Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mg105


mg105
senior tag

vagány a zöld nyák. jöjjenek csak jöjjenek, nagyon várom.

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Valaki tudja hogy a Bull APU-k milyen foglalatban jönnek? Csak FM1 mert akkor változik a gyerek fekvése.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) csƵ


csƵ
őstag

Hát ez gyönyörű. ;]

(#4) villamos


villamos
őstag

Reméljük az a buta légkavaró ott alul, nem feltétlenül muszáj...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) Himym


Himym
senior tag

rém ocsmány, de jöjjön :K

(#6) noisia


noisia
aktív tag

Rendkívül hasznosnak találtam az utsó táblázatot, nem igazán tudtam már követni mostanság, hogy milyen APU, mennyi sáv, ilyen név, olyan platform ...
Így már világosabb!
Köszi

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#7) atti_2010 válasza Himym (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Emberek ez egy ref alaplap, a megjelenésnél rá sem fog senki ismerni mikor a különböző gyártók ráaggatják a cuccaikat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) buherton válasza atti_2010 (#7) üzenetére


buherton
őstag

Meg azzal, hogy szép kékre lesz festve, meg vadabbnál vadabb hűtés lesz rajta az e-pénisz növelésén kívül semmi másra nem való :U .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) brian1987


brian1987
tag

Nagy reményt fűzök ehhez az egészhez .( FUSION)
Csak AMD (fan vagyok) mindig minden körülmények között.

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#10) ViZion válasza buherton (#8) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel annyiban vitatkoznék, hogy nem mindegy hogy egy 50 gr-os fémdarabot hűt egy 40-es venti 4000-es fordulaton, vagy egy normális méretű bordát hűt egy normális venti, elviselhető hangerővel. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) 8zabi


8zabi
őstag

jó lesz ez nagyon, csak győzzük kivárni

de a dsub-ot elfelejthetnék már... :W

(#12) Tonyius777


Tonyius777
tag

tényleg csúnyácska de épp nézem már alig van rajta alkatrész csak pár műanyag slot :DD
már lassan minden a CPU-ba raknak csak optikával kéne összekötni

Üdv:Tony

(#13) atti_2010 válasza ViZion (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagy egy jókora borda amit nem is nagyon kell hűteni csak úgy néha ráfújsz egy kicsit, egyet értek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ATI matrica van a chipseten? :F
há nem úgy volt hogy a Radeon HD6XXX kártyáktól végleg megszűnik a név? :U

(#15) S-eye


S-eye
senior tag

Már hiányzott,hogy nincs semmi újabb hír :)

(#16) Móci válasza bacsis (#14) üzenetére


Móci
addikt

Lehet, hogy azt a hűtőt valami 9200-es Radeonról lopták le. :D
Csak jönne már ez is...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) Archer válasza atti_2010 (#13) üzenetére


Archer
őstag

A másik véglet meg amikor mindenféle tekervényes hőcső dzsungelt tesznek a többnyire Inteles lapokra.

bacsis: lehet találtak a raktárban egy raklap hűtőt még a Radeon 8500-as időszakból, azokon is szinte ugyanilyen hűtő volt :DDD

mod: látom más is gondolt erre :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#18) Chosen


Chosen
addikt

Kb mint az S478. Visszafelé megyünk? :DDD

(#19) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Jó kis retró megjelenése van ennek a zöld nyáknak, de valszeg ilyen színben nem lesz egy sem. :N
Tényleg jó lenna ha már jönnének ezek...

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#20) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nézzetek már erre a lapra, ott vannak rajta a BNC csatlakozók mérőpontoknak, meg úgy van összehányva. Nem referencia lap ez, hanem korai mérnöki példány.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) brian1987


brian1987
tag

Szép is jó is csak valahogy kevésnek találom a bővítő helyeket. :F

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#22) Móci válasza Blindmouse (#20) üzenetére


Móci
addikt

Felesleges leírni, úgysem értik. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) W. válasza brian1987 (#21) üzenetére


W.
tag

...Llano REFERENCIA alaplapja. Tehát ez egy teljesen ,,pucér" lap, ezt alapul véve fognak a gyártók egyedi megoldásokat csinálni, jósokúesbével.

(#24) atti_2010 válasza brian1987 (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez egy ref lap!!! ha nem esik le sajnálom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) banhammer válasza 8zabi (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Meglepődnél, hogy még hány ember használ 1024x768-as és 1208x1024-es felbontást.
Az olcsóbb kijelzőkön a DVI már luxus kategóriának számít.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) brian1987 válasza atti_2010 (#24) üzenetére


brian1987
tag

Azt értem hogy 1 ref lap.
Csak gondoltam hogy a fejlesztők nem 1 vacakon fognak kísérletezni.
Gondolok arra hogy manapság már megszokott a CF.
Minden második (alaplap Cf támogatással érkezik) ember azt fogja nézni hogy a Liano + Cf mire (lesz) képes.
Persze ez még a jövő titka.
De ezt mindenki tudja, hogy már a technológia közel nem ott jár amit mi látunk itt a PH.!-n.
Lásd.: NASA :K ;]
Csak vicc volt.
Ez is szép eredmény.
Mivel AMD fan vagyok ezért ki várom a végét.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:R

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#27) brian1987 válasza banhammer (#25) üzenetére


brian1987
tag

Sajnos én is annyin játszom, pedig a gépezet engedne kicsivel többet, de a monitor sajna nem. :(

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#28) atti_2010 válasza atti_2010 (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sőt jól írja Blindmouse ez nem is ref csak mérnöki példány de ha ref is nem jelent semmit, miért kell arra gondolni hogy most mind ilyen kell legyen???? A lényeg az áramkörökön van az hogy utána ki hány csatlakozót tesz rá az más kérdés.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) zsigus


zsigus
őstag

A 8pin-es kiegészítő CPU tápcsatlakozó nem túl sok egy kicsit?
Ha jól tudom kevesebbet kell fogyasztaniuk a Llano APU-knak mint mondjuk egy sima Athlon-Phenom procinak, és a legtöbb AM2+ vagy AM3-as lapon csak 4-pin-es van.

Vagy ez is csak a mérnöki-referencia példánynak tudható be?

(#30) atti_2010 válasza zsigus (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A csak a felét tettek rá, eredetileg 2x8 lesz rajta.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) ViZion válasza zsigus (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Az nem lehet, hogy ~5 éve legyártottak két kamion "fit for all" lapot, és abban gyakorolnak? :C
Majd PH! teszt után okosabbak leszünk...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Srodney válasza atti_2010 (#7) üzenetére


Srodney
senior tag

a képen látható lap akár elmehetne foxconnak vagy ecs-nek,remélem az asrock msi asus feldobja vmivel...

(#33) 8zabi válasza banhammer (#25) üzenetére


8zabi
őstag

de még mindig jobb lenne egy dvi rá, amit simán át lehet alakítani dsub-bá

tudom, a hdmi-t és a displayport-ot is át lehet dvi-ra, de legalább elkezdhetnék kiszorítani ezt az ezeréves csatlakozót

(#34) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Valóban kár volt erről képet rakni.

Ez csak egy mezei nyák, amire éppen annyi cuccot hegesztettek fel, hogy működjön. Ilyennel nem fog senki találkozni, hacsak nem tesztpartner, vagy amd dolgozó, vagy közeli hozzátartozó.

Gyakorlatilag egy teszt eszközt láthatunk, nem egy kész terméket.

(#35) blackydan válasza csƵ (#3) üzenetére


blackydan
senior tag

Jó lesz ez ;]

(#36) vanye válasza bacsis (#14) üzenetére


vanye
senior tag

Igen, ez az ATI-dolog korábban már nekem is feltűnt. Mert ha az ATI név ment a levesbe, akkor miért tűnik fel mindig újra és újra? A Catalyst is "ATI Catalyst" néven fut még ma is. Amúgy kérdeztem erről egyszer Abut, hogy akkor ez most hogy is van. A (valszeg viccnek szánt) válasza az volt, hogy ez minden bizonnyal az ATI mérnökeinek poénja. Apropó Abu: tudja valaki, hogy merre kódorog?

Stern des Südens!

(#37) atti_2010 válasza vanye (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mikor telepítettél utoljára AMD Catalistot? ha Ati-t ir ki nagyon régen:

A VGA dobozon is AMD RADEON-t ir.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38) FRENK1988 válasza villamos (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

referencia. Ettől el lehet majd térni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#39) anaqer válasza Blindmouse (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Pici lesz az BNC-nek... SMA-nak nézem.

De a lényeg valóban az, hogy NEM ref. lap - tedd oda pl. egy Bullhead vagy hasonló mellé, nem is egy kategória.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Eleve nagyon ritkásan van elrendezve, ez sima tesztépdány. A többsége ezeknek a lapoknak mATX lesz szinte tuti. A Bulldozer meg megy ATX-be akinek arra van szüksége hogy bővíthető legyen.

(#41) KAMELOT


KAMELOT
titán

Érdekes móka lesz ez az AMD-től! Kiváncsi vagyok mire képes majd! :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42) superecneB


superecneB
őstag

Nekem tetszenek ezek a "mérnöki" alaplapok!
Ez az aktív hűtéses chipset hűtő most felidézte a jó öreg nForce4-es időszakot (legalábbis nekem az borzasztó volt, állandóan lehalt az MSI lapomon [MSI K8N Neo4 platinum])

(#43) vanye válasza atti_2010 (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Valóban nem ma volt annak a napja, hogy utoljára Catalystot raktam fel, mivel 2006 óta kizárólag Nvidiám van. VISZONT! Attól még tudom, mit beszélek.
[link]
Itt több helyen is szerepel az ATI-név. Többek között a Catalyst-elnevezés mellett is. Tisztában vagyok vele, hogy az ATI már rég AMD, de (mint a mellékelt ábra mutatja) nem mindig, s nem minden esetben.
Mi több!
Nézd csak meg, hogy milyen elnevezés szerepel a link által megnyitott oldal fülén! ;)

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#44) pogger


pogger
csendes tag

Eléggé fapados lett a tesztlap de odab*sz!!

(#45) Tl_ válasza pogger (#44) üzenetére


Tl_
tag

Az biztos! Nem a legjobban néz ki, de amit viszonoz az nagyon fain! :D

(#46) Fiery válasza brian1987 (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Nem csak egyfele Socket FM1 Llano referencia alaplap letezik. A kep az Armorhead nevu lapot abrazolja, ami valoban nem CrossFire-ra valo; de letezik egy masik referencia lap is, Seabream neven, amin 2 db x16 slot talalhato.

(#47) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Tetszik a Sata csatlakozók elrendezése :DDD

Mint a horgolás -> egy sima egy fordított egy sima ...

(#48) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez szerintem is mérnöki példány, mint ref.
Az oké, hogy a reftől el lehet térni, de ez tényleg eléggé összecsapott, mint a matek házi.

...

(#49) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem sem referenciadarab. Ez egy tesztelésre szolgáló előgyártmány lehet, szerintem a referencia sem fog rá még hasonlítani sem, nem hogy a gyártói példányok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Boxi88


Boxi88
őstag

Mindenki "hájpolja" a zöld nyákot... régen alap volt, most megint divatba jön mint a retro ruhák? :F

(#51) Angel1981 válasza atti_2010 (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Pontosan! :K
Egyébként bő 10 évvel ezelőtti kereskedelmi designt idéz... :B

(#52) KAMELOT válasza hcl (#49) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetértek!
Ez csak egy teszt alaplap! A bolti darabok nem is fognak rá hasonlitani még messziről sem!

Nem fognak csilivili darabot csinálni egy tesztelésre! Oda jó a régi zöld krix krax design is.
Csak ugye a fogyasztónak nem mindegy milyen szinű az alaplapja mert ugye nem a monitort nézi a felhasználó hanem a gép belsejét hogy hogyan világit a LED venti meg milyen szép fekete a gép belseje!!! :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#53) atti_2010 válasza KAMELOT (#52) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A lényeg az idegesítő, nem tudják mire való a teszt alaplap de már startból leírják hogy nincs elég csatlakozó meg ronda stb, aki nem tudja mire jó a teszt alaplap nyugodtan kérdezze meg mielőtt beirkálja hogy "hú nincs 8 PCI-E csati meg 30x USB3 csatlakozó, 80x SATA 3 egy olyan alaplapon ahol az alapvető áramköröket tesztelik.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#54) mirrmur válasza atti_2010 (#53) üzenetére


mirrmur
aktív tag

ez az a proci ami "gyengébb lesz mint egy Ahlon2-640 de erősebb mint egy i3-540" ?

nagy csalódás lesz teljesítményre szerintem. Ahogy a buldózer is.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#55) Zeratul válasza mirrmur (#54) üzenetére


Zeratul
addikt

Hiteles Benchmark hiányában ezt hogy állapítod meg? Vagy csak fantrollkodsz?

(#56) atti_2010 válasza mirrmur (#54) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez az a proci aminek az APU-ja a föld alá döngöli a Sandy APU-ját, és mivel 4 magos változata is lesz bőven elég egy átlagos felhasználónak, ha pedig megtámogatja egy HD 6670-el csodákra lesz képes bőven a Sandy ára alatt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#57) mirrmur válasza Zeratul (#55) üzenetére


mirrmur
aktív tag

nem fantrollkodok. AMD-m van egy Phenom 555 @ B55 személyében, kár személyeskedni. A proci metszetét nézve ugyanaz mint az athlon II lóf@sz lényegi újítás az integrált VGA-n kivűl. Szerintem teljesítményben nagy csalódás lesz amíg nem lesz tisztességes opencl hibrid kód rá. Vagyis csak ott lesz relative "gyors" ahol ez megvalósul. game alatt 0 hatása lesz ha nem integrált VGA-t használ a cucc. Mint a marhakonzerv akció című filmben: "Mi ez az auto? -Zastava. Keveset fogyaszt de legalább nem megy"...

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#58) atti_2010 válasza mirrmur (#57) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aztán mutass nekem egy játékot ami profitál a Sandy erejéből, azon kívül hogy benchmarkban nagyobb pontszámot kapsz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#59) Pug válasza mirrmur (#57) üzenetére


Pug
veterán

Nem vagy fantroll, de kijelented egy még meg nem jelent termék teljesítményéről, hogy az hogy fog viszonyulni a konkurenciához...., köszönjük ;]
Mr. Nemfantroll :DDD

Ezen kuriózum okosságodról már nem is beszélve: A proci metszetét nézve ugyanaz mint az athlon II lóf@sz lényegi újítás az integrált VGA-n kivűl.

[ Szerkesztve ]

(#60) banhammer válasza 8zabi (#33) üzenetére


banhammer
veterán

Egy nagyobb cégnél aminek nagy a gépparkja már elég nagy költség a DVI ---> DSUB átalakító.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#61) mirrmur válasza Pug (#59) üzenetére


mirrmur
aktív tag

ok. Látom kiverte az iq a biztosítékot nálad mr. Pig. Majd ha eljövend a processzorok eme színes kavalkádja visszatérünk a teljesítményhez.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#62) hcl válasza banhammer (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy a magyar cégeknél, ahol meg a cég surmóságából nem lehet ilyeneket rendeltetni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) atti_2010 válasza mirrmur (#61) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom mit vártál, betrólkodol egy AMD-s topikba és lefikázol egy még meg sem jelent terméket mert a te ködös szabványaidnak nem felel meg aztán még meg is sértődöl mert valaki nem dicsér meg, no komment.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#64) vanye válasza mirrmur (#57) üzenetére


vanye
senior tag

Kevered a szezont a fazonnal... Az általad idézett filmet ugyan nem láttam, de ez a rész a Die Hard harmadik részéből való; abból is az a jelenet, amikor Bruce Willis és Samuel L. Jackson épp nagyon igyekeznének Jeremy Irons után, aki épp teherautókon lovasítja meg több nemzet teljes aranykészletét, de csak egy Zastavát sikerül elkötniük. Bruce-nak nem tetszik a csigatempó, s ekkor kérdezi meg Samuelt, hogy ez mégis mi a pék f*sza, mire Samuel asszondja, hogy:
- Ez egy Yugo.
- Yugo?!
- Ja. Keveset fogyaszt, viszont nem megy.
(Aztán később Bruce erőszakkal elveszi egy honpolgártól annak sokkal jobb és gyorsabb verdáját. Samuel odavetett mondatára (miszerint az ürge kissé ideges lett) válaszolva Bruce megjegyzi, hogy majd biztos felderül az ipse, ha vet egy pillantást a hátrahagyott Yugo hátsó ülésére; Bruce ugyanis ott felejtette azt az aranyrudat, amit Jeremy-ék hagytak ott a kirabolt bank páncéltermében.)

[link]

Szal klasszikus idézet forrását csak pontosan.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#65) Pug válasza mirrmur (#61) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem ha spekulatív feltételezéseidet és "okosságaidat" tényként közlöd egy még nem megjelent termékkel kapcsolatban és annak teljesítményét a többi piaci szereplő (jelen esetben ez ugye csak egy, vagyis Intel) termékeinek teljesítményéhez mérten konkrétan pozicionálod, mindezt bármilyen adat nélkül (mivel még se a termék, se tesztek nem jelentek meg róla), akkor vagy legyen már annyi gerinc benned, hogy beismered ezt, vagy ne sértődj meg, ha valaki trollnak nevez :K röviden ennyi. Szóval a legelején is elég lett volna csak annyit írnod, hogy SZERINTED nem lesz nagy durranás, SZERINTED az egészben az IGP-t leszámítva (ami már nem is isgazán tekinthető ugye IGP-nek) nincs tartalmi fejlesztés, DE érdemben erről vitázni, vagy nyilatkozni a megjelenés után tudunk majd. :K De ha esetleg látnoki képességekkel rendelkezel akkor nem szóltam... ;]
Szóval, ha egy szakmai oldal fórumán csak a trollkodásra futja tőled, akkor nehogy már Te legyél felháborodva ;)

[ Szerkesztve ]

(#66) banhammer válasza hcl (#62) üzenetére


banhammer
veterán

Inkább költség hatékonyságból nem lehet.
Na és ugye válság is van... ...persze, persze válság a postán a gáz csekket meg egy válság van szöveggel fizetem be Forint helyett.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#67) Tökmindegy válasza atti_2010 (#58) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Bocs hogy belevau:) de én tudok!
:C :DD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#68) Zeratul válasza mirrmur (#57) üzenetére


Zeratul
addikt

A Llano módosított phenom 2 magot kapott, ami kb 10% gyorsabb mint a phenom 2, nem nagy gyorsulás de nem is annak szánták, hanem kisfogyasztású hibrid processzornak. A Bulldozernek meg már semmi köze a phenomhoz azon kívül hogy mindkettő AMD temék lesz, így azt kijelenteni hogy csalódás, egy hiteles benchmark nélkül elég nagy trollság. A trinity jövő év elején jön Bulldozer clusterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#69) Put2


Put2
tag

Mitőrtént Abuval? 2 hete nem néztem a Prohardvert és most azt látom, h nem ő írja az Amd-s cikkeket... Sőt nem is látni..

(#70) KAMELOT válasza atti_2010 (#53) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek csak tesztlapok úgy ahogy írtad az áramkörök tesztelésére meg minden másra!
Engemet az érdekel hogy milyen a felszereltsége milyen minőségű olcsó és milyen plusz funkciókat adnak hozzá. Legyen rajta minimum 6-8 SATA és PCI express meg 4 ram SLOT.
Üzemeljen sokáig a lap. a színe nemsokat érdekel. Nem azt nézem egész nap! :DDD

Látom van itt 1-2 figura akik nemértik a cikket.
Szerintem majd akkor lehet dumálni a procikról meg APU-ról ha már hivatalossan kiadták és fogjuk látni az első tesztet. Ez még nem minden mert még jönnek az AMD fanok akik megveszik és saját tapasztalataikat majd leírják ide. Ezek az egyének külömböző konfigurációkat vásárolnak és majd látni fogjuk az ő eredményeiket észrevételeiket.
Ugyan így van az SB topikban is. Ott is leírják mi milyen. Valakinek van i3 valakinek i7 valakinek graf kari nélkül vagy azzal, valakinek CORSAIR 8GB valakinek KINGMAX 4GB ram.

Aztán elhet olvasgatni és kérdezőskördni. Meg nézegetni a benchmarkokat. Habár azok csak informatív jellegűek.
Kiváncsi vagyok majd a megjelenés utáni tesztekre.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#71) hcl válasza banhammer (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Költséghatékonyságból a céges autóflottát le lehet cserélni, a management kaphat új laptopokat (nem baj, az ő régi gépeikből kaptam én is), lesz nyáron telefoncsere, de egy 20k-s RAM rendelést a gyártósorokon használt gépekbe pl. simán elkaszálnak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt figyelitek, hogy a chipset bal alsó sarkánál ott van egy SOIC8 foglalat, benne a BIOS IC-vel? :D
Ennél tesztpéldányabb nem is lehetne, ilyen könnyű BIOS cserét akarok :D

Nem beszélve a POST kijelzőről a jobb felső sarokban? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) dezz válasza mirrmur (#57) üzenetére


dezz
nagyúr

Abban igazad van, hogy a Llano mikroarchitektúrában az Athlon II-re hajaz, de:
1. Az 45nm-es volt, ez 32 lesz -> alacsonyabb fogyasztás + magasabb órajelek.
2. Jóval fejlettebb energiamanagement, talán turbó is!
3. DDR3-1866 támogatás.
4. Nem tudjuk még, milyen kisebb finomítások történtek.
5. Ha valakinek kevés lesz (akár később), FM1 vonalon maradva később lecserélheti a Trinityre (Bulldozer alapú CPU + IGP).

A Bulldozerről nem sok alapod lehet bármit is kijelenteni...

(#64) vanye: Nem figyeltél eléggé: Samuel felejti ott, így aztán nem is tud igazán őszintén örülni a Bruce által oly könnyedén felvázolt vidám eseménynek. :DDD

(#72) hcl: Soros lenne a BIOS az új lapokon?
POST kijelző egyébként van pár komolyabb lapon.

Ja, cikk: "az alaplapra integrált D-SUB"

Maradjunk inkább a szereltnél, integrálni chipekre szoktak (már számítástechnikai értelemben).

[ Szerkesztve ]

(#74) Zeratul válasza dezz (#73) üzenetére


Zeratul
addikt

Turbó több mint valószínű lesz, már a frissített Brazosban (nyárra kijövő) is van/lesz.

(#75) hcl válasza dezz (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akad pár Giga lap is, amin 8 lábú a flash, de pl. a tabletemben is ilyen.

POst kijelzős lapom nekem is van amúgy, pont AMD alá :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) ftc


ftc
nagyúr

Egy új bejelentés...felejtsétek el a hagyományos BIOS-t illetve az UEFI-t Llanonal

Jön a coreboot

[link]

(#77) KAMELOT válasza ftc (#76) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez milyen fajta BIOS? Elsőre egy egyszerű biosnak tűnik amiben csak átcsinálták a menüt!
Van valami leirás róla??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#78) atti_2010 válasza KAMELOT (#77) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Google a barátod, sokat lehet olvasni róla.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#79) vanye válasza dezz (#73) üzenetére


vanye
senior tag

Igazad van. :B Régebben minden karácsonykor végignéztem a trilógiát, hiszen az első két rész pont akkor játszódik (a harmadikat akkor meg már mér' is ne, ugye...)
De hogy ON is legyek: már jó ideje az megy, hogy a júzerek CPU-oldalról a mostani processzorgenerációk használata mellett is egész egyszerűen "túltervezik" gépeiket, hiszen még az ezek által biztosított teljesítmény is elegendőnek bizonyul (AMD oldalról itt az x4-es Phenomokra gondolok elsősorban) - általában játékok futtatásához, hiszen leginkább arra vásárolják őket. Erre mindenki azon sápítozik, hogy pl. a Phenom x4-esekkel szemben ezek az új Llano procik nem hoznak majd csak 10% gyorsulást, holott milyen szívesen kukázná erre azt az elavult architektúrájú Phenomot stb. stb. Holott kismillió teszt igazolja, hogy nem az x4 jelenti a szűk keresztmetszetet. (Videókonvertálásról és társairól direkt nem szóltam.)
Egyre jobban hasonlít ez ahhoz, amikor az embernek már vagy öt nyaralója van, de ha hat lenne, akkor biztosan sokkal jobban érezné magát.

Stern des Südens!

(#80) hcl válasza vanye (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tulajdonképp ennyi pénzt kiszórni játékra amibe ezek a dögök kerülnek... Ht nem tudom.
Sajnos megint az lesz, ami a P4 LGA775 váltásnál volt, hogy a cégek rájönnek, hogy nem fogynak eléggé a hardverek, mert a jelenlegi cuccok kielégítik a legtöbb igényt -> megint lesz valami mesterségesen előidézett piacrendezés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) atti_2010 válasza hcl (#80) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Tulajdonképpen ezért kezdték el belerakni az APU-t a CPU-ba mert rájöttek hogy a procik hamarosan már nem lesznek eladhatóak azzal az ürüggyel hogy erőseb mint az előző mert egyszerűen nincs rá szükség, így kellett valamit csinálni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#82) Zeratul válasza atti_2010 (#81) üzenetére


Zeratul
addikt

APUt nem raknak a cpuba, mert a CPU-GPU hibrid maga az APU. Gyártóknak jól jön az APU mert nem kell diszkrét VGA, az alaplapi szutykoknál meg lényegesen erősebb.

(#83) hcl válasza atti_2010 (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi... viszont engem ezzel megtaláltak, mert úgysem játszok, tehát felesleges VGA kártya a gépembe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) ftc válasza hcl (#83) üzenetére


ftc
nagyúr

A gyors indulás a másik ami jó lesz...
illetve viszonylag gyors halk gép építhető otthon...

1 amitől félek az a linux támogatotság

[ Szerkesztve ]

(#85) hcl válasza hcl (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Linux majd lesz, csak idő kérdése. Meg mire én gépet cserélek, már lesz támogatás.

A másik, hogy a gyors idulás; pl. a QDI alaplapom, ami volt, tudott egy Quick Boot nevű dolgot; se BIOS, se POST, csak bootolt, amin megnyomtad a gombot. Really gyors volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) KAMELOT válasza ftc (#84) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez az egyetlen dolog ami még nincs AMDnél! Linux támogatottság pedig sokaknak jól jönne aki AMD fanok de Linuxot telepítenének a WIN helyett!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#87) Zeratul válasza KAMELOT (#86) üzenetére


Zeratul
addikt

Telepítsenek Ubuntut, ahhoz van támogatás.

(#88) dezz válasza ftc (#76) üzenetére


dezz
nagyúr

Desktopon az UEFI lesz a megszokott. A Corebootot leginkább szerver, embedded, set-top-box és mobil vonalon fogják alkalmazni.

(#82) Zeratul: Kezdetben még úgy volt, hogy a prociba integrált GPU-t, illetve stream-processzor tömböket hívták APU-nak, később tértek át arra (szerintem a marketingosztály kezdeményezésére), hogy az egész "hobelebancot" hívják így.

(#89) ftc válasza dezz (#88) üzenetére


ftc
nagyúr

Gyártókon múlik innentől mivel AMD támogatja már Llanotol

(#90) XmoD


XmoD
aktív tag

Sajnos a kép nem ad lehetőséget a pontos mérésre, de elképzelhető, hogy az AM2, AM2+ és AM3 kompatibilis hűtők minden gond nélkül rögzíthetőek lesznek az FM1-es foglalatú alaplapokra is.

Es szerintem ez se egy elvetendo otlet! Speciel veszel egy jo hutot , nem szeretnel cserelni DE alaplap valtas miatt szuksegesse valna. Könnyeb az atallas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.