Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sphe


sphe
senior tag

Nyammm... :))

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem igazán értem, hogy még egy ilyen prémium gépben (főleg az ára) miért nem tudják az állványcsavart az optika tengelyébe rakni? (szerintem addig már nem húzza be a tubust)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) sphe válasza KillHates (#2) üzenetére


sphe
senior tag

Én sem, de engem a hibái nem érdekelnek. :)
Talán a kis méret - szenzor - optika helye miatt? Mert apsc-nek is elég kicsi.

Különben most kérem érte a jutalékot, valamely leleményes kihozhatna egy "L" adapter dolgalékot, hogy a tengely közepére kerüljön.

Más: valaki tudja-e van-e már benne timelapse...

(#4) MLaca válasza sphe (#3) üzenetére


MLaca
őstag

nincs benne

http://mlzphoto.hu/

(#5) FEDman


FEDman
addikt

Szegény kis Panám, ha tudná gondolatban hányszor lecseréltem már egy ilyenre..

:D

[ Szerkesztve ]

(#6) madgie válasza FEDman (#5) üzenetére


madgie
titán

Pedig látod, nálam az X100 ment a levesbe, a G3 maradt :)

(#7) FEDman válasza madgie (#6) üzenetére


FEDman
addikt

Így utólag nem is bánom feltétlen, hogy a X100 eladásod rossz ütemben talált meg és végül így nem az enyém lett. Az X100-nak még volt pár apró hülyesége, amit a Pana után szerintem elég nehezen viseltem volna. :)

Viszont ez az X100s már kezd fájóan jó lenni..

(#8) Bitlisz válasza sphe (#3) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nincs benne time-lapse.

A képminősége és a manuális kezelhetősége nekem nagyon bejön. Ráadásul a piacon kevés a konkurenciája...ennyiért (Max a Nikon A, meg majd a Ricoh GR, de a 28mm nekem nem jön be).
Ezt X100S tulajként mondom (X100 után...).

De azért ez is messze van a tökéletes géptől, és igyekeztem összeírni a hiányosságait (ez nálam szakmai ártalom). Ezek jó része engem nem zavar (és a netről is írtam hozzá párat, de kipróbáltam).
Persze ezek egy része hardver limitáció, vagy apróság (néha idegesítő) ami orvosolható lenne firmware frissítéssel is: http://x100s.uservoice.com/

- F2/2.8 főleg közelire nagyon-nagyon lágy (az F5.6 viszont karcol)
- Akksit zabálja, és a kijelzés vicces...a max 3 egységes, de már 2-ről nagyon hamar kifogy, és az akksit továbbra is be lehet tenni rossz irányban...
- ND szűrő nincs a Q menüben (erre max az Fn gomb marad, vagy a menüben turkászás)
- a Q menüt nem lehet átszabi
- "ISO inflatation", ami szerint kb 2/3 - 1 nagyságrenddel csal a Fuji, tehát ami itt ISO640 az valójában csak ISO400, vagy ISO1600/3200 (és ez nem új dolog náluk, mintha a tesztekre gyúrnának)
- Jpegben "beégett fekete részek", túl sötét, kevesebb a zaj, de a részlet is
- a manuális fókusz segédek nem jól láthatóak (jót tenne a kiemeltebb kontraszt és állítható szín is)
- az AF továbbra sem tud csodát művelni, vagyis kevés fényben most sem siet...
- Az AF gyorsabb, ha nagyobbra van állítva a fókuszterület, de akkor meg pontatlan lehet (pl pont a szemre nem sikerül fókuszálnia)
- AE/AF zár használatakor nem lehet kompenzálni az expozíciót (hiába tekered), sem a fúkuszpontot áthelyezni
- AutoISO továbbra is furcsám működik
- lehetne +/- 2 Fé az expo sorozatnál (most max 1-et tud, a HDR-hez jól jönne, és akár ilyen 5 képes sorozat is: -2/-1/0/+1/+2)
- Videóból a 24p-t minek vették ki...meg a 720p is jólesne, minek pazarolni a FullHD-re
- Videó alatt nincs fókusz segéd (a csúcs pl jól jönne)
- Panoráma mód továbbra is csak fix 120/180 fokban enged (lehetne olyan is amíg nyomod)
- A Basic mód furán működik, a beállítások javát (AutoISO/képbeállítások) elfelejti vagy felülírja a Custom módok (amiből meg kevés van) kapcsolgatásakor
- Az élő hisztogram eltűnik a kioldógomb félig lenyomásakor
- Az egyik filmszimuláció (asszem az Astia) mossa a színeket (pl arcszín olyan mintha fullsmink lenne)
- Néha lefagy a gép, ilyenkor akksi ki-be...állítólag a gyakori AF a nagy teljesítményű mód használatával együtt (melegben?). De ez nálam még nem jött ki.
- Lehetne mégegy Fn gomb, vagy akár hosszan nyomva valamelyiket egy plusz funkció (ND szűrő)
- Nincs képstabilizátor (!)
- Akár csinálhatnának egy kb 50-70mm környéki feltétet is (a 28mm után)

(#9) nord_


nord_
veterán

Hm, de jó ez a Fuji. :K
Még a képek többsége is teljesen rendben van - épp ezért nem értem, itt mi a csúnya sarki taknyolás oka.

(#10) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon tudnám csípni ha birtokolnám, de drágának érzem. Az X100 már sokkal barátibb, de ha meg azt venném meg, akkor folyton ott motoszkálna a gondolat, hogy bezzeg az az "S" betű...

Szóval ha Fujifilm akkor továbbra is csak analóg filmként jöhet szóba. Talán egyszer készül egy fapados cserélhető objektíves X gép is. Nekem semmi extra nem kéne, csak jó objekív(ek) meg a szokásos kiváló szenzor. A többivel békén lehetne hagyni. :)

(#11) MLaca válasza nord_ (#9) üzenetére


MLaca
őstag

kiesett a fű a fókuszsíkból és már a homályba vész. de komolyan.

http://mlzphoto.hu/

(#12) FEDman válasza Bitlisz (#8) üzenetére


FEDman
addikt

Na, ez hasznos volt. Ami a kezelést illeti én az ND szűrőnek nem egyszerűen külön dedikált gombot raknék erre a gépre, hanem konkrétan egy fizikai kapcsolót. Ahogy a rekesz/záridőnél is élmény, hogy az ember csak rátekint a gépre és egyből látja mi mennyin van, úgy egy fizikai ND szűrő kapcsolónak is meglenne az az előnye a sima gombbal szemben, hogy már rápillantva is tudnám be van e kapcsolva vagy se.

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nem tudom eldönteni, hogy a felvételen ilyen rossz a mozgás, vagy az LCD monitor pocsék mozgásmegjelenítésére leszek idővel egyre jobban kiakadva.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) Parci válasza Bitlisz (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jön egy új feature-ünk, miszerint egy-egy kommentet oda lehet kapcsolni egy-egy termékhez, ha kellően informatív, hogy aztán később is megnézhető legyen a sok infó. na, utólagos engedelmeddel ezt most megtettem a hozzászólásoddal. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) gógyi válasza Bitlisz (#8) üzenetére


gógyi
aktív tag

Gratulálok a hozzászóláshoz :R

(#16) Bitlisz válasza Parci (#14) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Persze, nyugodtan, és köszi! (gógyinak is)
Bárcsak a Fuji is figyelne ránk a firmware javításakor...

(#17) Gondwana válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


Gondwana
addikt

...Talán egyszer készül egy fapados cserélhető objektíves X gép is. Nekem semmi extra nem kéne, csak jó objekív(ek) meg a szokásos kiváló szenzor...
Azt rebesgetik, nem is olyan soká lesz egy ilyesmi vas, állítólag pont arra szánják a 27mm f/2.8-at kitobjektívnek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18) .mf válasza Bitlisz (#16) üzenetére


.mf
veterán

Amennyit javítottak az előző verzióhoz képest, lehet, hogy idővel ezek közül is pár a fülükbe jut, ha elég sokan és sokszor ismétlik.

Mennyivel gyorsabb lett a fókusz - szóval az S betű jelentése X100Sport? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Stauffenberg válasza Gondwana (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amíg ez pletyka, addig nem érdemes erre alapozni. Nekem egy fényerős fix (28 és 35mm között valahol) bőven megtenné, szóval akár egy "X100s Lite" is jöhetne. Egy nagy halom szolgáltatásról lemondanék, csak legyen fogyasztható az ára. De az X sorozatú Fujikra közel sem lehet az "olcsó" jelzőt alkalmazni... :D

(#20) Bitlisz válasza .mf (#18) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

A gyorsulás az egész kamerára érvényes, nem csak a fókuszára. (bekapcs, fókusz, menük...stb)

Az megfelelő fényviszonyok mellett nagyságrendekkel gyorsabb.
De továbbra is nagyon lassú segédfény nélkül, makróban és kevés fényben.
A kontraszt alapú fókusz csodákra nem képes.

Nekem néha az zavaró, hogy kapcsolgatni kell a makrót, ha éppen nem akar közelre/távolra fókuszálni.
Pedig állítólag most már (nem makró módban) 21 cm-ig fókuszál (végtelentől).

Esetleg lehetne valami plusz mód is automata prioritásra: előbb megpróbálná távolra, majd közelre.

Panoráma funkciónál elolvastam a használatit...:)
Elvileg úgy is lehet ha az ember idő előtt abbahagyja a fényképezést is tud csinálni panorámát.
Majd kipróbálom egyszer, de ez nekem túl fontos. A panorámák jól összeillesztését valahogy nem a gépre bíznám.

Mellesleg itt egy lista az X100->X100S változásokról.

Itt egy kis (angolul) kedvcsináló (talán "kicsit" elfogult) teszt, videó.

[ Szerkesztve ]

(#21) madgie válasza Bitlisz (#20) üzenetére


madgie
titán

Én majdnem mindig MF-re lőttem át az X100-at és külön gombbal indítottam az AF-et. Olyankor makró távra is rá tudott állni, meg ugye egyfajta AE/AF lock volt így :)

Szerk: sőt, úgy volt nálam, hogy AF-S-en auto AF választás, AF-C-n középen kicsi, MF-en középen nagy.

Még egy szerkesztés, a videóra: az X100 elég feltűnő jelenség volt az utcafotónál, kábé annyira, mint egy DSLR. Mindig kiszúrták az emberek, míg mondjuk a kis formátlan, fekete MILC-eket sokszor nem (G3, GF1, stb). A Fujinak szvsz ezt az S változatot feketében kellett volna kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Bitlisz válasza madgie (#21) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Igen, én is kénytelen voltam az X100-at gyakran úgy használni...
Szerintem tuti lesz feketében is:)

(#23) Gondwana válasza madgie (#21) üzenetére


Gondwana
addikt

Gaffer esetleg duct tape a feketìtésre? (egyre érik bennem, hogy mégse vegyek X100s-t, mert a GH1 szetből még mindenem megvan)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24) arn válasza Bitlisz (#8) üzenetére


arn
félisten

Rawban es jpgben is "csal" az isonal?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) madgie válasza arn (#24) üzenetére


madgie
titán

Igen, az X100 legalábbis. Nagyon fura volt, mert ugye a GF1/GH1-em meg pont fordítva "csalt", tehát hiába bandingolt mondjuk a GH1 már ISO 1600-nál, az az X100-on bőven a 3200-4000 körüli terület...

(#26) arn válasza Gondwana (#17) üzenetére


arn
félisten

Az a gond, hogy nem is a vaz gazos szvsz, a top mft vazak ala araztak be. Viszont az obik... No ott 1.5-2x ar. Persze nem is ua, de rendszer szinten eleg combos ara van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) flash-


flash-
veterán

hát ennyiért inkább vennék nikon d7100 at 18-105 kittel,vagy ha van canon vagy nikon obim akkorCanon EOS 7D vagy Nikon D7100-at...

de lehet hogy maradi vagyok

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28) Bitlisz válasza arn (#24) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Igen. Pl ugyanahhoz a képhez 2 kamera fix ISO mellett és láthatóan hasonló expozícióhoz eltérő záridőt használ fel.
pl kamera A: ISO800, F2.8, 1/125
X100S: ISO800, F2.8, 1/80
Itt is egy példa.

X100-nél a valós ISO megáll 1000-nél.
X-Pro1 -nél is furcsán kezelik...

(#29) nord_ válasza flash- (#27) üzenetére


nord_
veterán

Almát a mákostésztával? :)

(#30) Matthu


Matthu
aktív tag

Ezek a "tesztvideók"... Semmit nem lehet rajtuk megnézni. Semmi extrát nem kéne tenni, csak 5-6 másodpercig egy helyen tartani a gépet, nem össze-vissza svenkelni. Egyébként a teszt jó lett.

(#31) flash- válasza nord_ (#29) üzenetére


flash-
veterán

mindkettő étel :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

De a makrós képek miért nem élesek ?? A virágokra értem...Szinte egyik kép sem éles...

(#33) lolchief70 válasza Kisbocs06 (#32) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Igen, most hogy mondod tényleg nem éles egyik virágos makró sem.
De tud éles makrót is a gép mert a kavicsos kép az szép éles.
Ki érti ezt?

(#34) Kisbocs06 válasza lolchief70 (#33) üzenetére


Kisbocs06
tag

A teszt irója/ fotosnál kéne a hibát keresni...MIkor megláttam a gép árát azthittem leesem a székről , bele bele olvastam a cikkbe ,megnéztem a elkészült képeket azthittem 35-40 körül megáll a gép ára...

(#35) Freddy76 válasza Kisbocs06 (#34) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne bele olvass, hanem olvasd el. Akkor érteni fogod az árát is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36) Parci válasza Kisbocs06 (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te valami ilyen megmondóember vagy, ugye? hány aps-c szenzoros kompakt gépet is láttál az elmúlt 10 évben 35-40e ft-ért?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Bitlisz válasza Parci (#36) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

De most tényleg, mindegyik makro fotó F2.0-val készült, ami nem éles.
F5.6/4.0-val kellett volna...akkor éles lenne.
Szerencsére a neten van elég kép megítélni gépet.
Ezeket is ajánlom megnézni (nem mind X100S):
http://www.fujirumors.com/studio-x/
Flickr-en is pl.

(#38) MLaca válasza Bitlisz (#37) üzenetére


MLaca
őstag

de most tényleg, szerinted nem DIREKT csináltam f2-n a képeket? szted egy f2-es optikánál és egy új aps-c szenzornál, na meg a lecsökkentett tárgytávnál az x100-hoz képest nem az érdekli az embereket, hogy mit tol a szekér? f5.6-ot "bármi" tud.

http://mlzphoto.hu/

(#39) MLaca válasza Kisbocs06 (#32) üzenetére


MLaca
őstag

azért nem élesek a képek, mert nyitva ilyen az optika. f3,5 körül kezd borotválni rövid tárgytávoknál.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#40) Parci válasza Bitlisz (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de most tényleg mi? tényleg orbitális baromság-e, amit a kolléga írt? igen, tényleg az. egy ilyen szintű 23/2 optika semmilyen koordinátarendszerben nincs 35-40e ft-ért, pláne nem egy ilyen szintű vázzal. hogy szerinte nem ér semmit? ez az ő (hülye) véleménye, aminek a világon semmi jelentősége sincs és pláne nincs összefüggésben a gép tényleges értékével.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) FEDman


FEDman
addikt

Nem életlenek azok a képek csak nagyon lágyak. Van egy olyan érdekes tulajdonsága ennek a kis Fuji obinak hogy makró közelségben nyitott rekeszen teljesen ellágyul a képe nyitott rekeszen. Ami igazából csak azért meglepő, mert normál tárgytávon meg teljesen használható képe van már nyitott rekeszen is.
De ez igazából benne van ám a tesztben is, meg itt is ír kommentben erről egy X100 tulaj.

Ez van, ez a gép nem makrózásra való. Sőt egy sor dologra nem való..

És hogy akkor mégis mire jó egy ilyen gép?

Például arra hogy mosolyt csaljon az olyan fotósok arcára, mint amilyen többek között én is vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Parci válasza FEDman (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából nem túlzás kimondani, hogy ebben a műfajban (nagy szenzor, fix obi) az egyik, ha nem a legjobb gép az x100s. szóval 35-40e ft-ért hármat kérek...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) madgie válasza FEDman (#41) üzenetére


madgie
titán

Imádtam az X100-ban, hogy ilyen: közelképnél belefért egy kis rekeszelés, de lehetett fasza lágy (nem életlen) képeket csinálni vele.

(#44) FEDman válasza Parci (#42) üzenetére


FEDman
addikt

Egyértelműen a legjobb. Amúgy arra próbáltam célozni, hogy a fix ekv. 35mm kompaktokba jellegüknél és felépítésüknél fogva nem is nagyon szokott semmilyen makró lenni, nem véletlenül, ez a kategória nem erről szól.

(#45) FEDman válasza madgie (#43) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, én is imádom a képét! :))

(#46) Parci válasza FEDman (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öööö... imádod? csak nem..? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) FEDman válasza Parci (#46) üzenetére


FEDman
addikt

Látod én nem vagyok nagyigényű, még egy ilyen 35-40ezres kompakt képe is kielégít. :D

Ettől függetlenül még nincs ilyen gépem. Valahogy eddig senki nem akart tőle 35-40-ért megválni, nem is értem miért? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) Bitlisz válasza MLaca (#38) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ő, akkor én kérek elnézést. Nem sértésnek szántam.
Természetesen nektek van igazatok, hisz eddig csak pár olvasótok jelezte az ellenkezőjét.

Egyébként is markó fotókat nem kimondottan F2.0-ban szoktak készíteni.
Fuji az X100-nál jelezte, hogy makróra F4/F5.6 az ajánlott, itt sincs ez másképp.
Ha mindenképp F2 kell...ajánlott a 60cmről kezdeni vagy távolabb.

Még egyszer elnézést...

(#49) Sequoyah válasza Kisbocs06 (#34) üzenetére


Sequoyah
tag

DSLR-ből is ritkán szedek ki olyan jó képeket, mint az X100ból (nem az X100S-ből:)), szóval biztos ennyit ér:D
Teljesen reális az ára, csak sajna csóróak vagyunk ahhoz, hogy egy másodgépre is sokat költsünk. Elsőnek viszont rugalmatlan, akármilyen jó is.

(#50) Bitlisz válasza Sequoyah (#49) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Igen, de nekem az elején nem volt túl nehéz volt megszokni a korlátokat, hogy nincs zoom faktor...
Mondjuk én Pana LX-ekről jöttem, nem a DSLR-ekről.

De a DSLR halott :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.