Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ha fél szemmel figyeltetek volna év közben én nem szartatok volna bele az egészbe 3 méter magasról, most nem kellene izgulnotok.. Év közben leköpitek a tanárt meg elkülditek az anyjába, ma pedig összezárt farral hunyászkodtok meg előtte, hogy engedjen tovább.

Sáláláláá én is buktam meg 7 évvel ezelőtt kémiából, de akkor még más világ volt. A mai dísz"mások"-nak azt sem engedném meg, hogy levegőt vegyenek, nem még esélyt adjak nekik, hogy esetleg tovább bukdácsoljanak. 7 évvel ezelőtt még nem volt menő megbukni, ma meg már előszeretettel vagiznak azzal, hogy hány tantárgyból buknak meg.

Azt gondolná az ember, hogy ilyenkor a tanár is kicsit visszavághat az évközbeni bepofázásokért, sérelmekért, de nem. Nem fogja megbuktatni a szépen néző emós gyereket, mert fél, hogy nem egyenesen hazamegy a vizsgák után, hanem először gumishoz kell menni, esetleg szélvédőt cseréltetni..

Summasummasummárum, bukjatok meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) blokad


blokad
senior tag

Ez neked miért létkérdés? :U

(#3) gamek!ller válasza blokad (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nincs jobb dolgom.

(#4) David93Pecs


David93Pecs
tag

xD
Nekem volt egy oszttársam,aki tudatosan bukott meg mindegyik év végén.
Minden év végén másik 3-4 tantárgyból próbált bukni xD
Nos,az ő elmélete szerint jobb volt 3hónapot tanulni,mint suli időbe 2-3x ennyit,így inkább megbukott minden év végén 3ból és pótvizsgázott,és át is ment...
...amíg meg nem elégelték,és egyszer matematikából a "kedves" tanárnő (jónagyparaszt,de ezt majd máskor) megbuktatta. Így bucsuzott köreinkből :D:D:D

Vannak ilyenek is...először énis nagyot néztem :D:DD:

(#5) 7600 GS


7600 GS
addikt

És mi van akkor, ha nem mindenki emós, aki megbukik? Netán nem azért bukott meg ,mert nem tanult, hanem mert hülye az adott tantárgyhoz. :)

(#6) gamek!ller válasza 7600 GS (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az emóst úgy írtam oda, hogy bármit oda tudsz képzelni helyette. Amit én képzelek oda, inkább nem írtam le, mert úgy hiszem, hogy bannolva lennék.

(#7) Lenry válasza 7600 GS (#5) üzenetére


Lenry
félisten

bármilyen hülye a gyerek egy tantárgyhoz, ha év közben nem szarik az egészbe, hanem próbálja megtanulni (mivel rohadtul semmi más dolga nincs), akkor egy kettest bárki össze tud hozni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) 7600 GS válasza Lenry (#7) üzenetére


7600 GS
addikt

Ez azért függ a tanártól is.

(#9) gamek!ller válasza Lenry (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

+9999 millió

#8) 7600 GS: ezelőtt 20 évvel mért nem függött?

[ Szerkesztve ]

(#10) 7600 GS válasza gamek!ller (#9) üzenetére


7600 GS
addikt

Max neked nem függött, akkor is voltak rossz tanárok. A gyerekek meg a tanárok mind-mind változnak. Manapság már csak bejárnak,felveszik a fizut aztán csókolom. Régen meg hivatásként tekintettek a munkájukra.

Az én tanárom pl. 2.86-ra nem adta meg a hármast. :)

(#11) David93Pecs válasza gamek!ller (#9) üzenetére


David93Pecs
tag

Azért,mert ma már nem céljuk a tanítás (se)...

(#12) gamek!ller válasza David93Pecs (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Pedig a fiatalokon látszik a tudásszomj, a tudni akarás.. Csak ez van a szemükben.. Gyanítom a tanárokat azért nem érdekli már annyira, mert ha csúnyát szól akkor fél, hogy megverik a saját diákjai, stb.. Mind1, fél regényt tudnék írni róla, aki nem érti az kérdezze meg mástól.

Képzeld magad tanárnak. Megvan? Akkor közöld velük, hogy megbuktak.

[ Szerkesztve ]

(#13) 7600 GS válasza gamek!ller (#12) üzenetére


7600 GS
addikt

Pedig én tudnék neked aktualitásokkal szolgálni, pont a közepében vagyok az egésznek. :)

(#14) gamek!ller válasza 7600 GS (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Végül is ráérek, hallgatlak. Komolyan érdekel.

(#15) 7600 GS válasza gamek!ller (#14) üzenetére


7600 GS
addikt

Rendben, csak most segitenem kell mutternak házi munkában. Ha visszajöttem irok.

(#16) gamek!ller válasza 7600 GS (#15) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én meg padlószőnyeget cserélek :D

(#17) David93Pecs válasza gamek!ller (#12) üzenetére


David93Pecs
tag

Volt azért ez fordítva is...
Amikor a tanár ütötte a diákot. Nem is volt az olyan régen,talán 3dikos lehettem...
Tanárnak volt vlmi nádpálca a kezébe és azzal ütött rá arra akit nem tudta,nem simogatott vele hanem rendesen ütött...
Na,az milyen beteg már? :D

Ma már nincs ilyen,de nem is tűrném el,biztosan visszaütnék.

Egyébként pedig hamár a veszélyes diákoknál tartunk...
Már a 8évesek is mocsok agresszívak. Pár napja ismerős boltjába mentünk pár ruháért és ott volt a fia,aki 8éves az ugye kb 2dikos lehet...
Valami hegyesre kicsiszolt botot szorongatott és ilyet mond: "majd ezzel jól megtámadok valakit" - na mondom aztakva...
Én nem voltam ilyen 8évesen,de ha egy 8éves ilyennel akarna leszurni kicsinálnám...

Szerintem pár év múlva nem lesz ritka h a 2-3dikos diák megveri a tanárját xD

(#18) Lenry válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Lenry
félisten

az előbb még arról volt szó, hogy hülye a gyerek hozzá, erre reflektáltam.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Te aztán jóindulatú ember lehetsz.. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#20) David93Pecs válasza kiskaktusz (#19) üzenetére


David93Pecs
tag

Olyan még létezik? :D :DDD

(#21) kiskaktusz válasza David93Pecs (#20) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha az ember normális közegben van, találkozik nem is eggyel..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22) baluka26 válasza kiskaktusz (#19) üzenetére


baluka26
veterán

Igazából nem is kellene középiskolában pótvizsga.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) David93Pecs válasza baluka26 (#22) üzenetére


David93Pecs
tag

És,akkor mi lenne helyette ? :U

(#24) #51736960 válasza David93Pecs (#23) üzenetére


#51736960
törölt tag

golyó a fejbe :D

(#25) Lenry válasza David93Pecs (#23) üzenetére


Lenry
félisten

évismétlés

mod: meg esetleg egy nagyobb összegű sárga csekk, mert b*sztad teljesíteni az egész évre vonatkozó egyetlen kötelességedet

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) baluka26 válasza Lenry (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) DeFranco válasza David93Pecs (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Évismétlés. Én még hozzácsatolnék egy bucira verést is, csak azért, hogy megtanulja, hogy kint az életben sem lesz sem pótvizsga, sem második kör.

Ott ha valamit úgy elk*r, mint ahogy tette azt az iskolában egy éven keresztül (mert megbukni csak készakarva, előre megfontolt szándékkal vagy minősített hülyeként lehet) akkor a kinti világban az élet úgy küldi a padlóra, hogy egyáltalán nem biztos, hogy felkel onnan.

Mondom ezt úgy, hogy buktam meg félévkor történelemből, de ehhez kellett az, hogy totális antitalentum voltam a tárgyból, és a tanár kifejezetten utált és utazott rám. Év végére már nem adtam meg neki az örömöt. Ez még akkor volt, amikor nem mertünk még csak tiszteletlenül válaszolni sem, úgymond a "régi rendszerben".

Lenry ötletét adoptálom, évismétlés, plusz sárga csekk. Az adott évi normatív támogatás adott tárgy(ak)ra jutó részét lesz szives befizetni.

[ Szerkesztve ]

(#28) baluka26 válasza DeFranco (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Én rajzból buktam meg félévkor majdnem, de csak azért, mert nem csináltam meg a rajzokat.

Félév előtt beírtak az ellenőrzömbe, aztán egy hét alatt gyorsan megcsináltam az összes rajzot, amit kellett volna, aztán kaptam egy hármast.

De ez is lustaság, és igaza lett volna a tanárnak, ha megbuktat.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) David93Pecs


David93Pecs
tag

Értem,és ha esetleg valaki nem azért bukik meg,mert hülye..hanem mert egyszerűen utálja a tanár mint a sz.rt? :D

Vagy hát nem is utálatnak nevezném,inkább nemtőrődömségnek.

Félreértés ne essék én egyszer sem buktam meg,de azért bőven lehet ilyenről is hallani..

baluka26: :D Most kicsit magamra ismertem :D A rajz és az ének az a tantárgy,ami még általánosba elmegy,de utána már kb semmi értelme nincs ezeknek a tantárgyaknak 11-12.-be a másik 8tantárgy +érettségi mellett..
Nem csodálom h nem csináltad meg a rajzokat,én pont ugyanazt csináltam mint Te. :D
és én is 3ast kaptam,csak én évvégén.
A rajzokat már csak azért se csináltam meg,mert a tanár egy pökhendi,gúnyos és arogáns gusztustalan ember volt,ha valakihez hasonlítanom kéne akkor Dr.House féle parasztsággal vetekszik :D
Az a fajta,aki ugráltat "ezt csináld,azt csináld" - miután megcsináltad,nem jó,ezért nem jó azért nem jó és utána teszi a bunkó paraszt személyeskedő megjegyzéseit...
na ilyen ember volt a rajztanárom :D Nem hiszem bárki bármit is szivesen csinált volna meg neki....

[ Szerkesztve ]

(#30) Lenry válasza baluka26 (#28) üzenetére


Lenry
félisten

azt hittem, hogy csak én vagyok akkora balfax, hogy rajzból béna legyek, de örülök, hogy nem vagyok egyedül :D
azt hiszem, hogy kettes volt a leggyengébb félévi rajzjegyem, de én tényleg rettentően nem tudok rajzolni.

(#29) David93Pecs ilyen meg nincs. ha megtanulod az anyagot és amikor számot kell adni belőle, akkor tudod, akkor nem lehet megbuktatni. kaphatsz hibátlan feleletre hármast, mert a tanár talál benne kifogást, ha akar, de egyest nem, mert tudtad. ha mégis egyest kapsz, akkor valószínűleg tudod merre van az igazgatói iroda, mehetsz panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) DeFranco válasza baluka26 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Testnevetésből is be volt ígérve, mert nem tudtam kötelet mászni. Senki sem magyarázta el, hogy kell, miután rájöttem már könnyen ment, de ehhez egy nyarat kellett gyakorolnom, mert be lett ígérve, hogy aki nem tudja következő évre, az megbukik. :))

@David93Pecs: ilyen nincs. Ezt az utálatot valamivel kiérdemelte a kedves nebuló, magától a tanár nem kezd el utálni valakit azért, mert a jobb padsor harmadik padjában ül. Valószínűleg a delikvens végigpofázta az évet és/vagy alázta a tanárt, mert a rettentő tizenéves önérzetét sértette, hogy nem lehet órán pókerezni, meg 0.fácsabukolni, meg be is van zárva ebbe a szarba itt. Majd alázza így a brigádvezetőt az építkezésen, meg kaszinózzon ott munka közben, aztán meglátjuk mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#32) baluka26 válasza David93Pecs (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Ilyen nem létezik.

Tudod hogy utált az angoltanárom? De muszáj volt dicséretet is adnia, ha egyszer csak ötösöm volt..

Ha tudsz valamit, abba nem_lehet_belekötni.

Lenry, pacsi :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Sok esetben tényleg csak az kéne, 2-3 saller és azonnali nuktatás, ez kétségtelen, de nem lehet minden esetre ezt ráhúzni, nagyon nem. :U

Pl, ahogy feljebb írta valaki, ma már a tanárok nem hivatásból tanítanak.. ezt annó meg is éreztem és most iszom a levét egyébként.. Folyékonyan beszéltem angolul, "neves" gimibe mentem, elfelejtettem... Esti suléiban szerencsére felhoztam magam egy középfokra.. Matek fizika, kémia? dettó. jött a gimi, semmi magyarázás, emlékszem, 9.-ben azért nem buktam meg matekból, mert a tengelyes és középpontos tükrözéshez csak logika kellett, nem kellett elmagyarázni semmit, mert persze azt a mi matektanárunk elfelejtett egyébként.. Aztán persze, ha vlaki egyszer elmondja, hogy mit hva, már megy egyszerűen..

Estin pl azon gondolkodtam, hogy kémiából fogok érettségizni.. :U

De mindegy. midenki gondol amit akar. Biztos el lehet intézni egy ilyen sokrétű dolgot egy egyetemes "akurvaanyádattanuljálmár" felkiáltással, 3 pofonnal és azonnali buktatással. :U

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#34) DeFranco válasza David93Pecs (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

baluka26: Most kicsit magamra ismertem A rajz és az ének az a tantárgy, ami még általánosban elmegy, de utána már kb semmi értelme nincs ezeknek a tantárgyaknak 11-12.-ben, a másik nyolc tantárgy plusz érettségi mellett..
Nem csodálom hogy nem csináltad meg a rajzokat, én pont ugyanazt csináltam, mint Te.
és én is hármast kaptam, csak én év végén.
A rajzokat már csak azért sem csináltam meg, mert a tanár egy pökhendi, gúnyos és arogáns gusztustalan ember volt, ha valakihez hasonlítanom kéne, akkor Dr. House féle parasztsággal vetekszik.
Az a fajta, aki ugráltat "ezt csináld, azt csináld" - miután megcsináltad, "nem jó, ezért nem jó azért nem jó" és utána teszi a bunkó paraszt személyeskedő megjegyzéseit...
Na ilyen ember volt a rajztanárom. Nem hiszem, hogy bárki bármit is szivesen csinált volna meg neki....

Van egy rossz hírem. Nagy valószínűséggel ilyen, sőt még ilyenebb embereknek fogsz dolgozni ötven éven keresztül. ;)

(#35) Lenry válasza kiskaktusz (#33) üzenetére


Lenry
félisten

jött a gimi, semmi magyarázás

az egyetem is így néz ki: "üdvözlöm önöket a [akármilyen] gyakorlaton. ez a 970 oldal az anyag, amiből a jövő héten ZH-t írnak. a következő 45 percben nagyvonalakban felvázolom az első 10 oldalt, a többit tanulják meg"

konkrétabb példával: SZTE, programozási nyelvek, egy féléves (vagyis összesen 12x45 perc) tárgy, 4 különböző programozási nyelvet tanulj meg, ebből az elsőre rászánják az első 9 órát, a másodikra kettőt, a többit oldd meg.

nem is tudom miért utáltam annyira az egyetemet.

(#34) DeFranco Az a fajta, aki ugráltat "ezt csináld, azt csináld" - miután megcsináltad, "nem jó, ezért nem jó azért nem jó"

jaja, pont így néz ki a világ főnökeinek 95%-a :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) David93Pecs válasza kiskaktusz (#33) üzenetére


David93Pecs
tag

"9.-ben azért nem buktam meg matekból, mert a tengelyes és középpontos tükrözéshez csak logika kellett, nem kellett elmagyarázni semmit, mert persze azt a mi matektanárunk elfelejtett egyébként.."

Ez a szomorú,nálunk nem is akart... A korábbi annyit ugatott csak,hogy: "benne a könyvbe olvasd el" ,és mivel a tudás nem volt meg amire építeni lehetett "mert ugye olvasd el a könyvbe" a későbbi tanár vért izzadt és kb ugyanugy szart az egészre mikor látta h a fél banda hülye...

(#37) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem egyik oszt társam félévkor 1.0 volt matekból 10+ egyessel következő félévben csupa 2-3-4 tanuló volt. Az se rossz dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) DeFranco válasza Lenry (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerencsére nekem a maradék 5%-ból jutott :B

(#39) David93Pecs válasza DeFranco (#34) üzenetére


David93Pecs
tag

Jajj,de szeretem mikor valaki kijavítgatja az írásokat... :D
Szerintem ne pazarold ilyenre feleslegesen az energiádat,mert el lehet így is olvasni:D
Vagy tegye már fel a kezét az aki nem tudta elolvasni,de jöhet privát is :D:D

(#40) kiskaktusz válasza Lenry (#35) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ezzel nincs is gond, viszont egy dolgot felejtesz el; az egyetem nem kötelező, ha akarsz járni és diplomázni, akkor elfogadod, az érettségi viszont az alapműveltség része, lenézik az embert, ha nincs, pedig az intelligenciaszintje vizsga nélkül indokolná a meglétét, még ebben az esetben is, és ilyenkor bizony a tanár elég mélyen belenyúl a gyerek jövőjébe. Lehet azzal, hogy mivel nem magyaráz és otthon nézi meg a diák, csak 4-est ír, viszont lehet, hogy a diák csak a suliban szeretne figyelni, mert a memóriája elég lenne hozzá, viszont ott nincs magyarázás és a fiatalkori lázadás mellé az otthoni munka, mint tanulás, elmarad...

Az egyetemet ne hozzuk ide.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41) DeFranco válasza David93Pecs (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, tudom, mit ugatok... :DDD

Tudod a tanároktól alkotott véleményed, meg a felsorolt érvek elég hiteltelenek ilyen kisegítőtagozatos helyesírással. A stílus maga az ember, tudod... ;)

(#42) baluka26 válasza kiskaktusz (#40) üzenetére


baluka26
veterán

Nem jártam a világ legelitebb gimijébe, voltak rossz tanáraim, de bőségesen elég volt a kitűnő érettségimhez, hogy az órákon odafigyeltem.

Az meg, hogy nem magyaráznak el mindent azért van, mert elvileg az általános iskolából kellene némi tudást magaddal hozni..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#43) Lenry válasza kiskaktusz (#40) üzenetére


Lenry
félisten

ja, persze, persze igazad van, csak mutattam, mint példát, hogy az egyetemen még ennél is rosszabb.
nekem pláne az volt, mert középiskolában normális tanáraim voltak, akik magyaráztak, és bőven meg lehetett mindent érteni csak abból, hogy odafigyeltél órán, aztán az egyetemen meg csak pislogtam, hogy ezt a helyet miért nevezik iskolának, mikor itt teljességgel bacnak tanítani?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) David93Pecs válasza DeFranco (#41) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát,ha csak addig jutsz el h beleköss egy ilyen pont ebbe(ha már másba nem lehet),akkor sajnállak :D
Nem hiszem,hogy egy fórumon,olyan gáz lenne ha az ember néhány hibát ejt,ráadásul nem is súlyosat,de leszarom mit gondolsz. Gyerekes vagy :D és a gyerekeket meg kell hagyni abban a hitben,amiben vannak...

Ha egy hivatalos levelet küldenék ilyen formában kedves Viktor úrnak,az már gáz lenne,de nem ez történik... csak egy általános eszmecsere folyik.

(#45) kiskaktusz válasza baluka26 (#42) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Erről beszélek, hogy elég lett volna nekem is, de hiába figyeltem, ha magyarázat nem volt pl deriváláshoz. Találd ki. köszi. Erről beszélek... Én sem jártam a legelitebb gimibe, de azért volt neve, manapság már egyre kevésbé.. Lehet nem véletlenül..

pl akit említettem, angoltanárt, pálinkaszagúan jött be hozzűnk, a hármat free-nek vagy "sztrí"-nek ejtette. Nem volt folyamatos angol nyelvű tűrsalgűs, scak ilyen töltsd ki a munkafüzetet baszás. Elfelejtettem angolul is.. Szerencsére jó estigimit választottam, ahol lelkiismeretes tanárok vannak és egy jó kvalitású emberrel csodát művelhetnek.. Hogy én kémiát válasszak 5. tantárgynak? Megfordult a fejemben.. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#46) DeFranco válasza David93Pecs (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nocsak, előtört a nagy lázadó? :DDD

(#47) Lenry válasza David93Pecs (#44) üzenetére


Lenry
félisten

nem jó az érvelésed. a helyesírást megtanítják, és onnantól "jön magától". ha megtanultad jól, akkor onnantól jól írsz. pont.
nincs kétféle írása az embernek: fórumos meg hivatalos.
ha neked külön oda kell figyelni a helyesírásra, az azt jelenti, hogy nem tudsz helyesen írni.

na de ne kanyarodjunk ilyen messzire

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) David93Pecs válasza Lenry (#47) üzenetére


David93Pecs
tag

Nem kell rá odafigyelni,csupán a fórum az csak egy fórum.
Engem pl (például,hogy az is értse aki nem akarja érteni :D:D) nem érdekel h néha elütök néhány betűt/számot,mivel így is megértik. Esetleg rövidítek..
Ezzel nem érzem magam semmivel sem kevesebbnek,és nem gondolnám h kevesebb lennék...
Ez nem igénytelenség,egyszerűen csak nem érzem megköveteltnek,hogy egy internetes fórumon katonás rendben minden szót teljesen kiírva és full helyesen írjak le,amikor igy is megértik,és ha esetleg elütök vlmit(valamit,ismét az okosaknak) :D akkor eret vágjak magamon, ugyanmár.. :D

Akinek tényleg ez a mániája,hogy ezeket figyelgeti,és javítgatja mások véletlen hibáit,annak nagyon szegényes és üres lehet az élete,vagy erre gerjed...
Kitudja,beteg világban élünk :D

Igaz DeFranco? :D

[ Szerkesztve ]

(#49) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Szóval vissza a téma elejére; nem lehet ezt ennyivel elintézni.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#50) Joci93 válasza 7600 GS (#10) üzenetére


Joci93
senior tag

Az én német tanárom 3,9-re nem adta meg a négyest.....nyaljon citromot... :(((

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.