Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penguin95


Penguin95
senior tag

Jöhetne már az a 24-e, pláne ez után a trailer után. :O

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Jol ertem, hogy ez egy jatek szetdarabolva, hogy ne tunjon ugy mintha DLC reszenkent vennenk meg, vagy "havidijat" fizetnenk? Illetve maga a sztori is egy TV-s sorozatra hajaz?

Amugy tetszik az uzleti modell :)

Maga a jatek milyen?

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem nagyon bejön a játék.Most már lehet látni,hogy a nagy veszély mellett több titokra is fényt kell deríteni.Ha így haladnak a többi részben is akkor egy frenetikus játékot kapunk.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez most egy játék vagy valami animációs film?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Penguin95 válasza Kasya (#2) üzenetére


Penguin95
senior tag

Maga a játék az eddigiek alapján nagyon jó. :K A történetszál elég erős, és illik is a játék nevéhez, mivel tényleg történnek benne elég furcsa dolgok. Illetve eléggé sok variációban lehet végigvinni már az első részt is, és ez várhatóan a későbbiek folyamán csak tovább fog növekedni. Az egyes karakterek nagyon jól el lettek találva, bár azért akad néhány, amelyik eléggé szélsőségesre sikerült. Grafikailag sincs vele baj, bár az tény, hogy nem egy Crysis. A hangok is jól sikerültek, legalábbis ami a zenéket illeti. A beszédhangok is illenek a karakterekhez, de ott azért van egy kis bibi. Történetesen ha nem elég magas az FPS szám, úgy elkezdenek dadogni, mintha épp a konnektorba nyúlkálnának beszéd közben. Illetve néhol el van kissé csúszva a hang a szájmozgástól.

Ami negatívum lehet, hogy az első részben többször is piszlicsáré dolgokkal töltheted az időd. Például fotózd le ezt, meg azt, külön kell szórakozni ahhoz is, hogy kipróbálhass, vagy megnézhess dolgokat... Ráadásul az AI is okoz pár vicces pillanatot. Van egy rész, ahol meg kell valamit buherálni, mielőtt elvinnék azt, másképp nem tudsz tovább menni. Ez még nem lenne gond, viszont konkrétan 4 ember szeme láttára kezd bele Max a buherálásba, de azok tojnak rá magasról.

Összességében azért egy szórakoztató, de mégis mély történettel rendelkező játékról van szó, ami könnyen magába szippant ha hagyod. Én mindenképp javaslom, hogy próbáld ki az első részt. Még ha nem is tetszik meg, akkor sem dobtál ki egy vagyont a semmire.

Szerk.: Van egyébként egy topic is, ha mások véleménye is érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Kasya válasza Penguin95 (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom!
Jatekidoben mennyi az annyi?

(#7) Penguin95 válasza Kasya (#6) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mindenféle szöszöléssel nekem olyan 2, 2 és fél óra körül volt az első fejezet többszöri végigjátszás után. Ebben benne volt az összes létező karakterrel való beszélgetés, az összes mellékes dologgal való bíbelődés, és némi szerencsétlenkedés is.

(#8) oriic válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Játék. :D

Live-Die-Respawn

(#9) kakuk.tamas válasza Penguin95 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A 2-es epizódban,meg a kávéházban kb 15 perces párbeszédet kell végig 'játszanod'. A végefelé már kezd unalmas lenni...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) Penguin95 válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


Penguin95
senior tag

Rákérdeznék, hogy honnét az infó, de inkább nem akarok előre tudni még többet. :) Kedden úgyis jön, szóval lesz alkalmam átélni a társalgást. Egyébként szerintem nem lesz vele gondom, szeretem az olyan részeket, ahol van némi lazítás is az események között.

Szerk.: Kérdeznék egy illetékest afelől, hogy ide a Gamepodra esetleg nem lehetne visszahozni a spoiler opciót?

[ Szerkesztve ]

(#11) oriic válasza Penguin95 (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Kérdeznék egy illetékest afelől, hogy ide a Gamepodra esetleg nem lehetne visszahozni a spoiler opciót?"

Ennek nincs köze Gamepod-hoz. Mivel sokan nem tudták használni, hanem csak trollkodásra használták, ezért csak bizonyos topikokban engedélyezett.

Live-Die-Respawn

(#12) Penguin95 válasza oriic (#11) üzenetére


Penguin95
senior tag

Erről tudok, nem is olyan rég kértem is a modkerben egy topicban való engedélyezését. Viszont érdemes lenne azokat a bizonyos topicokat kiterjeszteni a Gamepod cikkekre is, mivel a legtöbb játéknál azért nem nehéz spoilerezni. Aki meg többször indokolatlanul használja, annak mehet a bünti érte. Persze ezzel megint nőne a házigazdák és a moderátorok munkája valamelyest, ráadásul ez csak felvetés, mivel nem túlzottan követem a dolgok mikéntjét egy ideje.

(#13) ModliH válasza Penguin95 (#12) üzenetére


ModliH
tag

Aki csak teheti próbálja ki, nem fogja megbánni!
Tény hogy nem egy AC, vagy BF4, de akinek van igénye arra hogy egy lélekkel, és megrázó történettel rendelkező játékkal játsszon annak egyenesen kötelező!
Megvallom nem sok játékot vettem meg életemben, nem vet fel a pénz, nincs high-end gépem ami el tudná vinni a drága játékokat, általában ingyenes játékokkal toltam, ha valami fizetősre kíváncsi voltam akkor megszereztem más forrásból. Ennek a játéknak az első részét sem egészen tisztán szereztem meg, viszont az első végigjátszás után még végig vittem kétszer, majd megcéloztam a steamet, és megvettem az egész csomagot 1-5ig. :K Nem hittem volna hogy huszonévesen egy egyetemista tini lány kalandjai fognak úgy lekötni mint a Bioshock Infinite óta semmi, de így van. :)) Csak ajánlani tudom mindenkinek, sajons az a 6 hét az kegyetlen sok két rész között, én már tűkön ülök, holnap amint lehet rávetem magam a játékra, remélem 2 óránál kicsit többre ki lehet hozni majd.
(Ja és a kolléga a spoilert ugye a kiszivárgott kalózverzióból szedte, nagy volt a csábítás nekem is, de már sehol nem találtam meg, így az elejébe belenéztem youtubeon (én hülye :W ), hál'Istennek onnan is leszedték mire bármi komolyabb spoilerig eljutottam volna :C ).

(#14) Penguin95 válasza ModliH (#13) üzenetére


Penguin95
senior tag

Kezet foghatunk, én is így vagyok. :D

Egy 7 éves géppel tolom az ipart, ami bizony nem egy erőmű. Anno én is a zöldségestől vettem a játékaim (de tavaly belekezdtem a rendes vásárlásba is, így már ha utólag is, de minden legális). Viszont erre most szorgalmasan teszem félre az ebédpénzem, mert játék ennyire még nem fogott meg. :) Nem hittem volna, hogy húsz évesen egy tinilány mesebeli történetét fogom tűkön ülve várni, mint kisgyerek a Jézuskát. Erre tessék. Az egyetlen, tényleg komoly baj nekem is a 6 hetes kiadási ciklus. Szerintem a fele is elég lett volna. És bár vannak hibái mint írtam, bőven elfogadhatóak ezért az élményért.

(#15) Archttila válasza Penguin95 (#14) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

20 evesen? en 35 evesen is elvezem :) ami jo es tartalmas, az nalam megfordul :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.