Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domos


domos
senior tag

Szuper gép, de valami agyf*szt tudok kapni amikor non-K-s procihoz Z-s alaplapot vesz valaki. :DDD

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#2) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Gondolom ott lehet a gond, hogy mindig a legújabb Blockbuster gameket akartad maxon tolni a Gamer notin amire egyszerüen nem alkalmassak.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#3) gabriel26 válasza Feruendios (#2) üzenetére


gabriel26
tag

mi masert vesz valaki Gamer gapet ha nem jatszani akar rajta a legujabb jatekokkal? :D

(#4) oriic válasza gabriel26 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Gamer gép nem azt jelenti hogy minden mai játék maxon megy rajta. Vagyis van ahol azt jelenti, de az meg nem olcsó.

Live-Die-Respawn

(#5) Feruendios válasza gabriel26 (#3) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Azert mert Gamer, tehát valami kompetetiv játékot játszik (Lol,Dota,Cs,Hots....).
Az ilyen hype gamek mint a Doom 4 nyilván azért készülnek, hogy a legfrissebb Hardvert megforgassák.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#6) HuMarc


HuMarc
addikt

Természetesen nem az én dolgom, de mi lett volna, ha beleolvasol egy konzolos/gamer laptopos fórumba, és 10 perc után rájössz, hogy neked nem erre van szükséged? 1,3 milliót spóroltál volna a bejegyzésben leírtak alapján.

A konzol nem mindenkinek felel meg (FPS/RTS/MOBA-játékosoknak egyből kilőve), a gamer laptopok pedig mindig is a parasztvakítás csúcsát jelképezték az én szememben: Fekete ház, piros/kék led-csíkokkal, papíron brutál hardver, csak közben játékkal legfeljebb egy órás üzemidő, és melegedési problémák. Persze minden a vásárlói igények kérdése, de egy gamer laptop szerintem csak egy nagyon szűk rétegnek felel meg teljes mértékben, a nagy többség, ha ilyet választ, súlyos kompromisszumokat kell kötnie.

(#7) gabriel26 válasza HuMarc (#6) üzenetére


gabriel26
tag

rengeteget olvastam itt Ph forumot mielott megvettem a laptopot. De mindenki csak aradozott roluk es csak 1-2 emberke volt akinek nem tetszett, igy raszaladtam en is.
a konzol meg day one vasarlas volt. senki nem tudta milyen lesz:D

(#8) pulyka jocó válasza HuMarc (#6) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Fps-játékosok miért ne jászhatnának konzolon?
Nem szeretem azt a hisztit, amikor irják hogy konzolon nem lehet fps-t játszani... De, igenis lehet, megkell nézni pl az ujabb BF játékokkal hányan játszanak konzolon, coddal is nagyon sokan játszanak konzolon, overwatch, doom stb... ha senki nem akarna konzolon fps-el játszani akkor nem adnának ki rájuk ilyen stilusu játékot.
Nem vitakeltés miatt irtam :)

(#9) Feruendios válasza HuMarc (#6) üzenetére


Feruendios
aktív tag

A "Gamer" notebook leginkább az erős, de nem válalati Notebook kategória manapság, tehát ha Core i7 gép kell valami diszkrét videó kártyával de nincs rá 2000$-od akkor valamelyik Gamer Notit fogod venni.
(Mire kell a Core i7, Apache, Mysql, VM és még szeretnéd ha evilági életedben lefutna egy compile Visual Studióban)

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#10) nemlehet válasza pulyka jocó (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Lehet játszani, ahogy trabant versenyek is vannak. Ha valaki egérhez van szokva annak konkrétan kínszenvedés konzolon FPS-t játszani. Sok olyan van aki életében nem játszott PC-n szóval ők eleve a joypadot szokták meg, ezért nem tűnik fel nekik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) gabriel26


gabriel26
tag

Nem az volt a celom, hogy megint kirobbantsam a konzol-pc haborut, csak leirtam a tapasztalataimat....
en is jatszottam fps-el konzolon csak ketszer lassabb volt mint pc-n ezert nem tudtam elvezni

(#12) HuMarc válasza gabriel26 (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

One day konzolvásárlás, mint újonnan autót venni... Kibontod, és az ár ~30%-a ki is röppent az ablakon, ha esetleg nem tetszene. Az áradozás pedig egyébként (most nem csak a gamer laptop témakörről van szó) minden termék saját topikjára jellemző, ez csalóka tud lenni, akár telefon, akár gépalkatrész, akár bármi más vásárlása esetén. Erre csak azt lehet mondani, hogy nem szabad azonnal felszállni a hype-vonatra fórumos hozzászólások alapján (pár napja/hete valami telefonos témában valaki ki is volt akadva ezen).

pulyka jocó (#8): ELsőnek megjegyezném, hogy konzolpárti vagyok, világ életemben egy (PSP) vagy két (PS3) analóg stickkel irányítottam szinte mindent. Nagy ritkán CoD-ozok is konzolon haverokkal, ott elvagyok, az szórakoztat. Ugyanakkor most nemrég volt szerencsém pár meccs erejéig Overwatchozni PS4-en, majd PC-n is, és eddig nem értettem, hogy miért mondják sokan, hogy FPS-re PC kell, de most megértettem (természetesen mindez csak a kompetitív masszív multiplayer FPS-ekre igaz, story-telling/single-player FPS-ek természetesen ugyanúgy élvezhetőek konzolon, mint PC-n), mert teljesen más fokozaton pörög a két platformon egy meccs. Bizonyára hozzá lehet szokni, és kontrollerrel is lehet egyszerre műtéti pontossággal és hihetetlen sebességgel szedni az ellenfeleket (például nem árt a megfelelő érzékenységet beállítani, ami lehet, hogy elmaradt nekem), de az egér+billentyűzet már a kezdettől fogva kézreáll (mondom, annak ellenére, hogy konzolos játékos vagyok), és sikerélményt okoz. Ez mind persze csak magánvélemény.

Feruendios (#9): Igen, ebben igazad van, van olyan ismerősöm, aki Matlabhoz vett 17"-os Alienware gépet.

(#13) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Mit ártottak neked az ékezetek? :O
Egyébként jó lett az írás, ha kicsit több munkát fektetsz bele, és jobban megfogalmazod, akár címlapra is mehetett volna! :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#14) ncc1701 válasza pulyka jocó (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert nem tudsz rendesen célozni. Vesd össze egy egérrel, ennyi. Lehet vele játszani, de ha összekerülsz egy olyannal, aki egérrel nyomja, akkor jön a csíterezés.

(#15) Mr.Csizmás válasza HuMarc (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a cikk elején írta, hogy az anyagiak nem tétel neki :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) gabriel26 válasza takacsbotond (#13) üzenetére


gabriel26
tag

Angol billentyuzetem van mar vagy 5 eve :D
Ez volt az elso blog irasom es joval tobbet akartam bele rakni, de a cimlapos resszel meg nem mertem beprobalkozni

(#17) t72killer válasza gabriel26 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak egy középkat/alsó középkat (x60 /x600 széria mindigis az volt az nvidiától) mobil grafikától ne várj sokat - bár a fentiek alapján erre rá is jöttél. Új címekkel gémerkedni asztali gép vagy milliós "gamernoti"-szörny, vagy up-to-date konzol (amin mást kb nem csinálsz) kell.

"980m" ... "majdnem 600k-t szurkoltam le erte" - ez ebben a kategóriában egyáltalán nem meglepő, meglehetősen vékony rétegigényt szolgál ki a termék (=nagyon utazós, vastag pénztárcájú, nagyon játékos kollégák). Persze a kategória feltételez némi szaktudást, pl az ember teszteket olvas előtte, h mennyire melegszik, throttlingol a cucc - ami alapján a legtöbb kommersz, félhűtős műanyag vackot hagyja a fenébe.

" uj cimeknel kimaxolva olyan 30-50 fps-t tud kipreselni magabol" - nem ártott volna egy tesztet elolvasni vásárlás előtt...

"A masik a mobilitasa. " - most komolyan mondod, hogy ezzel vásárlás után szembesültél? A legparasztabb boltok oldalain is ott szokott lenni, hány kiló és centi egy komolyabb lapos.

Apropó, az NH-L9i-vel nem olyan biztos, h jó vásárt csináltál, majd a kánikula megmondja. Nekem i3-6300T-t hűt, azzal elbír, 4magosra, pláne masszívabb használat mellett lehet vmi combosabb darabot tennék (kapásból pl a nagyobb tesó NH-L9x65-öt).

#16: Én 15éve gépelek 99.9%-ban angol-német billentyűzeteken/ munkakörnyezetben, mégis magyar kiosztást használok:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Polllen válasza takacsbotond (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem nagyon nem férne el címlapon. Hacsak nincs "Hogyan szórjuk el a pénzünk" rovat.

Persze elrettentő példának biztosan jó. :)

De legyen valami pozitívum is: A ház baromi jó!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) HuMarc válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


HuMarc
addikt

Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy mennyire spúr vagyok még más pénzével is, mert itt nem csak arról van szó, hogy eltapsolt x pénzt, hanem hogy mellette nem is volt elégedett azzal, amit vett. És ha mérlegeléssel kezdi, akkor másfél évvel (valami ilyesmi áll a cikkben) korábban lehetett volna elégedett PC-játékos.

(#20) takacsbotond válasza gabriel26 (#16) üzenetére


takacsbotond
őstag

Én is angol billentyűzetről írok, (Logitech G710+) mégis használok ékezeteket! :P

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#21) gabriel26 válasza t72killer (#17) üzenetére


gabriel26
tag

Nekem 1 oras aida teszt soran 58-70 fok kozott tartotta a procit es rohadtul meleg van:D

(#22) gabriel26 válasza HuMarc (#19) üzenetére


gabriel26
tag

Csak hogy ertsd miert es hogyan tortent ez velem elmondom, hogy egy hajos cegnek dolgozom egy nagyon jo pozicioban, alltalaban 6-8 honapig uton vagyok, szoval nincs arra idom, hogy napi szinten tartsam a tudasom. Egy szamtech sulit vegeztem 10 eve de az mar nem most volt....
Nem vagyok egy tudatlan barom, csak meglattam valamit, megtetszett, azt mondtak jo es megvettem.
Ha utolagosan atvaltom a dollart es elgondolkodom azon, hogy forintban mennyit vertem el ra a siras kerulget es ha itthon elnek ezt biztosan nem engedhetnem meg magamnak, de igy max olyan erzesem volt amikor kifizettem mint ha lett volna egy jo hetvegem......
A lenyeg pedig csak az, hogy leirtam miket probaltam es mi nem tetszett ennyi.....
Lehet mas teljesen boldog a laptopjaval, bar eleg sokan hirdetik oket hardverapron "asztali gepre cserelnem" opcioval. Szoval biztos vagyok nem en vagyok az egyetlen aki nem nem volt elegedett, csak en voltam az aki le is irta.

(#23) t72killer válasza gabriel26 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont hajóra mondjuk szokták a jobbféle (pl clevo) gamernotikat ajánlani, mert ott ugyebár elég limitált a hely, meg ha mozog az ember necces monitort-billentyűzetet-anyámkínját cuccolgatni. Tény, jóval drágább pl az ITX-nél, de a párhavi rendszerességgel váltogatott <10m2-es kabinnal kb csak ez kompatibilis, gyakran+kevés segítséggel költöző kolisoknak ismerős a szitu:)).

$: ezesetben felejsd el a HUF-ot, főleg azokat a számokat, amivel az elindulásod idején számoltál - már az otthoniak se vásárolnak be a tecsóban alkalmi 10kFt-ért a családnak:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cucc. Nekem is kellene egy ilyen, csak én csóró vagyok... Használd egészséggel és sokáig.
Csak egy kérdés. Játszani fülhallgatóval szoktál? Ha igen, akkor milyennel?

(#25) gabriel26 válasza icemad (#24) üzenetére


gabriel26
tag

Szia! Van egy 5000 ft-os logitech 2.1 hangfal szettem neha azzal tolom de ha jatszom akkor fejest hasznalok.
Astro a50

(#26) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats, durva gép! :C

Pár megjegyzést azért tennék...
Deszka: az új Asus Gamer ITX lapokkal több embernek is problémája volt, de ezek szerint téged elkerült az átok. Szuper, de a topikban szerintem más lett volna ajánlva.
RAM: 100* inkább HyperX, mint Geil, szóval ne bándd!
Ház: eddig nem jöttek be ezek a konzol utánzat házak (SST-ML07B), de most eskü megjött a kedvem egyhez.
VGA: az új generációval tutira megvártam volna az egyedi hűtéses változatokat, pl. az MSI Gaming, Asus Strix, Gigabyte Extreme, sorozatokból stb. Ez a referencia hűtés minden, csak nem bizalomgerjesztő/hatékon.

Johet a kovetkezo kerdes, hogy miert vettem referencia kartyat? Mert nem fogom tuningolni es a haz miatt olyan hutessel felszerelt kartya kellett ami kifujja a hot a hazbol.
Mivel a tetején is van jó nagy rács, ezért kb. felesleges volt.

Szoval 4K gaming es hasonlo dolgok kilove, mert szallodakban nem igen van ezekre alkalmas eszkoz, meg a Ritz-ben sem talalkoztam 4K TV-vel....
X@r lehetett... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#27) Polllen válasza AxBattler (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek a házak valók igazán htpc-nek szerintem, max 15-20 cm magassággal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) jim bcs válasza t72killer (#17) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#17) t72killer
95W-ig no para, itt 65W van tehát semmi ok az aggodalomra. A stock is elvinné csak hangosabban mint a Noctua NH-L9i.

gabriel26
Köszönjük az írást, ékezetek nélkül is jó lett.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29) gabriel26 válasza AxBattler (#26) üzenetére


gabriel26
tag

Rengeteg youtube es egyeb oldalakat neztem es ott mindenki azt ajanlotta, hogy "blow design kartya" legyen benne, mert a nagy hutos verzioknal megragad a levego a hazban. Tudom, hogy az Asusnal van Turbo nevre hallgato kartya illetve MSI-nel is bar annak a nevere nem emlekszem, ami ilyen hutovel van, de baromi gagyinak neznek ki es azt olvastam azok az olcsositott megoldasa a gyari hutonek.
A tetejen van racs ahol az alaplap helyezkedik el, de az aljan ahol a vga van ott nincs, csak oldalrol kap levegot a kartya, minden mas iranybol zart a haz

(#30) patomi válasza domos (#1) üzenetére


patomi
őstag

Vannak egyéb szolgáltatások is mint a szorzó emelés, amit egy jobb alaplap nyújthat. Plusz, ha meg teheti miért ne(?)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31) Bird


Bird
addikt

Na jó, de ebben mi a gémer? ;]

Egyébként meg gz hozzá, nem semmi, hogy bevállaltad az 1070 FE-t. :R Én is így tettem.... ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.