Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pampika


pampika
őstag

Vagy részt veszünk az évenkénti gmail security check-en, amiért 2 gb-ot szoktak adni (örökre), illetve a maps local guide programban való csatlakozással a 4-es szint elérésével 100 gigát 2 évre.

(#2) modd3r válasza pampika (#1) üzenetére


modd3r
őstag

Vagy el kell menniük a Google-hoz dolgozni, és korlátlan Drive-tárhelyet kapnak...

(#3) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Ki akkora - már bocsánat- baromállat, hogy kiad 108 ezer forintot érte? Tudom, hogy az a legnagyobb csomag, de akkor is...

(#4) tibcsi0407 válasza mg1992mg (#3) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért egy céges felhőtárhelynek nem rossz alternatíva.

https://utdetailing.hu/

(#5) GML válasza mg1992mg (#3) üzenetére


GML
őstag

30TB/300 dollárért 1 hónapra... 10$/TB
100GB/2 dollár.... 20$/TB

Melyik is éri meg? :U

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Mostanában kezdtem el használni a Google Drive-ot. (Az OneDrive-ot mellőzöm miatta, amit sokat használtam. A Dropbox marad még viszont.) Ha 4.1-től lehet frissíteni, az király.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) anulu válasza tibcsi0407 (#4) üzenetére


anulu
félisten

beszélgettünk velük nem olyan rég. de, rossz. fix, h nagy ívben kerülném.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) pampika válasza GML (#5) üzenetére


pampika
őstag

nyilván nagy csomagban olcsóbb, de egy átlagembernek a 100gb bőven elég lehet és a 2 dolcsi sem megterhelő. 30tb-ra meg nem feltétlenül van szüksége.

@modd3r
az általam vázolt lehetőségek bárki számára elérhetőek pár kattintással(security check)/némi munkával(maps töltögetés).

nyilván, a google-höz is be lehet kerülni, bár nem épp arról híresek, hogy olyan könnyű lenne átmenni a 6-8 körös interjú sorozaton.

(#9) tibcsi0407 válasza anulu (#7) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Felhőből akkor mi a jó? Skydrive?

https://utdetailing.hu/

(#10) laskr99 válasza pampika (#1) üzenetére


laskr99
addikt

Local guide 1 terrát ad ajándékba. Így van 1T+15Gb.

(#11) Fejvadi válasza mg1992mg (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Biztos nem magánemberek, inkább cégek és a dolgozók mindenhol hozzáférhetőnek a fontos file-hoz.

(#12) MaCS_70 válasza tibcsi0407 (#9) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mega: 50 GB ingyen.
Flickr: 1 TB fotóknak ingyen.

Persze kérdés, hogy milyen szintű adatvédelem kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) Kasya


Kasya
nagyúr

Tiltva van és igy is marad. Skydrive és Flickr az etalon nálam. Persze ahány user annyi szolgáltató.

(#14) NandorHUN válasza MaCS_70 (#12) üzenetére


NandorHUN
addikt

Google-n ingyen tudsz akármennyi fényképet tárolni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#15) laskr99 válasza NandorHUN (#14) üzenetére


laskr99
addikt

Azzal a feltétellel ,hogy rontja a minőséget.Ha teljes eredetiben akarod akkor a drivebol vesz le.

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem jó, hogy vannak ilyen tárhelyek. Fényképek, dokumentumok, konfigurációk, beállítások mentésére magánszemélyeknek kiváló.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) MaCS_70 válasza NandorHUN (#14) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, max 16 Mpx-eseket, azokat is a Google által tömörítve.

Ez egyébként egy elég laza kompromisszum, próbálgatom is, de párhuzamosan a Flickrrel, ami nem tömörít, nem méretez át.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) pampika válasza laskr99 (#10) üzenetére


pampika
őstag

[link]
aki korábban elkezdte, 1 terát kapott. aki most csatlakozik, már csak 100gb-ot kap.

(#19) Keem1 válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Keem1
addikt

Kisebbeket is áttömöríti, de teljesen vállalható minőségben.

Így tárol ingyenesen a Google Fotók:
- eredetileg 16Mpx vagy kisebb kép: méret megtartása mellett áttömörítve
- eredetileg 16Mpx-nél nagyobb kép: 16Mpx-re leméretezve és áttömörítve

(#20) Stauffenberg válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

16 megapixelig bezárólag a Google Photos korlátlan tárhely nagyon-nagyon jó alternatíva! Múltkor az LG G4 topikban is előkerült a téma, talán még fotókat is dobtam be, de a lényeg, hogy a Google saját fejlesztésű tömörítése baromi jó, egyszerűen észrevétlen* és harmadolja a fájlméretet.

*= Photoshopban a difference layer móddal sikerült kiderítenem, hogy hol van az eredeti Jpeg és a Google tömörített Jpeg között a különbség, mert a before-after összehasonlításon nem láttam semmi különbséget. Ráadásul ez is csak nagyon halvány pacákat mutatott elvétve a képen (értsd: szemmel gyakorlatilag nem látható a különbség).

---

Frissítésre visszatérve: Toszódjon meg a Google, hogy az Androidos Drive még mindig nem tudja a PIN-kódos védelmet! Az iOS-es verzióban évek óta benne van. Meg az ÖSSZES LÉTEZŐ többi felhő appban.

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

LG G4-hez kaptam +100GB-ot 2 évig. Már most azon agyalok ha lejárt mit csináljak mert olyan kényelmes fullHD videókat küldeni ismerősöknek rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) NandorHUN válasza laskr99 (#15) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, ezt ki lehet választani. Viszont én legutóbb összehasonlítgattam a képeket és gyakorlatilag semmi különbség nem volt, ellenben az amúgy se hátrány mobilon se ha ugyanaz a minőségű kép fele akkora.
Képeket egyébként 13Mp gépemmel lőttem. 16 Mp fölé amúgy is felesleges, max profiknál számít, de azok meg úgyse csak felhőben tárolnak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23) NandorHUN válasza NandorHUN (#22) üzenetére


NandorHUN
addikt

2 kép egyik tömörített másik nem, épület elég erősen rázummolva (13Mp).

Szerintetek melyik a jobb? A kettő közül az egyik kép fele annyit SE foglal mint a másik.

[https://drive.google.com/file/d/0B3CSUBhw4ZccbEYxQkJ5bTYwNTQ/view?usp=sharing]

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24) MaCS_70 válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, köszönöm!

Ezek szerint tekinthetek úgy a Google áttömörítésére, mint ami pusztán a jobb hatékonyságával csökkent a képek méretén.

Az nagyon hülye kérdés, hogy a Google felismeri-e az általa már "kezelt" képeket, és nem akar továbbtömöríteni rajtuk?
Mi történik, ha több gép között szinkronizálnám őket?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) Keem1 válasza MaCS_70 (#24) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem érdemben nem tömörít rajta, mivel a JPEG tömörítés nem úgy működik, hogy adott egy input és az output ennek bizonyos százaléka lesz :DDD
Hanem úgy, hogy az algoritmus blokkokra bontja, és azon belül tömörít. De ha érdemben nincs mit, akkor nem romlik tovább a minősége (ugyanannál az algoritmusnál, természetesen). Az más kérdés, hogy valószínűleg változik tartalmilag a fájl (egy MD5 valószínűleg kimutatná), de szinte biztos vagyok benne, hogy egy áttömörített képet újra feltöltve nem fog tovább romlani a képminőség, még kismértékben sem.

[ Szerkesztve ]

(#26) MaCS_70 válasza Keem1 (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez rendben is lenne.
Csakhogy egy fájlszinkronizálós eljárásnál igencsak fontos, hogy azok a fájlok,amiken nem változtatok, változatlanok is maradjanak, bitről bitre.
Tehát úgy működhet a rendszer, ha a Google már tudja, hogy az adott képpel nem kell foglalkoznia, és ezért "kicsit sem" nyúl hozzá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) Stauffenberg válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez eleve értelmetlen, miért szinkronizálna újra változatlan fájlokat? Azért az komoly adatforgalmat szülne, ha minden szinkronizálásnál a 100 GB-os vagy 1 TB-os teljes tárhelyedet újra feltöltené-letöltené. :)

(#28) MaCS_70 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mert mondjuk áthelyezem vagy módosítok az EXIF-adatain. Ilyenkor nincs más választása, mint újra feltölti -- de ne akarja áttömöríteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) Keem1 válasza MaCS_70 (#28) üzenetére


Keem1
addikt

Na álljunk csak meg, szerintem fogalomzavar áll fenn.

Az említett áttömörítős-ingyenes történetnek alapvetően nincs köze a Drive-hoz. Ez a Google Fotók nevű szolgáltatás, ami egyirányú szinkron: a windowsos kliens a megadott mappákból feltölteni tud csak, lefelé nem. Tehát ha te a figyelt mappába teszel egy képet, az felmegy. Ám ha webes felületen viszel fel, az nem töltődik le a windowsos kliens által.
Ha egy már áttömörített képet te letöltesz kézzel, majd módosítasz rajta (EXIF) és újra fel, szerintem abból még észre fogja venni, hogy az ugyanaz a kép (és nem fogja újra feltölteni, hiába módosult az EXIF). Kísérleteztem régen ilyennel, de nagyon nem mélyedtem bele. Egy szintig fel tudja ismerni, hogy ugyanaz a kép. Ha téved, akkor feltölti újból és az előzőleg feltett kép is fennmarad (ilyenkor a fájlnévnek nincs jelentősége).

A Google Fotók kicsit másképp működik, mint a Google Drive!

[ Szerkesztve ]

(#30) MaCS_70 válasza Keem1 (#29) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ez az, ami számomra nem egészen tiszta.
A Google Drive mappában létrejön ugye egy Google Fényképek nevű almappa, amiben a Google szépen időrendben rendezi a fotóimat, amiket a Google Photos program gyűjt össze. Ez az almappa viszont teljesen a Google Drive része, azaz két irányban szinkronizál, amúgy mindenképpen van két irányú szinkronizálás, mert ha feltöltök valamit a webes felületen, az igenis azonnal megjelenik fizikailag is a Google Fényképek mappában.
Most belemásoltam egy 4,3 MB-os képet, ami azonnal meg is jelent a másik gépem azonos mappájában, de már csak 3,9 GB méretben.
Ezt kimozgattam onnét (az első gépről azonnal el is tűnt), majd visszamozgattam -- a visszaszinkronizálás meg is történt, de a fájlméret már nem változott, sőt, a fájl bitről bitre azonos maradt.
A Google a saját maga által méretoptimalizált képhez tehát a jelek szerint másodjára már nem nyúlt hozzá.

Valahogy mégis tisztább a Flickr, ami nem variál a fájlokkal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) Keem1 válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, ez azért van, mert azt a mappát a Fotók hozta létre, amíg nem írtad le a tapasztalataidat, addig azt hittem, az csak egy read-only mappa, hogy a Drive is hozzáférjen a Fotókban tárolt képekhez (egyfajta kapcsolatnak képzeltem el).
Így viszont fogalmam sincs, hogy mit tesz a Google az oda-vissza másolgatás esetén.

A Google se variál a fájlokkal, ha a tárhelybe beleszámító használatot állítod be, de ahhoz biza elég tárhely is kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) MaCS_70 válasza Keem1 (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát ez az, az átláthatatlanság!
Nem értem a háttérfolyamatokat...
Úgyhogy most megint a Flickrhöz kerültem közelebb. 31-éig kell döntenem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) pampika válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


pampika
őstag

a drive csak akkor pakolja át a photos-ból a képeket, ha te azt mondod neki. ki is lehet kapcsolni és akkor csak a photosban lesznek meg a képek az ingyen tárhelyen.

(#35) Kisgaben


Kisgaben
újonc

Sziasztok

Van egy Huawei P8 lite készülékem. S valahogyan véletlenül kitöröltem az smseket róla. Olvastam h visszalehet állítani de nem tudom hogyan. Próbáltam utána keresni, próbáltam az sms backup-al, meg próbáltam a gt recovery-t amiről kiderült h csak root-t készüléken lehet.
Az elsőt mikor elindítottam s végig próbáltam játszani, kiírta h nincs mentés. De a telon be van állítva az automatikus mentés.S azt is olvastam h a készülék alapból készít mentést, s hogy bármikor visszalehet állítani a kitörölt smseket, videókat, fotókat. Mit csinálhattam rosszul?
Az egyik ismerősöm mondta h neki nem olyan rég visszaálltak a kitörölt sms-i, de hogy hogy azt nem tudja.
Valaki tudna segíteni?

(#36) Ricardo


Ricardo
félisten

A DNG képeket hogy kezeli a drive?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.