Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pttypang válasza Azie (#78) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem számolgattam utána, ezt meghallva inkább kértem egy dobozos fantát és távoztam :DDD
(Átsétáltam a másik épületbe, ahol 200 forintért kaptam fedeles pohárkába a kávét)

Everybody lies.

(#102) Bozek válasza MrPetya19 (#96) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyébként tényleg így van. A kártya száma nem is ugyanaz, mint a normál kártyáé (legalábbis, amit a végéből mutat). Sőt, felraktam a 7.1.1-et, a Simple jelzett, hogy van egy kártya regisztrálva, meg is csinálta hozzá a virtuálist, aminek megint más száma lett, mint az előtte levőnek.

(#103) Fuxosbömis válasza Bozek (#102) üzenetére


Fuxosbömis
tag

.............sőt ha kijelentkezel az alkalmazásból, amikor újból belépsz, új virtuális kártyát csinál. Rá is kérdeztem a supportnál...azt válaszolták, hogy ennek biztonsági okai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#104) Lenry


Lenry
félisten

végre.
amikor pár éve bejött ez az NFC-s SIM kártyás bohózat, már akkor is arról beszéltünk haverokkal, hogy minek ezt így megbonyolítani? legyen egy app, ami öszekapcsolja a telefonomban az NFC-t meg a bankkártyámat és kész.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#105) zolomon17 válasza Bog (#29) üzenetére


zolomon17
senior tag

Hát akkor most indul is egy gyors unistall, mert ezt keresgélem 20 perce, hogy a Raiffeisen-es kártyámra hol tudom bekapcsolni az értintős fizetést... :O

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#106) szabi__memo válasza Lenry (#104) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most is csak egy darab ilyennel több app van. A többségnek még mindig nem elérhető

(#107) torrente777 válasza #03740288 (#48) üzenetére


torrente777
tag

Megy simán és nem is fogják korlátozni. A smartbank ra pedig a magisk root a megoldás.

(#108) Azie válasza Pttypang (#101) üzenetére


Azie
őstag

akkor csak összejött az a duplaE reális áron - mindenki jól járt

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#109) #03740288 válasza torrente777 (#107) üzenetére


#03740288
törölt tag

Ez valami olyan program ami elrejti a rootolást,de mégis az marad?

(#110) Lenry válasza szabi__memo (#106) üzenetére


Lenry
félisten

oké, de már legalább látom, hogy tényleg nem volt mögötte semmi valódi technikai korlát, egyszerűen csak az kellett, hogy valaki megcsinálja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#111) szabi__memo válasza Lenry (#110) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

semmiféle korlát nem volt, csak szándék nem volt. technikailag évek óta menne
ahogy a visa kártyák is mennének, csak valamiért nem integrálják be holott az itthoni kártyák 1/3-a az.

nem is értem a mastercard és a visa miért nem vette kezébe már ezt az egészet megkerülve ezzel a bankokat. a mc-nak elvileg volt erre kísérlete de nem lett belőle semmi. pedig a bankok is az ő megvalósításukat használják a saját appjaikban

[ Szerkesztve ]

(#112) viktorhu válasza szabi__memo (#111) üzenetére


viktorhu
veterán

A Mastercard úgy vette kezébe a dolgot, hogy a gránittal tesztelték talán tavaly év végétől ezt a fizetési módot, és most megnyitották a többi banknak is. Gondolom, hogy a Visa is fog lépni előbb-utóbb.

(#113) Azie válasza szabi__memo (#111) üzenetére


Azie
őstag

én a qi töltés elterjedésének megállását sem értem. megőrülnék, ha újra madzagoznom kéne esténként, meg munkahelyen. ezért is aggódok, hogy mit vegyek, ha megadja magát a nokiám

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#114) Bozek válasza viktorhu (#112) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van OTP-s Visa kártya? Elvileg MasterCard, Maestro, Visa és Amex adható hozzá a Simple alkalmazáshoz, kérdés, hogy melyikkel működik az érintéses fizetés. Én Maestro-t adtam hozzá, az megy, de ugyebár azt már felvásárolta a MasterCard, szóval egyazon cég.

(#115) viktorhu válasza Bozek (#114) üzenetére


viktorhu
veterán

A Mastercard támogatja a dolgot, így - bár van OTP-s visa kártya, azzal nem használható a Simple érintés nélküli fizetésre. A Maestro pedig a Mastercard bankomat kártyája, nyilván az elnevezés is nyelvi játék volt - "maestro" mint a "master" almárkája. A Visa hálózatában ez a Visa Electron-nak felel meg.

(#116) torrente777 válasza #03740288 (#109) üzenetére


torrente777
tag

Igen és a programon belül be tudod állítani, hogy bizonyos programok ne lássák, hogy root olva van a telefon:[link]

[ Szerkesztve ]

(#117) viktorhu válasza Azie (#113) üzenetére


viktorhu
veterán

A fém hátlap akadályozza a qi töltést. Remélem, hogy eljutunk oda, hogy megint nem lesz ciki a polikarbonát, és akkor nemcsak qi töltést lehet újra csinálni, hanem az egyre növekvő kijelzők is kevésbé fognak sérülni a fémkeretek görbülékenysége miatt.

(#118) MrPetya19 válasza viktorhu (#117) üzenetére


MrPetya19
addikt

De egyre több az üveg hátú telefon, és nem tudják.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#119) Bozek válasza viktorhu (#115) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A Maestro pedig a Mastercard bankomat kártyája, nyilván az elnevezés is nyelvi játék volt - "maestro" mint a "master" almárkája."

Én úgy tudom, hogy a Cirrusé volt a Maestro, csak aztán felvásárolta a MasterCard. Szóval nem feltétlenül biztos, hogy ezért van így kitalálva a név.

(#120) viktorhu válasza Bozek (#119) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor még nem volt Maestro tudtommal, amikor a Mastercard megvette a Cirrust. Aztán a cirrust mint fizetési háttérrendszert használta a mastercard, szóval valami olyasmi kapcsolat volt, hogy a maestro kártyával a cirrusos atm-ekből lehetett pénzt felvenni.

(#121) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Ha egy OTP-s hitelkártyát beregisztrál az ember, akkor a vásárlások után jóváírják a kedvezményeket, vagy nem? Olvastam, hogy valamiféle virtuális kártyához köti a vásárlásokat, ezért merült fel bennem a kérdés. (Másik banknál vagyok, így kipróbálni nem tudom, de ez a része érdekel. És bocs, ha már volt. Kulcsszavakra rákerestem, de nem olvastam végig a témát.)

(#122) szabogabor10: Ez gyors volt, köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#122) szabogabor10 válasza #72042496 (#121) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jóváírják, mivel a tranzakciókor a háttérrendszer összeköti a virtuális kártyaszámot a fizikaival.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#123) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem igazán szeretnék telefonon fizetni. Azt is eléggé hülyeségnek tartom, hogy nincs 5000 forintos limit.
Lassan ott tartunk, hogy a teljes életünk a mobiltelefonon van ami ha ellopnak, vagy elhagyom katasztrofális következményei lehetnek. Az emberek többsége minimális jelszót használ, esetleg ujjlenyomatot amit több teszt is igazol mennyire könnyen fel lehet törni. Az arc felismerésről már ne is beszélve.
Nálam alapvető, hogy a készpénzt nem a személyi-jogsi mellett tartom, ahogy a mobilt sem teszem össze más értékkel, mert tuti ellopják vagy teljesen esélytelen a becsületes megtaláló jelentkezése. Kollégám pont 70 ezret és az összes iratait bukta emiatt pedig tudja hol van csak hát bizonyíthatatlan. A mobil ugyanez lesz. "Megtalálja" vesz vele egy colat és eldobja nem pedig visszaadja. Mire észbe kapna a tulaj se pénz, se telefon.

(#124) oliblood88


oliblood88
csendes tag

Tenyleg nem sikerult megerteni a tortenetet.
"A mobilszolgáltató pénzügyi tranzakciók sápjából akarta kiegészíteni a bevételt"
Ilyenrol soha nem volt szo. A mobilszolgaltatok a tranzakcios adatokhoz soha nem fertek hozza. Csak a SIM-et adtak ami a biztonsagi elem volt, ahol a kartya adatok tarolodtak. Kezdetben meg csak ez volt az egyetlen kartyatarsasagok altal elfogadott megoldas. Majd engedelyeztek a tokenizaciot es innentol lehetett egyszerusiteni a kepletet a mobilszolgaltatokkal.

(#125) szabi__memo válasza viktorhu (#112) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát ez igaz lenne ha a granit lett volna az első a világon. De csak az euban volt első. És ettől még a bankokat nem kerülték meg

(#126) mumk1


mumk1
addikt

A Simple kiválóan működik és ami a legjobb, végre működik a céges kártyákkal is.
A mobiltárca sajnos csak lakossági kártyával ment.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#127) gabesz839 válasza Crafter32 (#123) üzenetére


gabesz839
senior tag

5000 felett itt is kéri az azonosítást. Legalábbis valamiért nálam kéri.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#128) mumk1 válasza gabesz839 (#127) üzenetére


mumk1
addikt

Nálam nem kéri. :N
Csak ma fizettem egyszer 37e-t meg egy tankolásnál 12e-t és egyiknél sem kért PIN-t.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#129) gabesz839 válasza gabesz839 (#127) üzenetére


gabesz839
senior tag

Lehet valamit a telefonon kell állítani,nem tudom, de attól függetlenül minden működik.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#130) tomp válasza gabesz839 (#127) üzenetére


tomp
félisten

Ha ujjlenyomatolvasóval vagy pinkóddal oldod fel a képernyőzárat és nem első generációs a paypass terminál akkor nem fog kérni a terminál pin kódot. Nekem egyedül a posta csekkbefizető automata kérte a pin kódot. BKK automata és új típusú kártyás terminál viszont már nem.

(#131) viktorhu válasza szabi__memo (#125) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem is volt célja a bankok megkerülése - a Mastercardnak a bankok a közvetlen ügyfelei. A mobilszolgáltatók kihagyása volt a cél, így most elvileg minden bank használhatja a Mastercard rendszerét a mobilalkalmazásában. Bankra úgyis szükséged van a bankkártyához, további adminisztrációt pedig nem is igényel a művelet, és nem igényel plusz közvetítőt sem, mint amilyen az Android Pay vagy a PayPal.

(#132) Bozek válasza Crafter32 (#123) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Az emberek többsége minimális jelszót használ, esetleg ujjlenyomatot amit több teszt is igazol mennyire könnyen fel lehet törni."

Egyrészt, ha nincs beállítva védelem, akkor a Simple jelszót kéri a telefon a fizetéshez. Még 2 Ft-os tranzakciónál is, szóval ennyi.

Egyébként mutass pár olyan tesztet, ami azt mutatja, hogy az ujjlenyomat-feloldást fel lehet törni. De ne olyant, amiben az szerepel, hogy "nyomtassuk ki a célszemély ujjlenyomatát". A michigani egyetem kísérletében is a beszkennelt ujjlenyomatot használták, amit speciális papírra nyomtattak ki, speciális tintával. Tényleg nagyon egyszerű, mindenkinél van otthon ilyen szett. :D

(#133) F40


F40
csendes tag

Mi is a GránitPay rendszerét használjuk hónapok óta Samsung Galaxy S6 Edge telefonnal, tökéletesen működik. Most, hogy megszűnt, illetve változott a roaming adatforgalmazás feltételrendszere, külföldön is minden gond nélkül használható. Azt azért meg kell jegyezni, hogy még Ausztriában, Németországban, Hollandiában sem gyakori ez a fizetési mód, gyakran csodálkoznak az eladók, hogy mit is akarunk a telefonnal a terminálnál...
Nekem személy szerint nem hiányzik sem az OTP, sem az Apple rendszere, finoman szólva sem tartozik egyik sem a kedvenceim közé.

Üdv,

F40

(#134) szabi__memo válasza viktorhu (#131) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez megint nem teljesen igaz. Cél volt (bejelentett) csak visszavonultak. Valamint egyáltalán nem kell hozzá bank már ma sem. Elég a paypalba vagy hasonló itthon ismeretlen appba bekötni. És már működik is. Az hogy itt nem az más kérdés.
Több ilyen cég kártyát is kibocsát. Pl a PayPal is

[ Szerkesztve ]

(#135) Bozek válasza F40 (#133) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gránit Bank-os kártyával mennyit fizetsz az automatából való pénzfelvételért? Mivel nem nagyon vannak Gránitos automaták...
Másik kérdés, hogy mit lehet tenni abban az esetben, ha mondjuk pénzfelvételnél levonja az összeget a kártyádról, de pénzt nem ad az automata? Bemenni elég nehézkes, mert nem nagyon van fiókjuk Magyarországon.

(#136) oliblood88 válasza Bozek (#135) üzenetére


oliblood88
csendes tag

Havi 2 tranzakció 150ezerig ingyenes itthon bármelyik autómatából, ez törvényi előírás.
Ha a terminál nem ad ki pénzt akkor eleve a terminálon lévő telefonszámot kell hívnod nem a bankodba bemenni. Felvesznek erről egy jegyzőkönyvet, majd ürítéskor úgy is kiderül, hogy több pénz van benne, mint kellene és ilyenkor ezt a panasz alapján visszautalják. Igaz ez 1-2 hetes folyamat volt már benne tapasztalatom.

(#137) kezdő válasza ollie (#60) üzenetére


kezdő
senior tag

Én imádom az ilyen jellegű újításokat, de ez az érvelés nálam nem állja meg a helyét.
Esetemben pl. bal zsebben a tárca (benne az okmányok+bankkártya) jobb zsebben pedig a telefon.

Na már most tök mindegy, hogy a tárcát veszem ki és érintem a terminálhoz (nem veszem ki belőle a kártyát mert MINEK?) vagy a telefont.

Ennek az egész NFC-nek akkor lenne értelme, ha többlet szolgáltatást tennének mögé. Pontgyűjtő kártya, BKV jegy, stb.
Persze jó az irány és a fenti csak az én véleményem.

+1 trükk, ha valaki mindenáron Apple készülékkel akar itthon fizetni: tok mögé kell rakni a kártyát és mehet is a vagizás ;]

(#138) goop válasza Bozek (#135) üzenetére


goop
őstag

Nem kell sok kp t kivenni, első kettő ingyenes 150k ig, fizess telefonnal, utalj, ez a számla ezért van. Amúgy nem nagy tétel, ha jól rémlik 6 ezrelék a kp felvétel díja.

[ Szerkesztve ]

(#139) szabi__memo válasza kezdő (#137) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Android pay ezt csinálja. Mármint pontgyűjtés. Stb

[ Szerkesztve ]

(#140) F40 válasza Bozek (#135) üzenetére


F40
csendes tag

Nem igazán használok készpénzt, csak nagyon ritkán kell ATM-ből pénzt kivennem.

Nekünk Bajnok Plusz számlacsomagunk van, ami havi 1000 forintba kerül. Ezen felül viszont egyáltalán nem kell külön díjat fizetni az átutalásokért és havonta 4 db ATM felvétel értékhatártól függetlenül ingyenes bármelyik hazai készülékből. Ha fel kell vennem pénzt nagy ritkán, akkor azt mindig bankfióknál, vagy üzletközpontban teszem meg, lehetőleg munkaidőben. Ha gond van, akkor az ATM bankjánál kell reklamálni. És soha nem OTP-s ATM-hez megyek, mert az csak max. 100 ezer forintot ad ki egy alkalommal.
Kb. 25 éve használom különböző bankok kártyáit, ezalatt az idő alatt azért elég sokszor vettem már ki pénzt, de a jelzett problémával még nem találkoztam. Rögtön le is kopogom, hogy reményeim szerint ne is találkozzak...

Üdv,

F40

(#141) Stanlee válasza szabi__memo (#134) üzenetére


Stanlee
őstag

A casht elektronikusan csak bankszamlan tudod tartani, szoval bankszamlara szukseg van. Akkor is, ha paypalt hasznalsz. Amugy meg a bankok tobbsege ill. egyeb szolgaltatok elkezdte mar kifejleszteni a sajat alkalmazasait, amivel paypalt, MC-t, Visat-t ki tudjak hagyni a businessbol. Ott van pl. a nemet bankok altal kisse elhanyagolt sajat fejlesztesu paydirekt, de most pl. felturboztak hasonlo funkciokkal, mint amit a paypal tud, csak a fogadonak sem kell fizetnie. De ott van pl. a payback is, azzal is lehet fizetni, a boltnak biztos olcsobb, mintha egy Visa-val fizetnek. A baj az, hogy a abnkok nehezen indultak be ezen a teruleten.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#142) szabi__memo válasza Stanlee (#141) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pont ezt csodálom. A bankok lassúak. Nem értem a kártyakibocsátok miért ennyire passzívak.
Bank nem kell a paypalhoz se.

(#143) Stanlee válasza szabi__memo (#142) üzenetére


Stanlee
őstag

A lassusagrol mindig az elso munkahelyemen a legelso munkam jut eszembe. A problema felvazolasa utan kozoltem, hogy szerintem hogyan kellene megoldani azt. Mire kozolte a megrendelonk, hogy a projektbol a megfelelo mennyisegu penz es munka kivetele erdekeben 3 tanulmanyt kell egymas utan irni, hogy a penzt adot jol megfejjuk. Egy tanulmany nem eleg.

Szoval azert nem lepnek a bankok es kartyakibocsatok, mert jol megelnek es amig lehet fejni kell a kuncsaftokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#144) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Már vagy 3 hete regisztráltam simple-re kártyát, de azóta sem voltam önkiszolgáló boltban, máshol meg még nem mertem kipróbálni :D Mert nem tudom hogy kell
Be kell-e lépni az appba, vagy feloldani a képernyőt stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#145) szabi__memo válasza Stanlee (#143) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom a visanak pl miért nem célja legyőzni a mastercardot...

(#146) Azie válasza enginev3.0 (#144) üzenetére


Azie
őstag

fizess bátran rendes kasszánál, majd a pénztáros segít benne (!)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#147) Azie válasza szabi__memo (#145) üzenetére


Azie
őstag

a kérdésedre egy gazdasági bűncselekmény neve a helyes válasz :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#148) MrPetya19 válasza enginev3.0 (#144) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak fel kell oldani a telefont.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#149) MrPetya19 válasza kezdő (#137) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezek szerint te vagy a kivétel. :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#150) student


student
őstag

jöhetne már egy K&H-s megoldás is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.