Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Példát vehetne errôl a többi notigyártó is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) prolad


prolad
őstag

Ennyiért nagyon korrekt, író helyére merevlemez, meg még egy ram modul és átlagfelhasználásra pár évig elég lesz.

(#3) AxBattler válasza satz18 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :C

Már önmagában is egy nagyon jó gépecske, az SSD meg az a bónusz, ami igazán kiemeli a tömegből. Ennél már csak az lett volna tutibb, ha mSATA szabványú meghajtót raknak bele, a wifi-modul mellett pont lenne helye. Vagy legalább a foglalatot kialakíthatták volna (akár M.2-es szabvány szerint).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) rudi válasza AxBattler (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a kiépítetlen mSATA vagy M.2 hely tuti nem véletlenül van benne. Egyelőre még nem derítettem ki, melyik modellnél, de valahol tuti kihasználják. A Notebookchecktől kölcsönvett képen látszik a külön VGA helye is, na olyan az AH544-ben van, bár csak egy szerény GeForce 720M. A taktika viszont jó, hogy legyen hatékony szervizalkatrész ellátás meg támogatás, ugyanarra az alapra építkezik két (vagy több?) széria.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

Na úgy látom már nem 2x annyit számolnak fel az ssd-ért ha benne mint eddig szokás volt.
De árulhatnának cpu-memória-dvd-hdd/ssd nélküli "barebone" laptopokat is is és majd a user eldönti mit és miből mennyit akar bele : )

(#6) QwErTy42 válasza flashpointer (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nincs rá szükség. Nem érné meg a gyártóknak, mert kicsi lenne rá a kereslet. A Te igényed tized százalékokban mérhető a teljes piachoz.

Ennél jobb gép otthonra nem is kell.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7) AxBattler válasza rudi (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a szabványosítás, és a közös alap jó ötlet, lásd Acer billentyűzetek. :K
Kár, hogy nem hagyták benn a csatit, lehet rohannék...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) shteer


shteer
titán

korrekt.

mit lehet tudni az adott SSD-ről?

..szerintem jónak tűnik

(#9) sanzi89


sanzi89
addikt

Végre egy normális ajánlat. Bár a DVD helyett adhatnának HDD befogadására képes keretet egy másik konfigurációban.
Már csak a zsanér kérdés, és ajánlott gép lehet a típus.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Várható volt lassan ahogy a 128-as SSD a manapság jellemző 500-as hddvel összevethető árszintre kerül.

De hatalmas pirospont a Fujitsunak hogy meglépték.

Egyébként valahol érthető is a lépésük, aki Fujitsu gépet vesz az már valamennyire tudatos vásárló aki nem csak a szokásos acer/asus/dell/lenovo/hp vonalon mozog, így az összehasonlító táblázatban sem csak annyit lát hogy 500;500;128 hopp máris kuka mert gagyi. :DDD

(#11) djculture


djculture
félisten

Hiába gyorsít bárhogy magába 128 giga tárhely egy laptopnál nullával egyenlő. 30-at kapásból megesz a rendszer ha win kerül rá 50-et meg az office és más fontos programok Külső hdd meg szenvedés vezetékelgetni egy laptopnál.Kell erre még rendesen költeni, kivágni a dvd-t és venni oda egy bayt amibe megy a hdd. Hdd nélkül legalább 250-es ssd kellene az már azt mondom hogy hdd nélkül is kopromisszumokkal de használható.
Ugyhogy mindenre jó ez a laptop csak a használatnál kiderül hogy kemény több tizezereket még rákell költeni mert még egy mezei használónmak is kevés a tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#12) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Akit ennyire érdekel az ár, az inkább vegyen egy ilyet 80k-ért: [link] aztán PH-n egy használt SSD-t 15k-ért, ha pedig eladja az eredeti HDDt 5-6k-ért, akkor az egész kijön 90k-ból.

De biztos lesz aki megmagyarázza miért éri meg az 50.000 forintos felár :)

(#13) QwErTy42 válasza djculture (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

A párom már 6 éve 80 gigával kell hogy beérje.
Mégis megírt rajta egy szakdolgozatot, több tucat tudományos munkát és alkalomadtán pár filmet is megnéz.
Vagy a céges gépeken is csak 320 gigás winyók voltak, amin a legtöbbünknek bőven volt 200+ giga szabad helye.

Ez így két ellenpélda.

Nem lehet általánosítani.

(#12) ALLAT001
Tessék itt a magyarázat:
-teljesítményben az i3-hoz képest az a cerka valami nevetségesen gyenge
-a háromcellás beépített akksija is elég harmatos a cserélhető 6 celláshoz képest
-minőségben meg elbújhat a Fuji mögött

Na kérem ezért kerül 50 ronggyal többe.

(#16) djculture
Értelmezd kérlek a másik példát is! Azokban a gépekben win7 van/volt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#14) ALLAT001 válasza djculture (#11) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ha az ember nem gyűjt szemetet a gépén, akkor felesleges a nagy tárhely. Filmeket 1x nézem meg, utána törlöm, képek meg zene nem foglal sok helyet, úgyis fent van minden neten...

Asztali gépnél, ami játékra van használva oda is felesleges, mert minek játsszon az ember 3 játéknél többel egyszerre?

(#15) shteer válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


shteer
titán

celeron vs i3
megabit vs gigabit lan
1+2 vs 3+1 usb

jónapot!

..szerintem jónak tűnik

(#16) djculture válasza QwErTy42 (#13) üzenetére


djculture
félisten

80 giga ja gondolom xp van rajta:) Tegyél 80 gigára win7/8 at meg mostani office-t és meglátoid mi marad:) Nekem két 32-es ssd van raidba a gépbe és 57.3 gigából van 8-10 giga hely:) Pedig egy darab játék nincsen ssd-n csak a programok amik kellenek egy gépre.
Amúgy irta itt valaki azzal értek egyet túlvan árazva a cucc mert vagy 40k-t számolnak a 128-as szerencsétlen ssd-re, bárki vehet ennyiért dupla ekkorát.

[ Szerkesztve ]

(#17) brumi1024 válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy a fentebb említett indokok mellett: minőség (a Fuji nem fog darabokra esni ha csúnyán nézel rá), szervizháttér. Ha próbáltad volna mindkettőt tudnád miről beszélünk.

(#18) ALLAT001 válasza shteer (#15) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ha neked megér 50k-t h több pendrive-ot dughassa gépre, meg kb fél másodperccel gyorsabban töltsön be a Windows.... :DDD

(#19) QwErTy42 válasza ALLAT001 (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha neked nem megy át nem baj, nem te vagy a célközönség. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) ALLAT001 válasza brumi1024 (#17) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Az ASUS sem esik szét. Itt van az asztalomon :N

(#21) ALLAT001 válasza QwErTy42 (#19) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Hát nem is az árérzékeny felhasználók :DDD

(#22) brumi1024 válasza djculture (#16) üzenetére


brumi1024
veterán

124 a HDD-s gép ára, 139 az SSD-sé. Ez kb 25k felár (15 + 10 az eladható HDD), ami pedig egy jobb 128-as SSD ára. Nincs durván túlárazva.

(#23) dragon1993


dragon1993
őstag

Driverek terén nálam feketepontot kap a gép.
A wifi 20mbitnél többet stabilan csak w8.1 alatt hozza, de ott se a legfrissebb drivert kell felrakni. Az is kellemes volt amikor a megszakítások 30-45%-on kezdték járatni a cpu-t pár óra után mert a felébresztést nem tiltottam le pár eszköznél. Egyébként jó kis gép, nem egy elitebook de ennyiért a legjobb vétel. (HDD-s verziót vettem)

[ Szerkesztve ]

(#24) ALLAT001 válasza QwErTy42 (#13) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Már unom ezt a BayTrail fikázást is. Bioshock Infinit-et végigvittem HD-n normal grafikával egy olyan laptopon, amit nem is játékra vettem / nem is gondoltam h elindul rajta. Aki meg azt mondja h netezésre lassú, annak szerintem Superman képességei lehetnek :U Nemmellesleg annyi (se) fogyaszt a gép h bekapcsoljon(!) a hűtőventillátor, semmi hangja! ;)

(#25) MaUser válasza QwErTy42 (#13) üzenetére


MaUser
addikt

Xp van a párod gépén akkor, ha jól sejtem. :)

Nálam pl. Thinkpad x220 gyári win-je a gyári (és egyébként tényleg hasznos) alkalmazásokkal önmagában 50GB felett van két év után. Az alap progik (libreo, chrome+ plugin-ok, mpchc, stb.) mellett 100GB alá nem lehet lenyomni a tárhelyet. Szóval erősen játék van a hellyel a 160-as ssd-n. Vállalati gépnél valóban jobb a helyzet, de csak azért, mert pl. alapból nincs backupja a központból rollout-olt frissítéseknek, ami win7 esetén simán 20GB egy két éves gépnél. És hát a visszaállítás azért néha kell, törölni elég meredek, mert egy elcseszett driver után sok fejfájástól megkíméli az embert. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) dabadab válasza djculture (#11) üzenetére


dabadab
titán

"30-at kapásból megesz a rendszer ha win kerül rá 50-et meg az office és más fontos programok"

Ez hogy jött össze?
Nálam mondjuk Office 2003 van, de az összesen 0,5 giga, nem hiszem, hogy az elmúlt pár évben a százszorosára hízott volna. Sőt, egy komplett alaprendszer (Win7 Pro + Office 2003 Pro + három Visual Studio + pár mindenféle) összesen 30 gigát foglal.

(#25) MaUser: win7-hez van disk cleanup, ami törli azokat winsxs-ből azokat az update-eket, amiket már azóta update-eltek, az szerintem elég sokat faragna abból a 20GB-ből

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) ivana válasza djculture (#11) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem laptopba 160GB HDD-van bőven elvan rajta egy win7 meg egy linux, de a win le lesz törölve mert felesleges oda, nem használom. A desktopomba összesen 400GB-on 3 OS tenyészik (openSUSE 13.2, win8.1, OS X 10.10). Bőven elférnek, a szemetet meg a homeserveren tárolom. Azon vannak ilyenek, hogy öcsém leszedte Beethoven összes szimfóniáját flacben (~50GB).

(#28) sanzi89 válasza dragon1993 (#23) üzenetére


sanzi89
addikt

A WiFi kártya gyártójánál nem néztél esetleg másik drivert? Tehát ne a Fujitsu oldalán hanem az Atheros vagy az Intel oldalán attól függően, hogy milyen WIfi van a gépben.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29) ALLAT001 válasza dabadab (#26) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Múltkor megkérdeztem Win8-nak mennyi hely kell telepítésre. Azt mondták az "okosak" h 100 Giga alatt felejtsem el. Mondom elég lesz 50 giga is.... erre ott tartunk h feltehettem volna simán 30-35 gigára.

No comment, tele van ilyen ostoba tanácsokkal a fórum. Másik kedvencem h mindenki 5-600W-os tápot vesz, mert különben nem menne a gépe. Vicc! :U

(#30) krob81 válasza sanzi89 (#28) üzenetére


krob81
tag

Intel van benne!

(#31) berVi válasza ALLAT001 (#29) üzenetére


berVi
senior tag

Azert az is hulyeseg, amit te mondasz. 30GB-tal mit csinalsz peldaul, ha jon az 5GB-os update, aminek kell 15GB ideiglenes tarhely a rendszer meghajton? Igy jarsz, leginkabb.

(#32) ALLAT001 válasza berVi (#31) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Sose volt 5 GB-os update.

(#33) MaUser válasza dabadab (#26) üzenetére


MaUser
addikt

Sajnos disk cleanup nem konzisztens. Nálam pl. 2 gigát engedne törölni a 20-ból, de ha törlöm, akkor kapásból bukok pár visszaállítási pontot is, csak erről ugye nem szól, mert hát minek...

ALLAT001: Sosem a friss installal van a gond, win7 sem kér sok helyet az elején. De kezdj el frissíteni pl. egy sima win7-et. Win update 2 gigát szed le, majd kell neki kb. 10 a telepítésre.

Gyorsan ránéztem, a céges gépen a win7 könyvtár jelenleg 33 giga és ugye ezen nincs backup. Ehhez jön 12gb hiberfil (mert néha azért jól jön a hibernálás, pl. repülős útnál, amikor elrakod a gépet) és 16gb pagefile. Gyak. a win7 önmagán hibernálási lehetőséggel 64 gigát megesz ha nem opció ugye a hibernálás és a pagefile kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) #93794560


#93794560
törölt tag

Nem kell beszarni egy 120 gigás SSD-től. Az Office a rendszerrel együtt közel sem foglal le annyit, mint azt itt valaki vizionálta.
Nálam: 120 gigás SSD, rajta 46 db szoftver telepítve, kisebbek-nagyobbak, plusz két régebbi játék is. Windows 8.1 Core update 1 OEM

(#35) ALLAT001 válasza MaUser (#33) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Másik gépen Win7 van, kevesebb mint 16GB-ot foglal. Fent van az összes frissítés is.

(#36) dragon1993 válasza sanzi89 (#28) üzenetére


dragon1993
őstag

Intel van benne, azt a verziót ami W8.1 alatt jól működik azt nem találtam sehol W7-re, a W7 driverek között volt egy ami hozta rendesen a sebességet ~1gb letöltés után kifagyott, nekem nem azzal van gondom ,hogy drivert kell keresni hanem azzal, hogy van egy alap driver telepítő programjuk sz@r drivereket rak fel.

(#37) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó kis gép ez. Csak ajánlani tudom, nekem ilyen van ! :B
A tárhely nekem meg bőven elég. :K

nothing is true everything is permitted..

(#38) sanzi89 válasza dragon1993 (#36) üzenetére


sanzi89
addikt

Itt nézelődj esetleg.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39) Dhampir válasza ALLAT001 (#24) üzenetére


Dhampir
félisten

Bioshock Infinit-et végigvittem HD-n normal grafikával egy olyan laptopon, amit nem is játékra vettem / nem is gondoltam h elindul rajta.

Milyen laptopon?

(#40) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Jó a kialakítása alul és hogy szerelhető, ez plusz jó dolog.
A fedele matt, így is kell lennie. A fedlap elég korlátolt szögben dönthető csak.
A touchpad gombjai egyben vannak a touchpaddal, ez nem igazán kellemes.
Számomra a táp, vga és a lan csatlakozók rossz helyen vannak.
A zsanér/fedél tartás sem tetszik, bár a legtöbb notinál ezt alkalmazzák sajnos.
Mindezektől eltekintve nem rossz kis noti egyébként.

(#41) dragon1993 válasza sanzi89 (#38) üzenetére


dragon1993
őstag

Megnéztem annó, ezeket W8.1 alatt a 16.5.0.15 driverrel működik rendesen innentől túlzottan nem érdekel a dolog.
A "7260 slow" és a "7260 unstable" szóra lesz pár találat googleben.

(#42) buherton válasza djculture (#11) üzenetére


buherton
őstag

Nekem nagyon hasonló Fujitsu-m van csa az 3 évvel ezelőtti kiadás, amikor még én vettem meg bele a 128 GB-s SSD-t meg a 8 GB RAM-ot. Nekem a 128 GB-n két rendszer is elfér. 60-60 GB felosztással, ahol az Ubuntu önmagában foglal ~5 GB-t, és a Win7 is meg áll 7-8 GB-nál. Ubuntuval simán el lehet férni, de a Win-en szűkös a 60 GB a játékok miatt, mert ugye azokat nem igazán célszerű kitenni a file szerverre.

Egy nem csak mezei felhasználónak is bőven elég a 128 GB. Jah hogy nekem szerveren megy és van minden adat? :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) ALLAT001 válasza Dhampir (#39) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Adatlapom.

(#44) buherton


buherton
őstag

Nagyon állat lett ez a gép. "Kár" hogy jó még a több, mint 3 éves A531-m :D , mert méltó leváltója lehetne annak. Külön pont arra, hogy a szerelhetőség megmaradt. Viszont kár, hogy a 3 év lecsökkent 2-re.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nagy pirospont, végre nem egy újabb szerelhetetlen vékony szar, visszatérhetnének ezek a normál vastagságú gépek a divatba.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#46) Dhampir válasza ALLAT001 (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, megtaláltam. :)

(#47) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

NTFS-nél lehet a könyvtárakat tömöríteni is, lassulás észrevehetetlen és jópár gigát lehet vele nyerni.

(#48) Ispy válasza djculture (#16) üzenetére


Ispy
veterán

2 évig dolgoztam 120 GB SSD-vel + win7-tel, azért raktam bele 250-est, mert 10+ cég adatbázis van rajta gépemen és nem akartam 100%-ra tölteni a meghajtót. Átlag felhasználásra tökéletes az emberek 80%-nak. Aki meg nagy méretű fájlokat akar tárolni az vegyen 22k-ért egy USB3-as vinyót, amikor kell rádugja.

És persze a gépemen 2 teljes Visual Studio + Office + 2 SQL szerver és még 100 program.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49) MaUser válasza ALLAT001 (#35) üzenetére


MaUser
addikt

Milyen win7 ez? Sima home vagy inkább valami herélt torrentes bekapcsolt ntfs tömörítéssel? Nehezen hiszem egyébként, winsxs a frissen installált rendes home pro-nál 10giga felett van. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) Rota


Rota
tag

Klassz. De egy mSatát miért nem tudnak bele rakni? Kis hely igényű ssd mehet bele, és lehet bele rakni adattárolásra hdd- t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.