Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ez egy nagyon jó kis ház,simán ajánlott egy komolyabb konfighoz is. :K

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hát, ez a front hasonlít arra, amit összerugdostam anno... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3) Viper26 válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Viper26
nagyúr

Erre szokták mondani, ha a kiskacsa nem tud úszni, nem feltétlen a tó a hülye. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#4) hajbel


hajbel
addikt

Szerintem is megérdemelt volna egy ajánlott plecsnit. A kompakt méret dícséretes. Aki nem tud vagy akar ilyen típusú kompakt házat venni, az talál magának tágasabb kuckót, akár márkán belül is. A hangszigetelés nem ért volna semmit, viszont a kábelmenedzsmentet nehezítette volna. Egyébként jó cikk, gratulálok! :)

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ilyen házam van, én imádom. NZXT Noctis 450 után eléggé törpe, viszont mindenem elfért benne kényelmesen, még a 180mm-es tápom is belement, az ajánlott 175mm ellenére. :D

Megyen!

(#6) sd6 válasza CptAdamica (#5) üzenetére


sd6
tag

Nekem is ilyen házam van február óta, még nyitó akcióban vettem 2.1k-ért :DD
Teljesen meg vagyok vele elégedve, 7700k van benne GTX 1080, Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Ilyen hazam van, mert egy darab HDD-t sem szerettem volna. A Lenovo P-szerias hazhoz kepest eleg flimsy, de a celnak megfelel.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Köszi a tesztet, korrekt háznak tűnik. Mondjuk a HDD-k feletti fémlapot el is hagyhatták volna, mert ma még szinte mindenki használ ilyet, és azoknak is kell a szellő. A fenti SSD tálcácska talán az egyetlen gázos dolog, az vajon hogyan fog szellőzni (ha már erről szól a ház)?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Navaren


Navaren
aktív tag

Nekem is ilyen házam van. nagyon tetszik és nagyon szeretem, de utólag tapasztalataim alapján nem tennék bele - legalábbis előre - radiátort, mert az amúgy is kompakt méretekkel megáldott kuckó tényleg picit talán túlzsúfolt lesz.

Ez a ház szerintem am. is léghűtésre van kitalálva.
Ettől függetlenül én is ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#10) emvy válasza Navaren (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

En ketto vizet is beleraktam :)

while (!sleep) sheep++;

(#11) fogtunder válasza Taranti (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a HDD nem attól fog levegőt kapni, hogy leveszed azt a lapot, hanem attól, ha beraksz elé egy 12-es ventit.

A cikkel kapcsolatban:

Az értékeléssel egyet is értek, meg nem is. Az nyilván igaz, hogy ott a Define C, de abból a plexi oldalú olcsóbb csak, a TG verzió már ugyanennyi és akinek fél év alatt nem karcólodik össze kvázi magától a plexi, vagy akár attól, hogy ránéz, az egy mágus. És pont ugyanazokkal a gyengeségekkel bír, mint ez, mivel közös a váz. A hátlapi szigetelőanyag pont nem érne semmit, csak a kábelektől venné el a helyet, a nyitott előlapon pont ugyanúgy kijönne a hang, ezt a részt nem is tudom értelmezni. Az airflow házak sose jók zajcsillapításban, ahol a levegő tud járkálni, ott a zaj is, ez a fizikának nem a komplexebb területe.
A Pure Base 600 meg sehol nincs ehhez ár/érték arányban, a legközelebbi konkurencia a Phanteks P400 TG és az NZXT S340 Elite, vagy nem sokára a H500, ha majd kapni lehet. ezek hosszabb vázra épülnek, így könnyebb egyszerre vizet és HDD-t szerelni beléjük, de szellőzésben meg se közelítik a Meshifyt.
Van még a Phanteks Enthoo Pro M TG, az nagyobb, több minden belefér, de drágább, viszont 3 ventivel jön alapból és RGB vezérlő is van benne.
Én az ajánlásoknál mindig el szoktam mondani, hogy alapvetően léghűtésre ajánlott ház, mert toronyhűtőből bármekkora megy bele, a víznél úgy kell összeválogatni a dolgokat, hogy jó legyen. Hosszú táp, HDD keret és front radiátor már nem lesz meg és kevés ATX táp van 15cm hossz alatt, egy moduláris SFX táp már sokat segít a helyzeten. 240-es radiátor pedig mehet fentre is, mert van offset, bár extrém magas RAM modulok, vagy VRM hűtés akár lehet itt is gond. 4 meghajtóval, 4 ventivel, GRB vezérlővel és LED szalaggal, fix kábeles táppal és tápkábel hosszabbítókkal azért már kihívás volt a kábelrendezés, de a ház nagy erénye, hogy különösebb szívás nélkül meg lehetett oldani még ezt is:

Szóval igen, nagyon kompakt és át kell gondolni, hogy mi megy bele, de ez alapvetően minden kompaktabb házzal így van. Viszont ha ezt leszámítja az ember, akkor nagyon kevés hibája van, én egyedül az elülső porszűrő rögzítésével és kicsit körülményesebb tisztításával nem vagyok kibékülve, ezt szerintem lehetett volna jobban, illetve nagy rejtély, hogy 2018-ban az IO panel miért van fixen az előlap keretéhez kábelezve még akkor is, ha a szűrő tisztításához nem kell levenni. illetve az alaplapi SATA csatlakozók bizonyos lapokon úgy vannak megoldva, hogy nem túl kényelmes átvezetni és bedugni a kábeleket, nekem van két csati, amibe dugva kimondottan feszülnek a csatlakozók, ami nem túl előnyös.
Ezek is apróságok, de szerintem sokkal több felhasználót érintenek, mint az, hogy 360-as radiátor mellé mit és mit nem lehet a házba szerelni.

A konkurensek ajánlatait elnézve (szellőzésre kihegyezett kompakt ATX ház üveg oldallappal) szerintem ez bőven az ajánlott kategória.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) tailor74


tailor74
őstag

Define mini C házam volt, mindenkinek bátran ajánlom, szerintem ez is jól sikerült.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13) Navaren válasza emvy (#10) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, láttam, nem semmi :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#14) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nekem az Arc Midi még mindig jobban tetszik, "nem cserélném le"... de nem tűnik rossznak ez sem... csak ebbe kevesebb meghajtó fér, ami azért problémás is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15) fogtunder válasza FollowTheORI (#14) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az még mindig az egyik legjobb Fractal ház, sose fogom megérteni, miért fejezték be a gyártását.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16) logitech1 válasza fogtunder (#11) üzenetére


logitech1
tag

Hdd jó megoldás a ház oldalán :))

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#17) Astroboy válasza CptAdamica (#5) üzenetére


Astroboy
őstag

Azt hittem már azt írod: a recsegés ellenére. :DDD

(#18) CptAdamica válasza Astroboy (#17) üzenetére


CptAdamica
veterán

Á nem, kapott egy kis vazelint, aztán rögtön becsúszott. :D

Megyen!

(#19) Dragon27


Dragon27
senior tag

Nekem nagyon tetszik,. A HDD hűtése picit zárt térben van. Front hűtés NOCTUA NF-S12A PWM, 815 RPM fordulaton kb. 41C ....Máshova nem tudom tenni a 2 HDD-t 3,5" esetleg ötlet, javaslat? ICYBOX 3620U3?
vagy NAS? Sebesség csökkenés nélkül. Vagy házon belüli megoldás? Az ssd a proci mögött.

(#20) -FLY->


-FLY->
őstag

Nagyon tetszik, lemez oldalasat venném. Nem túl 3,5 barát, de meg tudnám oldani nagyobb lemezekkel, hogy elférjek (mondjuk 2x4tb).

(#21) #65675776


#65675776
törölt tag

Egyébként ilyen kisméretű vinyókeretet lehet venni külön?

(#22) fogtunder válasza Dragon27 (#19) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az ilyen külső HDD házakat szerintem felejtsd el, van jó, de azok irgalmatlanul drágák. rakjál elé egy ventit, az bőven elég lesz egy normál asztali HDD-nek.
ha játékokat nem futtatsz róla, egy normális NAS rendes gigabites hálózaton simán kiváltja a gépbe szerelt HDD-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23) apollo12


apollo12
veterán

elég jól el lehet férni benne :)


(#24) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Én a Phanteks Enthoo Evolv mATX házam cseréltem le egy ilyenre, és ez ATX létére kisebb nála. Kívül persze. És sokkal szellősebb. Léghűtéssel tökéletesen el lehet férni benne, és amióta kiraktam az utolsó vinyót is a gépből, a videókártya vízpumpája a leghangosabb a rendszerben (lassan ő is le lesz cserélve egy levegősre). Az SSD-k környéke mondjuk tényleg nem szellőzik, de így sem mennek 44°C fölé. Tartós másolásnál egyszer mértem 47°C-ot. A szerelhetőség kiváló, a törés a hátfalban külön kedvenc :D
Én csak ajánlani tudom.

(#25) Skynet258


Skynet258
veterán

NZXT Noctis-ról váltottam én is, imádom. Kompakt, jó szerelni, megfelelő alkatrészekkel (igen, sajnos rá kell szánni a ~6k összeget/venti, WD Red vinyó + NVMe SSD) ha nem megy semmi LED konkrétan nem mondod meg, hogy megy-e. A zajcsillapítás nálam nem a ház dolga hanem az enyém, a megfelelő hőfokok már inkább, és ott semmi baja ennek a háznak.

Nagyon nem értem a cikkben miért hiányolják a jobb oldali lemezről a hangszigetelést, mégis minek? :F Elöl nyitott, felül nyitott, a hang mindenképp kijönne, nem az az egy réteg fogná meg...

Ui: mindeki közeli képet rakott be, legyen egy távolabbi is. :DDD

https://geekpulse.hu

(#26) #72042496 válasza Skynet258 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mutatós. Milyen konzolt használtál a monitor falra szereléséhez?

[ Szerkesztve ]

(#27) Dragon27 válasza fogtunder (#22) üzenetére


Dragon27
senior tag

Játékra használom és mind2 wd black :) és van előtte ventilátor.

(#28) fogtunder válasza Dragon27 (#27) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor nem nagyon opció a kiköltöztetés, mert a töltési sebességen meg fog látszani erősen. Ha 45 fok fölé is bekúsznak, akkor sajnos inkább másik ház kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29) Wombath válasza hajbel (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem annyira a hangszigetelés, mint inkább a rezgéscsillapítás miatt örültem volna, ha nem spórolnak ki valami vékony réteget a lemez belső oldaláról. Akár csak azért, mert minőségibb hatást kelt, ha nem döng a ház, ha hozzáütődik valami.

(#30) fogtunder válasza Wombath (#29) üzenetére


fogtunder
nagyúr

volt pár házam az elmúlt években, szigetelt is, nem szigetelt is, a rezgés akkor gáz, ha átveszi a belső alkatrészekről, de ebben az esetben ilyen nincs. és ha 30K-t kiadok egy gépházra, akkor arra azért figyelek, hogy ne ütögessek dolgokat az oldalának.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31) Navaren válasza Skynet258 (#25) üzenetére


Navaren
aktív tag

Vááá ez a monitor még mindig kísért.... :)))

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#32) freemanone válasza Navaren (#31) üzenetére


freemanone
őstag

... még mindig nem kértél kölcsön macskákat? :DDD ;] pedig egy élmény...... :))

(#33) Skynet258 válasza #72042496 (#26) üzenetére


Skynet258
veterán

Arctic W1-3D, nekem nagyon bevált. :K A kábelcsatorna sima Ikeás cucc, majd szerzek abból is fehéret, csak ez épp volt itthon. :B

iBalu: beszéltünk már a macskáról ami leveri a mostanit, és összetörik, és szomorú dolog, de kell venni egy új monitort... :DDD

Na tessék már +2 a macskákra. ;]

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#34) #72042496 válasza Skynet258 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látom, a magassága is állítható, ez hasznos dolog. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35) Navaren válasza Skynet258 (#33) üzenetére


Navaren
aktív tag

Most sajnos semmiképp nem lehet, Uraim :(.

Másik topicban is mutattam, hogy Édesapumnak kellett szgép, mert az Athlon II-ese 2011-ből nagyon nehezen, zajosan és lassan tette (vagy épp nem tette) a dolgát, és nagyon kellett Neki valami, így inkább Ő kapott egy újat ajándékba - ráadásul csak megkapta a félmodulár tápot is (CX450M), és az a gépecske így valamivel többe került, mint az áhított monitor.

Majd talán nyaralás után megint elkezdek félrerakni - addigra lehet, a másik felem is úgy látja majd, hogy elég régen költöttem már a gépre ahhoz, hogy tiráda nélkül beruházhassak megint valamire hozzá :)

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#36) Astroboy válasza Skynet258 (#33) üzenetére


Astroboy
őstag

Tudod mi bizonyítja legjobban azt, hogy a laposföld-hívők tévednek?
Ha igazuk lenne, a macskák már rég levertek volna mindent a széléről. :DDD

(#37) Felesbandi válasza Navaren (#35) üzenetére


Felesbandi
senior tag

En 2009-es Athlon II x4-el tolom a Witcher 2-t, 3at is egész jól vitte amikor gyorsan ránéztem. :D Gondolkodtam egy kis upgrade-en, mert a 9 éves alaplapon nem igazán lehet lassítani a ventiken hogy halkabbak legyenek, de a RAM árak meggyőztek, hogy varjak DDR5-ig és inkább vegyek majd konzolt.

Viszont a gépem átültettem Define Mini C házba még mielőtt ez megjelent volna (előző olyan csúnya volt hogy zavarta a szemem). Jó ház nagyon a Define Mini C, de ha most kéne vennem, ezt a Meshify-t venném, kifejezetten tetszik a dizájnja. :P

[ Szerkesztve ]

(#38) Dragon27 válasza fogtunder (#28) üzenetére


Dragon27
senior tag

Esetleg valami Ház modding? direkt HDD-re?

(#39) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez is tök ugyanolyan, mint a core 3000. Remélem azóta már jobb minőségben gyártják a házaikat.
Core 3000: előlapi usb-ből 2 halott nálam évek óta, egy venti szétesett 2 éves korában, 1 kerreg, 1 még jó. Bal oldallap rezonál, kb 1 éves kora óta. Ahhoz képest, hogy ez a gépem alig van bekapcsolva, nem bírta túl jól a strapát. A venti vezérlő is megadta magát kb 1 hetes korában. Most 7 éves az ócskavas.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#40) hajbel válasza Victoryus (#39) üzenetére


hajbel
addikt

Miért nem érvényesítetted a garanciát?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41) Victoryus válasza hajbel (#40) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kicsit sokba lett volna visszaküldeni a pcx-nek Pestre, dög nehéz. Olcsóbban kijött hogy vettem máshol.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#42) #65675776 válasza Victoryus (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Core 3000 dög nehéz? Van vagy 6-7kg. Az túró.

(#43) Chrys_ válasza Skynet258 (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

8kg-ig írja a terhelhetőséget. Az a 34" monitor nem több?

(#44) freemanone válasza Chrys_ (#43) üzenetére


freemanone
őstag

nem, ~6kg
nekem is egy 8kg-s karon van az egyik tesója.

[ Szerkesztve ]

(#45) Skynet258 válasza Chrys_ (#43) üzenetére


Skynet258
veterán

Maga a monitor nem nehéz, csak a talp. :K

https://geekpulse.hu

(#46) Chrys_ válasza Skynet258 (#45) üzenetére


Chrys_
addikt

Az én monitorom talp nélkül 9,4kg, pedig csak 1" a különbség, mégis 3+ kg eltérés :)

(#47) diegho


diegho
nagyúr

Nekem is ilyen van már hónapok óta, még 21k-ért vettem iPon akcióban. Szerintem nagyon jó ház. Kapott 2db Wingboost2-es ventit, a szellőzése is jó, abszolút nem hangos. Nálam nem is remeg, pedig egy kb 10 éves Samsung HDD is van benne.

(#48) Skynet258 válasza diegho (#47) üzenetére


Skynet258
veterán

Annyi pénzért marha jó vétel volt! :K Ajánlom a Silent Wings 3-as ventiket, nekem abból van 3, halkabbnak mondom mint a nálam eddigi etalon Noiseblocker eLoop-okat... 15,5dB, konkrétan zéró hang úgy is, hogy elöl/fent van kettő.

https://geekpulse.hu

(#49) IO.sys


IO.sys
őstag

Ilyen házam van, utálom. Az akció idején vettem, amikor 20 volt. Utálom szerelni, egyszerűen semmihez se férek hozzá a vízhűtéstől, a sata kábeleket bedugni rémálom. Az akció idején nem lehetett kapni az országban Enthoo Pro M házat, előtte, utána igen...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#50) diegho válasza IO.sys (#49) üzenetére


diegho
nagyúr

Érdekes én is az akció idején vettem, simán tudom szerelni, pedig az átlagnál nagyobb kezem van, igaz vízhűtésre nem adok ki 100-150k-t, mert nincs rá szükségem, de volt Ethoo Pro M akkor amikor én vettem több helyen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.