Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timer


Timer
veterán

Megrögzött DELL hívőként is azt kell, hogy mondjam: tetszik! A vételárat csak én nem találom a cikkben?

[ Szerkesztve ]

(#2) #25583896 válasza Timer (#1) üzenetére


#25583896
törölt tag

Az ár ott van a 2. oldalon, 1. táblázat alján (450 000 Ft).

(#3) Timer válasza #25583896 (#2) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, kétszer is átnéztem a tesztet, mégsem tűnt fel.

Ennyiért mondjuk nem éppen olcsó! ;) Egy százassal kevesebbre taksáltam.

(#4) bacsis válasza Timer (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

+1 :U
ÉS mondom úgy hogy tetszik, hogy én nagyon csípem, azaz csíptem a Lenovo Thinkpadokat és a HP Elitebook-okat...
Nem a Fujitsu nőtte ki magát, hanem a többi gyártó méregdrága üzleti kategóriás gépe csökkent le olyan szintre, hogy a Fujitsu megoldása is jónak tűnik..
Sajnálom a gyenge minőségű hangszórókat, oké hogy gyenge de a többi subnotebook-hoz mérten is gyenge? mert ha hozza a többi ekkora méretű gép szintjét, akkor annyira nem gáz, már csak azért sem mert tényleg jó helyre kerültek a hangszórók.. a bill. nincs összenyomorgatva, a touchpad kapott dedikált gombokat...
És a legfontosabb, nem égeti magát ez a gép xaros 1 szem memória foglalattal, nem úgy, mint manapság a Thinkpadok...
Még egy xaros Trackpoint hiányzik és (számomra) tökéletes lenne...

(#5) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Őszintén szólva nekem is nagyon tetszett a gép, hozza a Fujitsu Lifebook sorozatjától elvárt modern, letisztult megjelenést, praktikus elrendezést. Plusz pont hogy megtalálható rajta a VGA kimenet, habár én a displayport helyére én HDMI-t raktam volna (a mi munkahelyünkön körülbelül nulla olyan monitorunk / tévénk van, ami displayportot használna). USB Type-C csatlakozónak is örülök, végre kezd kicsit jobban elterjedni az új szabvány. :)
Ami kicsit szúrja a szemem, hogy csak a fő komponensek hozzáférhetőek azonnal; egy alaplapcserénél nem tartom elképzelhetetlennek, hogy darabokra kell szedni a gépet (és nem olyan egyszerű mint például egy Dell gépnél).
PalmSecure jó ötlet, tetszik, viszont a videó alapján lassúnak tűnik az ujjlenyomatolvasóhoz képest. Jó lenne ha megrendelésnél választani lehetne közöttük, én az ujjlenyomatos változatot preferálnám.

(#6) mekker


mekker
őstag

Nem rossz, csak az a 450 ezres címke..

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#7) --ka válasza bacsis (#4) üzenetére


--ka
senior tag

A Fujitsu Lifebook felső kategória még a Siemens-es időkben is jó volt. (Gyakorlatilag csak azért számítottak európai terméknek még a Lake Success-i időkben, mert az "volt mondva" róluk, hogy Augsburgban rakják össze - szerintem nem volt igaz. :D)

Az ár és a HDMI vs. Displayport csak a gond, nagyon tetszik. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8) Wombath válasza bacsis (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

A hangszóró a szubnotik szintjén is gyenge. Nem mintha bármelyiket ajánlani lehetne minőségi zenehallgatásra... :)

(#9) Wombath válasza PrometheusX (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Választható a PalmSecure helyett ujjlenyomat-olvasóval is a gép.

(#10) Timer válasza Wombath (#9) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom, idén képviselteti-e magát a Fujitsu valamilyen szakmai napon, pedig élőben is kíváncsi lennék erre a gépre.

(#11) MaUser


MaUser
addikt

Ár kapcsán kár fennakadni, Fuji, Dell, Lenovo, stb. business négy éves leasing-re ezen árak fele alatt és után kb. 100€-ért maradhat a cégnél, ha kéne. Ergo TCO is fél ár, s ha van employee discount (gyak. párezres létszám felett csak a cégen múlik akar-e ezzel "vacakolni"), akkor ez az ár jár a dolgozóknak is. Kb. mint a flottás vs.egyszeri user mobiltarifák... :(((

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ez a 15W-os TDP keret szerintem nagyon kevés, legalább hálózati tápellátás mellett növelhetnék 25W-ra.
Múltkor próbáltam egy hasonló 15W TDP processzort és egy 720P video sarokban nézése + böngészés mellett érezhetően beszaggatott a weboldalak scrollozása, hálózati tápellátás mellett is (hw. video gyorsítással is próbáltam).

(#13) cantus válasza Flashcash (#12) üzenetére


cantus
tag

Pontosan így érzem én is ezekkel az U-s procikkal a teljesítményt. Persze az akksi idő nagyon vonzó, de hiába, ha soványka a kraft. Ez a gép se győzött meg, hogy lecseréljem a jelenlegi 3. procigenerációs gépeimet: Dell E6230, HP 2570p. Pedig sok évesek már, de még mindig jobban bízok bennük, mint a mostani felhozatalban.

(#14) sutszi


sutszi
veterán

Kategóriáját tekintve egyáltalán nem magas az ára. Nekem kifejezetten tetszik a külső kialakítás, az ergonómia. Nem értem a cikkben miért kell többször is tévesen azt sugallni, hogy nem szép... Ez kb ízlés dolga, ami teljesen szubjektív. Mi a szép? A használhatatlan szintre vékonyított Macbook... Ne már...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) hallador válasza bacsis (#4) üzenetére


hallador
addikt

A Fujitsu-Siemens korszakban a LifeBook semmivel nem volt rosszabb, mint a ThinkPad, EliteBook, Latitude, Tecra csak a magyarok a szart vették meg. De szar mindenből volt. Ez a Fujitsu-Seimens hibája volt. Szóval a Lifebook már 1x éve ott volt/van, mindig is. Nem most vált azzá, amivé. Csak hát Magyarországon....

(#6) mekker

Semmiben nem találsz olcsóbban, amihez ilyen support/garancia jár, és ilyen típusú gép.

(#5) PrometheusX

Azért a Dell a legszarabbul szerelhető, ha ilyenekről van szó. Az utolsó olyan széria ami jól volt szerelhető az a Latitude 6000-es széria volt, utolsó példányok 2014-ben jelentek meg. Az újakat darabokra kell robbantani, ha alaplapot akarsz cserélni benne. És ma már az összes gépet darabokra kell robbantani.
Az utolsó olyan gépek, amiket nem kellett darabokra szedni, ha valamit akartál benne cserélni a 2015-ben kijött HP Gen2-es EliteBook/ProBook 600-as szériák voltak.

A Display port az iparban, defacto szabvány. Ezért teszik rájuk. A HDMI viszont elterjedtebb, otthon.

A Gép nekem is nagyon tettszik.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Korrekt gép, egy notebooknak így kell kinéznie. A billentyűzeten mondjuk lehetne még faragni, ezt a szigetes kialakítást sem tudom megszokni...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) Male


Male
nagyúr

"már nemcsak x264-re, hanem x265-re is működik"
Egy szakmai oldalon ez legyen már h.264 és h.265 (vagy HEVC)...

(#18) kromatika


kromatika
veterán

Tetszik.Átgondolt

(#19) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Fényképezés előtt azért le lehetett volna törölni:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#20) kromatika válasza Sanchez638 (#19) üzenetére


kromatika
veterán

DD.igen az nem ártott volna.

(#21) bacsis válasza Wombath (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Lenovo X220T-mnek például kifejezetten jó hangszórói voltak, legalábbis ilyenekkel szemben mint HP NC2400, Dell E4200, HP Elitebook 2170P...
Persze továbbra is a Subnotebook kategóriában maradva :)

(#22) MineFox54 válasza Timer (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Megrögzött HP hívőként azt kell, hogy mondjam: tetszik!
:DD

(#23) MineFox54 válasza bacsis (#21) üzenetére


MineFox54
őstag

Én pl a 2560p-ét hallgathatónak tartom, pedig úgy vélem hogy jó fülű ember vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#24) Nand_i


Nand_i
tag

Sok Thinkpad után most kb egy éves a Lifebook e736, eddig minden szempontból megállta a helyét. Ez a 727es lesz azt hiszem a feleségem következő gépe a haldokló x201 után.

[ Szerkesztve ]

(#25) simonzé


simonzé
addikt

Nemtom, de szerintem ez a csomag 450e-ért azért elég halovány.

I don't fit in. I fit out.

(#26) kromatika válasza Nand_i (#24) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is egyértelműen jobb választás a kategórián belüli Thinkpad-nél.

(#27) nemlehet válasza PrometheusX (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

DP-ről bármire lehet alakítani, de HDMI-ről már nem egészen van így. Egy munkaeszköznél inkább legyen egy nagyobb tudású port mégha esetleg átalakítózni is kell, mint, hogy ne tudjon valamit amikor kell.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Hol lehet élőben "megnyomorgatni", kipróbálni, a kijelzőjét megnézni, megnyomkodni a billentyűzetet stb?

(#29) Ed_007 válasza Ed_007 (#28) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Nézegettem néhány webshopban, de jó lenne rendelés előtt azért kézbe venni. Tudtok olyan boltot, ahol élőben megtekinthető?

(#30) PrometheusX válasza nemlehet (#27) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Értem, köszönöm a válaszokat, okosabb lettem tőlük. :)

(#31) fattyu válasza cantus (#13) üzenetére


fattyu
veterán

x230t és w530 van itthon ugyanezért amit elmondtál. cégnél most t460 840 g2/g3ak mennek. részemről maradtam x220on.
Valamint egyáltalán nem értem hogy business grade laposoknál hogy lett z üzemidő az elsődleges szempont amikor a 95%uk dokkolóban van nonstop használva. az 1 órás mittinget meg az x220am is kibírta 30%ra kopott akkuval is.

szóval nekem is az intel 3. generációval zárult be hogy vágytam az uj gépekre.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nagyon jo ez a gep, a hagyomanyos dokkolhatosag nalam fontos szempont. Remelem ennek nem olyan hajlekony a fedele, mint a Celsius H730-as munkaallomasnak! Amugy en meg egy csatlakozora varok, kb. olyanra amit pl. az Alienware 13 R3 tud, hogy asztali vga kartyat lehet rakotni a gepre egy kulso hazzal. Szerintem egy-ket even belul ebben a kategoriaban is varhato hasonlo megoldas, addig meg kihuzom a jelenlegi HP 2570p-vel. Nagyon jo olvasni a Fujitsu teszteket, es a markaval kapcsolatban sok mernok kollega altalanos visszajelzese is meggyozo! A targyi U727 design-ja konkretan allati jo!

(#33) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

Használ még ilyet valaki 2023-ban? Hogyan teljesít a mindennapokban? Irodai használatra (iskolába/óvodába pedagógusoknak) megfelelő lenne még a gép?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.