Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ro3000


ro3000
tag

Sose értettem, hogy miért jó telefonnal fizetni. Sokkal egyszerűbb kártyával.(szerintem) Az is érintős már.

(#52) bozont válasza ro3000 (#51) üzenetére


bozont
veterán

Estemben, a pénztárcám a hátizsákom mélyén tanyázik, a kártyám meg abban tartom, a telefon viszont mindig a zsebemben így gyorsabb azt előkapni. Na meg a kártyám sem paypass-os, ezért is lett volna jó ha mobillal tudnám használni. Mondjuk augusztusban már arra cserélik végre.

(#53) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Otp simple 10/10

Abe due dembella

(#54) MrPetya19 válasza bozont (#50) üzenetére


MrPetya19
addikt

A Telekom és OTP vagy Telenor és MKB dolgot nem értem.
Egyedül a Telenornak van a szolgáltató függő megoldása, a többi az bank specifikus.

Nekem is pont ezért imádok telefonnal fizetni, mert az mindig a zsebemben van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#55) Bozek válasza metaa (#46) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mobiltárcát nagyon sajnáltam, hogy megszűnt, nekem nagyon kényelmes volt hogy úgy működött a telefonom mint 1 bankkártya, és 5000 felett ugyanúgy PIN kódott kért"
Aha, csak épp a MasterCard Mobil PayPass PIN kódját kérte, amit az igényléskor neked kellett megadni. Én simán elfelejtettem, úgyhogy egy ilyen vásárlásnál vehettem elő a bankkártyát. Amúgy meg jó volt az, de ahhoz, hogy használni tudd, sok kört kellett futni. Már alapból az is, hogy speciális SIM-kártyát kellett kérni a bankban.

(#48) Maligám: Elvileg megy, legalábbis valahol írták az OTP-sek (nem a felhasználók, hanem a cég maga).

(#50) bozont: Az már a múlt, hogy Telekom (vagy Vodafone) és OTP volt. A Simple rendszere független a szolgáltatóktól.

(#43) Tikakukac: Van olyan cég, amelyikkel neked nincs bajod? :D

[ Szerkesztve ]

(#56) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Másik hátránya ezeknek a bankspecifikus megoldásoknak, hogy okosórán egyik se működik. Pedig messze azzal a legkényelmesebb fizetni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Már csak azt lenne jó tudni, hogy ebben nekem mi a jó a gyakorlati mindennapokban?
Az, hogy egy fél grammos, lapos kártya helyett kell egy nagy mobil, ami nincs mindig nálam, és még fizetni se tudok, ha lemerült? (Sok helyen még kártya sincs, ugye a rettentő tranzakciós díjak miatt.)
Meg csak droidos telefonon, nem akármelyik verzióval, meg tudja még ezt a ficsőrt is a telefon?
Meg még ügyet intézzek és fizessek is érte?
Eleve, fizetési adatok rádióhullámon??? Kösz nem :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58) Balzak83


Balzak83
senior tag

Nagyon jó cikk lett, pont mostanában gondoltam utánanézni a dolognak, de igy képbe kerültem.

(#59) Kbali válasza szaszlaci (#57) üzenetére


Kbali
nagyúr

A félgrammos kártyád is fizetési adatokat küld rádióhullámon, ha paypass vagy paywave módon fizetsz.

(#60) ollie válasza szaszlaci (#57) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elárulok egy titkot: az emberek 99%-ánál mindig ott van a mobilja, de a bankkártyája nem. Továbbá, a mobilt általában egy mozdulat elővenni, mert a legtöbben zsebben hordják, a bankkártyát meg nem, mert ki kell venni a tárcából. A fizetési adataid meg titkosítva vannak.

[ Szerkesztve ]

***

(#61) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Simple szépen működik OP3 + OTP Junior kombóval. A kereskedők nagy része egyébként nem lepődött meg a mobil láttán, viszont volt egy hely, ahol konkrétan kérték, hogy mutassam már meg hogy működik, mert hogy ilyet ők még nem láttak. Egyébként pont a mobilfizetés miatt kezdtem átmigrálni a Gránit Bankhoz, de mikor készen voltan vele, már az OTP-s kártyámmal is ment a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#62) vtechun válasza szaszlaci (#57) üzenetére


vtechun
veterán

A mobiltárcával kikapcsolt mobillal is tudtam fizetni.

(#63) cannibal


cannibal
senior tag

Az ultimate megoldás a bankkártya a telefontokba és helló. :) Nem kell állítani semmit, os független és még okostelefon se kell hozzá. A golyóstoll és a ceruza esete. :)

(#64) Azie válasza Stanlee (#38) üzenetére


Azie
őstag

fú németországot ne is mondd, nem tudom 2012 óta változott-e valami, de akkor alig volt bolt, ahol a német EC kártyán kívül mással (mc, visa) tudtunk fizetni. konkrétan kb csak kúton tudtunk, meg sparban és talán 5 euró alatt nem is engedték, mert ugye az ő költségük, nem a banké a tranzakció.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#65) Bozek válasza vtechun (#62) üzenetére


Bozek
nagyúr

és (#63) cannibal: A Simple még mindig biztonságosabb. Ha ellopják a mobilod, akkor se tudnak fizetni vele. Kikapcsolt telefon és telefontokban tartott bankkártya esetében viszont gyorsan jelezni kell a banknak, hogy tiltsák le a kártyát.

(#66) twi452 válasza cannibal (#63) üzenetére


twi452
senior tag

Furán néznének rám ha probálnám betuszkolni mobillal együtt a terminálba a kártyám xD
CIB sajnos eléggé le van maradva..nfc-s fizetés persze.. most kezdték el paypassra cserélni a kártyákat..az enyém áprilisban kerül majd sorra ha nem megyek be és igénylek egy vadi újat..:)

(#67) Pttypang válasza Sinisi (#3) üzenetére


Pttypang
veterán

lol, eddig mindenhol többe került az elviteles kávé, süti, akármi.
60 forint az elviteles papírpohár pl.

Everybody lies.

(#68) Azie válasza Pttypang (#67) üzenetére


Azie
őstag

Akkor téged mindenhol átvernek. Olcsóbb kell legyen, mert az elviteles papírpohár ára alacsonyabb, mint a humán munkaerőnek, aki elmosogatja 3 vízben a poharat, kanalat akármit, nem foglalod a helyet a többi vendégtől és biztos van más előnye is. :) (jobb helyeken drágább a munkaerő, úgy értem)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#69) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Érdekes, hogy bár az Erste mint hatalmas nemzetközi bank, mobilappja nem tud semmit
Érdekes, hogy mindhárom mobilfizetős banki app csak mastercard-ot tud, visa-t nem pedig nekik is van hozzá rendszerük.

Azt sem értem, miért nem a kártyakibocsátó szervezetek dobnak ki appot és akkor nem kell a bankra várni.
Azt sem értem hogy a VISA és MC rendszert is integráló PayPal mire vár.

[ Szerkesztve ]

(#70) Pttypang válasza Azie (#68) üzenetére


Pttypang
veterán

A helyben fogyasztottnak alacsonyabb az áfa kulcsa is (18%) az elvitelesnek pedig 27%
Konkrétan alapból két ár van kiírva és még ahhoz jön az elviteles pohár is.

Everybody lies.

(#71) Azie válasza Pttypang (#70) üzenetére


Azie
őstag

Az ugye megvan akkor, hogy pont NEM EZ az áfacsökkentés lényege, hanem az, hogy az alkalmazottnak az áfakülönbséggel több jövedelmet lehessen adni. Ergo ha helyben kéred, az kisebb áfatartalom a boltnak - ami vagy nála marad, vagy visszaosztja a dolgozók felé. A papírpoharat pedig fedeznie kéne a helyben árnak, tekintettel a fentebbi kommentemre.

Nem, nálunk egy k* papírpoháron is nyerészkedni kell meg *****kodni: 20 Ft a fullextrás fedős pohár, gugli 1. találat

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#72) Pjotr


Pjotr
senior tag

Nem lehet ezt valahogy kitenni főképernyore?
Alkalmazás megnyit, hamburger menü, bankkártya, rábök, azonosít. Ennél lehetett volna egyszerűbben is...

(#73) Pttypang válasza Azie (#71) üzenetére


Pttypang
veterán

Most ettol nem erzem jobban magam..
A többire akkor már nem is mondok példát, hiszen kis hazánkban a siker kulcsa az áfacsalás. :DDD
A mobilfizetés legnagyobb hátránya kb éppen ez lesz, hogy fel kell ütni mindent. Kerékpáros boltban pl 3000 forint alatt nem lehet kártyával fizetni.
Sok sikert :D

Everybody lies.

(#74) Pjotr válasza Pttypang (#73) üzenetére


Pjotr
senior tag

Itt a cukrászdában nincs is terminál :))

(#75) Pttypang válasza Pjotr (#74) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem véletlenül :DDD

Everybody lies.

(#76) Azie válasza Pjotr (#72) üzenetére


Azie
őstag

Gondolom nem usereknek készítették, hanem projekt keretösszegből. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#77) Pjotr válasza Azie (#76) üzenetére


Pjotr
senior tag

Pedig az új verzió pl hűségkártya kezelésben teljesen jó lett, ezt meg menüből kell előtúrni...

(#78) Azie válasza Pttypang (#73) üzenetére


Azie
őstag

Nem a jóérzés miatt írtam :)
Amúgy 485/1,27*1,13 = / = 450 (431). Szóval még a "mese" is sántít a kétféle árhoz :)
Illetve 450/1,13*1,27 =/= 485 (505).

Persze szeretném, hogy jobban érezd magad, úgyhogy szerintem dupla presszót igyál helyben feketén. ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#79) szabi__memo válasza Pttypang (#73) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Majd lehet ha beírsz a panaszkönyve.

(#80) Bozek válasza Pjotr (#72) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Simple-ről beszélsz? Feloldod a képernyőzárat, érintesz és ennyi. Nem kell megnyitni az alkalmazást hozzá.

(#81) astorre19 válasza Pttypang (#73) üzenetére


astorre19
aktív tag

Remélhetőleg az ilyen helyek ahol nem lehet kártyával fizetni vagy csak egy összeghatár felett idővel kikopnak/csődbemennek.

Személy szerint rühellek pénzel szórakozni és bízom benne nem vagyok egyedül:)

Kisebb boltok tudnak csúnyán nézni ha ötezressel fizet az ember,terminál bezzeg nincs..
Tudom a költségek...Nem is inkább az hogy a kártyás fizetést nem lehet a kockás füzetbe vezetni,blokk nélkül..

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82) Indiant


Indiant
addikt

Érdekes ,h. ez még itt nem merült fel: OTP Webkártyával nem működik, pedig pont ez lenne a lényege. A biztonság.
"A webKÁRTYA egy MasterCard típusú virtuális kártya, amely adatai nem kerülnek plasztikon legyártásra és kizárólag internetes vásárlásra alkalmas a MasterCard logóval jelzett elfogadóhelyeken."

(#83) metaa válasza Bozek (#55) üzenetére


metaa
tag

nekem egy SIM kártya igénylést meg azt az évi párezer forintot megérte

erről a mobil paypass pin-ről nem hallottam korábban, lehet csak szerencsém volt és ugyanazt a PIN-t adtam meg mint a bankkártyámon van, így sose tűnt fel, hogy ezt kérte :) kár érte

(#84) Tikakukac válasza Bozek (#55) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon sok sok ilyen van. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nekünk Gránit Pay van már hónapok óta, Honor 8 a készülék, tökéletesen működik együtt. 5k felett kéri a pint ugyanúgy mint bármelyik paypass kártya. Meg lehet adni az alkalmazáson beül hogy csak feloldott képernyővel menjen a fizetés vagy anélkül is.

OTP-nél elvből nem nyitok számlát soha többet.

(#86) axioma


axioma
veterán

Bankkartya vs. telefon keznel: nekem olyan mobiltokom van, amiben benne van a 2 hasznalt bankkartyam (meg jogsi, tb-lap, lakcim). Ezzel a csomaggal mar el lehet indulni barhova.
Kenyelmi dij: palyamatrica es hasonlo helyeken SOHA nem vagyok hajlando kifizetni.
Parkolni viszont szoktam mobilfizetessel, DE netto anyagi okokbol. Nem is az apro a kerdes, hanem az, hogy ha kiszamithatatlan, hogy meddig maradok es/vagy el kene menni az oszlopig (ami a 3. ker-ben az uj teruleten eleg ritkasan van, persze pont az iskola kornyekere nem sikerult jutnia), es ugy bedobalni, hogy biztos ne buntessenek meg, tobb lehet a feleslegesen bedobott, mint a 99Ft. Teny, hogy akkor mar kihasznalom azt is, hogy kenyelmes: az otp simple gps koordinata alapjan szol, hogy visszaertem a kocsihoz, nem akarnam leallitani? Ezert sose sms-sel hanem ezzel az app-pal fizetek.
Nekem akkor lesz buli ez az egesz, ha nekem nem kerul tobbe. Es oszinten, pont ahogy a cikk irja, olcsobb kene legyen. Mint a vasuti jegy online, sajat nyomtatassal vagy qr-kod bemutatassal, hiszen nem kell kp-t kezelni, nem kell vasarlooszlopot telepiteni stb.

(#87) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Marhajó dolog ez, én ezért lettem gránitos... De a Nexus 6-tal néha körülményes a fizetés, a sima paypassos kártya gyorsabb, a telefont igazgatni kell, még szilkontokban is, armorban meg esélytelen. Backupnak jó, ha a kártya elvész/ellopják.

BTW nagyon lassan megy ez az egész mobilfizetés bevezetése már évek óta, a Gránit nagyon szimpatikus volt, hogy meglépte, sorban a többiek is.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#88) szabi__memo válasza Totheground (#49) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát ez már egy ideje nem igaz. Paypal-al is összekötheted a Pay-t ahogy közvetlenül a kártyakibocsátón keresztül is. A banki megállapodás csak egy lehetőség. A legbénább

[ Szerkesztve ]

(#89) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Azért vannak még gondok az OTP Simple-nél is, mint ahogy valaki fent írta, nekem is kétszer kell azonosítani fizetés előtt: Feloldom a telefont mintával, oda tesztem a terminálhoz, akkor az hibát jelezve csippant, (pénztáros persze rinyál közben, hogy nem lesz az jó...) ekkor jön fel a Simple ablak, a miben újra fel kell rajzolnom a feloldómintámat, amit persze már az egész sor bámul. Írtam a supportnek, szerintük ez így van jól. Szerintem meg nem... (P8 lite)

[ Szerkesztve ]

(#90) viktorhu válasza Pjotr (#72) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell megnyitni, csak a kijelzőt feloldalni, és odatartani a telefont a terminálhoz.

(#91) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

semmi

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#92) axioma válasza astorre19 (#81) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, hogy most is igaz-e, de kb. 10 eve volt egyszer tema, hogy az elfogadohely nem szabhatNA felteteleket a kartyas fizeteshez (minimum osszeg) plusz nem is kerhet erte dijat [ellenben adhat kedvezmenyt a kp-s vasarlasra...]. Mondjuk en iden is lattam Veszpremben olyan cukraszdat, ahol volt minimumtetel a fizetesre (pedig az arszinvonal nem olyan volt, hogy ne fert volna bele...)

(#93) gabesz839 válasza Oldmobil (#89) üzenetére


gabesz839
senior tag

Ez ilyen igen. Ha újjlenyomatot állítasz be akkor viszont nem kell kétszer.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#94) Kbali válasza Indiant (#82) üzenetére


Kbali
nagyúr

Benne van a nevében, meg a leírásban is: "internetes vásárlásra alkalmas" - a bolti fizetés meg nem az.

(#95) szabi__memo válasza axioma (#92) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sosem lehetett limitet szabni.

[ Szerkesztve ]

(#96) MrPetya19 válasza Indiant (#82) üzenetére


MrPetya19
addikt

Amikor beregiszrálod a kártyát, akkor létrehoz egy virtuális kártyát a rendszer, és azzal fizetsz.
Szóval biztonságos ez.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#97) szabogabor10 válasza MrPetya19 (#96) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így van. Ezért is biztonságosabb a mobil fizetés, mint a sima bankkártyás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98) szabi__memo válasza szabogabor10 (#97) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K

(#99) Stanlee válasza Azie (#64) üzenetére


Stanlee
őstag

Az EC ugyanugy dominans. De szerencsere egyre tobb normal bolt is elfogadja az MC es Visa kartyakat.

A nemetek mindig arol ahitoznak, hogy nekik is olyan digitalis nagyhatalomma kellene valniuk, mint a silicon volgy, de ugye ha meg a parkolast sem lehet okostelefonnal kifizetni, akkor mirol beszelunk? Almodozni lehet, de ha hulyek a digitalis vilaghoz, akkor nem lesz elorehaladas.

Azt viszont el kell ismerni, hogy azon alkalmazasokban, ahol app-on belul engednek fizetni (mondjuk tomegkozlekedes), sokkal koltseghatekonyabban mukodnek, mint a magyar megoldasok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#100) tomp


tomp
félisten

Simple féle NFC-s fizetés elindításának napjától csak így fizetek. Kártyát azóta csak az atm-hez vettem elő. Képernyőzár felold pin kóddal, érintem, csippan, telefonon pipa, telefon elrak. Volt az appban Token bug emiatt hiába volt mobilnetkapcsolat csak akkor töltötte le a következő 10 tokent amikor már nem volt több és fizettél volna.(net nélkül 10x lehet fizetni) Ilyenkor bejött a "Tokenek letöltése" ablak és a már egyszer a terminálhoz érintett telefon miatt a terminál az "ellenőrizze mobilkészülékét" üzenetre váltott. Pár mp alatt letöltötte az app a tokeneket majd újra érintettem. Most volt egy frissítés. Remélem javították ezt a hibát. Ezen kívül semmi problémám nincs vele. Több mint 40x fizettem már vele. Új termináloknál 5ezer Ft felett sem kér pin kódot. Kényelmes. Biztonságosabb is mint a bankkártya. Azt ellopják és gond nélkül tudnak rögtön fizetni érintéssel. Telefonnál viszont nem. Lezárt képernyővel nem megy. Feloldáshoz viszont törölni kell a komplett telefont. Azzal meg ugye az app is törlődik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.