Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plömplöm


plömplöm
őstag

HP has notified us that all the new Envy x360 15 support dual-channel memory. However, in some regions the machines will ship with a single 8 GB memory module (thus using one DRAM channel), but in some others the PCs will ship with two 4 GB DIMMs (thus using two DDR4 channels and offering a higher memory bandwidth).

8 GB DDR4-2400 (not user accessible)

gratutálok

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2) Z_A_P válasza plömplöm (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Maximum 8GB memoria es 256 GB SSD :W

OK

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A HP nagyon erősen kezdi kiírni magát aminőségi hardvergyártók közül nálam ha ilyeneket gyártanak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) joghurt


joghurt
addikt

Valami büdös a speckók körül, mert én azt látom, hogy rendelhető 16 GB RAM és 512 GB SSD-vel is.
link Legalábbis Usákiában.
Ráadásul mivel ezt 1*16 GB-os modullal szállítják, ezért berakható mellé egy másik is.

Én már a Ryzen 2-esek környékén is csorgattam egy ilyenért a nyálam, de akkor Magyarországon még baromira nem lehetett kapni.

A 4K-s kijelző nagyon jó filmnézésre (ilyen kicsiben?), de munkára kolléga folyamatosan a szopórolleren ül miatta. Fel kell tolnia a betűméretet 225%-ra, az alkalmazások viszont ezt nem feltétlenül kezelik. Például Abev-et vagy CIB javás netbankot inkább ne akarjon használni, ha nincs nála nagyító.
Az is kérdés, koncepcionálisan mennyire okosság a szép éles képet összetapizva homályosítani.
(De ez nem az Envy problémája, hanem úgy általában.)

A tej élet, erő, egészség.

(#5) [CsuCsu] válasza joghurt (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A 4K skalazas konkretan a Windows problemaja. Az Apple mar lassan egy evtizede megoldotta. Nem ertem, hogy mi olyan nehez ezen.

(#6) citkar válasza joghurt (#4) üzenetére


citkar
addikt

A képernyő tapizása nem probléma. Nekem a laptopom is érintőképernyős, bár azt ritkán tapizom. De telefonon sem gond. Néha érdemes megtörölni, de nem okoz problémát alapvetően.

(#7) Cythyel válasza plömplöm (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

jah, ez kb 1 hete kint van iPon-on, és már ott is hevesen tárgyalás alatt volt, hogy a HP hogy nyakon vágta a Ryzen teljesítményét a 2400mhz single channel memóval, így kb hulladék az a gép

(#8) joghurt válasza Cythyel (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Nem értem a szidást. Nekem mintha félinformációkon alapulna.

Egyedül a 13"-os változatokban van egy csatornás memória, mert ott a kis méret miatt alaplapra forrasztják azt az egy modult.
A 15"-ösből 16 GB-ot eleve lehet 2*8 konfigban rendelni, így gondolom, az 1*16 mellé is berakható egy másik.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Cythyel válasza joghurt (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

már ha úgy lehetséges... nemrég volt kezeim között egy envy ultrabook, és abba csak 1 modulnak volt hely, pedig 15,6"os, ritka hogy ultrabook-ba 2 modul kerülhessen, vagy 1 extra a leforrasztott chippek mellé, ha meg van leforrasztott, akkor búcsút inthetsz alapból a dual channel-nek... arról nem is beszélve, hogy a HP szereti úgy megcsinálni a laposait, hogy még a szervizesnek se legyen könnyű dolga vele, hamarabb törik mint szétszeded

(#10) 3voodoo válasza Cythyel (#9) üzenetére


3voodoo
csendes tag

Üdv, 2hete van nálam egy ilyen lapos, pontosan cn1002 verzió(i5-8265), 1torx+6phlilips csavar lent van az egész alja/hátlap, minden minőségien összerakva, azonnal elérhető, értsd:

-hűtőrendszer
-akksi
-wifi kártya
-2.5 HDD@7200rpm, Seagate
-PCI express x4 M2-2280 SSD
-2xSO-DIMM DDR4 foglalat, amiben gyárilag 2x4GB Samsung modul, 1.2V@2666Mhz@CL19, dual chanel-ben.

és még az árnyékolás meg van oldva a szigeteléssel együtt értsd fémkupakok minden cserélhető, érintkezhető modulon.
Pöpecül összerakott, minőségi lapos, 6órás HD filmezéssel. Állítom ezt úgy, hogy sok ultrabook volt már a kezem között más gyártóktól is.
Én kapásból cseréltem 2x8Gb re a ramot(Crucial kit), és 1TB-SATA SSD-re a HDD-t, mert szükségem volt rá
Az mondjuk igaz hogy HP-s tanácsadó/support letagadta a ram bővíthetőségét és hogy 8GB-nál többet is kezel.
Amit értetlenkedve hallgattam, ismerve a chipsetet, de egy kis youtube utánajárás után minden kiderült.

Ryzenesről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Prof válasza plömplöm (#1) üzenetére


Prof
addikt

Ez szinte már semmi a múlthoz képest amilyen elcseszett konfigokat raktak össze AMDs notikban az Inteleshez képest.

(#12) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Lazan elfert volna rajta egy 16:10-es kijelzo, amugy tetszik a gep.

(#13) bayay


bayay
csendes tag

Ennek a 13"-os változatát használom egy éve lassan, lekopogom teljes megelégedéssel. Ryzen 5 és dual channel 16GB ram. Anyukám x360-as pavilionja viszont egy katasztrófa, de nyilván az más kategória.

(#14) apatyas válasza turbulencia8 (#12) üzenetére


apatyas
Korrektor

Éljenek a 16:10-es kijelzők, mióta nem láttam már olyat..
Hogy ON is legyen:
#10 és #13: nálatok hány wattot bír a hűtés? több környi CB15 nagyjából megmondaná az erőviszonyokat.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.