Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ezeknek csak valami szuperszámítógépes, vagy extra módon központosított, felügyelt rendszereknél van értelme. Ma már olcsón teljes értékű PC-t össze lehet dobni, szóval a vékony kliensek a klasszikus értelemben okafogyottá váltak, kivéve a szándékosan központosított rendszereket. Ha megnézzük ezek a vékony kliensekből nem hiányzik semmi egy mai irodai PC-vel összehasonlítva. Talán a háttértár az egyetlen kérdéses elem, ami nem egy nagy összeg kis méretben. (nagy méret meg eleve nem kell, mivel belső háló és szerver vagy NAS van minden komolyabb cégnél, ha másra nem adatmentésre)

Szóval a vékony kliens hardveresen max. a biztonsági megoldásokban tér el egy PC-től és annak a nagyobb része is már szoftveresen megvalósítható.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Sanchez638 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Iskolába tökéletes, ahol a tanárnak van egy főgépe és a 10-20 diáknak meg a gépe.

Legalábbis anno középsuliba így volt megoldva.

Irodákba ahova nem kell semmi extra, csaj Juci néninek a szövegszerkesztés, hálózati nyomtatás stb.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) Gargouille válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezek például Windows rds környezetben használatosak, ahol a felhasználók csak arra használják a fizikai gépüket, hogy rdp-vel (távoli asztal) kapcsolódjanak a munkamenetükhöz vagy virtuális gépükhöz mivel azon dolgoznak. Sok helyen üzemel így az IT és számtalan előnye van, igaz viszont, hogy van olyan munkakör vagy környezet is ahol ez nem szerencsés megoldás. De ez csak egy példa a vékonykliensek felhasználására.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#4) Tigerclaw válasza Gargouille (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is erre gondoltam. Pár éve még az is érv volt, hogy nem kell megvenni mindenkinek a drága, erős gépeket az irodákba, de ma már egy olcsó gép is bőven elég irodai munkára, miközben többszöröse a sebessége a pár évvel ezelőttinek. Szóval általános irodai felhasználásra nincs értelme, csak ahol eleve központosítani akarják a munkát és minél jobban lezárni.

Ma egy vékony klienst én úgy tudnék elképzelni, hogy megfelelő hálón keresztül csak streamelik a virtuális desktopokat a monitorra és csak egy kis dobozka kell, ami leküldi a streamet és fel az beviteli perifériák kommunikációját. Tehát nem kellene a kliensbe se cpu, se ram, se háttértár. Dobozka, 1-2 HDMI, 2-3 db USB port, gigabites lan.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Gargouille válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem is az áráról van szó, nem ez a fő szempont. Rendszergazdai oldalról nagyságrendekkel egyszerűbb kezelni egy ilyen vékonyklienses terminal szerver környezetet mint ha teljes értékű munkaállomásokat használnának. Nyilván egy ötfős kis irodánál mindegy, de ahol több száz vagy ezer gépet kell üzemeltetni ott hatalmas előnye van. Biztonsági szempontból is sokkal előnyösebb lehet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) kekegsm válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


kekegsm
őstag

"Ma egy vékony klienst én úgy tudnék elképzelni, hogy megfelelő hálón keresztül csak streamelik a virtuális desktopokat a monitorra és csak egy kis dobozka kell, ami leküldi a streamet és fel az beviteli perifériák kommunikációját."

Erre találták fel a vékonyklienseket, nem értem az eszmefuttatásod. Senki sem akarja ezeket PCként hasznosítani.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#7) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Igen minden egyes alaklommal amikor Jucika 12 évig vár mire add nekem egy iktatási számot az önkormányzaton érzem milyen hatalmas áldás a vékonykliensek használata.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#8) Tigerclaw válasza kekegsm (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"A takarékos Celeron és SSD mellé egy foglalatba 4 vagy 8 GB DDR4 memória kerülhet."

Ez egy komplett PC.

Én valami olyanra gondoltam, ami csak streamel 1-2 kijelzőnyi adatot és visszaküldi a billentyűzet és egér output-ot, illetve még lenne egy adatcsatorna pendrive-ok számára. Semmi PC, semmi komolyabb OS. A virtuális PC-t a kiszolgáló definiálja neki a kért teljesítménnyel, memória és tár hozzáféréssel.

Szóval valami KVM Switch szerű dolog lenne virtuális PC megvalósítással.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Gargouille válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Gargouille
őstag

Pontosan leírtad, hogy hogyan működik egy vékonykliens. Ez pontosan ezt csinálja, erre való.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) #06658560 válasza Feruendios (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

2008-ban komplett fejlesztést pakolt egy multi vékonykliensekre. CAD és ami egyéb kell. Soha nem éreztünk röccenést se.

(#11) .mf válasza #06658560 (#10) üzenetére


.mf
veterán

Igenám, de egy multiban megfelelő vasat is pakolnak mögé.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) #06658560 válasza .mf (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis a kolléga siráma, hogy a vékonykliens miatt kell várni, baromság. Ahogy rendes desktop géppel sem lenne neki gyorsabb a szerver elégtelensége esetén.

[ Szerkesztve ]

(#13) NandoXXL válasza Feruendios (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha ennyire nem értesz hozzá, ne csinálj bolondot magadból. Kérdésként ok lenne. Nem, semmi köze a kliensgépnek a problémádhoz.

(#14) kekegsm válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


kekegsm
őstag

Az a zérókliens, ilyen is létezik, pl nComputing L300

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.