Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) baluka26 válasza kiskaktusz (#45) üzenetére


baluka26
veterán

A deriváláshoz nem kell magyarázat. Nincs mit érteni rajta, mechanikus az egész..
Ennél rosszabb példát nem hozhattál volna ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#52) kiskaktusz válasza baluka26 (#51) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A mondandóm lényegén nem változtat.. Ha nem mondják el neked, hogy v=s/t, akkor a megoldás sem jön ki.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#53) h3lios


h3lios
addikt

De rég vártam már 1 ilyen topic-ot ! :C
Én ugyan még a közepén vagyok az egésznek, idén végeztem el a közép sulit, de tapasztalatom van bőven amit meg is osztanék veletek.
Matek: A tanár az első órán felírja a megoldó képletet a táblára és onnantól dolgozz azzal + ami a 4 jegyűben van, ha hiányoztál arról az óráról akkor szívtad, mert azt az anyagrészt szinte biztos, hogy nem fogod érteni. Velem ez nagyon sokszor előfordult (önhibámon kívül). És aztán , ha kérdeztem tőle akkor leugatta a hajam, hogy miért nem nézem meg a könyvben...
Rám különösen utazott, mert a szókimondó fajta vagyok és ha aláznak, akkor bizony azt nem hagyom szó nélkül (nem érdekel, hogy én húzom a rövidebbet, van önérzetem).
Dolgozatok előtt gyakoroltunk 20 közepes feladatot -10 nehezebbet és 1 lvl 99-eset. Ilyenkor úgy voltunk vele, hogy jajj ez nekünk semmi, nem a fenéket. A dolgozatban kb. lvl 9999 szintű feladatokat kaptunk, lehetetlen számokkal és véletlenül sem egészre kijövő egyenleteket.
Ezt azzal megfejelte, hogy a 2-es tanulók pl. én aki 2- es voltam a 4 év alatt végig NEM csinálhattak prezentációt, vagy egyéb javító feladatot. Az csak a 4-es 5-ös tanulók kiváltsága, mert nem ezzel kell javítani. Egyszer- kétszer attól féltem és elvesztem a hidegvérem és akkor agyonverem.

Ezzel szemben a töri, ami nagyon sokak számára nehéz tárgy nekem a legegyszerűbb a világon. A tanár is jó volt, mert érthetően magyarázott. Átlagban elég volt, ha 3-4 x átolvastam a teljes tz - érettségi anyagot és már fullosan tudtam is. Ez azt jelenti, hogy szóról szóra le tudtam írni azt amit leírtunk az órán. Emlékszem, volt egy 2. Világháborús dogánk (abból engem nem lehet megfogni) a tanárt nem kicsit ledöbbentettem. 6 oldalasra sikerült a TZ (1 is elég lett volna).Olyan dolgokat írtam le amit még a tanár sem tudott és utána járás után jött rá, hogy ilyen is volt.
Ennyit jelent, ha jó a tanár + a tárgy szeretete.

Én mindig is úgy voltam a tantárgyakkal, hogy ami nem érdekelt azt soha nem is tudtam / tanultam. De amit szerettem az aztán prímán ment.
Szerencsére eddig csak fél évkor buktam matekból és kémiából.

B-tag: H3lios#2825

(#54) baluka26 válasza kiskaktusz (#52) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a középiskolai diákok nem szeretnék, hogy elmagyarázzák nekik ezeket az egyszerű képleteket, mert általában köze van az integráláshoz, még egy egyszerű területszámításnak is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#55) kiskaktusz válasza baluka26 (#54) üzenetére


kiskaktusz
addikt

mindegy

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#56) proof88 válasza h3lios (#53) üzenetére


proof88
addikt

a könyvet azért ki lehetne nyitni, nem dísznek van, bár tudom hogy a mai középsulisok b*sznak beleolvasni :DDD

(#57) DeFranco válasza David93Pecs (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igénytelen vagy, és ezt palástolandó vádaskodsz.

Engem mondjuk nem érint, mert nem egy pályán játszunk, de azért valahol örülök, mert így nekem előnyöm van veled szemben. Nem kell mindenkinek tudni helyesen írni, magára igényesnek lenni, választékosan fogalmazni. Ha vannak ilyenek is, mint te, jobban kitűnik, aki ad a minőségre. Kell a plebs...

Ezzel segíted az én boldogulásomat, és a gyereked is fogja segíteni az én gyerekem boldogulását. Tulajdonképpen köszönettel tartozom neked. :R

Tőlem aztán fetrenghetsz, hogy milyen beteges elme vagyok, és düjjön rám a meggyfa, de adott helyre engem fognak alkalmazni téged meg nem. Több időd marad hörögni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58) h3lios válasza proof88 (#56) üzenetére


h3lios
addikt

Én ki is nyitottam (azzal mentem át 4 éven keresztül). De ha valaki kicsit többet szeretne egy 2-esnél, mint pl. én annak a könyv kevés.

B-tag: H3lios#2825

(#59) DeFranco válasza proof88 (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meg az órai jegyzetet is el lehet kérni, meg lehet gyakorolni otthon is a feladatokat. :K Ott a feladatgyűjtemény, ha tényleg fel akarsz készülni a vizsgára (úgy hogy foghatatlan legyél), akkor meg hátra is lehet lapozni a feladatgyűjteményben.

Persze én sem csináltam ezt, sőt, házit sem csináltam szinte soha, de megéltem abból, amit órán hallottam. Viszonylag jól tanultam így is.

(#60) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát nem tudom....van benne valami lehet meg kéne őket buktatni,de azonnal...

A sárga csekkhez még annyit,hogy képzeljük el azt,hogy színesfém bőrű barátaink hogyan fizetnék ki a csekket.

HardCore is my LifeStyle

(#61) nincsisbéla válasza baluka26 (#22) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ez +1! :K

Mentalita'

(#62) David93Pecs válasza DeFranco (#57) üzenetére


David93Pecs
tag

Igénytelen nem vagyok,ezt mindenki láthatja. Az meg h te mit gondolsz a te privát dolgod,és senkit nem érdekel. :D

Nem palástolok semmit,ugyanis nincsen mit...
Hogy egy pályán mozgunk-e? Így van szerintem sem,ahelyett h magaddal foglalkoznál másokkal foglalkozol és azt gondolod h vicces és menő vagy ezzel a viselkedéssel.
Elárulom,nem vagy az... Sőt inkább gyerekesnek mondanám.

Hogy előnyöd van-e velem szemben? :D
Hát ez egy nagyon jó kérdés. Attól függ miben? Ha a pofádra célzol,ami akkora,mint a Bécsi kapu akkor az igaz lehet,de másban kétlem.

Még jó,hogy vannak ilyenek mint én,aki által feltűnhetsz és kioktathatsz embereket mi? :D

A boldogulásodat nem tudom milyen mértékben segítem,de szerintem nem sokban,hacsak nem arra célzol,hogy minden írásomat kielemezheted és ez tölt el téged mérhetetlen örömmel... Már mondtam beteges...

Nem tartozol nekem köszönettel. Isten ments' :D:D:D

Hogy beteg elme vagy,az nem a legjobb kifejezés,csupán egy unatkozó,buta és naív egyént látok,aki erre gerjed.

A problémád lehet hogy komplexebb,mint hittem. :D
-Azzal h kijavítod mások hibáit,feltűnősködsz. - Feltűnési viszketegség? :D
-Hogy kényszeresen keresed másokba a hibát...((gondolom mindenbe) - kényszerbetegség?:D
-A saját írásodat is többször átolvasod nehogy abba a hibába essél,amit te felrósz másoknak... ez gáz. :D

Ezeket is összegezve,nem hinném h bármiféle is előnyt tudnál kovácsolni magadnak,maximum csak itt a fórumon a való életben az ilyeneket lesz.rják és egyedül maradnak mint a kisujjam . :)

(#63) művésznő4 válasza 7600 GS (#5) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Bár Lenry "egy 2-est mindenki össze tud hozni" mondatában is látok igazságot, a hozzászólásaid alapján veled kell, hogy egyetértsek!!! :K :R Sajnos ez így van....
Én is megszenvedtem ám alaposan a matekkal, pedig világéletemben 4-5-ös tanuló voltam. Ennél rosszabbat nem igen kaptam az iskolában...és hát mégis voltak nehézségeim....

David93Pecs: Ne haragudj, nem szeretnék beleszólni (meg persze, az előzményeket sem tudom - nem is akarok belefolyni), de ezt nem bírtam megállni, hogy ne szóljak közbe. Valahogy szúrja a szememet...:B
-A saját írásodat is többször átolvasod nehogy abba a hibába essél,amit te felrósz másoknak... ez gáz.
Szerintem meg igenis van értelme! :K Ez így logikus és teljesen rendben van. Az sokkal nagyobb "gáz" lenne, ha úgy javítana ki állandóan másokat, hogy ő is közben sorozatosan hibákat vét....nemde? :) :U

[ Szerkesztve ]

(#64) David93Pecs válasza művésznő4 (#63) üzenetére


David93Pecs
tag

Nem mondtam egy szóval sem,hogy nincs értelme,és logikus.
Csak épp olvastam,amit írt és hát voltak benne pontatlanságok,ha már ilyen szőrszál hasogatónak kell lenni,majd szépen kiszerkesztette őket...

Bár azért,ahogy látom még így is akad benne. :)
Kedves DeFranco!
Düjjön vagy dűljön ? :D Ez itt nagy kérdés. :)
Vagy csak lejárt a szerkesztési idő? :D

(#65) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez nem EczkE dolga lett volna?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#66) DeFranco válasza David93Pecs (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hőbörögj csak tovább, kifejezetten szórakoztat :)

Gondolom a nyelvtantanárodat is ilyen vehemenciával oktatod ki, amikor már megint kettest ad az a beteg állat, mert nyilván utál a fejed miatt ;) A köcsög. Vagy neki csak a háta mögött van ilyen nagy szád, mint itt a monitorok tisztes távolságából?

Nagy pofám van veled szemben, van is mire. Amiért szóltam (és nem belekötöttem, csak szóltam, még csak kommentárt sem fűztem hozzá, amíg el nem kezdett habzani a szád) az tényszerű, egyértelmű és világos. Te meg elb*sztad. Nagy pofám van, mert nekem van igazam, ezért megtehetem, de ha nincs igazam, akkor nem nagyon van olyan, aki nálam gyorsabban kér elnézést és ismeri el a hibáját itt a fórumon.

Ezért a kicsi szösszenetedért meg simán felnyomhatnálak személyeskedésért, de nem teszem, mert jobban mulatok a vergődéseden. :) Hátha még mutatsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#67) Gergosz2


Gergosz2
veterán

egy ideig nem eset le hogy milyen pótvizsgáról beszélsz, aztán rájöttem, hogy középiskolai pótvizsgáról van szó.

Amúgy az első hsz-szeddel egyet értek bár hozzá tenném, hogy középiskolások körében divat lett a nem tanulás.
Jó nékunk is volt ilyen de ez más:
teljesen céltalanok , semmi sem érdekli őket, mi azért megtaláltuk azt ami érdekelt minket.
Egyik volt tanáromat idézve még a szart is leszarják.

Amúgy egyetemen is sok az ilyen partiarcakik évközben egy szót sem tanulnak, vizsgaidőszakban meg a tanárt szidják megállás nélkül ha megbuknak , vagy nem sikerül egy évközi ZH.
Jó oké ez a magatartás egy közgazdász ,bölcsész vagy menedzser szakon még lehet elmegy de gy mérnöki , természettudományos terültetn nem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#68) N€T0X|N válasza David93Pecs (#64) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Csak épp olvastam,amit írt és hát voltak benne pontatlanságok,ha már ilyen szőrszál hasogatónak kell lenni,majd szépen kiszerkesztette őket...

És ez így van rendjén. Én is kiszerkesztem utólag az elírásaimat, ha észreveszem és időn belül vagyok. Nem azért, hogy bárkinek megfeleljek vagy azért, hogy jobban megértsék, hanem azért, mert van egy alap színvonal, amit az ember jobb esetben mindenhol kíván tartani és nem úgy viszonyul dolgokhoz, hogy "ez csak egy fórum, majd úgyis megértik valahogy". Van, aki igényes erre és van, aki nem, de aligha az előbbi égő. :U

Sent from my keyBoard

(#69) DeFranco válasza Gergosz2 (#67) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként ez valahol az életszínvonallal jár. ~16 éve, amikor Németországban jártunk, az ottani fiatalokon ugyan ezt a nemtörődömséget, hanyagságot, beleszarást láttuk. A szüleik generációja felépített egy működő államot, ők már a készbe kerültek bele, azt hitték, hogy majd 40 évesen is ott lesz apu-anyu vagy legalább is valami kamuállás elég lesz az ő segítségükkel a boldogsághoz.

Ez azoknak a generációknak a problémája, akik kicsi koruktól ki vannak párnázva, viszonylagos jólétben élnek (igen, itt mi most viszonylagos jólétben vagyunk, bárki bármit mond), nem érintették meg a gödör alját. Ilyenkor jönnek elő az ilyen "engem senki sem ért meg nemzedék" problémák, meg az érfelvagdosás. Nagyanyám erre mondta, hogy jó dolgukban nem tudják mit csináljanak. Természetes folyamat ez valahol.

Nem mellesleg pont azért van észnél most, akinek van sütnivalója, mert itt a vakok között egy közepes képességű félszemű is istencsászár lehet, ha kicsit is törekszik. Ha ezek felnőnek, a többség sötét bunkó marad. 40 éves korára is.

[ Szerkesztve ]

(#70) DigitXT válasza Lenry (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

Neked meg épp most romlott el a shift billentyűd, gondolom...
DeFranco: személyeskedésért "felnyomhatnád"? Te ugyanazt
a stílust nyomod vele szemben a #41-től kezdve. Érezteted az
"ellenféllel", hogy mennyire lenézed, mert pl. nem rak szóközt
a vesszők után, stb. Szvsz bőven a ló túloldala, amit előadtok.
Akkor is, ha amúgy én sem szeretem az igénytelen írásképet.

#72: nyilvánvalóan szándékos, nem is kérdés, hiszen minden
mondatodat kisbetűvel kezdted. De ha ezt a fórumozóknak el
kell fogadniuk, mert te így döntöttél, akkor honnan veszed azt
a fene nagy bátorságot, hogy lefikkantsd azt, aki úgy döntött,
hogy nem rak szóközt a vesszők után. (Hiszen soha nem rak:
mondhatná - mondja is -, hogy hiba, de szándékos.) Vagy az
igénytelenség-ügyi bizottság megszavazta az egyik írásképet
helyesnek, a másikat meg igénytelennek?

#71: a #34-es abban a formában totál felesleges volt, és én a
kis mosolygós fejecske ellenére már azt személyeskedésnek
venném, hiszen süt belőle, hogy lenézed az "ellenfelet". (Meg
akarod alázni, ki akarod oktatni...) De nem vagyok moderátor.

Ha én David93Pecs-re "szólnék rá", akkor annyit mondanék,
hogy légyszi, tiszteld meg az itt fórumozókat azzal, hogy nem
veszed őket semmibe ("ez csak egy fórum") és igényesebben
írsz: köszönöm... Nem kezdeném kisegítőtagozatos jelzőkkel
illetni a produkcióját, még ha az lenne, akkor sem. (Amúgy az
bőven nem ez a szint. De ez megint csak egy vélemény.:R)

[ Szerkesztve ]

(#71) DeFranco válasza DigitXT (#70) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, én a viselkedését minősítem, míg ő engem. Van különbség. Természetesen elképzelhető, hogy ezt egy moderátor máshogy ítélné meg, de vállalom. Ez a véleményem.

A stílus pedig adjon isten - fogadj isten elven működik, ha visszaolvasol, láthatod, hogy csak simán javítottam amit írt, nem is szóltam be, nem is oktattam ki. Erre esett a nyakamnak, ne csodálkozzon, ha ezek után más stílust veszek elő. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72) Lenry válasza DigitXT (#70) üzenetére


Lenry
félisten

nem magyarázkodom, valóban hiba, bár szándékos.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73) proof88


proof88
addikt

hihettetlenn hógy a hejyesirásróll megya vita a topikban

(#74) DeFranco válasza proof88 (#73) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meritt mindNki köcsök azé

+buzikok is :W

[ Szerkesztve ]

(#75) baluka26 válasza DeFranco (#69) üzenetére


baluka26
veterán

Ne már...szerencsére én is gondtalanul nőttem fel, mégsem jutott eszembe nem tanulni.
Hamarabb beugrott, hogy valahogy ezt a színvonalat fent kell majd tartanom/esetleg javítanom. Lejjebb nem szívesen ad az ember, ugye..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#76) David93Pecs válasza DeFranco (#66) üzenetére


David93Pecs
tag

Ismét a téves úton jársz. Nem hőbörgök,csupán eszmecserét folytatok veled és a többiekkel. :)
Én is nagyon élvezem,ahogy ezen idegeskedsz..Ezen?Tulajdonképpen micsodán is? Mert szerintem a semmin...

A nyelvtan tanáromat nem szidom/tam és nem is fogom szidni. Minden évben 4-es 5-ös voltam,és köszöni jól van. :)

Látom érzékenyen érint a "nagy pofa" kifejezés. :) Sajnos nem tudok rá mit mondani,ez az igazság.
Nem tudom mitől lennél több,mint bárki más..de kíváncsian hallgatlak. Ki a fene vagy te,hogy másokat leugass? Azon kívül,hogy nagyobb a rangod az oldalon,mint nekem,mert a sok ócsároló hsz-el össze gyűjtötted...

Ha nálad ez a szólás,akkor milyen az mikor belekötsz valamibe? Mert ez szerintem egyértelmű kötözködés és felesleges hangulatkeltés volt...

"Nagy pofám van, mert nekem van igazam, ezért megtehetem, de ha nincs igazam, akkor nem nagyon van olyan, aki nálam gyorsabban kér elnézést és ismeri el a hibáját itt a fórumon."

Ha mások elütnek betűket esetleg rövítéseket használnak,akkor már le kell cseszni,meg kell szólni stb. Azon túl hogy amiket te írsz az sem hibátlan.
Szóval úgy javítgatsz Te ki engem,hogy a te irományod se hibátlan? Mi jogon?

Joggal várom az elnézést kérést. :D:D:D

Ugyan,személyeskedés? Elvárod,hogy a másik szebben írjon mint Te,mikor te miket irogatsz a másiknak...
Szóval csak hallgass mélyen... köszöntem :U

(#77) DeFranco válasza baluka26 (#75) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez intelligencia kérdése is nyilván ott sem és itt sem mindenkire igaz általánosan.

Akkor is voltak ilyenek (pl. a punkok, bár ezek meglepően nagy része jó tanuló volt), de mint az atomenergiánál, itt is van egy kritikus tömeg. Ha a "mihasznák" aránya eléri ezt a kritikus tömeget egy generáción belül (amire a média is dob azért egy nagy lapáttal) akkor onnantól kezdve futótűzként terjed, divatos lesz, és végül a generáció jó része így viselkedik. Itt tartunk most.

@David93Pecs: hát, ha ezzel a tudománnyal te négyes-ötös voltál, akkor lett volna okod szidni ;)

@DigitXT: re:szerk: tiszteletben tartom a véleményed :K

[ Szerkesztve ]

(#78) David93Pecs válasza DeFranco (#77) üzenetére


David93Pecs
tag

Még mindig várom azt a bocsánat kérést. :K

Mért szidhatnám? Az iskola nem fórum tudtommal. :)
Ahol kell és értékelik a helyesírást ott igenis megadom a kellő szintet,de mint mondtam ez csak egy fórum...
Nézz egyszer be a gyakorikérdésekre,azthiszem eret vágsz majd magadon. :D Lesz feladatod bőven,még mindenkit kioktatsz és megtanítasz.:)

(#79) 7600 GS


7600 GS
addikt

No visszatértem, a házimunka azért nem szippantott be. :DDD

Úgy gondoltam, hogy én tantárgyról-tantárgyra fogok végig menni, szépen egyesével.

Kezdem először azokkal, amikkel nincsen gond. Az angolt szvsz egészen jól tanitják, minden évben sokan nyelvvizsgáznak, panaszokat nem nagyon hallok panaszokat. A tesi szakosoknak nyilván gyengébb anyagot tanitanak de ez azt hiszem hogy mindehol igy van. Testnevelést is jól tartják, megcsináljuk amit kell azután lehet menni focizni. Amig volt, a földrajzzal sem volt gondom, idén már nem lesz. És akkor itt be is fejeződött azon tárgyak listája, amelyek oktatásával nincsen különösebb gond.

A magyart (irodalmat és nyelvtant) hihetetlenül unalmasan tanitják, nem is akarja igazából a tanár, hogy érdeklődjünk a tananyag iránt és élvezzük azt. Egyetlen pozitivum hogy jó jegyzeteket készitünk.

Az informatikánál sem jobb a helyzet. 2 tanárunk van: Az egyik a programozást, a másik meg az Office cuccokat tanitja. Egyikük olyan szinten gyorsan magyaráz, hogy a csoportból csak az tudja követni, aki már tisztában van a basic programozási dolgokkal, a másik arcáról meg annyira süt, hogy csak az óra végi csengő jár az eszében.

Aki a programozást tanitja, az tanitja a matekot is nekünk. Vele csak az a bajom, hogy matekot tanit nekünk, egyébként nagyon jól lehet vele eldumálni magánemberként, Facebookon is van amikor beszélgetünk ( :DDD ), a meccseket is meg szoktuk beszélni néhány percben. Szubjektiv vélemény, de túl gyorsan adja elő az anyagot. Dolgozatok előtt meg nem olyanokat gyakorlunk, ami a dogában lesz, véletlen se.

Fizika tanárom pedig olyan szinten tanit, mint kb az egyetemen. :)) Rá igazából nem mondhatok rosszat, mert mindig elmondja, hogy mi lesz a dogában meg ilyesmi, csak nagyon teper a csávó. :DDD No meg a szociális érzéke igen csekély, de ez már nem ide tartozik.

Történelem meg szörnyű. :( Szóltak hozzám órán hátulról, odafordultam, aztán szól a tanár hogy akkor most ez egy egyes. Ja, mondom, jó a humora a tanárnőnek. Hazamegyek és nem be volt irva az egyes? Másnap kérdeztem, hogy miért, erre azt mondja hogy azért mert hátrafordultam. Á tényleg, akkor miért nem vág be mindenkinek egy egyest óránként? Jah mert hogy te utálod a búrám, értem.

Kémiát meg bioszt az ofőm tanitja. Nála vannak ilyen klikkek, hogy kiket kell feleltetni. Unja az egész tananyagot ő is, ráadásul van amit ő sem tud elmagyarázni nekünk, nem érti az anyagot.

Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lesz még valami akkor irok.

(#80) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Na megjött a fogadatlan pró(vo)kátor!

1. Tényleg, aki nem tehet róla, mert mit tudom én csökkent értelmű, dysgráfiás, stb. TEHÁT NEM TEHET RÓLA!, azoknak elég gond hogy átmenjen, őket illik szerintem békénhagyni.

2. Vannak a padon táncoló, bagózó, lógós, idióta srácok, meg a közkincsnők, akik csak óra alatt telefonról facebookozni, verekedni, melegedni, stb járnak be, azoknak nem tudom szívből azt kívánni, hogy tarts az osztállyal jövőre is. Szóval. Az ilyeneknek én is kívánom ugyanezt szíből!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#81) baluka26 válasza Earl_Muttley (#80) üzenetére


baluka26
veterán

Az ilyeneknek spec. iskolába kellene menniük...
Ez nem kifogás.

7600 GS: Úgy olvasom, minden rendben van, hol a gond?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#82) David93Pecs válasza baluka26 (#81) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát nekem elsőre leesett. :)
Szerintem olvasd el még egyszer,vagy szerinted ez a normális ?:)

(#83) Earl_Muttley válasza baluka26 (#81) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Lehet, de pl. a teljesen állami, normál iskolában lehettek ilyen gonndal-nem a csökkent értelem, hanem a tanulási nehézségek.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#84) 7600 GS válasza baluka26 (#81) üzenetére


7600 GS
addikt

Háát... szerintem fuss neki mégegyszer. Nekem nem pont ugyanez a véleményem erről, nap mint nap tapasztalom.

(#85) David93Pecs válasza 7600 GS (#84) üzenetére


David93Pecs
tag

Aki nap mint nap tapasztalja,annak persze,hogy más,mint aki csak külső szemlélő...
Annak,aki meg nem is ilyen közegbe járt annak idején suliba,annak meg egyenesen idegen és azt gondolják,hogy a diák utál suliba járni és azért hordja el minden szarnak.
A fenét...azért hordja el minden szarnak,mert talán az is...
Ebből is látszik pár éve alatt(5?) mennyit tud zuhanni a színvonal...

(#86) hNp88


hNp88
aktív tag

ez így egy faszság. nem akarom részletezni, de nálunk az iskolában volt olyan magyartanár, aki azért buktatott meg egy teljes osztályt(!!!) mert rühellte az osztályfőnöküket. érdekes módon a pótvizsgán a lehető legnagyobb pontszámmal át is ment majdnem mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#87) reload.


reload.
csendes tag

ez azert eleg primitivre sikeredett. igy gimnazium elvegzese utan biztos jo nyalni a tanarok segget, de attol fuggetlenul van olyan tanar, aki nem tudja normalisan leadni az anyagot, emelle rosszindulatu, annal baszhatod. peldaul nalunk felevkor az osztaly kb. 85%-a kettes lett fizikabol, olyanok is, akik egyebkent jol tanulnak, vagy esetleg majdnem kitunoek. itt mar latszik, hogy a tanarral is van valami.
de egyreszt oran nem tudja normalisan (mint a tobbi tanar) elmagyarazni, megertetni a dolgokat, es ennek ellenere folyamatosan csak haladtunk, mentunk tovabb.. tz-t be kellett adni, hogy elolvassuk ora vegen a "kiegeszito reszt", vagy "erdekesseget", ami ugye nem erdekelt senkit. a masik, hogy nem enged javitani. olyan nincs, hogy 1-2-3stb. leckebol egy dolgozat, hogy legalabb a kettes meglegyen, vagy valakinek a jobb, hanem mindig csak temazaro, amire az osztaly 80%-a kettest kap, van, aki egyest es meg tanul is ra. kb. eselytelen. nyilvan valamilyen szinten benne volt a lustasag is, foleg ev elejen, de a tanar is ott volt, hogy senkinek nem engedett javitani, hetekig gondolkozott rajta, hogy egyaltalan ki javithat, es olyan is volt, akitol a fel evvel ezelotti anyagot kerdezte.
ha nalunk valaki megbukik pl. magyarbol, vagy nyelvekbol, akkor igaz, hogy teljesen leszarja, de fizikabol mar nem igy megy. es egyebkent volt, aki kemiabol is hasonloan allt, ott a tanar mondott x lecket, egy orat, kapott egy lehetoseget, ha megtanulta megvolt neki, nem szopatott senkit feleslegesen, nem volt rosszindulatu. fizikabol pedig jott az, hogy ez a dolgozat ket jegyet er, ez egyet, meg ez kicsi jegy (ilyet nalunk egy tanar sem csinal), es stb.
mondjuk akik mar egyetemen vannak, azok lehet, hogy most mosolyogva, vagy erdektelenul olvassak, de 3-4 eve ugyan ugy szoptak volna a f. ha ok elik at.

[ Szerkesztve ]

(#88) FatalEror válasza 7600 GS (#79) üzenetére


FatalEror
addikt

Hidd el csak jó magyar tanár kell,nekünk megvolt! :U :O

Utáltam a magyart de belénk verte az anyagot rendesen!
Ha nem volt kész a lecke akkor óra elején jelented ha van 3 jelentésed megvan a karó ha elfelejtettél szólni,hogy nem csináltad meg a leckét karó+1 strigula.Nála mindenki haptákba ült senki nem mert beszélni senkivel és 100% figyelem uralkodott.Ha az ablaka alatt játszokttak kiordított az ablakon,hogy kisfiam menjél már máshova játszani nem zavar,hogy órát tartok?!

De volt olyan is órát tartott erre látja 2 gyerek ül az ablakban erre kiment a teremből mi már tudtuk,hogy az a 2 gyerek most nagyon megsz*pta csukott ajtón keresztül hallottuk,hogy hogy ordít 2teremmel arrébb!Szóval ő volt az iskola rettegett tanára illetve még mindig az,de már nem kell miatta félni.De tőle szó szerint mindenki rettegett.

Töri tanárhoz meg annyit,hogy nekünk matekból volt ilyen aki kijelentette,hogy mindenki egy jeggyel rosszabbat fog kapni mivel nem tudunk viselkedni.

Infóval egyet értek halálunalmasan tartották.

HardCore is my LifeStyle

(#89) baluka26 válasza David93Pecs (#85) üzenetére


baluka26
veterán

Most kezdem a második évemet egyetemen, szóval annyira nem távoli élmények...:)

hnp88: Azt vágod, hogy az az osztály, amelyikkel ilyet meg lehet tenni az annyira kibaszott retardált, hogy meg is érdemli?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#90) hNp88 válasza baluka26 (#89) üzenetére


hNp88
aktív tag

miért, mit tehettek volna a bizonyítványok kézhez vétele után? merthogy akkor derült ki...

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#91) baluka26 válasza hNp88 (#90) üzenetére


baluka26
veterán

Az hogy megbuktak? ;]

Év közben full frankó jegyek és év végén meg megbuktat mindenkit?

Go igazgató. NINCS az a tanár, aki egy ilyet megúszna...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#92) hNp88 válasza baluka26 (#91) üzenetére


hNp88
aktív tag

év közben is katonás jegyeket szórt, aztán év végén órai munkára mindenkinek adott pár 1est.

nem is úszta meg. :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#93) baluka26 válasza hNp88 (#92) üzenetére


baluka26
veterán

Év közben kellett volna menni igazgató úrhoz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#94) Lenry válasza David93Pecs (#78) üzenetére


Lenry
félisten

de mint mondtam ez csak egy fórum...

de mi az, hogy "ez csak egy fórum"? ezt nem ugyanolyan emberek olvassák? vagy mi nem érünk annyit, hogy normálisan nyilvánulj meg előttünk? mivel kevesebb egy fórum, mint egy iskolai dolgozat? azt is magyarul kell megírnod, meg ide is magyarul kell írnod.

nincs olyan, hogy "ez csak egy fórum"
épp itt kéne a legnormálisabban írnod, mert az iskolai dolgozatodat a tanárodon kívül senki nem fogja látni, míg ezt a "csak fórumot" ezrek olvassák

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#95) Ijk


Ijk
nagyúr

Gimiben nem voltam se jó tanuló se nagyon rossz, olyan négyeshez közeli átlaggal. Egyik évben az akkori földrajz tanárom valamiért nagyon nem bírt. Eléggé visszahúzódó voltam, valószínűleg ez lehetett a gond, mintha katonasági nevelést akart volna tartani. Mindenesetre jól megszórt egyesekkel, hiába tanultam, hiába feleltem jól 10 percen át, valami indokkal mindig helyre küldött egyessel. Fél évkor persze meg akart buktatni, de az osztályzó nem engedte neki, ezért talán mégjobban pikkelt rám. :DDD
Mindenesetre amikor végzős lettem akkor már jóban voltunk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#96) Gergosz2 válasza 7600 GS (#79) üzenetére


Gergosz2
veterán

anno nekem az osztályfőnököm tartotta a magyart(irodalom+nyelvtan) és egyben ő volt az igazgató is:D

Rajta látszott , hogy próbálja tanítani, érzéssel próbálja csinálni de az irodalom iránti fogékonyságom igencsak csekély volt, az igazat megmondva nagyon untatott és inkább matekoztam helyette.
Kezdetben azt hitte milyen szorgalmsan írok meg , de miután párszor felszólított tudomásul vette, vagyis inkább beletörődött , hogy engem más érdekel.
Modjuk szerintem még mindíg ezerszer jobb ,és azt ős is mondta, mintha nem járnék be órákra, mert sokan voltak akik csak fogták magukat azt mentek amerre láttak.
Irodalmon eléggé feszült volt néha a hangulat amit jómagam és egy barátom keltettünk mert néha szerintünk akkora marhaságokat próbáltak megmagyarázni , hogy már nem bírtuk szó nélkül: ol: a költő/író azt gondolja itt, ez valami párhuzam, meg persze az , hogy próbálták szépítetni a költők/írók magánéletét akik között jópár alkoholista drogos volt.

Informatika oktatás eléggé érdekes volt: kezdetben egy kezdő tanárt kaptunk aki szerintem lottón nyerte a diplomáját mert a Office-nál többet nem nagyon tudott.Meg is mondtuk neki , hogy egy szar amit itt tanít nekünk, mondjuk lett is belőle egy osztályfőnöki de legalább többet nem tanított minket.
Igazából külön órákra jártunk egy másik info tanárhoz aki legalább programozni jól tudott és szívesen tanított is minekt.

FIzika / matek oktatást nagoyn szerttem bár ezze csak 4-en voltunk így , akik jártak fakultációra.
A többiek szenvedtek , mert olyan tanárunk volt akinek voltak elvárásai, és amit leadott azt visza is kérte. Nagyon sokat tanított nekem és ezt nagyon köszönöm neki.

A történelemet szerettem mert jó tanárunk volt , igaz néha a gyoríró tanfolyam kutyafüle volt hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#97) proof88


proof88
addikt

Én mindenkit megbuktatnék!

(#98) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Szóval én is végeztem. Végeredmény.

Tehát akkor a témához: Aki nem tudja megtanulni, mert dikszxlexsziás, egyéb betegsége van, menjen tanulni olyan iskolába, ahol kifejezetten hasonló betegséggel rendelkező jópolgárokat tanítanak kifejezetten erre szakosodott felzárkóztató tanárok.

Valaki írta, hogy milyen jóindulatú vagyok. Egy dolog, hogy miért gondolja ezt, másik dolog, hogy én miért gondolom ezt.. Az első hozzászólásban leírtam én miért gondolom így.

Utál a tanár? Nekem 10.-ben volt egy olyan tanárom (osztályfőnököm) aki tanította a Mechanikai ismereteket, Szakrajzot, stb.-t. Sokszor meg sem nézte a rajzot, ki sem hívott, véste be a karót. Erre mi mit csináltunk? Volt a fejünkön szánk, tudtuk hol van az igazgatói iroda és beszéltünk.. Elmondtunk mindent, 1 hónap múlva egy szép napon és egy még szebb reggelen új osztályfőnökünk lett és az a tanár nem tanított többet a suliban.

(#99) horush válasza gamek!ller (#1) üzenetére


horush
addikt

Egyetértek ezzel, aki egy kettest nem bír összehozni, annak nem kell érettségi. Lehet menni szakiskolába, vagy a megdonácba is, ha épp erre van igény.

Viszont:

"Sáláláláá én is buktam meg 7 évvel ezelőtt kémiából, de akkor még más világ volt. "
Jaj de bírom ezt a másvilág dumát. Valószínűleg azért buktál meg, mert te is sz@rtál bele. Nem hiszem, hogy órákig készültél minden kémiaórára, s úgy sem lett meg kettes sem. :U

(#100) gamek!ller válasza horush (#99) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mondtam, hogy én miért buktam meg? Elmondom akkor: szartam bele, így van. De! Én nem okoltam a tanárt, nem fújtam rá. Tudod mit csináltam? Szégyelltem magamat! Tudod mit csináltam a nyár minden napján? Tanultam! Minden egyes nap. Nem tudtam sumákolni, anyám kikérdezte minden este. Nem okoltam senkit, csakis egyedül magamat. Meg is kaptam érte az atyai pofont, tanultam belőle. Pótvizsgán 96%-al mentem át, 8.-ban 4-essel zártak kémiából. A végén még meg is szerettem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.