Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Egy hiba: A számos konkurens modell ellenére az Apple táblagépei továbbra is uralják a szegmenst, igaz, az iPad piaci részesdése mostanra 30 százalékra mérséklődött.

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hajrá, kell a konkurencia az Apple-nek. Nekem mondjuk a Note széria jobban tetszik az S-pen és az ahhoz tartozó szoftverek miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) halkow


halkow
őstag

amoledes táblagépeket várom már

Alcatel onetouch idol2s the king

(#4) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Oké, értem, hogy az iPad sokaknak drága meg abcugapple, de mégis miért a Galaxy Tabok?

Teli a piac használható 40-50K-s WayteQ-ekkel, Huawei-ekkel, ha jobb, márkás cuccra vágynak, ott az LG G Pad, a Nexus 7, extában az Asusok, a Sony stb stb stb. A Samsung se nem olcsó, se nem kiemelkedő (akármilyen szempontból is) - akkor mégis miért?

Nem a lényeg a fontos.

(#5) juiced válasza dreamdancer (#4) üzenetére


juiced
csendes tag

Elárulom: Bődületesen sok reklám :D tegnap végre leültem tv-zni az 15 percre jutó Samsung reklámok száma elérte a 3-at, addig egy Sony -t láttam es ennyi.. Hamarabb megfogják venni az emberek azt amit látnak, mint amit nem.. :)

(#6) Fritz Teufel válasza dreamdancer (#4) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezek közül melyiket szervizelik a lakásodban? Már ha egyáltalán szükséges... Samsung szerviz ma már minden sarkon van, ezzel egyenlőre senki a világon nem tud versenyre kelni. És igen, ez a brutális szerviz támogatottság ennyit számít. Ez növelte ekkorára a Samsung birodalmát az elektronikai piacon.
Emlékeszem, amikor a házi javítás még a Galax S II prémium fícsörje volt, majd a Galaxy S III magasságában általánossá tették.

Na és reklámnak felfoghatjuk, amikor itt egymásnak megéltük, hogy a házi szervizben mit lehetett még pluszban cseréltetni okosban. Ilyen háttértámogatást egyetlen konkurens nem tud felmutatni.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#7) C$abi válasza juiced (#5) üzenetére


C$abi
aktív tag

Viszont az Apple-t még egy "tudatlan" vásárló is ismeri.
Vegyük mondjuk édesanyámat:
Azt mondod neki hogy mondjon egy tabletet azt mondja hogy iPad, mert nem tud másikat mondani.
Sok embernél tapasztalom ezt, és mivel nem tudnak másikat mondani abban bíznak. Megverheti a Samsung az Apple-t de amiket elad azokhoz nem tudok mit szólni.
Max. a NotePRO-k amik úgy tényleg az Apple ellenfelei.
De a többség pénzt nem ebből szerzi, hanem a Galaxy Tab szériából, amiből mindhárom elég gyér szerintem, bár ez felhasználói igényektől függ.

[ Szerkesztve ]

(#8) h3lios


h3lios
addikt

Jó, mondjuk 20 körüli Galaxy Tab variánssal nem túl nehéz lenyomni az Apple-t. Itt is a teljes elárasztás miatt tudják csak növelni a számokat. A valóban jó Samu tabletek a Pro sorozatnál kezdődnek, viszont ott már olyan horror árak vannak, hogy inkább maradnak a Userek az iPadeknél.

B-tag: H3lios#2825

(#9) Parallaxis válasza Fritz Teufel (#6) üzenetére


Parallaxis
addikt

És igen, ez a brutális szerviz támogatottság ennyit számít.

Ez konkrétan semmit nem számít, mert az emberek zöme erről nem is tud.

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Túl vannak árazva és igen idegesítenek rajta a fizikai gombok. :((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) Peterson_ válasza Parallaxis (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Már mirét ne tudna?
Már a szolgáltatók is tolják az emberek arcába.
Amúgy meg igen, ahogy az egyik nagyon bölcs kolléga mondta szabad fordításban.
Semmit nem ér a szerviztámogatás meg a prémium gari, mert:
-Ha nem romlik el a telefon akkor felesleges.
-Ha meg elromlik, akkor szar a telefon :DDD

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#12) Jonesy84 válasza Peterson_ (#11) üzenetére


Jonesy84
tag

Márpedig tényleg nem tudnak. 2 ismerősöm is Telekomos szervízbe adta az S4-esét valami banális hibával. Amikor mondtam Nekik, hogy miért nem hívták ki házhoz a Samsungot akkor csak pislogtak, hogy ilyet is lehet. A Samsung igen is a marketingel adja el a tabletjeit, amik szerintem erősen túlárazottak, főleg az alsó és középkategóriában.

(#13) Fritz Teufel válasza Jonesy84 (#12) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Annyira nem lehetnek túlárazva, ha ő adja el a legtöbb elektronikai terméket, ha csak nem gazdagodik a világ...

A fizikai gombok valóban ocsmány egy dolog.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#14) Peterson_ válasza Jonesy84 (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

Hm.
Az emberek akik ilyennek nem járnak utána, vagy nem tudják 80%-ban azokat gyarapítják akiknek a Samsung a sok újracsomagolt csodáját elpasszolja.
Készülékkatalógusokban extraként említik.
Tételezzük fel, hogy én látok ilyet és gőzöm sincs róla.
Csak utána járok, hogy ez mit takar, vagy nem?

A tabletjeiket én is túlárazottnak tartom-még a high-end gépeiket is-
Középkategóriában viszont nincs feltétlenül így, egész jó darabokat ki lehet fogni korrekt összegért cserébe.
Ellenben itt fel lett hozva példaként az Apple, ott szvsz pont a Pad-ek azok, amik egész baráti áron kaphatóak a felszereltségükhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#15) #65577472 válasza Fritz Teufel (#6) üzenetére


#65577472
törölt tag

Galaxy Tab háziszerviz... Olyan is van? Gondolom nincs. A szervizfutár szolgáltatás pedig nem olyan nagy durranás, Asus-nál is működik...

(#16) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Hát azért ezek után kicsit óvatosan lehet hitelt adni a Samsung eladási számainak:

[link]

(#17) Lirion válasza Jonesy84 (#12) üzenetére


Lirion
addikt

Márpedig tényleg nem tudnak. 2 ismerősöm is

HUF, ez igen, jó nagy mintával készítettél piackutatást...
Olyan jó, hogy te is meg Parallaxis is tudjátok, hogy az emberek zöme mit tud és mit nem tud.. Komoly cégek komoly összegeket költenek arra, hogy az ilyen infókat megszerezzék, de úgy látszik, elég lenne megkérdezni titeket, ahelyett, hogy drága pénzen kutatást végeznének. :)

(#18) Parallaxis válasza Lirion (#17) üzenetére


Parallaxis
addikt

Olyan jó, hogy te is meg Parallaxis is tudjátok, hogy az emberek zöme mit tud és mit nem tud..

A Samsung sehol nem hirdeti a neten kívül a prémium szerviz szolgáltatásokat.
A legtöbb vásárló meg nem ott nézelődik.

De egyébként ha lenne egy kis logikád, akkor nem is kételkednél ebben, tekintve, hogy pár szervizautóval fedi le a Samsung az egész országot, egyszerűen nem tudnák ellátni ezt a szolgáltatást, ha mindenki így akarná igénybe venni a szervizt.

Eleve az egész házhoz megyek szerviz egy kísérleti szolgáltatás, ami nálunk, meg ha jól emlékszem a szlovákoknál létezik csak egyelőre.

(#19) crue válasza #65577472 (#15) üzenetére


crue
őstag

Aha, az Asus cuccok 1,5-2 hónap alatt meg is járják a szervízt szerencsés esetben.

(#20) Peterson_ válasza Parallaxis (#18) üzenetére


Peterson_
addikt

Szerinted miért írtam amit?
Nyomtatott formában láttam trés promóciós készülékkatalógusban.
Többször kértelek már, hogy ne ténykénd írd le a mondandód,mert nem válik azzá, ha úgy tálalod.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) #65577472 válasza crue (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nexus 7 lett megemlítve, ebben az esetben szó sincs 1,5-2 hónapig tartó gariztatásról. Nem tudom, hogy egy MeMo Pad-ra mennyit kell várni.

(#22) mmmb80


mmmb80
tag

A Samsung nagy márka. A tab4-t kiadhatnák processzor és kijelző nélkül is,megvennék. Az Applenél ugyanaz a helyzet. A Navon, a.Concorde stb. hiába ad 30 ezerért sokkal jobbat,meg se közelítik a Tab3 eladásait.

(#23) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

nem csak a reklámoknak köszönheti ezeket az eladásokat,
hanem annak is,hogy nagyon régóta piacon van,baromi sokan ismerik,és megbíznak a márkában. :U
nem úgy,mint holmi két éve megjelent kínai márkákban,stb.
az iPadet meg tényleg mégtöbben ismerik.egyszerűen a barbár paraszt is tudja miaz. ha meg táblagép mellett dönt,akkor már nyilván vagy iPad,vagy valami samsungot fog venni...

egyébként én,geekként is csak ezt a kettőt venném,le is írom miért.
samsungot(viszont csak csúcskategóriásat) a HIBÁTLAN GARANCIA (!!!) miatt
iPadet meg a stabilitása miatt.(de az 1év gari miatt ezeket igazából kerülöm)
más fiszemfszom kis kínai gyártóktól,1év garis tabletet/telefont ingyen sem fogadnék el.
egyébként volt már nálam (talán első generációs) asus transformer táblagép is,hát az tényleg használhatatlan,pedig nagyonnem volt olcsó a mostani tulajdonosát pedig sajnálom :DDD

(#24) Lirion válasza Parallaxis (#18) üzenetére


Lirion
addikt

A legtöbb vásárló meg nem ott nézelődik.

Újabb remek példa arra, hogy te aztán tudod, hogy a vásárlók mit és hol néznek meg. Tényleg jelentkezz egy piackutató céghez, sokat kaszálnál ezekkel a "jóslatokkal". :)

(#25) Khelben válasza halkow (#3) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én is, szegény Tab 7.7 kezd kiöregedni. Bár még mindig a legjobb táblagép szerintem a piacon.

(#26) Fritz Teufel válasza Khelben (#25) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Lassan jön az utódja, csak tudd megfizetni. Azt biztos, hogy azzal megint évekre ruházhat be az ember.Persze, ha ép ésszel, nem játék platformnak tekinti a tabletet.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27) Parallaxis válasza Lirion (#24) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem te nem ezen a világon élsz :D

A mobil vásárlók zöme bemegy a boltba és megveszi azt, ami megtetszik neki, amit a TV reklámban látott, vagy amit a kedves Samsungos agitátor rásóz.
Nem olvasgat fórumokat és nem nézeget teszteket, az esetek nagy részében még a készülékhez adott leírást sem olvassa el, hanem megkéri a gyerekét, ismerősét, munkatársát, hogy állítsa be neki a készüléket.

Ne egy szűk geek körből akarj vonatkoztatni, mert pont abba a hibába esel, mint amit ki akarsz rám vetíteni :D

Tényleg jelentkezz egy piackutató céghez

:)

(#28) devast válasza Parallaxis (#27) üzenetére


devast
addikt

Ez annyira igaz, hogy csuda :)

Az emberek sacc/kb 80%-a nem igazán úgy használja az "okostelefont" ahogy azt a teremtője megálmodta. Arra nem veszi a fáradtságot, hogy minimális erőfeszítéseket tegyen a rendszer megismerésére. Egyszerűen kell neki valami (email,facebook,akármi) amiről tudja,hogy képes rá a készülék (ismerősöktől/tv-ből) ezt tipikusan beállíttatja mással és kész. Pont. Nem érdekli, mit lehetne még kihozni belőle, mi más hasznos dologra tudná még használni... Ezért lehet reklámmal eladni minden szart. Jól megmondod a parasztnak, hogy mi kell neki, és csak az fog kelleni neki.

(#29) joey04 válasza Parallaxis (#9) üzenetére


joey04
titán

Így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A profitot kéne összehasonlítani, szerintem az 2-3x annyi mint a Samsung esetében.

:))

(#31) dilajoska1 válasza Parallaxis (#16) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ügyes vagy hogy pont egy ifan oldalról linkelsz :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Nem veletlenul ezek a szamok. A Samsung minden meretben kiszorja a tableteket, van egyaltalan olyan meret ahol nincs tabletuk? Ebbe szinten beletartoznak az olcsobb tabletek (Galaxy tab 7) es az iPad aranal ketszer annyiba kerulok is... Igy nem nehez 2 termeket lenyomni.. Mellesleg az eladasi szamokat is hamisitottak, sot ha jol emlekszem volt anno valami masik csalasi botrany is a HTC ellen tavaly... Ezek utan en nehezen biznek egy ilyen cegben... Ha jol emlekszem akkor volt valami akcio, hogy SGS melle ajandek tablet tavaly....
En most neztem meg az egyik bolt oldalan, ok 12 kulonbozo tabletet arulnak,12 kulonbozo neven. Nem szamoltam bele a kulonbozo hattertar meretu, wifi/3G/LTE modelleket. Csak a kulonbozo neven futo tabletekbol

Igy valoban nem nehez..ezekbol vajon hany termek lehetne az Apple konkurense? Ha azokat a modelleket nezzuk meg akkor korantsem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#33) ViZion


ViZion
félisten

Háááát, gal tab 2 van nekünk, van benne pár hiba és sajna nem csak szoftveres. Gyakorlatilag a sim-et fordítva kell belerakni és nem lehet rácsukni a tetejét. Így nem rögzíti semmi a helyén, de legalább porolódik is... :DDD Szal. legközelebb minden sz@rját végig kell próbálni, mert akármekkora ez a Samsung, van pár irritáló hiba a legtöbb cuccában. Mivel a telefonjaik sem sokat bírtak, így nálunk már talán csak a soundbar meg a tab még ami samu, a többi cucc lecserélődött és a tab is menni fog hamarosan, az utódja meg biztosan nem sammu lesz... inkább wayteq, vagy valami normálisabb feltörekvő márka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) zotyesz66 válasza vrgkrisztian (#23) üzenetére


zotyesz66
őstag

Elárulom, azért ismerik, mert MARKETING. Senki sem nyomul úgy és senki sem költ annyi pénzt marketingre, mint a samu. Egyik ok, amiért én sosem veszek samsung telefont meg táblagépet.
Viszont a hűtőgépjükkel meg a mosógépjükkel elégedett vagyok, de azokkal nem is nyomulnak. És a HDD-ket is szerettem meg amúgy az egyéb számítógépes komponenseiket.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lezl válasza Lirion (#24) üzenetére


Lezl
tag

A 7.7-es Galaxy tab valóban a legjobb Samsung tablet volt, és az egyik legjobb tablet, de mai dolgokhoz már túl gyenge a hardvere, én már a nála egy picit időtállóbb Toshiba AT270et is lecseréltem nemrég, ez a 2 tablet volt 7.7-es amoledes panellal.
Én minden nap használtam a tabletet és 2 év alatt sajnos már elöregedett az amoled kijelzője. Mivel az emberek egy tabletet többet és hosszabb ideig használnak ezért nincsenek ma már amoledes tabletek, túl hamar tönkremennek azok a kijelzők és ma már egy jó ips és az amoled közt nincs akkora különbség hogy megérje szerintem.

(#36) Parallaxis válasza dilajoska1 (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az eredeti CNN oldal is ifan lehet szerinted? :D

(#37) dilajoska1 válasza Parallaxis (#36) üzenetére


dilajoska1
őstag

Csak tudod hitelesebb ha akkor onnan linkeled be;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#38) Parallaxis válasza dilajoska1 (#37) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igyekszem magyar fórumba, magyar cikket linkelni, aki meg akarja megkeresi a forrást, a cikkben is le volt írva, honnan az infó :)

(#39) caius marius válasza ViZion (#33) üzenetére


caius marius
tag

Miért nem cseréltetted ki? Írsz egy ímélt a Samsungnak és szó nélkűl cserélik, vagy kimennek és javítják. Vicces, hogy azt állítod rossz az összeszerelés, de garira nem gondoltál...

往前看同志! Samsung Galaxy Note3, Samsung Galaxy Note10.1 Már nem vagyok Samsung fan. Kiábrándultam a szarjaikból. Samsung miért csináltok olyan telefont ami mindig elromlik?

(#40) joey04 válasza dilajoska1 (#31) üzenetére


joey04
titán

Te viszont nem vagy ügyes, mert nem találtál el a forrásig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) dilajoska1 válasza joey04 (#40) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mert nem is akartam :D !!!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#42) ViZion válasza caius marius (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Azért, mert bár sim-es modell, de sim csak most került volna bele... Mivel 99%-ban nem én használom, nem érdekel. Csak ki akartam próbálni egyik úton, hogy nem a telefon, hanem a tablet a navi... hát elég rakás sz@r volt, meg ez a sim dolog is bosszantó, de itthon wifivel mindegy. Legközelebb alaposabban megnézem mit veszek, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) Khelben válasza Lezl (#35) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos nekem nem opció az ips, mert sokat olvasok sötétben, ott csak amoleddel lehet. Az lcd-k háttérvilágítása még mindig túl erős ehhez. Szerencsére az én 2 éves 7.7-em kijelzőjének nincs baja, nem vettem észre változást újkorához képest. Aki először látja, még most is rácsodálkozik, hogy milyen jó a képe.

(#44) Giovanni1985


Giovanni1985
tag

Hat en is vettem mar 2x is samu tabletet es most is a noteomrol irok,de viszont az mar tuti,hogy soha tobbe nem fogok venni samsungot.Undoritoan nem tamogatjak.Pl note 8.0 am on is csak 4.2 van, mert nem nagyon szeretnek frissiteni ezek a.........a masik ha meg jon is frissites akkor se lehet egyszeruen egy clickel a tablara tolteni hanem odinnal kell kinlodni.Masik kb 8 honapos, es az akkumulator uzemidom 3 ora.Es nem kezdo tabletes vagyok,tudom hogy kell hasznalni egy tabletet,mar nem a masodik gepemet fogyasztom el,hanem mar az 5.nel jarok.Szoval azert mert szponzoralja a mobilarenat a samu azert nyaljak csak a segguket.De en mar tobbe tuti nem dolok be ezeknek a fergeknek.

Peace.

(#45) Tom1939 válasza Khelben (#43) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen. Én is rengeteget olvasok a 7.7-esemen. És semmi utód nincs láthatáron. Most éppen csak egy 10,5-es amoled tabletről pletykálnak. De az azért mát más lapátméret...

Így lez ebből note 4 majd, mert előbb utóbb megtörök. Bár a vicces az, hogy állítólag filóznap hogy az is inkább ips lesz (20% tudnának rajta spórolni).

(#46) Parallaxis válasza Khelben (#43) üzenetére


Parallaxis
addikt

Sajnos nekem nem opció az ips, mert sokat olvasok sötétben, ott csak amoleddel lehet. Az lcd-k háttérvilágítása még mindig túl erős ehhez.

Hát pedig pont ugyanúgy be lehet állítani IPS-nél is a fényerőt, konkrétan semmi különbség.
(Mindkét fajta kijelzőn sokat olvasok.)

(#47) Csapoati válasza Touch-ko (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Apple-nek sincs megtiltva az olcsobb tablet, csak akkor meredeken zuhanna a profithanyad. Szoval a reszesedes egy dolog, nem kell neked meg a tobbi iFannak cidriznie, mert joval kisebb reszesedes mellett is sokkal tobb profitot fog termelni a tabletek piacan (is) az Apple.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) joey04 válasza Csapoati (#47) üzenetére


joey04
titán

ez igaz, csak az eltérő stratégia miatt felesleges egymáshoz mérni az apple és a samu részesedését. a cikk sajnos az első mondatban megteszi. mondjuk pont az említett stratégiai különbség miatt kínos a samu számára, hogy csak közelít, hiszen rég a többszörösénél kéne járnia.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Peterson_ válasza joey04 (#48) üzenetére


Peterson_
addikt

Ez blama.
Ugyanazon a piacon vannak jelen, tehát kell nézni.
Az , hogy ezen belül mi a stratégia és melyik szegmensekben támadnak, már részletkérdés.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#50) Csapoati válasza joey04 (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt azért ne feledd, hogy ha Android vs iOS a lényeg, akkor a Samu mellett még elég sokan gyártanak jó tableteket droid fronton is. Én inkább hozzájuk mérném a Samut.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.