Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) szabogabor10 válasza Bozek (#300) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az Android Pay-t teljes mértékben a Google felügyeli, a gyártóknak semmi közük hozzá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#302) joey04 válasza Bozek (#300) üzenetére


joey04
titán

Itt a Simple és az ApplePay összehasonlítása történt meg, erre válaszoltam én.

hú hát sorry de nagyon nehéz eset vagy... nem érted, hogy a működési elv volt a lényeg? mert akkor feladom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#303) Bozek válasza joey04 (#302) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te se érted. Olvasd el még egyszer a 297-es hozzászólásom. Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. Miben jobb az ApplePay megoldása, mint a Simple? Nincs több művelet, nem kell több gombot megnyomni. Ugyanannyi időbe telik mindkettővel fizetni.

Most abba ne menjünk bele, hogy a Simple csak OTP-s kártyával megy, mert az ApplePay még azzal se. :)

(#304) joey04 válasza Bozek (#303) üzenetére


joey04
titán

Írtam: ha így van, akkor happy. Nem is apple pay vs simple volt a téma ezt pont te hoztad be...
Btw én nem is ismerem a simple-t de valóban így van hogy a sötét, lezárt telefont odaérintem mire az bekéri az ujjlenyomatot és kész a fizetés? Se feloldás se semmi egyéb művelet nem kell? Ahogy a lezárt telefon a terminálhoz megfelelő közelségbe ér már dobja is fel magától hogy fizess és minden plusz gombnyomás meg egyéb nélkül az ujjlenyomat olvasó bekéri az ujjad okéz és kész? Mert nem ismerem azért kérdezem. Pár videót láttam, ott már eleve felélesztett kijelzővel közeledtek a terminál felé.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#305) Bozek válasza joey04 (#304) üzenetére


Bozek
nagyúr

"sötét, lezárt telefont odaérintem mire az bekéri az ujjlenyomatot és kész a fizetés"

Nem, de mint írtam, ugyanannyi mozdulat megnyomni a bekapcsológombot, ami érzékeli is egyből az ujjlenyomatot és már csak érinteni kell. Arra akartam kilyukadni, hogy nincs több mozdulat, mint az Apple Pay esetében. Az, hogy mikor kéri az ujjlenyomatot, lényegtelen ebből a szempontból.

(#306) joey04 válasza Bozek (#305) üzenetére


joey04
titán

jó hagyjuk bocsi de tényleg nem vagyunk egy hullámhosszon, majd kipróbálom személyesen ami érdekel ha lesz a közelemben valakinek. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#307) bajzal


bajzal
őstag

felraktam a simple-t. Beállítottam az opt-s kártyámat végülis működik, de minden vásárlásnál a simple-ös fiókom jelszavát kéri. Nem lehet ezt kikapcsolni? (google fiókkal jelentkeztem be) Mert így eléggé lelassítja a vásárlási folyamaton, hogy egyfolytában minden vásárlásnál be kell írni a fiókhoz tartozó jelszót.

(#308) A.K. válasza joey04 (#304) üzenetére


A.K.
tag

Fel kell oldani a telefont de mást nem kell tenni ezen kívül (nem kell elindítani semmilyen appot) hanem lehet egyből érinteni a leolvasóhoz.

(#309) A.K. válasza bajzal (#307) üzenetére


A.K.
tag

Nézd meg az alkalmazásban, hogy a fizetési limit nincs-e 0-ra állítva (alapértelmezetten 5000). Mert 0 esetén mindig kéri. Persze okozhatja más is.

(#310) Wilika


Wilika
aktív tag

Az utóbbi hét tapasztalata, hogy csak így odaérintve a feloldott telefont sokszor szerencsétlenkedésbe torkollik az akció. ("Ellenőrizze a mobilkészülékét")
Ha viszont előre elindítom a Simple alkalmazást és kiválasztom a kártyát, akkor általában egyből megy.
Szóval egy widget az alapértelmezett kártyához tök jó volna.
Aztán persze lehet, hogy az én z1c-m málé már egy kicsit, de akkor is kellemetlen néha.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#311) bajzal válasza A.K. (#309) üzenetére


bajzal
őstag

Igen tudom. 5000-re van beállítva.

(#312) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

A hűségkártyák közt gyárilag szereplő playersroom nem áll szerződésben és nem fogadja el ilyen formában a hűségkártyát!
S bár fizikai akadálya nem lenne mivel csak a vonalkódot kell beolvasni ők erre nem hajlandóak mivel nem állnak semmilyen szerződésben.Ezzel az APP készítője a szándékos megtévesztés fogalmát merítette ki szerintem mivel gyárilag benne van de semmi megállapodás nem él a 2 cég között.

[ Szerkesztve ]

X.Y.

(#313) Bozek válasza IkszIpszilon (#312) üzenetére


Bozek
nagyúr

Eddig se vásároltam a Playersroom-ban és ez után se fogok. Ez egy k*cs*g cég, ha ennyire nem képes. Ugyanannyi, mintha a kártyát adod oda egy tokban. Csak ehhez tartozik egy telefon is. :)

Egyébként meg az Playersroom és az OTP szerződésben áll, mivel a bankkártyás fizetést az OTP szolgáltatja nekik. Az app készítője meg ugyebár az OTP.

(#314) IkszIpszilon válasza Bozek (#313) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

A lényegen nem változtat:szánt szándékkal vezet félre!Minimum egy pár milliós büntit kaphatna végre valami nagy cég is ne csak a kicsit bántsák...vagy ha nagy vagy már bármit lehet...ocsmány ez az egész!

X.Y.

(#315) tomp válasza bajzal (#307) üzenetére


tomp
félisten

Képernyőzár feloldás milyen? Azaz van ujjlenyomat, PIN vagy jelszó? Ha egyik sem akkor ezért kéri az app a Simple jelszót.
Nálam Xperia M4-nél PIN kódos feloldás van. Kód után csak odaérintem és már sikeres is a fizetés.

(#316) Kbali válasza IkszIpszilon (#314) üzenetére


Kbali
nagyúr

Simple feltételekben, írásban mi szerepel?

(#317) IkszIpszilon válasza Kbali (#316) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

onnantól hogy az app alapból felajánlja mint választható felvihető kártyatípus nálam már kimeríti a szándékos megtévesztést a nagyítóval látható százoldalas zs***ó szarjaik nem érdeklnek..

X.Y.

(#318) szabi__memo válasza Bozek (#313) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát még garanciérvényesítés terén milyen köcsögök.

(#319) bajzal válasza tomp (#315) üzenetére


bajzal
őstag

Erre gondoltam. Nincsen, de beállítottam mintát és úgy is kéri. Nem értem miért...

(#320) A.K. válasza bajzal (#319) üzenetére


A.K.
tag

#226

mondjuk az ujjlenyomatot furcsallnam

[ Szerkesztve ]

(#321) bajzal válasza A.K. (#320) üzenetére


bajzal
őstag

Mert most beállítottam mintát és mindig kéri. Szóval csak kódos zárolás esetén nem kérné? De ennek így semmi értelme.

(#322) MrPetya19 válasza bajzal (#321) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem mintám van és sose kérte még.
Esetleg egy jó öreg újraindítás?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#323) Kbali válasza IkszIpszilon (#317) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nálad igen, de ha a leírásban, mint szerződési feltételben szerepel, akkor kenheted a hajadra a felháborodásod. Ahogyan más is kérdezte már: másik üzlet, Simple-től tájékoztató? Lehet, hogy csak az adott üzlet köcsögölt, ugyanis franchise-ban vannak.

(#324) IkszIpszilon válasza Kbali (#323) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Mégis minek kéne benne szerepelnie,hogy igen beleraktuk és nem nem egyeztünk meg velük szóval nem fogják elfogadni de azért használjuk a logót és azt a látszatot keltjük,hogy működni fog???ez tényleg kajak szánalom

X.Y.

(#325) bajzal válasza MrPetya19 (#322) üzenetére


bajzal
őstag

az is meg volt :D

(#326) A.K. válasza IkszIpszilon (#324) üzenetére


A.K.
tag

70. Felelősség kizárás:

· A Szolgáltató kizárja mindennemű felelősségét azért, hogy a Simple Rendszerben tárolt Hűségkártyát az elfogadóhelyen elfogadják, és ott érvényesíteni tudja. A Simple Rendszerben tárolt Hűségkártya elfogadhatóságáról minden esetben az elfogadóhely/kibocsátó dönt, a Felhasználó a Simple Rendszerben rögzített Hűségkártya elfogadóhelyen történő használatát megelőzően köteles az elfogadásról tájékozódni. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Hűségkártya elfogadóhely és a Szolgáltató között nem áll fenn semmilyen jogviszony, a Szolgáltató nem tartozik semmilyen felelősséggel a Hűségkártya elfogadóhely és a Felhasználó Hűségkártya használattal kapcsolatos semmilyen magatartásáért vagy mulasztásáért. A Felhasználó köteles továbbá gondoskodni arról, hogy a Hűségkártyái, illetve annak adatai ne kerüljenek illetéktelen személyhez vagy jogellenesen felhasználásra. A Felhasználó visel valamennyi, a Hűségkártya elvesztéséből, eltulajdonításából, illetéktelen személyek által történő felhasználásából eredő valamennyi kárt, azért a Szolgáltató a felelősségét kifejezetten kizárja.

Simple.hu - AFF

Lehet érdemes lenne a hűségkártya menüpontban valahol feltüntetni ennek valami zanzásított változatát (vagy egy "olvasd el mielőtt használod" feliratú gombot ami a fenti szövegre mutat) már csak jófejségből is mert ennek így tényleg kicsit szivatás jellege van. Mi a fenének tesznek bele akkor előre kártyákat ha igazából semmi nem garantálja, hogy azokat elfogadják? Akkor inkább ne legyen egy sem csak egy általános üres kártya.

[ Szerkesztve ]

(#327) szabi__memo válasza szabi__memo (#69) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg is válaszolom a saját kérdésemet.
http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/magyarorszagra_is_jonnek_a_visa_kartyas_paypal_szamlak.256899.html

Akkor ennyit a bankokra várásról.

[ Szerkesztve ]

(#328) IkszIpszilon válasza A.K. (#326) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Pont az ilyenek miatt kéne jól szájbavágni aki csinálta!

X.Y.

(#329) tomp válasza bajzal (#321) üzenetére


tomp
félisten

Kód esetén nem kér Simple jelszavat. Ha a telefonon van ujjlenyomat olvasó és a google api-t használja a rendszer akkor lenyomatos feloldásnál sem kell jelszó.
pl OnePlus 3-tól felfelé.

(#330) bajzal válasza tomp (#329) üzenetére


bajzal
őstag

hogy érted, hogy a google api-t használja? Ezt honnan tudhatom meg, hogy mit használ a telefonom?

(#331) tomp válasza bajzal (#330) üzenetére


tomp
félisten

Hogyan tudható meg? Passz. Vagy átnyálazza az ember az xda-t vagy felrak olyan appot amihez Google Api kell.
Pár hónapja kijött az otp smartbank új verziója. Már ujjlenyomattal is be lehet lépni a netbankba. Ment az anyázás, hogy sok telefonon mégsem megy. pl samsung.
Viszont sony, oneplus, nexus és pixel telefonokon megy. A különbség az, hogy miközben az utóbbi telefonoknál a gyári androidos natív ujjlenyomatolvasó kezelést használják addig a samsung saját api-t írt az olvasóhoz.

(#332) szabi__memo válasza szabi__memo (#327) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erős napunk van
https://www.hwsw.hu/hirek/57534/samsung-pay-mobilfizetes-paypal-integracio-fintech.html

[ Szerkesztve ]

(#333) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

A Simple külföldön is használható? :U
Kérdeztem a facebookon tőlük, de még nem válaszoltak...

(#334) MrPetya19 válasza Andrewstarr (#333) üzenetére


MrPetya19
addikt

Miért ne lehetne használni külföldön?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#335) szabogabor10 válasza Andrewstarr (#333) üzenetére


szabogabor10
veterán

Használható, ugyanúgy mint a sima fizikai kártya.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#336) joey04


joey04
titán

Bozek kérdezte még, hogy a rendszerszinten integrált fizetési mód miben jobb, mint a simple. hát tessék. ez aztán simple. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#337) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Olvastátok? Az OTP alkalmazásával (Simple) lopták el egy kecskeméti nő minden pénzét. :Y Sajnos részleteket nem igazán írnak...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#338) Kbali válasza AcCEsS (#337) üzenetére


Kbali
nagyúr

Öllég elképzelhetetlen a story azon a módon, ahogyan leírták.

(#339) szabi__memo válasza Kbali (#338) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az. Ha történt ilyen akkor
1. Visszakapja a pénzét mert nem lesz jó a cvc.
2. Ha mégis jó a cvc akkor bizony nem vigyázott a kártyájára. Saját hibája felelőtlensége és köze sincs a simplenek hozzá mert lehetett volna bármi mással is fizetni csak épp erre esett a választás

[ Szerkesztve ]

(#340) AcCEsS válasza Kbali (#338) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Szerintem is teljesen értelmetlen/hiányos a cikk. Ha sosem volt a Simple telepítve a telefonjára, akkor hogyan tudták azzal ellopni a pénzét? És akkor az OTP miért fizette vissza a zsozsót? Itt valami nem stimmel... :U

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#341) Kbali válasza AcCEsS (#340) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, erre gondoltam én is. Nem kerek a story. A visszafizetés meg kb. kötelező a bank részéről, ha nem bizonyítható az ügyfél súlyos gondatlansága.

(#342) AcCEsS válasza Kbali (#341) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Viszont jött ma nekem egy ilyen értesítés:

"Kedves Barátunk,
Ezúton tájékoztatunk, hogy 2017. október 28-án megjelent a Simple alkalmazás új, 3.2.1 számú verziója Android operációs rendszerű készülékekre, mely fontos, az alkalmazás megfelelő működéséhez szükséges rendszerfrissítéseket tartalmaz. Javasoljuk, hogy az alkalmazás zökkenőmentes használatához mielőbb frissíts az új verzióra."

Ezt megelőzően az utolsó frissítés talán szeptember elején volt. :U

Nem zörög a haraszt...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#343) A.K. válasza AcCEsS (#340) üzenetére


A.K.
tag

lehet a kártyaadatok birtokában egy másik telefonon

egyébként szerintem sem stimmel valami.. ki fog még itt derülni valami amiről a károsult elfelejtett beszélni

[ Szerkesztve ]

(#344) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, ki akarom próbálni a mobil fizetést, jól tudom, hogy OTP ügyfeleknek ingyenes a simplepay mobil fizetése?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#345) IkszIpszilon válasza CptAdamica (#344) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

igen

X.Y.

(#346) CptAdamica válasza IkszIpszilon (#345) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi. :)

Megyen!

(#347) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Hogy lehet átutalni OTP Simple-el? régebben mintha lett volna menüpont ahol megadom a számlaszámot most nem látom sehol...

X.Y.

(#348) Kbali válasza IkszIpszilon (#347) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy kevered az OTP Smartbankkal.

(#349) IkszIpszilon válasza Kbali (#348) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Tuti nem,mert olyanom meg nincsen.

X.Y.

(#350) Kbali válasza IkszIpszilon (#349) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nemlékszem olyanra, hogy lett volna hagyományos átutalás funkció a Simple appban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.