

de mutass nekem meg egy okosorat, ami barmilyen beallitassal kibirja az egy evet egy feltoltessel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) WinstonWolf válasza arn (#30) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Attól tartok neked valami tudathasadásos személyiségzavarod van. :W

Te állítottad, hogy a Casio 1 évig működik. Erre írtam, hogy ez nem igaz. Mindezt arra alapozva, hogy van egy GPR-B1000-em (Pont olyan, ami közeli rokona annak az órának amit képi illusztrációnak használtál) amit havi szinten használva tudom, hogy ha már a barométer megy, 3 havonta töltenem kell, hiába van fél napot. Nem GPS-t használva, csak egy egyszerű barométert. GPS-t használva max 60 óra az üzemideje Solar ide vagy oda.

Majd erre írod érv gyanánt: "egy honap alatt akkor, ha nem toltesz ra, sotetben hasznalod" Erre válaszoltam azt, hogy ilyen logikai okfejtés mellett bármelyik óra akár évekig is, ha naponta-kétnaponta rátöltesz. Erre jön az utolsó agymenésed, "..mutass nekem meg egy okosorat, ami barmilyen beallitassal kibirja az egy evet egy feltoltessel..."

Milyen még egyet? Egyet sem tudsz mutatni, erre világítottam rá.

Részemről befejeztem a beszélgetést veled, rosszabb vagy mint egy bétaverziós Chatbot. Ha hülyeségeket akarok olvasni ész érvekre, akkor inkább felkeresem a nemtom.hu-t... :W

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#32) arn válasza WinstonWolf (#31) üzenetére


arn
félisten

neked vmi beakadt, vagy mi van? egy a lenyeg, a casio tovabb birja hasonlo korulmenyek kozott, mint egy hasonlo okosora hasonlo felhasznalasnal. jobban eltoltak a hasznalhatosagot a hagyomanyos orak iranyaba.

az egy evet tesztben irtak, ami vagy igaz vagy sem - mivel nem regota van piacon, nem hiszem, hogy barki ellenorzni tudta volna - igy nem tudom milyen bizonyitekokat kersz rajtam szamon. arrol van informaciom, amit masok leirtak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) #80439296 válasza arn (#20) üzenetére


#80439296
törölt tag

Te írtad, hogy egy évig... Nem azt írtad, egy elemmel/aksi töltéssel... :)

(#34) Foose


Foose
addikt

Nekem tetszik. Oké, színben lehet hogy valami egy színű verzió lenne a választás.. szerintem ez az óra így jó.. arra amire készült, nem kell pl nfc..... Mondjuk a kijelző kicsit lehetne modernebb, bár nyilván oka van, hogy nem színes pl. Hát igen, az ára ... :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#35) Memmaao válasza Foose (#34) üzenetére


Memmaao
addikt

Aquán most 129e az alap színek. Szerintem ez az óra jó vétel. Sokat ad hozzá a napelem. Nekem kétszer annyit bír, mint a sima Instinct.

My name is Bond, James... Dean.

(#36) Foose válasza Memmaao (#35) üzenetére


Foose
addikt

Igen néztem. És van ahol 170.... Esetleg a gyártó is olcsóbban adja mint 170. Nem vagyok nagy sport ember, de jelenleg is sport órám van. (Amazfit stratos2) Ha lenne most rá pénzem, megvenném. Mondjuk feketében. Aqua most: online ár 139990

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#37) delta38boss válasza Memmaao (#35) üzenetére


delta38boss
tag

Mennyi idő alatt tölt fel?

(#38) Memmaao válasza delta38boss (#37) üzenetére


Memmaao
addikt

Kb másfél óra.

My name is Bond, James... Dean.

(#39) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nekem bejön. AW helyett valószínűleg egy Garmin modell lesz a jövőben a "társam", árban hasonlók, igaz, másban jók, de a munkámhoz és a mindennapjaimhoz is jobban illik egy ilyen óra, mint a Watch. Ráadásul a napelemes kivitel szintén a rengeteg szabadtéri mozgás miatt nálam nyerő. :K

(#40) Mr.Silkó válasza Memmaao (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pirosban marha jól néz ki. :K

(#41) Memmaao válasza Mr.Silkó (#39) üzenetére


Memmaao
addikt

És te még villámgyorsan fel is tudod tölteni, csak a Mjölnir legyen kéznél. ;]

My name is Bond, James... Dean.

(#42) Mr.Silkó válasza Memmaao (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ahogy mondod! :D

(#44) odani


odani
tag

Ez az alvásfigyelés-dolog aranyos, meg fancy... úgy egy hétig, aztán úgyis rájössz, hogy nem akarsz magadon viselni éjszaka ilyen cuccokat. Semmit, ami meg van szorítva rajtad, súlya van, megkarcolhat... Szóval szerintem ez abszolút tévút.
Szvsz a sport activity tracking is csak profik számára érdekes dolog, nekik viszont profi cucc kell hozzá. Az amatőrök szépen elindítgatják a kis sessiont, majd a mobilon nézegetik, hogy "ejj de jót futottam ma is, hú a pulzusom de felment azon a 100 m-en", eljátsszák ezt 10x-20x, aztán rájönnek, hogy semmi haszna az egésznek, nem az órahasználattól lesz tudatosabb/rendszeresebb a testmozgásuk.
Nekem Stratos 3 van, és az egyetlen, igazi funkció, amiért érdemes bluetooth-os eszközt viselni, azok a mobilos értesítések. :C

(#45) Memmaao válasza odani (#44) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha stratos órám lenne még mindig, én is úgy érezném. Annak botrány a teljes sport funkciója, az amazfit appról nem is beszélve. Ez meg ant+ azzal kommunikál, amivel akarom. És majd egy éve éjjel nappal rajtam van. Nem zavar, 51gramm, nem is érzem, hogy a kezemen van.

My name is Bond, James... Dean.

(#47) Memmaao válasza lakotibi (#46) üzenetére


Memmaao
addikt

De aki szerint nincs értelme egy sport órának, az miért ír egy spirtóra topikba??

My name is Bond, James... Dean.

(#48) UnA válasza odani (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Éjszaka én sem hordom, de főleg azért, mert szex közben nem akarok vele sérülést okozni :P

Viszont én pont fordítva használom mint te, pedig igazán amatőr vagyok:
- meg szoktam nézegetni, hogy mennyit mozogtam, de nem folyamatosan (és nem csapott át túlságosan fontos módba, ha lemerül, akkor sem problémázok rajta)
- de a mobilos és egyéb értesítéseket azonnal kikapcsoltam, mert minek duplázzam meg a zavaró tényezőket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.