Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Púp!

(#2) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Én vevő lennék rá, csak attól tartok, hogy ez az idegenvezetés tényleg úgy fog kinézni, mint egy idegenvezetés. Bevisznek a körzetbe, távolról megmutogatják a várost, talán bevisznek, 1 utcán kinézegetheted magadnak oszt vége.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3) ABE


ABE
őstag

Benne vagyok.

(#4) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egy svájci útleírás szerint elég rendesen megmutogatnak mindent, bevisznek az utcákba, régi épületekbe, minden elmondanak. Persze Angolul, de hát azzal nincs baj.

(#3) ABE: Na ennek örülök. Biztosan mindent megdumálunk majd jó előre. :K Beírlak, aztán nem felejtjük el egymást. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) morhange


morhange
tag

Ha ez néhány hónappal később lenne mennék, de most nem tudok :O :(

(#6) gamek!ller válasza morhange (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mi sem most megyünk. Idézek "Mr. Csizmás barátom és Én tervezünk egy jó kis (nagy) vonatozást a jövő évre.. " Valamikor jövőre amikor mindenkinek jó. Azért nem kis pénz amibe ez kerülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#7) morhange válasza gamek!ller (#6) üzenetére


morhange
tag

Jövőre annyira már nincs messze, de megpróbálom fejben tartani, hátha addigra én is tudok menni.

/Pitypangba, vagy hogy mondjákba is szívesen elmennék :DD /

[ Szerkesztve ]

(#8) gamek!ller válasza morhange (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szerintem legjobb lenne ezt valami jövő nyáron nyélbe ütni, mert akkor a sulival se lenne gond ha esetleg olyan jönne. Pitypang (XD) nem tudom miről híres.

(#9) Klemens


Klemens
őstag

Hogy a viharba ne érdekelne engem is!
Ha képeket nézegetek róla... bazz... nagyon durva.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#10) morhange válasza gamek!ller (#8) üzenetére


morhange
tag

Nyár az már jól hangzik, utána meg ismét nem jó (nekem) mert külföldre lelépek, persze ez még jövő zenéje, mindegy, majd akkor kiderül :) . Pitypang ez Észak-Korea Fővárosa, és van ott egy hatalmas szobor ami előtt külföldi nem borulhat le.

(#11) Cthulhu Dawn válasza morhange (#7) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ez Prityipaty (szigorúan tyével), nem Pitypang :((( . Mondjuk az úton akkor már stílszerűen vodkát kéne inni...igazit.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#12) Wictor


Wictor
senior tag

Vonattal?! :Y Ha lesz elég pénzem, tuti vevő leszek rá.

(#13) gamek!ller válasza Wictor (#12) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Beírjalak? ;)

(#14) Wictor válasza gamek!ller (#13) üzenetére


Wictor
senior tag

Hát, ha nem kell eladnom a gatyám is és busszal, vagy kocsival nem kell az országon belül sokat utazni (nem bírom), akkor szerintem igen. Érdekelne nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) gamek!ller válasza Wictor (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ha jól tudom a Kijev és Csernobil közti 100km-es távot is meg lehet tenni vonattal. Akkor beírlak.

morhange: Téged még nem írlak be, nem tudom most akkor mi van.

[ Szerkesztve ]

(#16) morhange válasza gamek!ller (#15) üzenetére


morhange
tag

Egyelőre én sem, szándékom van, lehetőségem még nem biztos. Ha van ennek megfelelő listád akkor oda írj :)

(#17) gamek!ller válasza morhange (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor veled megnyitom a talán listát és egyben áthelyezem Wictor-t is.

[ Szerkesztve ]

(#18) proof88


proof88
addikt

Cod4? :) STALKER-t kihagytad :) én játszottam mindkettővel, ezek miatt fogott nagyon meg a dolog :) én szívesen részt vennék ilyenen, csak kérdés, hogy mennyi pénzem lenne meg időm :)

(#19) Wictor válasza gamek!ller (#17) üzenetére


Wictor
senior tag

Ok, köszönöm! Várom a fejleményeket! :R

(#20) gamek!ller válasza proof88 (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Igaz. :R Bővíteni fogok. :R
Wictor: O.K.

(#21) ferensz


ferensz
senior tag

Engem is nagyon érdekelne, régóta vágyálmom már, hogy eljuthassak egyszer ide. Amennyiben az anyagi helyzetem engedni fogja megyek én is nagyon szívesen.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#22) gamek!ller válasza ferensz (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

-Talán?

(#23) ferensz válasza gamek!ller (#22) üzenetére


ferensz
senior tag

Igen, a talán kategória egyenlőre tökéletes lesz :R :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#24) gamek!ller válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jajj, téged el is felejtettelek. Szóval akkor téged hova tegyelek?
fec555- kész

[ Szerkesztve ]

(#25) pr1mzejEE válasza gamek!ller (#24) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Én valószínűleg nem veszek részt a túrán, de kívánom nektek, hogy össze jöjjön a dolog. Beszámolókat (képekkel) természetesen, majd mindenki írjon! ;) :D
Jah és igen cod4..:D

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#26) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Röggölt!
Én talán jönnék. Minden csupán pénz kérdése. Évek óta el szeretnék menni. Ismerem is a történetét, amennyire kell. Nagy részletekbe még nem mentem bele, de át fogom lapozni a linkelt oldalakat. A PH! zászlót támogatom! :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#27) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Stalker könyv mindennek az alapja.

Pripjaty a magyar átírás.

és a föld legradioaktívabb helye pedig egy hajó a Murmanszk feletti tengerészeti kikötőben - az ok egyszerű, ebbe hordták össze a lemerült fűtőelemeket, amiket a nukleáris meghajtású tengeralattjárókból szereltek ki. Állítólag már 100-150 m-ről érezni, hogy meleg a hajó, felmenni meg nem lehet rá, mert 100+ °C van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) JetiRulez válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha mindennek alapja, akkor beszerzem és elolvasom, mielőtt biztossá válik, hogy tudok-e menni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) Mr.Csizmás válasza JetiRulez (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köze nincs csernobilhoz, előre szólok.

a STALKER játékban, és a könyvben a közös dolog csak a Zóna, és a fura dolgok. (ellenségek, lövöldözés nincs) csak az anomáliák, különleges tárgyak stb. ezek közösek.

a könyvben a zóna az egy fura meteor becsapódás nyomán jött létre, míg a játékban a '86-os katasztrófa az oka.

Mellesleg Tarkovszkij filmet is csinált a Stalker könyből. [link]

Érdemes elolvasni/megnézni, és rájön az ember, hogy mi is az indítéka a stalkereknek, akik a Zónába mennek guberálni dolgokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) ABE válasza gamek!ller (#4) üzenetére


ABE
őstag

Nagyon remélem, hogy lesz valami a "kirándulásból", már jó ideje kacérkodom a gondolattal, hogy meg kéne nézni. :)

(#32) JetiRulez válasza Kalandor (#31) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha legalább a duplája, akkor nagyon kétséges, hogy el tudjak jönni. Azonban azt, hogy 1-2 helyen baksist kell fizetni, Én is számításba vettem.
Ha jól tudom van is olyan utazási iroda Ukrajnában, ami külön szervez ilyen túrákat oda, de az nagyságrendekkel drágább.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#33) Mr.Csizmás válasza JetiRulez (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lesz egy olcsóbb alternatíva, tessék figyelni a blogomat hamarosan :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Remélem összejön. Szivesen olvasnék egy erről szóló cikket képes beszámolóval egybekötve :)

De ha Kalandornak igaza van és tényleg 2x-es árba fog kerülni, akkor azt jó lenne tudatni a kedves utazókkal is mielőtt valaki rámondja az áhment. :)
Mármint érdemes lenne pontosan kiszámolni a várható költségeket (+ - 10%), hogy jelentkező tudja mire vállalkozik és ne érje meglepetés.
Plusz érdemes lenne felkeresni egy utazási irodát. Ha jóltudom már magyar utazási irodák is szerveznek ilyen túrákat.

Btw engem az érdekelne, hogy be lehet-e menni a 25 éve elhagyott házakba? Sok helyen olvastam, hogy mivel azonnali kitelepítés volt, így semmit nem vihettek magukkal. A legtöbb helyen a reggeli újság és a kávé azóta is ottvan az asztalon pl. Na én erre lennék inkább kíváncsi, mint simán egy kihalt lakótelepet nézegetni kívülről.

(#35) JetiRulez válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


JetiRulez
őstag

Teccem figyelni. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#36) hdman válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


hdman
őstag

ez egy nagyon jó kezdeményezés! Engem is felirhattok a talán rovatba,és a további fejleményekről is kérek tájékoztatást!

Sopron city :)

(#37) LadyLorien


LadyLorien
tag

Fotózás miatt érdekelt az a hely régen, sokat olvastam róla, meg "izgalmas" lenne, sok a látnivaló.

Engem is érdekel, ha tényleg jövőre lesz, akkor elkezdek már most gyűjteni rá, csak tudni szeretném, hogy pontosan mennyibe is kerül ez egy fő-re, meg nagyjából mikor akartok menni és mennyi időre. :)
Érvényes útlevelem nincs, de addigra simán csináltatok, mondjuk csak akkor, ha már biztos, hogy megyek. :)
Felírhatnátok a "talán jön" emberkék közé. :B
Mivel nem nagyon van időm olvasgatni, mert most otthon vagyok, de ha van valami fejlemény, megtenné valaki, hogy írja nekem a privátokat? Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki hajlandó erre. :B :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#38) LadyLorien


LadyLorien
tag

Bocsánat, rossz a netem és dupla lett. :( :(((

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#39) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A legtöbb helyen

a legtöbb helyen max újságokat, naptárakat találsz a földön. Ki van fosztva az egész. A Szovjetunió széthullása után kezdődött az egész, amikor nem volt már elég cash a katonaságra, és így az őrzésre sem.

(#36) hdman nem csernobil, én máshova megyek. (igaz az az övezet is szerepelt a hírekben sokáig....1992-1995)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40) proof88


proof88
addikt

A Talán jönnének kategóriába engem is felírhatsz amúgy! :)

(#41) hdman válasza Mr.Csizmás (#39) üzenetére


hdman
őstag

Mobilról voltam, véletlenül a válaszra kattintottam, bocsi :)

Sopron city :)

(#42) gamek!ller válasza Kalandor (#31) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Így van. Figy. Ha nem lettem volna már 30* UA-ban, neki se mernék vágni. Így viszont, hogy tudom mire kell számítani, nem véletlenül írtam azt amit. Csak összehasonlításképpen..: Én már nyaraltam is az említett országban. 14 napot voltam kint az egész családommal és egy egész házat béreltünk a Tiszaparton. Naponta 300 forint volt az egész ház halastóval, mindennel. Összesen a 14 nap 50.000 forint volt kajával, mindennel együtt 5 személyre, de akkor úgy éltünk 2 hétig mint az istenek. Minden nap étteremben kajáltunk délben - este.

Határon igaz volt amikor szívattak mert nem a mi nevünkön volt az autó, egyszer elkobozták keresztanyám összes készpénzét meg egyéb ilyen finomságok, de sosem adtunk nekik egy kopeket sem.

Egyszer megállított minket a rendőr. Ránézett apámra, azt mondta Ön ivott. 3.000 forint. Odaadtuk, további jó utat. Ez a 18 év alatt egyszer fordult elő. Születésemtől kezdve járok ki.

Az határon az a kis sajtpapír amiről beszélsz a voucher. Csak halkan mondom: Senki le sem szarja, hogy az illető mit ír rá. Saját szememmel láttam amikor odaadtam a határőrnek, hogy megtelt a zsebe és szép komótosan belevágta a kukába..

Sőt. Egyszer elfelejtettem az Ungvári címet amit be szoktunk írni. A csávó ráütött a hasára és beírt engem egy szálloda 182.-es szobájába. Hazatérés után megnéztük, hogy a szálloda amit beírt 20 éve nem is üzemel.. Szóval nem számít, ha pedig mégis számítana, akkor sincs gond, mert ha megyünk, úgyis beszélek előtte a kijev-i rokonokkal és beírja a csapat az ő címüket.

Pénz: A vonat ára 21,500ft oda vissza + hálókocsi ami 15euró.
A kaja nem hiszem el, hogy nem jön ki fejenként 5-10.000 forintból.. Ide tartozik még: Amikor 3-4 havonta kimegyünk, 10.000 forintot szoktunk beváltani. Akkor élünk ott 3-4 napig és úgy jövünk haza, hogy a kocsi csomagtartója tele van csokival, túróval, az áthozható mennyiség szeszes itallal, sörrel.
A jatt ha nagyon akar adni valaki: Tudom, hogy a határon 200 forintot szoktak belecsúsztatni az útlevélbe, rendőr csak autósokat sz.patja, de tegyük fel, hogy minket is fog. Legyen 5.000 forint.
Idegenvezetés: 10-20euró. Sajnos enélkül nem is lehet bemenni a zónába.
Szállás legyen mondjuk fejenként 1 napra sokat mondok 6-7.000 forint..

Ha ezt összeszámoljuk, akkor a végösszeg nagyon körülbelül (az eurót 300-ba számoltam): 55,000 forint. Azért mondtam hogy 50-60k környéke.

(#25) pr1mzejEE: :R

(#30) ABE: Remélem én is. :U

(#37) LadyLorien: Rendben, téged is beírlak talán-hoz. Amúgy útlevél max 1 hét alatt kész.

(#40) proof88: Ok!

(#36) hdman: Ok!

(#34) Dany007: Be lehet menni ha jól tudom, de ahogy olvastam a több mint 11.000 lakást már fosztogatók meglátogatták.

[ Szerkesztve ]

(#43) Thome


Thome
addikt

Uhh, ez k*rvajó lesz az tuti, sajnos még szülőkre vagyok utalva, azok meg ebbe tuti nem mennének bele... :DDD

(#44) LadyLorien válasza Thome (#43) üzenetére


LadyLorien
tag

Ha jól tudom, 18 év alattiakat nem is engednek oda. ( bár nem tudom, hány éves vagy, csak mondtam. :) )

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#45) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, kíváncsi vagyok, mi lesz a túrátokból... láttam csernobilról pár dokumentumfilmet, de én valahogy nem szívesen mennék a környékre... pripjaty 16km-re van a felrobbant blokktól és a sugárzás nagy részét okozó céziumizotóp felezési ideje 30év... (a katasztrófa óta nem telt el még 30 év sem, nemhogy annyi, hogy normális szintre csökkenjen a sugárzás mértéke) a robbanásnál jóval nagyobb mennyiség szabadult a környékre, mint mondjuk a japánra ledobott atombombáknál... a durva az egészben az, hogy kering a radioaktivitás folyamatosan... talajból felveszik a növények, növényeket megeszik a kisebb állatok, kisebb állatokat pedig a nagyobbak, stb... bizonyos egyedekben (pl gombákban és a csúcsragadozókban) meg nagyon fel tud halmozódni... emellett a szél/eső is szétteríti... szerintem kicsit "hazárdjáték" oda kimenni: lehet, hogy semmi baja nem lesz az embernek, de az is lehet, hogy mégis...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) gamek!ller válasza gamek!ller (#42) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mivel elfelejtettem ide feltüntetni a kijev-pripjaty útvonal árát és nem tudom pontosan mennyi, módosítom az összeget 60-70.000 forintra. Az sem árt ha többre számolunk, mert akkor max pozitívan csalódhatunk.

(#47) JetiRulez válasza gamek!ller (#42) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor tényleg nem tűnik olyan húzósnak. Főleg, hogy tapasztalt vagy Ukrán földön.
Egy barátom a délelőtt mesélt valami olyasmit, hogy veszélyes ország és inkább ne menjek, ha kedves az életem. Nem tudom, hogy mennyi tapasztalata van. Ebből mennyi igaz?

szerk.: Az illető azt tanácsolta még, hogy feltétlenül olvassam el Trutko erről szóló könyvét. Már ránézésre sem szimpi az ürge, de tényleg érdemes elolvasni azt a könyvet is?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#48) gamek!ller válasza JetiRulez (#47) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem Németország biztonság szempontjából, de közel sem olyan húzós mint mondjuk egy éjszaka Palermo-ban. Jobban kell figyelni az értékeidre ott ahol sok ember vesz körül az biztos. Nem biztos, hogy kijev közepén elővenném a Wave-t egy fénykép erejéig. Viszont megölni, nem fognak. Nem olyan vészes.

Igazából néhol gyomor is kell az országhoz. Ezt azért mondom mert rengeteg a kéregető, hadirokkant, gyerek aki sírva fogja meg a kezed és kérlel pár grivnyát. Ukrajna elég megrázó tud lenni, főleg a borús, nyálkás időben. Nem szeretek télen menni. Most legközelebb Dec. 25-én megyek, csinálok nektek egy pár képet a határról suttyomban ha gondoljátok.

Mindjárt keresek pár képet amit jó lenne ha látnátok.

Trutymó könyvéről sajnos nem tudok információval szolgálni, én sem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr.Csizmás válasza JetiRulez (#47) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olvastam, néha eléggé bulváros.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Cthulhu Dawn válasza gamek!ller (#24) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ha lesz akkor pénzem (tehát amennyiben nem fesztiválozom el) akkor a mindenképpen kategória. Bár a föld alól is előkaparnám rá a pénzt.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.