Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) misx


misx
senior tag

Pedig bőven elég lenne belőle a 450W-os is.

(#2) kromatika válasza misx (#1) üzenetére


kromatika
veterán

jó cucc.up.

(#3) flierqqq


flierqqq
tag

Nem rosszak ezek az Aurumok sem, de ár/érték arányba eléggé elmaradnak egy Hexától.. :K

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#4) Valdez


Valdez
őstag

Hát ha aurum lenne a bele, akkor legalább 80 plus gold fokozatú lenne nem? Nem beszélve az új, aurum 92+ sorozatról :) Vagy ebbe a gyengébb alkatrészek kerültek?

(#5) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Szerintem csúszócsapágyas venti helyett golyós csapágyas dukált volna bele a hosszabb távú halkság megőrzése szempontjából. Ennyi a középkategóriába bőven bele kell hogy férjen.

(#6) tornas


tornas
őstag

Az Enermay és a Seasonic mellett az FSP a harmadik legjobb PSU gyártó. Ez a Raider az átlag felhasználók minden igényét teljes egészében kielégíti. A DC-DC konverter sem rossz, hogy végre belekerült.

Bár, azért itt-ott még csinosítottam volna és kábeleket is teljes egészében harisnyáztam volna. Ez már nem pénz kérdése lett volna, szerintem...

Nagyon korrekt darab. Egyszerű és nagyszerű. Úgy is lehet az alkatrészeken spórolni, hogy nem moslék terméket állítanak elő. :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#7) myckey


myckey
veterán

Bizony nagyszerű darab!

és nem mellékesen ott az 5 év gari....

csípem,nékem is ilyen vagyon :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) lujó55 válasza misx (#1) üzenetére


lujó55
őstag

úgy látszik, azokat nem kell jó hatásfokkal ellátni, olyat nem fogsz találni.
mondjuk ez szerintem nem aurum, csak lebutított valami.

(#9) F1DO


F1DO
senior tag

Egy kérdés: a DC-DC elektronika mire jó?

(#10) T_Stark


T_Stark
őstag

Na végre valami ami olcsó és jó.
450-est én sem láttam sehol itthon :(((
Pedig jó lenne ha lehetne kapni, sőt, még 350-est is csinálhatnának belőle.

(#11) tornas válasza F1DO (#9) üzenetére


tornas
őstag

Magasabb hatásfokkal állítja elő a +5 V-ot és a +3,3 V-ot.

A főtrafó szekunder tekercsét csak egy feszültségre méretezik, és abból lesz a +12 V, valamint a DC-DC elektronikával a fentebb leírt 2 feszültség is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jóféle tápocska, még az ára sem vészes. Azért a harisnyázást teljes egészében megoldhatták volna, filléres dolog. A ventirács csak azért nem zavarna, mert amúgy sem látnám...

<< Heimdal >>

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó belső, de talán kicsit túl igénytelen külső.
Az ilyen hajtogatott "egybefém" ventirácsoktól a hideg kiráz. :)

(#14) myckey válasza Angel1981 (#13) üzenetére


myckey
veterán

nekem a fekete házba tökéletesen illik és mutatós is(már amennyire egy táp az lehet)

venti rácsát pedig nem sűrűn látom :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#15) nghost


nghost
tag

szép darab, csak az árazása nem az igazi (gondolom ebbe valamelyest beleszámít a nem éppen kecsegtető EUR/HUF árfolyam is).. DC-DC konverter és a "könnyített" elektronika lassan alap lesz az FSP-nél :)

jöhetett volna fél évvel korábban is; akkor ez került volna be az Aurum helyett a gépbe..

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#16) LackoMester


LackoMester
addikt

Teljesen jó táp, bár kicsit igénytelen kívülről, de ugye itt a belső a lényeg. Köszi a tesztet. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) Horbal válasza LackoMester (#16) üzenetére


Horbal
őstag

Nem annyira igénytelen az, itt van egy most pont előttem, nekem bejön a matt kissé rücsis felületkezelés. 1xŰ semmi csicsa, korrekt csatlakozó mennyiség és kábelhossz. Hamarost bekerül haverom gépébe.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A DC-DC az aurum 400 van?

Az új 60 vattos fogyasztás mive lett beállítva?

(#17) Horbal beépítés utáni, periféria csatlakozó, és kiosztás fényképet kérhetnék?

Hogy hogyan is néz ki élőben kb..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) belaazallat


belaazallat
addikt

Ennél a résznél: "A konkurens Cooler Masternél majdnem 20%-kal kevesebb hőt termelt az FSP versenyzője,"

A százalék helyett nem Watt-nak kéne szerepelnie?
Részlet a táblázatból: "Fogyasztás terhelve 485 W 504 W" A különbség 19Watt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20) Horbal válasza ledgeri (#18) üzenetére


Horbal
őstag

Elvileg holnap lesz meg a proci, és este szerelünk, ha tudok lövök egy-két képet.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#21) nghost válasza ledgeri (#18) üzenetére


nghost
tag

FSP Aurum 400 @ PH!

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#22) aram01


aram01
nagyúr

teljesen rendben van a cucc :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) Puma K


Puma K
veterán

Corsair VX450 után ez a "nem minden kábel van harisnyázva" mutatvány az FSP-től azért elég gáz... a venti rács hidegen hagy de ez a harisnyázás hiánya 2 ágon... :(((

Pénteken fogom a kezeim között tudni... :U
Valamint én 15.668Ft-ért veszem boltból, 2 év garanciával :F :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) slayer006 válasza Puma K (#23) üzenetére


slayer006
addikt

Nem csak te. ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#25) diegho válasza Puma K (#23) üzenetére


diegho
nagyúr

Én 15k alatt vettem 5 év garral, elvileg holnap jön meg. [link]

(#26) ledgeri válasza Horbal (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
(#21) nghost én ott nem láttam hogy igen-e, vagy nem, ha a képen kéne látnom, akkor hol van/nincs?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) nghost válasza ledgeri (#26) üzenetére


nghost
tag

a Raideren egyértelmű (az az egy szem IC ami eléggé lengén van körbeépítve)
Aurumban ezen a képen: a jobb oldali IC (14 lábú) - nem túl látványos, de kivehető a típusjelzés - fejjel lefelé: FSP6601

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#28) ledgeri válasza nghost (#27) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C megnyugodtam, jót használok! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha csak a belét látnám, még képes lennék azt gondolni, hogy egy 10 éves codegen, vagy valami hasonló.

Nem semmi, hogy ennyiből ezt ki lehet hozni. Specifikációk alapján jónak ígérkezik, és végre vannak normális kábelek, nem úgy, mint a hexánál.

(#30) Dominó85 válasza fondorlatos (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem meg hydro-bearing ventivel lett volna az igazi. A belseje "műszerész" szemmel kicsit egyszerűnek tűnhet, de korrektül fel van építve. No meg nem beszélve arról, hogy FSP tápról van szó, nem holmi M-Tech csodáról. :D Ha nem lenne egy 450-es Corsair-em... :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#31) moszka


moszka
tag

4sata csati 1ágon egymáshoz baromi közel hát ezt sajnos nagyon elcseszerintették

[ Szerkesztve ]

kőbalta

(#32) T_Stark válasza antikomcsi (#29) üzenetére


T_Stark
őstag

Jaja, végre figyeltek arra is hogy elég hosszú kábelek legyenek alsó tápos házhoz, meg csatikkal is szépen el van látva. Ezt eddig én is hiányoltam.

(#33) embe


embe
nagyúr

Az IPON korábban 5 év garival árulta, most csak 2 év garival. :( No comment.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#34) T_Stark válasza embe (#33) üzenetére


T_Stark
őstag

PCX-en még 5 év garis: [link]

(#35) lujo10


lujo10
aktív tag

A specifikációk alapján jónak tűnik, egy valamikori esetleges tápcserénél talán esélyes lehet.
(#34) T_Stark: és még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#36) embe válasza T_Stark (#34) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi! Valszeg bekerül egy jelölt státuszba, egy esetleges csere esetén.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez igencsak fainnak tűnik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#38) aram01 válasza Ł-IceRocK-Ł (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

mert az is :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Ha már 15-20K-s tápok vannak tesztelésen,akkor én nagyon szívesen megnéznék egy Be Quiet! Straight Power E9 400W bemutatót is. :K

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#40) Televan74


Televan74
nagyúr

Az FSP elég jól belőtte az árat.
Aki sajnálja a pénzt a tápra,közben meg "csúcs" gépet vesz , annak külön úgy kell.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41) rudi válasza belaazallat (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó észrevéltel, köszi, javítottam!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) rudi válasza Valdez (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, több okból is. Nézd meg a képet és értelmezd a szöveget, akkor rájösz, hogy ugyanaz a hardveralap (IC-k) és hasonló a kapcsolás illetve elrendezés, ezért közös a két bél. Ha még tovább olvasod, akkor rájöhetsz, hogy azért ez a modell is jó magas hatásfokú, még ha nem is kapott Gold minősítést. Ha pedig kicsit üzleti szemszögből merengsz el a témán, akkor rájöhetsz, hogy az FSP-nek elég káros lenne, ha egy Aurum képességű tápot árulna féláron...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) aram01 válasza Televan74 (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

az vegyen jó kis HKC-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) Ł-IceRocK-Ł válasza aram01 (#43) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jajja vagy jó kis vargánét használtan :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#45) ufocsalad


ufocsalad
tag

Elég szellősnek tűnik, biztos benne van minden?

Más gyártó csak egyszerűen összeadja a teljesitményeket, jó pont az FPS-nek. ;)

(#46) Puma K válasza diegho (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Furcsa az az oldal, valamint a boltról nem is hallottam még sosem. Nagy tétel esetén meg noname boltokban nem bízom, így iPon és Aqua között hezitáltam, de végül az árral nyert az iPon. Külön-külön boltokban nem akartam most megvenni a masinát... jobb egy helyről mindent beszerezni ha megteheti az ember.

Viszont ez a -3 év garancia nem tetszik, a boltban meg is fogom kérdezni tőlük személyesen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47) MMIX


MMIX
addikt

Csak érdekesség, hogy a power.zol.com.cn tesztjében szereplő Raider 550-be japán 105°C főkondenzátor volt.

Prohardver

power.zol.com.cn

"Mindhárom vizsgált paraméter, a 3,3, az 5 és 12 volt is a terheléssel felfelé emelkedett. Azért esetünkben a 420 wattos csúcsra hajtásnál még bőven az elfogadható és ATX12V szabvány által megadott tűréshatáron belül maradtunk, de további száz, vagy a nagyobb modelleknél (mert van 650 és 750 wattos Raider is) akár két-háromszáz watt terheléssel talán már felmerülhetnek problémák."

550/650/750W feszültség szabályozás

powerlab.vn

[ Szerkesztve ]

(#48) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Az iponban vettem az ilyen tápomat agusztus 18-n. Akkor is 2 év garanciát írtak a honlapon. Szépen írtam nekik emailben, jelezve, hogy 5 év garanciáról tudok. Válaszukban megírták, hogy elírás történt és küldtek egy javított garancia levelet amin már 5 év szerepelt. Akik vettek/venni szeretnének mindenképp kérdezzenek rá...

(#49) embe válasza .:Koska:. (#48) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor ok. Mert amikor megjelent a kinalatukban akkor 5 év volt írva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Hexa külső, Aurum belső. Tetszik!

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.