Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) buherton válasza Rota (#50) üzenetére


buherton
őstag

Mert mondjuk ez a fajta gondolkodás már kezd elavulni. Ott vannak már a felhők, de még inkább előtérbe kerülnek az otthoni fájlszerverek, amik sokkal kényelmesebb adat elérést biztosítanak, mint a külső adattárolók.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#52) djculture válasza buherton (#51) üzenetére


djculture
félisten

Főleg ha elmegy az internetszolgáltatása az embernek akkor a felhőn lévő adatokat a hajára kenheti:) Én is használok ilyet nem vagyok ellene de magába semmit se ér... Kiegészitő tárhelynek jó az biztos, de a fontos dolgok lehetőleg ne csak azon legyenek meg mert akkor a Murphy törvénykönyve lép életbe..

[ Szerkesztve ]

(#53) buherton válasza djculture (#52) üzenetére


buherton
őstag

Én otthoni fájlszervezek teljes megelégedetséggel. Az mennyivel, hogy jobb elég sokat utazom és mondjuk véletlenül kiejtem a kezemből a vinyót? Vagy valahol ott felejtem, ahogy az egeremet szoktam, mivel nem mindig használom?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Dicséretes lépés. :C

no fate but what we make

(#55) flash-


flash-
veterán

volt idő(kb 5-8 éve) amikor a fujitsu márkát emlegetőket egyből elküldték melegebb éghajlatra..

a kommentjeitek alapján már változott valami hogy ilyen sokan ajánljátok-ennyien meg vagytok a márkával elégedve?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#56) zetor2000


zetor2000
senior tag

Csak nekem tűnt fel, hogy a gépben lévő cuccz az egy merevlemez? Mármint ami a képen van. Az középen kérem a merevlemez motorja...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#57) Ispy válasza zetor2000 (#56) üzenetére


Ispy
veterán

Dehogyis, az hajccsa az ssdét....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58) dragon1993 válasza zetor2000 (#56) üzenetére


dragon1993
őstag

A képet a netről szedték a notebookcheck.net-es srácok egy HDD-s gépet szedtek szét, egyébként nem értem miért kell sírni a 120gb miatt ha nem elég optibay oda mehetnek a terrák. Érdekes, hogy a képen kék nyákja van a HDD-nek az én gépemben meg világoszöld.

[ Szerkesztve ]

(#59) AxBattler válasza flash- (#55) üzenetére


AxBattler
félisten

A Lifebook-okkal régebben sem volt gond, inkább az Amilo-k hullottak.

Az A530-as szériától kezdve pedig kifejezetten ajánlottak a Fuji-k, bár szvsz az LH532 is nagyon jó kis gép volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60) Ice&Lime válasza AxBattler (#59) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én majdnem olyat vettem régebben.

(#61) Ispy válasza AxBattler (#59) üzenetére


Ispy
veterán

Keresztanyámnak volt egy celeronos amiloja xp-vel, egy véres horror habos-babos tündérmese volt hozzá képest.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#62) Francia91 válasza djculture (#11) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a ThinkPad T500-asomban 120-as SSD van, most van rajta 13 GB szabad hely, ez stabilan kb egy eve. Windows 7 x64 az osszes frissitessel, teljes Office 2010 csomag, AutoCad 2013 & Inventor, Autodesk 3ds Max Designer progi, WarThunder jatek, SWAT 4, Opera, Citroen szervizprogram (~25 GB) videokonvertalo es egyeb altalanos dolgok vannak az SSD-n. Valahogy megis eleg a 120-as SSD, eddig veletlen sem mentem be 10 GB szabad terulet ala. Az mas kerdes, hogy a ODD helyen van egy 500 GB-os HDD, amin filmek es a videoanyagaim vannak. De egy atlag usernek szerintem tokeletes egy 128-as SSD, tekintve, hogy nekem 4 nagy programcsomag is fent van, megis van elegendo szabad helyem...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63) kromatika


kromatika
veterán

Le a kalappal a Fujitsu előtt.Lifebookot mindig is szerettem.És ami nagyon tetszik hogy ennyi pénzért ilyen könnyen,és egyszerűen karbantartható .UP:

(#64) satz18 válasza Rota (#50) üzenetére


satz18
őstag

Az nem férne bele a 140k-s keretbe. Persze az lenne az ideális.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#65) Ice&Lime válasza satz18 (#64) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Olyan noti is van, amiben van foglalat msata számára, de már a bios nem kezeli...

(#66) sirály69


sirály69
őstag

Sehol sem találom ezt a konfigot...., hol lehet ennyiért megvenni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#67) -=MrLF=- válasza sirály69 (#66) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Itt [www.usanotebook.hu] 141.990,- Ft, olcsóbbat én sem találtam.

szerk.: mégis van itt [notebookstore.hu] 139.900,- Ft

Így keresetem[Fujitsu+Lifebook+A544+128GB]

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#68) sirály69 válasza -=MrLF=- (#67) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#69) NandoXXL válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ennyire buta ember vagy akinek fogalma sincs a leírtakról (a későbbi hozzászólásaidat is olvastam), esetleg imádsz trollkodni?

A két gép köszönő viszonyban sincs..

Már leírták neked:

Új gép esetén használt alkatrészt javasolsz.... Új gépről szól a cikk. A hozzászólásod után lehetne okoskodni a használt üzleti gépekkel, mennyivel olcsóbbak, a Te ajánlott gépednél is.

Tények:

Celeron vs I3
5400rpm HDD vs SSD
3 cellás beépített aksi vs 6 cellás cserélhető
megabit vs gigabit lan
1+2 vs 3+1 usb
minőségben, szervizelésben a Fujitsu kiemelkedő

Gyakorlatilag mindenben jobb, ezt kell megfizetni.

(#70) brumi1024 válasza sirály69 (#68) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy itt 133.900-ért.

(#71) Ice&Lime válasza brumi1024 (#70) üzenetére


Ice&Lime
veterán

win 8-cal együtt megérné.

(#72) brumi1024 válasza Ice&Lime (#71) üzenetére


brumi1024
veterán

125k a sima HDD-s modell, szintén Windows nélkül, nincs ez rossz áron így. Windows-al 15-20k-val drágább lenne.

(#73) djculture válasza Francia91 (#62) üzenetére


djculture
félisten

Jó hát én is elvagyok 60 gigás ssd-n is ha mellette berakom a 4terás hdd-met:)

(#74) Francia91 válasza djculture (#73) üzenetére


Francia91
veterán

Tessek erteni a dolgot :P
Maga a teljes rendszer, es annak osszetevoi, programcsomagok boven elfernek egy 120 GB-os SSD-n. A tobbi csak extra.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#75) szabonagyur válasza NandoXXL (#69) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kollégának vannak mindig ilyen okosságai, adatlapján lévő gép sem FHD csak azt írta ki... múltkor a Far Cry4-et akarta tolni rajta egy másik témában, előadta, hogy milyen menő neki a 4 magos gépe ;]
Bár nem az első téma ahol a legjobb az ő kis gépe mindegyikkel szemben. Szerinte a 17,3-as géptől nincs jobb cipelni vagy elővenni bárhol és ölbe venni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#76) szabonagyur válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja meg aki eladja az eredetit elbukta a garit, köszönjük mester újra :R

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#77) Ice&Lime válasza szabonagyur (#76) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem a témába tartozik, de ezt hogy érted pontosan?

(#78) szabonagyur válasza Ice&Lime (#77) üzenetére


szabonagyur
félisten

Notebook esetében ha az HDD-vel jött és te kiveszed belőle SSD csere miatt akkor garanciális javítás esetén HDD-t vissza kell rakni, méghozzá az eredetit. Tehát szép és jó, hogy kolléga eladta a HDD-t de azzal garinak is vége.

Sőt emlékeim szerint ez nem csak HDD, hanem igazából bármelyik cserélhető eszköz, gyári SSD, memória esetében így van, hogy azt vissza kell rakni. Természetesen gyári OS nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#79) Ice&Lime válasza szabonagyur (#78) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez így van a fujitsu gépeknél úgy általában?

(#80) szabonagyur válasza Ice&Lime (#79) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal minden konzumer gépnél így van, hogy meg kell tartani ezeket a gyári dolgokat (üzleti gépeknél lehet nincs ez a megkötés).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#81) Ice&Lime válasza szabonagyur (#80) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Éppen erre gondoltam, hp-nál az üzleti kategóriában nincs ilyen kikötés. Bár elképzelhető, hogy a consumer kategóriában él ez a dolog, ami elég értelmetlen szerintem, mert beteszik a saját gyári hdd-jüket és elvan intézve a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#82) szabonagyur válasza Ice&Lime (#81) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell, Asus, HP konzumernél 100%, hogy van ezeket tapasztaltam.
Olyan szinten nem értelmetlen a dolog, hogy ha mondjuk beviszed a gépedet mert mondjuk nem működik, te nem tudod mi a hiba. Bent meg kiderül beleraktál 2x4GB memóriát ami elromlott és akár vitte magával az egész gépet (pl. DDR3 LP modult helyett berakták sima DDR3 memóriát ami nem tetszett az alaplapnak). Ilyenkor szerintem a bevizsgálást ki is fizettethetik veled, mivel az ő cuccukkal nem volt baj.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83) Ice&Lime válasza szabonagyur (#82) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A RAM esetében teljesen jogos lenne a dolog, én csak a hdd-re értettem.

(#84) szabonagyur válasza Ice&Lime (#83) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom HDD esetében is van valami ilyesmi magyarázat, az a biztos ha megmarad. Tudom sok embernek az a pár ezer forint is sok amiért el tudja adni a HDD-t de inkább várjon vele akkor.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#85) Ice&Lime válasza szabonagyur (#84) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elvileg pedig nem kellene, mert beleteszik a saját gyári hdd-jüket (a végén úgy is azt szokták) és azzal megvan oldva a dolog, ez csak kukacoskodás. Én két notit is gariztattam az eredeti hdd nélkül és ez (hdd) nem is volt téma. Bár adattárolónak jó megtartani a vele járó hdd-t és mellé os.-nek beszerezni egy 120-128GB-os ssd-t. Ez a fujitsu noti igazából egy ssd-vel jó.

[ Szerkesztve ]

(#86) szabonagyur válasza Ice&Lime (#85) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen probléma típusától is függhet a dolog, na meg szerviztől. Gondolom ha egy kijelzőt kell cserélni annál nem probléma, hogy mi van benne. Pl amikor nekem akksit kellett gariztatni a Dell nem kérte az eredetit, de mondták ha más lenne kellene bele.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#87) dragon1993 válasza szabonagyur (#82) üzenetére


dragon1993
őstag

6 évvel ezelőtt a pavilionom ram hibás volt a szervizes azt mondta telefonom, hogy nyugodtan kivehetem a ramot,hdd akár szét is szedhetem emiatt nem veszik el a gari, én inkább rájuk hagytam a szerelést.

(#88) szabonagyur válasza dragon1993 (#87) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látod ez szerviz függő dolog akkor, nekem a 1,5 éve a Pavilion G6-nál meg mondta, hogy eredeti állapotra kéne mindent visszaállítani, pedig csak memória bővítés volt benne. Másik gépemet eredetileg 4GB-al árulták, bolt bővítette ingyen 6-ra.. volt szerviz aki belekötött ebbe is.

Ez a szétszedés meg megint olyan, hogy Dell is mondta rakjam bele az SSD-t meg takarítsam ki nyugodtan, de ha a szerviz valamit úgy talált, hogy az bizony bütykölve volt akkor a gari ugrik.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#89) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Mindenesetre az jó ebben a notiban, hogy könnyen karbantartható.

(#90) brumi1024 válasza szabonagyur (#80) üzenetére


brumi1024
veterán

Zárójeles megjegyzés: Az A szériás Fujitsuk a gyártó besorolása szerint nem konzumer gépek. Az AH-k konzumerek (H -> Home).

[ Szerkesztve ]

(#91) Bagira01


Bagira01
veterán

Támogatja a gép a sata3-at? Több helyen olvastam, hogy csak sata2-es mindkét sata port.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#92) dragon1993 válasza Bagira01 (#91) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha megmondod ,hogy kell megnézni akkor megírom.
Az AIDA SATA3-nak ismeri fel a HDD-t de nem tudom, hogy ez egy lekért infó a HDD-től vagy pedig tényleg azzal van csatlakoztatva.

(#93) Dhampir


Dhampir
félisten

A Celsiusok is faja gépek lehetnek. :D

(#94) Bagira01 válasza dragon1993 (#92) üzenetére


Bagira01
veterán

Sajna ahogy nézem 250Mb/s-nál többet nem tud Samsung 830-al. Kár, hogy ilyenen spóroltak :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#95) dragon1993 válasza Bagira01 (#94) üzenetére


dragon1993
őstag

Ez tényleg 20 filléres tétel lehetett, de azért ennél a laptopnál szerintem elég is lehet.
Ha jól tudok a mindennapokban a 4kb-s fájlok írása olvasás számít nem pedig a szekvenciális teljesítmény, előbbi pedig bőven 250mb/s alatt van SSD-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#96) rudi válasza dragon1993 (#95) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a tapasztalatom, hogy különösen a lassabb processzoroknál nem is annyira az adattár olvasási tempója, hanem inkább a késleltetése számít. Például egy Bay Trail alapú Atommal hajtott Win8 tablet egyszerű eMMC tárral mesze fürgébbnek hat, mint egy ugyanilyen alapra építkező, magasabb órajelű Pentiummal ellátott, merevlemezes notebook. Miközben mind a kettőnek 100-120 MB/s körüli a max. olvasási tempója, de az eMMC késleltetése 0,3-0,5 ms, a merevlemezé meg 15-20 ms.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#97) ALLAT001 válasza rudi (#96) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ez nem meglepő :DDD Windowshoz nem kell erős processzor, a BayTrail pedig 4 maggal nem gyenge ahogy azt sokan hiszik.
Az már csak hab a tortán h a HDD olyan mint egy modern gramofon, az SSD pedig maga a fénysebesség labirintusa.

[ Szerkesztve ]

(#98) Bagira01 válasza dragon1993 (#95) üzenetére


Bagira01
veterán

Én a hdd-s változatot vettem. Volt itthon elfekvőbe egy 64Gb-os 830-as samsung. A sata3 kérdés engem akkor is zavar. Ha a chipset úgyis tudja, ezen már nem kellett volna spórolni. A gép egész jó, zsanér engem kicsit zavar, hogy csak eddig hajlik hátra. Minőségérzetre nem nyújt valami nagyot, full műanyag és nem túl minőségi. Ilyen procival még lett volna Lenovo G510, de mivel az előző is 4 hónapig volt gariba így a lenovo márkát kerülöm.Illetve az aljáról a borítást hogy lehet levenni? Csavarokat kivettem, de van egy amibe nincs csavar, a cpu hűtő körül fogja.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#99) dragon1993 válasza Bagira01 (#98) üzenetére


dragon1993
őstag

Az egy biztonsági csavar, külön csavarhúzóval szedték szét előttem, ennyiért ez van B590nél fényévekkel rosszabb az anyag használat. Nekem az a bajom, hogyha SSD-t akarok akkor kell Optibay viszont az ODD is kellene akkor ahhoz külső ház ez így meg nem egy olcsó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#100) Bagira01 válasza dragon1993 (#99) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor ezek szerint itthon nem is tudom szétszedni, vagy ha igen ugrik a gari? Ahogy nézem ez valami pici torx, ugyan olyan mint ami az odd rögzítőfület tartja.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.