Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Stauffenberg válasza Kisbocs06 (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nem bánod, én most teszek ide a kérdőjelet, mely a hozzáértésednek szól:

?

Vehetsz 30-40 ezerért egy kompaktot amivel megpróbálhatod azt amit Zack Arias.

Abban viszont egyetértek, hogy Laca kicsit lusta volt a tesztképek készítésénél, mert tényleg illett volna egy-két lerekeszelt makrót is lőni, szerintem az ételfotósokat (a tiszteletreméltó fajtát, nem az Instagram huszárokat) igazán érdekelné, hogy mondjuk egy Olasz körutazás során le tudja-e élesen fotózni Giovanni mama szardellás spagettijét.

Azért kár, hogy csak egy arrogáns "lerekeszelve bármi más is tud éles lenni" válaszra futotta.

Szerk: Kár, hogy nem láttam előbb, hogy az előttem szóló is linkelte a fenti videót. Mondjuk a DSLR határozottan nem halott, csak szegmentálódik a digitális piac és visszatérnek azok a kategóriák, melyek jóformán a digitális forradalomban kihaltak egy időre. Amikor megjelent az első X100 az igen szép emlékeket idézett fel abból a korból, mikor még mindenki analóggal rohangált. Gyakorlatilag ez az első elérhető árú professzionális távmérős digitális gép. Ezt főleg az utca, szoci, utazgatós fotósok, illetve a profi fotóriporterek értékelik igazán. De ez nem is azoknak készült akiknek egy DSLR-re van szüksége. Szerintem összeveszés nem lesz, mindenki azt vásárol amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#52) Parci válasza Stauffenberg (#51) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel mondjuk egyetértek, szerintem is illett volna lőni lerekeszelve is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53) FEDman válasza Parci (#52) üzenetére


FEDman
addikt

Tényleg belefért volna egy lerekeszelt makró kép is ebbe a tesztbe.
Viszont ha valaki csak emiatt nem alszik nyugodtan az keresse vissza Laca 2011-es X100 tesztjét, abban találni fog nyitott, valamint lerekeszelt makró képet is. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) MLaca


MLaca
őstag

tényleg kellett volna akár több lerekeszelt kép is a tesztbe. gáz..

http://mlzphoto.hu/

(#55) Sequoyah válasza Bitlisz (#50) üzenetére


Sequoyah
tag

Alapvetően a zoom korláttal nincs bajom. Utcára gyakran csak a 35-ös fixszel megyek ki. Egyébként pont ez javítható is, ha X100s helyett egy XE1-et veszek. Nagyon jó obik vannak hozzá. (XPro1-et próbáltam 1 napig, imádtam).

Ami kéne nekem ebbe az a jó AF és a sebesség. Úgyhogy most megrendelem a D7100-at:) De gondolkoztam az XE1-en, ha nem lenne több nikonos obim/kevés pénzem lehet belevágnék.

(#56) Bitlisz válasza madgie (#21) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Itt egy megoldás a feltűnés elkerülésére.

(#57) madgie válasza Bitlisz (#56) üzenetére


madgie
titán

Ez "kicsit" barátságosabb, a fujit ismerve majd biztos az X100s-ből is jön ilyen, még több pénzé' :))

(#58) Bitlisz válasza madgie (#57) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Naja, de max a limited edition, majd 2x-es áron, mint az X100-nál volt.

(#59) FEDman válasza madgie (#57) üzenetére


FEDman
addikt

Vagy elküldöd a féltett ezüst X100-asodat Kai-nak, azt majd ő elintézi neked okosba! :DDD

(#60) madgie válasza FEDman (#59) üzenetére


madgie
titán

Nekem már rég nincs meg, te :))

(#61) FEDman válasza madgie (#60) üzenetére


FEDman
addikt

Tudom én azt! ;)

Csak úgy általánosságban írtam, hogy ha valakinek ilyen gondja akad akkor az egész nyugodtan rábízhatja szeretett gépét Kai-ra, van kézügyessége a srácnak! :DDD

(#62) Freddy76


Freddy76
addikt

Abba kellene hagynom a fórumok olvasását... Annyira akarok néhány napra egy x100-ast, hogy előbb-utóbb nem fogom kibírni, és veszek egyet azzal, hogy majd eladom utána...

Nagyok musthave érzésem van :O .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#63) nord_ válasza Freddy76 (#62) üzenetére


nord_
veterán

Ne izgulj, féláron átveszem, nem fog rajtad rohadni. :D

(#64) Freddy76 válasza nord_ (#63) üzenetére


Freddy76
addikt

OK. Minek a felén?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65) FEDman válasza Freddy76 (#62) üzenetére


FEDman
addikt

Nálam se sokon múlott, hogy végül madgie X100-asa nem nálam landolt..

:D

(#66) Freddy76 válasza FEDman (#65) üzenetére


Freddy76
addikt

A végső áránál nekem is rezgett a léc. Azt sajnálom, hogy kihagytam. Most is néztem, de csak egy van fent, 175-ért, igaz, az ad hozzá mindenféle lomot is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#67) nord_ válasza Freddy76 (#64) üzenetére


nord_
veterán

Amennyiért te vetted. :D

(#68) Freddy76 válasza nord_ (#67) üzenetére


Freddy76
addikt

Gondolkodom rajta.
.
..
...
Nem.

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#69) FEDman válasza Freddy76 (#66) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy néz ki az eddigi alapvetés, miszerint ha madgie vesz valami akkor annak utána rögtön leesik az ára az visszafelé is működik, ha valamit elad akkor annak meg... :DDD

(#70) Freddy76 válasza FEDman (#69) üzenetére


Freddy76
addikt

Madgie, van egy eladó xe-1 a pixinfón, vedd meg légy szíves, ígérem, eladáskor a piaci áron megveszem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71) madgie válasza Freddy76 (#70) üzenetére


madgie
titán

Hihi. Most az LX7 van soron, amint veszek egyet, lemegy 50%-kal az ára :DD

(#72) Gondwana


Gondwana
addikt

Hol kapható jelenleg ténylegesen X100s? (Egyszermajdleszeket én is tudok linkelni), illetve olyanokat is dobott a gép, ahol Ár: 295 900 Ft mely 20% DPH-t tartalmaz (Szlovák Köztársaságban alkalmazott ÁFA), ez jelenthet várható áresést már egy-két hét múlva is?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#73) Stauffenberg válasza Gondwana (#72) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az edigital webshopja szerint ma érkezik. 360 ezer pénzért már viheted is. Hát ilyet sem mostanában fogok vásárolni sajnos. Viszont máshol meg a kifutó X100-asok kerülnek 210 ezresbe. Azért az a 150 ezer forint különbség nem kevés és aki tud élni a régebbi modellel szerintem annak igen jó vétel.

(#74) madgie válasza Stauffenberg (#73) üzenetére


madgie
titán

Valami 160-165 körül árultam sok ideig az X100-am, garival, pótakkukkal, gyári bőrtokkal (!), nem tolongtak érte.

(#75) optikus


optikus
senior tag

hi! tudom nem leszek nepszeru a velemnyemmel, de nekem egy kicsit a csaszar meztelen filing jutott eszembe errol a geprol. baromi jo meg ergonomikus (tavmero fanatik vagyok) nagyon hajaz a hexar af-re stb, irtora megtetszett bar inkabb filmes vonalon mozgok, komolyan elgondolkodtam hogy veszek egyet. de mikor megneztem par mintakepet (iso 200-on mert a tobbi nem izgat, nem feny nelkul akarok fotozni) es homalyos eletlen mosott kepeket latok (1:1 nezetben). neztem flickr-en s de hat ugye fele meretre meretezett kepnek konnyu elesnek lenni, no meg studioban keszult kemenyen utomunkazottnak is. de engem real world dolgok erdekelnek, csalad foto, kirandulas, stb. tudom velem van a baj, de ha mar 360e-ert van egy ilyen szep kis gepecske akkor legyen penge a kepe. persze az is benne van hogy a dp-khez (sigma) szoktam, de akkor is.
azt meg mar nem is mondom hogy itthon 360e-ert merik, szlovakiaban 300e alatt megvan hazhoz hozva. hogy lehet ekkora kulonbseg azt nem is ertem, de hat ugye ez agyarorszag...

Buy books not gear.

(#76) Stauffenberg válasza madgie (#74) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos nem a magyar piacra termett ez a gép. Bezzeg külföldön minden hipszter és Leica bálványozó kapkod utána, meg persze az utcai fotósok krémje. De hát láttunk már ebben a topikban is példát, hogy valakinek 30-40 ezer forintot ér egy ilyen gép... ez a magyar valóság. Valamilyen szinten meg tudom érteni, én is nagyon szívesen vennék egy X100s-t (vagy csak akár sima X100-at), de jelen anyagi helyzetem alapján ha ennyit költök fényképezőgépre annak univerzálisabbnak kell lennie, mert nem engedhetem meg azt magamnak, hogy szinte csak utcán tudjam használni és még videóban is gyenge legyen.

Szerintem ez a gyújtópontja annak, hogy nálunk és a hozzánk hasonló piacokon miért nem kelendő és Kelet-Európának miért csak hónapokkal a Photokina után szervezett bemutatót a Fujifilm. Nálunk aki 300-400 ezret el tud költeni fényképezőgépre, az nem elégszik meg az X100/X100s korlátaival, mert ennyiből már bőven válogathat nagyon remek, cserélhető objektíves, videóra is sokkal alkalmasabb gépek között, akár MILC, akár DSLR fronton.

Többet kéne keresni... akkor nem lenne dilemma... :D

(#77) Chris Kiki válasza optikus (#75) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Véleményem szerint egy ilyen hordozható, kattintgatós fényképezőgép soha nem fog megérni 360e Forintot. Legyen benne FF szenzor, fényerős fix, magnézium váz, akármi. Hobbira túl drága, profiknak kevés.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#78) optikus válasza Gondwana (#72) üzenetére


optikus
senior tag

artworknel azt irja raktaron van (360e).

Buy books not gear.

(#79) optikus válasza Chris Kiki (#77) üzenetére


optikus
senior tag

melyik nem kattingatos? melyik eri meg? egy leica m kattingatos? megeri? vagy egy hexar, vagy mondhatnek par hasonlo kategorias gepet. piszok draga mind, filmesben is. ezek relativ dolgok. ha 50e-ert adnak akkor is megneznem a kepminoseget es ugyanugy nem vennem meg mint most ezt 360e-ert. persze van sok mas szempont is, de a vegen a kep a lenyeg ezert nem ertem ezt a gepet. nem vagyok sem fotoriporter sem studios, stb, nekem nem terul meg sosem ezert ezt nem is szamolgatom. ez hobbi, az meg ugye a legkoltsegesebb dolog;)
igazabol azert tetszett meg mert ez szinte a hexar af filmes gep digit megfeleloje. fix 35-os obi, kompakt meret, valos optikai kereso (ma mar ez is csodaszamba megy), ergonomikus stb. telleg nagyon tetszik, de mar tobbszor rakattantam es mindig ott bukott el hogy elkezdtem nezni a kepeket a neten...

Buy books not gear.

(#80) Stauffenberg válasza Chris Kiki (#77) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Hobbira túl drága, profiknak kevés"

Egyik sem igaz, mert külföldön (ne mindig magunkból és a magyar valóságból induljunk ki) nagyon népszerű a hobbi fotósok körében és másrészről nagyon sok profi szereti és imádja. Fotóriporterek és elismert utcai fotósok kezében látsz ilyet. Gondolom ők is rájöttek, hogy a Fujifilm X-Trans szenzora szépen aláfűt a hatszor drágább lajkáknak. Az X100 és X100s pedig nagyon patent módon össze van rakva, vedd egyszer kézbe. Nem csak a magnézium lehet időtálló és minőségi. A fényerős fix objektív meg megvan, ráadásul nem is akármilyen. Az FF szenzor meg nem férne bele ebbe a keretbe. Ilyet eddig csak a Sony csinált az RX1-ben, de az is kerül egy misibe, pedig a Sony-ra nem jellemző a sznobos árképzés.

Optikus: Szerintem nézz máshol is tesztfotókat, sok profi fotós vezet blogot ahol szintén találni tesztfotókat. Nem akarom Lacát bántani, de azért a fotói nem mindig tükrözik azt ami kihozható a gépekből. Meg úgy őszintén szólva szerintem a steril tesztfotók (mindegy, hogy épületet vagy virágot ábrázolnak és mindegy, hogy melyik világhírű portál készíti) legalább 80%-ban nem tükrözik azt amire egy gép tényleg képes hozzáértő kezekben, amik már hónapok óta összeszoktak az eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#81) Chris Kiki válasza optikus (#79) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Akinek a fotózás a hobbija, szereti követni az aktuális divatirányzatokat és van felesleges elkölteni való pénze, az megveszi.

Kicsit olyan ez a gép nekem, mint az aktuális iPhone. Kategóriájában a legjobb anyaghasználat, kijelző, minden csoda, csili-vili. De elsősorban telefon!
A fotós fényképezőgépet fog a munkájához használni.
A programozó minimum notebookot.
A katona tereptelefont.
A hárdkór gémer meg Xboxot.

(#80) Stauffenberg

Bizonyára igazad van, de ez a készülék nekem akkor is egy túlárazott hype-nak tűnik (tudom, a magyar viszonyok...). A Lajkáról már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#82) optikus válasza Chris Kiki (#81) üzenetére


optikus
senior tag

elmentunk ebbe a megeri nem eri iranyba. nem ez izgat igazan, hanem a kepminoseg, az artol tekintsunk el.
megnezetm az x-trans sensor leirasat. a bayernel is nagy gond hogy pepitaban vannak a szinszurok, de ez az x-trans meg rosszabb, meg kevesebb kek es voros van meg tavolabb egymastol. nem is ertem miert lenne ez jobb mint a bayer, persze jon az hogy nem kell moare szures, nana hisz olyan tavol vannak egymastol a szinek. ezzel az erovel csinalhattak volna egy monochrom verziot szinszures nelkul (ahogy anno a nikon most a leica) es lenne egy eles erzekeny szenzoruk (hisz akkor mar semmilyen szinszuro se kell ami levegyen a fenyerobol). persze ezek almok, a valosag az hogy nem latok csak eleg eletlen mosott feluletu kepeket. persze ha a 16megat lemeretezem mondjuk felire egy jo algoritmussal akkor kapok egy tiszta eles kepet, de hat ugye nem ezert veszek 16megas gepet.

Buy books not gear.

(#83) madgie válasza optikus (#82) üzenetére


madgie
titán

És a foveonos géped milyen felbontású?

(#84) Stauffenberg válasza Chris Kiki (#81) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A hárdkór gémer meg Xboxot."

Ki a harcore gamer? Aki megveszi az éppen aktuális Call of Duty epizódot minden évben? Vagy aki mondjuk időt és pénzt nem sajnálva szimulátorozik (igazi szimulátoron), ami konzolon még SOHA nem jelent meg és kötöttségei miatt soha nem is fog? Nem vitaindítónak szánom, csak árnyaljuk a képet, hogy egy-egy feladatra nem csak egy eszköz megfelelő. Az imbuszcsavarhoz imbusz kulcs kell, a kenyeret viszont nem csak kenyérpirítóban piríthatod. Épp így a fotós is nagyon sokrétűen válogathatja össze a felszerelését. Nem létezik univerzális megoldás, legfeljebb olyan ami több feladatra is alkalmas.

Optikus: Az előzőhöz még hozzászólva. A Dpreview tesztfotóiból már sokkal több kiderül.

Ez itt ISO 200, amiben én semmi gyengeséget, mosottságot nem látok, csak egy kellemes dinamikájú, éles fotót.

Ez meg itt ISO 2000, ami még mindig teljesen elhanyagolható mennyiségű zajt tartalmaz, mondhatni ez még mindig tökéletesen használható bármire.

Menjünk tovább ISO 6400-ra, ami még mindig teljesen használható fotót jelent. ISO 6400-on! Itt már a hasonló árkategóriájú DSLR-ek kezdik feladni.

Szerintem érdemes átgondolni, hogy tényleg túlárazott-e a gép. Ha neked az ISO200-as maximumok megfelelnek, akkor nem ez a gép kell neked, erre bármi más is megteszi. De a legtöbb ember szívesen fotózna kevés fénynél is, ezzel a géppel pedig nagyon jól lehet boldogulni ott is. Én bizony megvenném, ha nem ilyen balkáni bérből élnék.

(#85) nord_ válasza optikus (#75) üzenetére


nord_
veterán

Probléma, ha internetes tesztfotókból indulsz ki (láttam annó D700 + 14-24-gyel felháborítóan pocsék képeket, pedig a szett minden darabja egy gyöngyszem).

Menj el egy boltba, lőj a Fujival pár képet te magad, majd azokból le tudod szűrni, menyire a te géped. Előtte csak annyit kell átnézned otthon a használati utasításban, hogy ha jpeg-et lősz, milyen beállítást válassz (nem csak élesség, kontrasztra gondolok, hanem főként a képstílusok valamelyikére).
Autót se látatlanban, internetes tesztek alapján veszünk, fotómasinát se így válasszunk. :)

(#86) Chris Kiki válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az Xboxszal csak egy sarkított példát hoztam fel. Az Xbox szó az igényeknek megfelelően bármilyen másik célhardver nevével kipótolható.
Természetesen soha nem létezik univerzális megoldás, de szélsőséges feladatra meg lehet találni a megfelelő, lehető legideálisabb eszközt. Ez két kategóriára oszlik.
1, a pénz nem számít, a feladathoz szükséges legjobb eszköz beszerzése.
2, ár/érték arányban a feladathoz legjobban igazodó eszköz.
És én itt nem tudom hová tenni ezt a gépet.
Mert univerzálisnak nem mondható (fix), speciálisnak sem, viszont drága.
De már nagyon eltértünk a témától.

Megnéztem az általad linkelt ISO 6400-as képet. Szerintem jobb, mint amit a D5100 tud.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#87) Stauffenberg válasza Chris Kiki (#86) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mert univerzálisnak nem mondható (fix), speciálisnak sem, viszont drága."

Figyelsz te? Ez egy igazi fotóriporter és utcai fotós masina, ráadásul a legjobbak közül. Azok akik utaznak, utcákat járnak, azoknak ez egy kiváló gép. És nem azért jó utcára a kis gép, mert könnyű cipelni. Azért jó, mert az emberek sokkal közelebb engednek általa, míg sok fotóriporter állítja, hogy a nagylátószög nem csak a kompozíció miatt jó, hanem őket is arra kényszeríti, hogy menjenek közelebb a témához.

Próbálj meg egy batár nagy DSLR géppel az utcán idegeneket fotózni.

Persze lehet erre bármilyen MILC-et venni, de sokak igényét elég jól lefedi az X100/X100s a fix optikával, ráadásul itt alapból egy jó objektívet és jó szenzort kapsz. Vegyél másik MILC-et hasonlóan jó szenzorral és egy jó fix objektívvel és azzal is 300k körül vagy valamivel felette állsz meg.

(#88) optikus válasza madgie (#83) üzenetére


optikus
senior tag

sztem tudod. ki hogy szamolja, 15 v 5 mpix.

Buy books not gear.

(#89) optikus válasza nord_ (#85) üzenetére


optikus
senior tag

hat egy auto es egy fenykepezo kozott van azert nemi dfi, mert ugye egy digit gep kepet hol lehetne legegyszerubben, valos meretben, valos korulmenyek kozott megnezni mint a neten? ha elmegyek egy boltba (eleve meg nem nagyon van talan csak az artworkben) akkor is kerdes odadjak e, a masik hogy abban a sotet pince lukban mit lovok... abban nem hiszek hogy majd en ott lovok par kepet es az egetrengetoen mas (jobb) lesz mint a neten fellelheto szamtalan user kepe. de lehet majd elnezek jovo heten az artworkbe.

Buy books not gear.

(#90) Chris Kiki válasza Stauffenberg (#87) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Azért jó, mert az emberek sokkal közelebb engednek általa

Oké, megtaláltad az egyetlen rést a pajzson.
Ez egy speciális gép.
Ennek a gépnek a specialitása, a hétköznapi emberek fotogénné tétele. :)

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#91) madgie válasza optikus (#88) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, évek óta nem figyelem, hol jár XY gyártó :)

Csak azért kérdeztem ,mert 5 MP-n ugye penge a foveon képe, 15-ön már kevésbé. A lényeg ,hogy hasonló felbontáson kéne összehasonlítani a kettőt. Lehetőleg rawból, bár ha jpg-ezni akarsz, azt is teljesen megértem :)

Stauffenberg: volt ugyi X100-am, de szerintem elég feltűnő jelenség volt, sokkal gyakrabban kiszúrták, pózoltak, stb, mint mondjuk egy apró, fekete (!) MILC masinát.

[ Szerkesztve ]

(#92) optikus válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


optikus
senior tag

iso 2k meg 6.4k nem izgat, az felolem lehet barmilyen, nem azert veszek fenykepezot hogy feny nelkul fotozzak.
a dpreview samplektol sosem voltam elajulva mert ok meg a valoban jo gepekkel is birnak xart alkotni ;)
ez az iso200-as is csak elso benyomasra tunik jonak. de ha megnezed csupa kontrasztos vonalas dologbol all (fuggoleges oszlopok, sotet es vilagos valtakozas). a hatter egybefuggo kek, reszletek nincsenek, nem is kellenek (viz+egbolt), de ha egy kisit tekergelsz akkor latszik hogy a novenyzet mar milyen mosott, es ez nem az obitol van hiaba kepszel. de nem akarom ragozni, eddig amiket lattam kepeket es ki lehet nagyitani 1-1-re azoknal ugyanezt a mosast latom (plane ha van rajta novenyzet). itt van egy szett [link] foleg a napfenyesek erdekesek. van egy ket kep ami ugy ahogy pl [link] de megsem az igazi. persze mondom, lehet hogy az igenyeim magasak ez a baj, nem vitatom ;)

Buy books not gear.

(#93) optikus válasza madgie (#91) üzenetére


optikus
senior tag

mi az hogy 15-on? ez 5 megasat csinal, mivel 3 retegu igy 15m elemi erzekeloje van. ez megint egy meddo vita, az 3 reteget csinal egymas fole. sokkal inkabb a mostani bayer megapixel a vakitas hisz az nem valos, interpolalt a nagy resze (hogy mennyi ez megint vita targya). mi lenne ha valakinek azt mondanak hogy a te geped valojaban nem is 12megas hanem csak 4? mondjuk ezt a gyarto allitana (a vita elkerulese vegett) akkor nezne ki mindenki a fejibol... :D
persze ha a dp merillt neznenk az meg valami 45millio elemi pixelnel jar, annak eleg durva a felbontasa es kepminosege is odaver mindennek. nem is varom ezt ettol a geptol. kicsit persze ellentmondok magamnak mert ha csak a kepet nezenem akkor dp-t vennek ujra (ha vennek) de mivel meglattam nehany honapja az x100s-t (amiben egy csomot javitottak az elodjehez kepes) igy ugy gondoltam hogy sok olyan dolog ami a dp-ben nincs meg (valodi kereso, gyors af, jo lcd, nagyon jo ergonomia, hibrid kereso, stb-stb) egy jo valasztas lehetne hisz mindenki dicseri (a kepminoseget is). tobbek kozt igy akadtam ra erre ph a tesztre.

Buy books not gear.

(#94) madgie válasza optikus (#93) üzenetére


madgie
titán

Leméretezünk, felméretezünk, én kihagynám a foveon vs bayer vitát, csak annyit említettem meg, hogy ne 100%-on nézd össze, hanem azonos felbontásra méretezve.

(#95) FEDman válasza optikus (#93) üzenetére


FEDman
addikt

Az igazi vakítás nálam ott kezdődik, mikor egy régi 5Mp-es Sigmás képet egy 16Mp-es Fujis képpel kezd el valaki 100%-on pixel szinten összevetni. :DDD

Az új Sigma DP merrillek amúgy már tényleg oda teszik magukat felbontásban és emiatt aztán pixelkukkolásban tényleg verhetetlenek. Ezzel szemben a Fuji X-Trans szenzorral meg fotózni lehet jól! :U
Sok fényben az ügyes dinamika kezelés miatt, kevésben meg a kiváló magas iso-s teljesítménye miatt.

(#96) Stauffenberg válasza optikus (#92) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézzük két megállapítást:

"iso 2k meg 6.4k nem izgat" és "lehet hogy az igenyeim magasak ez a baj"

Nem az igényeid magasak, csak teljesen eltérnek attól amire ez a gép való. Elhiheted, hogy a sajtófotóban, szocifotóban, utcai fotóban nem jellemző a pixelkukkolás. Neked a középformátum való, amire rácsavarsz egy prémium objektívet és úgy karcolnak a szemközti hegyen álló fák, hogy a szemedben érzed a tűlevelek szúrását. Ezzel nincs baj, van aki szeret morfondírozni az apró részleteken. Engem ezek kevésbé izgatnak, én nem vagyok pixelkukkoló, engem jobban izgat, hogy a fotó egésze legyen jó és persze a géppel könnyen, gyorsan és hatékonyan lehessen dolgozni.

"nem azert veszek fenykepezot hogy feny nelkul fotozzak"

Sokan fotóznak gyenge fényviszonyok között. Ez még nem érv. Ha te csak verőfényes napsütésben használod, az pont nem azt jelenti, hogy nagyok az igényeid, hanem éppen azt, hogy roppant alacsonyak, mert viszonylag kevés élethelyzetben használod a gépet. Az X100s-nek meg igen is hatalmas érdeme az, hogy még ISO6400 mellett is teljesen használható fotókat készít. Ez bármilyen értékelési rendszerben hatalmas pozitívum, függetlenül attól, hogy a te felhasználási szokásaid szerint van-e rá szükséged.

Amikor még csak az egyetemi ösztöndíjból és diákmunkából kuporgatott Pentax K200D-met használtam, akkor ISO400 fölé sosem mentem... az ISO800 már csak vészhelyzetre volt, de az ISO1600 végképp használhatatlan. Akkor én is úgy voltam vele, hogy amit ISO100 - 200 mellett nem lehet lefotózni azt nem is kell. Aztán jöttek jobb gépek, amikkel ISO1600-3200 még szinte zajmentes és rájöttem, hogy ez eddig nagyon hiányzott. Hatalmas szabadságot ad a budapesti utcákat járva, hogy szürkületben vagy naplemente után is még tudok teljesen használható fotókat készíteni kézből.

(#97) Gondwana


Gondwana
addikt

Hát, nálam valahogy így nézne ki a miért is lettem fuji-beteg, miért adtam el a fő m4/3 üvegeimet:
1.) leaf-shutter = alulexponálok, vakuval (OC-E3) belelyukasztok a témára, ráadásul úgy, hogy nem szakad le a kezem a balettozástól, mint a 7D+17-55 súlya alatt.
2.) űberhalk exponálás - megintcsak a leaf-shutter miatt. Párszor sikerült már felébresztenem a fiamat a GH1-gyel, ennyit a cute-baby-sleep fotókról. (7D-vel csak pénzért fotózok, azt hobbira, családi fotóra nagyon nem szeretem cipelni)
3.) fuji színek, akár LR-mókolás nélkül is. Alapvetően a Superia200 + Fuji Frontier SP1500/SP2000 színvilágon szocializálódtam, tudom, hogy van szebb, nekem elég ezt viszontlátnom.
4.) övtáskában másodváz/tartalékváz melóhoz (általában a cég 20-25km-es körzetében vannak a melók, tehát elég, ha fél órát lefedek, amíg valaki odaér a backup 40D-vel.)
5.) GH1-gyel a képeim jelentős részét 20mm f/1.7-tel lőttem (mondjuk, a jelenlegi piaci helyzet adta az ürügyet, hogy a GH1 + 7.5mm fish + 45mm f/1.8 + FL36R maradnak, végül csak a 14-est meg a 20-ast áldoztam be)
6.) Kereső nekem kell, de azért az X20-é lehet, hogy kevés lenne.
7.) a 7D reakcióidejével nagyon ki vagyok békülve, ebből a szempontból bosszankodtam már egyszer-hétszer a GH1-gyel a kezemben (főleg az élességállítás utáni változó reakcióideje miatt)...
... kezdek önigazolásba átcsapni, inkább abbahagyom...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#98) optikus válasza FEDman (#95) üzenetére


optikus
senior tag

kezdjuk ott hogy nem 5m-as hanem 15 ahogy a bayert is az elemi erzekelok szama alapjan szamoljak pedig ugye mindenki tudja hogy az az igazi fullentes. az hogy a sigma az eredo kepe mas jellegu nem jelenti azt hogy az x100s miert ne lehetne jo? ertem en hogy ugyes dinamika meg magas iso, de nem latom ezeket a parades kepeket sehol...

Buy books not gear.

(#99) optikus válasza Stauffenberg (#96) üzenetére


optikus
senior tag

nem megyek bele a szemelyeskedo sardobalasba. mivel belattam hogy ez a gep kepminosegben nem az amit elkepzelek (es sajnos a neten talalt sok mezei user altal elkovetett kepbol is ezt latom) igy le kell vonnom a kovetkeztetest hogy barmennyire is tetszik mint gep, megsem nekem van kitalalva. ennyi. :R

Buy books not gear.

(#100) sphe válasza optikus (#99) üzenetére


sphe
senior tag

Jó, de attól még ilyeneket írni enyhén szólt szubjektív meggondolatlanság.

Az igaz, hogy alap iso-n a sigma szinte mindent elkalapál, de ezt a többség tudja is, itt többről van szó.

Nekem volt sigma DP-m és most APSC szenzoros cserélhető obis gépem van. Az apsc kit lágyabb képeket adott alap iso-n, de leméreteztem és nem látszott a dolog, alkotásban pedig szabadabbnak éreztem magam. Mert egy Sigma DP egy egészséges mindennapos iso400nál, vagy MF esetében, vagy elem élettartam tekintetében, vagy a kötelező raw feldolgozás miatt utólag visszatekintve számomra egy sznob erőlködés volt. Hatalmas a különbség képminőségben és színekben, ezt exSigma tulajként tudom mondani. Sőt, még alap érzékenységen is egy sigma DP jpegje mérföldekre van egy fuji jpeg színeitől. Ha nem látod, akkor ennyi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.