Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

asd

(#2) Sandrew


Sandrew
őstag

Hát ez ciki :(

Gondolom az eladó nem mondta? :W

papírozás?

(#3) gamek!ller válasza Sandrew (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akitől én vettem, 1 évig használta úgy hogy semmit nem nyúlt bele a motorba. Úgy tudom, hogy papírozni nem kell mivel teljesen típus azonos a csere és csak új forgalmit kell csináltatni ami 6.000 forint.

(#4) Sandrew válasza gamek!ller (#3) üzenetére


Sandrew
őstag

Hát akkor ennyit bírt sajnos.

Jaja akkor jól emlékeztem az új forgalmira pár éve törött suzukinkban is motort cseréltünk ott is csak forgalmi kellett.

Régiből használható valami vagy megy a méhbe?

(#5) gamek!ller válasza Sandrew (#4) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Majd meglátjuk.

(#6) aXXon


aXXon
senior tag

Majd a dokumentáció menetéről írhatnál pár szót, mert lehet többeket érdekelne :R :R

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#7) gamek!ller válasza aXXon (#6) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Miről?

(#8) Pukkancs


Pukkancs
tag

Addig átírhatod az aláírásodban 2.2-re, amíg be nem lesz rakva az új motor :))
Egyébként meg cink, ráadásul ha fel volt spécizve, akkor valószínűleg nem is használták kíméletesen :(

[ Szerkesztve ]

(#9) Zohan


Zohan
senior tag

dolgoztam egy ideig auto bontoban.. és ott 100ért vettem persze nem magamnak hanem a fönöknek .. az ilyen mondeokat kompletten ugy hogy simán saját lábon hozták be őket.. és elég jo állapotban voltak..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#10) Sandrew válasza Pukkancs (#8) üzenetére


Sandrew
őstag

Sportlégszűrő gyanús lehetett volna :U

Zohan:
100k-egy ilyen motorért? Ne viccelj :) Az autó fele :U

[ Szerkesztve ]

(#11) spirit007 válasza aXXon (#6) üzenetére


spirit007
senior tag

Ha típusazonos akkor viszonylag egyszerű a menet : [link]
Ha nem, vagy a papírja nem elég "tiszta" , akkor viszont brutál szívás lesz...

re: Sandrew
Komplett Mondit írt :)

[ Szerkesztve ]

(#12) aXXon válasza gamek!ller (#7) üzenetére


aXXon
senior tag

Milyen papírokat kell például bemutatni a moto eredetéről ilyesmikre gondoltam!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) eddie17 válasza spirit007 (#11) üzenetére


eddie17
addikt

És annál, hogy működik ha benzinesből dízelt akarok? Volt gyártva az autóval, nem típusidegen. Ott is elég egy forgalmi csere vagy ott azért már több móka van?

(#15) Zohan válasza Sandrew (#10) üzenetére


Zohan
senior tag

nem a motorért hanem egy komplett autoért adtam 100k-t amit behoztak h nem vesszük e meg..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16) Sandrew válasza eddie17 (#14) üzenetére


Sandrew
őstag

Na ott azért nem ilyen kis móka, mert nem csak motor csere kell :)

(#17) eddie17 válasza Sandrew (#16) üzenetére


eddie17
addikt

Így van hanem váltó is. Meg egyéb sallangok.
Csak hát ha idetéved egy szaki aki megmondja annak mennyi a lepapírozása.
És elnézést gamek!ller-től, hogy ideszemetelek.

[ Szerkesztve ]

(#18) gamek!ller válasza eddie17 (#17) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ugyan, engem minden érdekel ami autóval kapcsolatos. Itt semmi sem szemét.

(#19) Sandrew válasza eddie17 (#17) üzenetére


Sandrew
őstag

Más az egész elrendezés. Műszerfal computer,kábelkötegek... Azt még egy félőrült sem csinálná meg szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20) spirit007 válasza eddie17 (#14) üzenetére


spirit007
senior tag

típus azonos = motor PONTOSAN ugyan olyan, mint a korábbi, magyarul csak a motorszáma más :)

Átalakítás benzin > diesel üzemre:
+ átépíttetés szakműhelyben műbizonylattal stb.
+ KPM ellenőrzés + új vizsga
+ új törzskönyv , új forgalmi
Szóval az több százezres balhé...azaz semmiképp sem éri meg.

Megjegyzem én is kíváncsi vagyok ebben az esetben mennyi szívás lesz.

(#21) truba


truba
tag

Ez egy jó megoldás, remélem szerencséd lesz az új motorral.

Más: a papírozás elég nehézkes,( de csak a külföldi üzembe helyezésű alkatrészeknél) arra figyelj, hogy a bontott motort, eredetlevéllel kérd, máskülönben nagyon nehéz lesz lepapíroznod. ( ha megadod a motorszámot, megnézem neked, mi vele a helyzet, körözés, balesetek, stb)

(#22) Sandrew válasza truba (#21) üzenetére


Sandrew
őstag

Inkább ne nézd meg :DDD

(#23) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

(#24) Sandrew válasza gamek!ller (#23) üzenetére


Sandrew
őstag

Elég feketék a dugók hallode.

(#25) Vladi válasza gamek!ller (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ej tezsvérem, ez ám a szívás. :(

De egyszer lesz egy fasza kocsid! :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) yooccoo válasza Sandrew (#19) üzenetére


yooccoo
aktív tag

kerestél? :)

(#27) Sandrew válasza yooccoo (#26) üzenetére


Sandrew
őstag

Félörültet? Nem.

(#28) szőröscica


szőröscica
addikt

Micsoda hatalmas teljesítménynövekedés jöhetett attól a +200ccm-től....
Gratulálok annak, aki csinálta. Inkább rávaló felnit tett volna a kocsira abból a pénzből.

Kitartást!

(#29) yooccoo válasza Sandrew (#27) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha kell, akkor szólj :D

(#30) gamek!ller válasza szőröscica (#28) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyelőre még kitartok. Köszönöm!

(#31) Psychonaut válasza gamek!ller (#30) üzenetére


Psychonaut
addikt

Lesz ez meg igy se, nagyon fasza kis kocsi lesz az. :)

(#32) gamek!ller válasza Psychonaut (#31) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Remélem már csak napok kérdése és így lesz.

(#33) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szépen belenyúltál a szarba :(

Remélhetőleg sokan olvassák a blogod és levonják a konzekvenciákat.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) darál0w


darál0w
Jómunkásember

egyszerűbb lett volna, ha építesz egy verdát... ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) adyz. válasza Sandrew (#24) üzenetére


adyz.
aktív tag

fényes legyen? :DDD

tudod, belső égésű motor :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Polllen


Polllen
nagyúr

Ebbe jól belenyúltál. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Sandrew válasza adyz. (#35) üzenetére


Sandrew
őstag

A jobb szélsőn mintha lenne még valami :U

(#38) gamek!ller válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Rengetegen olvassák, ezt elárulhatom.. Belenyúltam kicsit, de van aki még ennél is jobban. Ugye amikor a megvételes topikban is írtam, hogy ez benne van sajnos.

(#39) adyz. válasza Sandrew (#37) üzenetére


adyz.
aktív tag

van azon minden :DDD

(#40) .bableWes


.bableWes
őstag

na jövök trollkodni kicsit ;] áhh mégse

vigyázz vele. oké, hogy angol import, meg szép a ~160e km, de azért ha belerakják "meghajtani", hogy teszi-e a dolgát. de gondolom ezt neked feleslegesen mondom:D

kitartást. tudom, hogy milyen szar kocsi nélkül:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#41) JoeYi


JoeYi
őstag

mondtam én hogy ez egy pénznyelő. Azthinnéd ez lesz a vége, most már frankó lesz, aztán elkezd kopogni valami hátul, kiderül mad hogy felfüggesztés hiba, elkezd gyengülni a motor, kiderül hogy lyukad a kipufogó stb.

Végül 1-2 év alatt rámegy annyi lóvé, hogy summa summarum vehettél volna egy 5-6 éves járgányt

(#42) No-kia válasza gamek!ller (#3) üzenetére


No-kia
őstag

huh ez ciki...

de ez a motorcsere ígyvan? enyém becsületesen állja a sarat, én is inkább motorocserét csinálok majd ha ez beadja a derekát.. de it tmár nem hiszem h papírmunka nélkül belelehet rakni a 2.9-es V6-ost ;]

(#41) JoeYi: de azok sokszor nem felelnek meg az igáényeknek sajnos...

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#43) gamek!ller válasza JoeYi (#41) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tudod.. Ezt nem szeretném. Jó, leírtátok már, hogy pénznyelő, stb. Igen, lehet, hogy az ez van. Viszont ez akkor hülyeség (és nem mellesleg zavar is), hogy ennyi pénzből vehettem volna egy *** éves autót. Mikor lenne nekem 1.000.000 forintom egyben? Ha most nem vettem volna meg ezt, a pénz ugyan úgy elment volna, de lehet, hogy hülyeségre.

Tehát kérném innentől ezeknek a hozzászólásoknak a mellőzését. Valamelyik nap felhívott itt egy olvasó aki olvassa a blogot és kérdezte, hogy mi a gáz, hogy nem írok róla. Tudod mit mondtam neki? Miért írjak, úgyis csak olyan hozzászólások jönnek amiben azt kapom, hogy belenyúltam a szarba, meg felesleges volt, stb. Mondtam neki, hogy most nekem erre nincs szükségem. Blogolok továbbra is, de ne vágjátok már minden topikban a fejemhez, hogy ez így szar meg úgy szar és hogy mennyire elbasztam.

(#44) nyogo83 válasza gamek!ller (#43) üzenetére


nyogo83
senior tag

Teljes mértékben megértelek. Én egy 11 éves Fiat Bravat vettem viszonylag megkimélten. Miután idén előjött pár probléma, megkaptam hogy "látod, mondtam hogy ne vedd meg, meg igy szar meg ugy szar".

Nos, amit kellet cserélnem: termosztát, első lengéscsillapitók+együkét szilent, féktárcsa, fékpofa, kuplung szett, kipufogó. Mindezt egy 170 ezrett futott autón, amit nagyrészt Pesten használtak. Persze az összes alkatrész ami csereérett volt, még a gyári volt benne...kivéve a féket. De valaki csak azt látja belőle hogy mennyire belenyultam, mert szerelni kell :(((

(#45) Polllen válasza nyogo83 (#44) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ez a párhuzam elég meredek, remélem te is érzed. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) nyogo83 válasza Polllen (#45) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ok, nem teljesen egy kategória. Csak arra értettem hogy tudom mit érez, mert mikor kiderültek a problémák, akkor nagyon sok ismerőstől kb ugyan azt kaptam mint Ő: jól belenyúltál, inkább vettél volna egy másik fajtát/fiatalabbat/ennyi pénzért nem lehet normális autót venni, folyamatosan csak a pénzt fogja nyelni és hasonlókat.
Legfőképp akkor ment a nagy savazás amikor kiderült h lehet nekem is kuka az egész motor. Kb 2 embernek meséltem el, a többinek meg se említettem, mert marhára nem segít semmit ha plusszba még a "én megmondtam" dumát erőlteti.

(#47) JoeYi válasza gamek!ller (#43) üzenetére


JoeYi
őstag

joólvan na, sajnálom. Biztos jó kis verda lesz belőle idővel. És ha majd arról blogolsz hogy miként jártad be vele a világot egy rezzenésnyi gond nélkül, akkor majd senki nem fog szurkálni azzal hogy pénznyelő.

Amúgy meg sokan hálásak lehetünk neked. Sokan nem is sejtik, hogy mennyi utólagos költsége lehet egy kocsinak. Azt hiszik kiperkálják a fél misit, aztán már csak a benyára kell költeni. Én pl ezért óckodok a kocsi vételtől, megütne a guta ha a vételár 5%-nál nagyobb összeget kellene javításra elkölteni 1 éven belül, márpedig erre 70% esély van egy használt autónál. Inkább nyomom a zsét bankszámlára, és élvezem a kamatokat

(#48) spirit007 válasza nyogo83 (#46) üzenetére


spirit007
senior tag

Persze, hogy "savaznak" így nekik sem fáj annyira a saját cumizásuk -az ember már csak ilyen (...és nem csak a magyar!)
Vehettél volna 2X, vagy 3X ennyiért jóval fiatalabbat, DE akkor is belenyúlhattál volna egy 3-4-500 ezres javításba... és akkor ugyanígy menne a vaker.
Most inkább arra kell koncentrálni, hogyan lehet ebből a lehető leggyorsabban és legkevesebb költséggel működő autót faragni.

Erre a motorcserére visszatérve egy ismerősöm kb 1 éve cserélt -típus azonos- motort a kocsijában és még nincs lepapírozva (!!!)
Nyilván nem ok nélkül ...

(#49) yooccoo válasza spirit007 (#48) üzenetére


yooccoo
aktív tag

mivel van még levelezős vizsga, így nem is feltétlenül szükséges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.