Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #13110016


#13110016
törölt tag

Pedig ez már az a méret ahol lenne értelme a nagyobb felbontásnak. Bár nyilván "elég" a FHD is.

(#2) Legendd válasza #13110016 (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Igen, egyetértek. Ha 5,1 hüvelyken a QHD-t nyomják, itt sem ártott volna. Kérdés persze, milyen panel lesz ez.

Alea iacta est!

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Gondolom lesz vagy 300e körül. Nem látom értelmét ekkora méretű eszköznek, de biztos jó lesz valamire... Angry Birds majd jobban adja. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#4) #13110016 válasza Legendd (#2) üzenetére


#13110016
törölt tag

Lehetséges persze, hogy előbb megvizsgálják a piacon mekkora sikere lesz.
Abban az esetben, ha nagy akkor lehetséges a következő verzió már magasabb felbontással érkezik.

_ghiottone - meg persze a gyári Android játék:)

[ Szerkesztve ]

(#5) Legendd válasza ghiottone (#3) üzenetére


Legendd
senior tag

Csodálnám, mert a nagy kijelző mellett a többi speci azért nem csúcskategóriás.

(#4) locaLpatrioT: igen, kicsit olyan érzése lehet az embernek, mint az első Note-nál.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#6) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Eloszor azt hittem rosszul latok reggel. 18.4 inch?
Par hete reklamaltam egy masik oldalon, hogy az iPad Pro tul nagy, erre inkabb nem irok semmit.

Ezek a gepek egyszeruen tul nagyok, hogy mobileszkoznek szamitsanak, igy a meret itt is a mobilitas rovasara megy...

Lassan a 21.5-os iMac-nel is lesz nagyobb meretu tablet..

(#7) gidano


gidano
tag

15.6" a laptopom képernyője. El nem tudom képzelni (bármilyen is legyen az egyéb speckója), mit kezdenék egy ekkora kijelzős tablettel!?
De majd a piac megmondja... :R

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#8) Szakiii


Szakiii
addikt

ennek a felhasználási területe nyilván már mást szolgál mint hogy kézben tartva netezgetsz, ez inkább már konyhába beépítve(receptekhez, zenézni, youtube stb főzés közben, édesanyám pl imádná hisz órákat tölt a konyhában) vagy hasonló opciókat ellátva lehet hasznos, az ára biztos durva lesz pedig szvsz csak a kijelző nagy de ha lenne egy 100ezer körüli ára szerintem vannak helyzetek amikor nem lehet rossz megoldás

[ Szerkesztve ]

(#9) bok92


bok92
addikt

Snapi 810 kellene bele, és akkor nagyon kényelmesen lehetne rajta sütni, főzni...

(#10) ghiottone válasza bok92 (#9) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A hátlap ívelt kialakítása miatt nem tudnád vízszintbe rakni, így ez a felhasználási mód kilőve ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#11) Blyan válasza bok92 (#9) üzenetére


Blyan
félisten

Egy ekkora felületen a 810 olyan szépen leadná a hőjét hogy vígan működne maximális órajelen.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) bok92 válasza ghiottone (#10) üzenetére


bok92
addikt

Majd kiadnak hozzá egy konyha kompatibilis tokot- állványt. :D mindenestre sok értelmét nem látom ekkora méretű tabletnek, főleg ilyen konfigurációval.

(#13) moleculez


moleculez
veterán

Na ide mehetne akár 2db Snapi 810, van hely (akár aktív) hűtésnek is, meg 4K kijelző, meg 6 gb ram Aztán hogy Androiddal mire használod, az részletkérdés. (videozason kívül)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) BeastMode válasza Blyan (#11) üzenetére


BeastMode
őstag

Ezt megírhatnád a Qualcomm-nak, én látok rációt a kijelentésedben:D

(#15) gutriqper


gutriqper
tag

Ez is csak egy nagy, drága játékszer lesz.

(#16) crue válasza Touch-ko (#6) üzenetére


crue
őstag

Senki sem mondta, hogy ez mobileszköz. Ott is van az egyik képen, hogy movable device. Oda viszed a házban ahol használni szeretnéd, de nem vágod zsebre vagy retikülbe és viszed magaddal mindenhova.

(#17) bollokcs80 válasza Legendd (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Finoman szólva sem, miközben az ára valószínűleg nagyon is az lesz....

Simán lehetne 4K, 4GB, csúcsproci, 64 GB tárhely, stb. :U

Értelme egyébként nem sok van szerintem, de ők tudják. :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#18) Polarstar válasza bok92 (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DD :DDD
Dzsémi Olivérral együtt tudnánk fözni, sütni online! :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Beri78


Beri78
őstag

ennél kisebb volt az első monitorom :D

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#20) #06658560 válasza Touch-ko (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van.

Neked túl nagy, nekem itt kezd értelme lenni.Normális OS-sel, normális tollal.

(#21) doooo válasza #06658560 (#20) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem is, egy ekkora kijelzőn (megfelelő felszereléssel -ahogy mondtad, toll, normális OS- és csúcs procival, stb.) élmény lehet dolgozni, szórakozni.

(#22) Touch-ko válasza crue (#16) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen, ez igaz. Viszont az Android egy mobil eszkozre szant OS. Szerintem egy ekkora kijelzovel szerelt tabletet jobban ki lehetne hasznalni egy teljes ertekubb OS-sel, mint amilyen a Windows tableteknel.

En szemely szerint nem latom ertelmet ezeknek az oriasi tableteknek. Majd az ido eldonti, hogy van-e ertelmuk..

(#23) Touch-ko válasza #06658560 (#20) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen, de az Win10-zel mukodik :)

Remelem az okosorakbol nem lesz idovel 2-3 inches valtozat :)

(#24) SZCSK


SZCSK
újonc

szerintem rengeteg alternatívát lehetne találni rá, hogy mire lehetne használni házon belül, de mondjuk nem ennyiért. én mondjuk a tv előtt, egy dohányzó asztalba építve amit csatlakoztathatnánk a tvhez is, remek kis multimédiás-nappalis szorakozássá válhatna :)

(#25) crhis86


crhis86
tag

"a Samsung pedig még magasabbra teszi a lécet, és a minden bizonnyal Galaxy View néven forgalomba kerülő óriásphabletje 18,4 hüvelykes panelt kap majd"

Ez mitől óriásphablet? A phablet az nem a telefon-tablet keverék, mondjuk olyan 5.5-7 col közötti méretben? :F Ezzel tényleg elég vicces lenne fülhöz rakva telefonálni :)

[ Szerkesztve ]

(#26) moleculez válasza Touch-ko (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem 2:1, 3:1, meg mindenféle nyakatekert konstrukciok mellett, úgy általában a taboknak nem sok értelmét látom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"A hatalmas kijelzőhöz egyébként érdekes módon csupán Full HD felbontás párosul majd, vagyis View-nál a Samsung nem erőlteti a QHD-t, pláne nem a 4K-t..."

Na ez aztán az öntökönrúgása a cégnek, meg úgy az egész mai mobilszegmensnek. Az 5,5-6 inches telefonba minek tesznek QHD, meg 4k kijelzőt, és a 18 inches tabletbe meg csak Full HD-t. Ennyire hogy lehet logikátlanul terméket fejleszteni? Nem beszélve arról, hogy ők is és a konkurencia is nagyobb felbontású kijelzőt rak már a kisebb tableteikbe is. Az SD felbontású 100 inches fekete-fehér OLED TV-jüket melyik kiállításon fogják bejelenteni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Touch-ko válasza moleculez (#26) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Szerintem 2:1, 3:1, meg mindenféle nyakatekert konstrukciok mellett, úgy általában a taboknak nem sok értelmét látom.`

2:1? 3:1?
Mire gondolsz ezekkel a szamokkal?

@TIGERCLAW:
Szerintem nincs olyan HW a Samsung birtokaban amivel egy ekkora meretu 4K-s kijelzot meg lehessen hajtani normalisan. Valoszinuleg ezert, illetve akkumulator hasznalhatosaga vegett nem emeltek magasabbra a felbontast. Bar teny, hogy vvicces ez a felbontas ehhez a kepernyomerethez.

(#29) Polarstar válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát szerintem tök egyszerű miért lett olyan amilyen a kijelző.
Ezt ugyanis nem fogod közelről lesni, belenagyítgatni, stb...
Majdnem asztali kivitelnek használják.
Ergo, nem kell a túl nagy felbontás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#30) M.A.Z. válasza bok92 (#12) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Sőt az Archos-nak volt ilyen konyhai tabletje..

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ehhez gyúrni kell.

(#33) doooo válasza Touch-ko (#28) üzenetére


doooo
veterán

Miért? Szerinted mi kell egy ekkora képernyőn a 4K-hoz? És mellesleg, ha a Samsungnak nincs a birtokában ilyen, akkor kinek van? :U Ekkora készülékházba meg szerintem óriási akku férne.. elvégre most nem cél a 6mm-es vékonyság..

(#34) Tigerclaw válasza Touch-ko (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Számítási teljesítményben (CPU/GPU) pont annyi meghajtani egy QHD kijelzős telefont, mint egy QHD kijelzős tabletet, 100 inches TV-t, bármit. Ráadásul ekkora készüléknél még a chip mérete, hűtése, fogyasztása se jelent közel sem akkora gondot mint egy telefonnál.

Mivel készítenek QHD kijelzős telefont, tabletet, tévéből még 4k-sat is, így minden rendelkezésre állt, hogy ebbe is rakhassanak legalább QHD kijelzőt, sőt amíg a QHD kijelzés telefonnál értelmetlen olyan kis méretű kijelzőn, ekkora kijelzőn pont hogy szükség lenne a nagyobb felbontásra. Ekkora kijelző, a használati távolságot tekintve valahol a 4k környékén lenne ideális, de lehet hogy felette.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.