Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) k1csi


k1csi
senior tag

Nagyon jó, hiánypótló teszt volt.
Nem tudom kinek jutott eszébe a Fujinál az A módot az f/16 mögé tenni... Még automata módban is egy ilyen obit inkább a nyitott rekesz közelében szokás használni (szóval a váltáshoz elég rendesen kell tekergetni).

Nem ismerem a Fuji napellenzőjét, de a Pana nekem nem tetszett, szóval jó is ha nem csillan be könnyen.

Az AF határozottlanság meg vsz. inkább a váz AF képességeitől függ (ok több üveget kell mozgatni a Fujinál és ettől lassabb lesz, de ha határozottan megindulna a megfelelő irányba elfogadhatóan gyors is lehetne). Szóval ilyen szempontól lehet jobb lett volna újabb vázat használni.
Sajnos az AF tévedése a háttére viszont újabb vázaknál is megvan (E-M1-nél is tapasztalom sajnos).
A felmossa a padlót eredetiben működik, a magyarított verzió inkább zavaró/értelmezést nehezítő.

Élességben a Pana masszív előnyét látom közelre, távolra meg leheletnyi az eltérés, szóval nem látom, hogy jött ez ki egálra.

Kövezzetek meg, de a kép szélét leszámítva nem látom rosszabbnak a Fuji bokeht.

Tömören ami nekem összeállt a cikk alapján: Nem az a két obi alapján döntenék melyik rendszert válasszam, de azért nekem inkább a Pana volt a szimpatikusabb.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.