Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Ha ez igaz: [link] akkor tuti lesz benne.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#2) Ren Hoek válasza [Anduriel] (#1) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én nem is az Apple tábláját várom, hanem a kínai copy-kat :D 30K-ért:D
Persze olyanok is lesznek... de jó példa, hogy sokkal olcsóbban is ki lehet hozni. (Igaz jóval szarabbat, de negyed áron :D)

Vágyálom még mindig egy wifi-s ARM-os linuxos net tablet max ~60K körül. Ahogy Crunhcpad is indult

[ Szerkesztve ]

(#3) Prof01


Prof01
veterán

Sztem fake. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Amúgy ez mire lesz jó?
Laptopnak nem jó, pda-nak nagy, pmp-nek detto, nem tudom mire lehet egy ilyet használni.

(#5) David75 válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


David75
őstag

Netbook helyett.Meg hordozható konzolnak.Appstore...Na persze 100ezernél többet semmiképp se ér.(szerintem)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) <NewL>


<NewL>
addikt

hol home gomb?:D
egyébként ha ez fake akkor mi a francért kell ezeket terjeszteni? egy nap és be lesz mutatva

meg már mindenki tudja ,hogy így fog kinézni,egy nagy iPhone és kész,a lényeg a belső és a szoftver lenne...

There's an app for that

(#7) localhost


localhost
Közösségépítő

Öööö.... lehet hogy én vagyok már öreg, ne ez a képen itt nem CRT-monitor elé tépőzárral rögzítendő KÉPERNYŐSZŰRŐ? :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Holnap eldől, hogy fake e ez vagy sem.
Ekkora szám ez az internettábla?Azt hittem mindenkit inkább az új szifon foglalkoztat, mondjuk még messze a bejelentés, de akkor is.

(#9) Harlek


Harlek
tag

Türelem iSlatet terem, úgyhogy én inkább megvárom a holnapi bejelentést és jókat mosolygok addig a pletykákon. :)

(#10) frenetik


frenetik
tag

kamu! sem a tükörképek, sem az árnyékok nem jók! :D
mire jó ez? nem tudni.

(#11) <NewL>


<NewL>
addikt

legfrissebb információ : a Tablet a Vodafone kínálatában fog megjelenni először Magyarországon. hasonló díjcsomagban mint az iPhone a T-mobilnál.

There's an app for that

(#12) suraki


suraki
tag

Részemről a hordozhatógép újraértelmezését várom tőle és az asztali gépek felvirágzását.
Ha valaki, akkor az Apple aki ezt meg tudja lépni. Az iPod a hordozható zenelejátszók, az iPhone a telefonok pacát reformálta meg...az iPad a laptopokét fogja.
Én szurkolok nekik! Most is laptopot ütögetek és rühellem de nagyon. ;]

(#13) iZed válasza frenetik (#10) üzenetére


iZed
aktív tag

nagyon igaz! fel sem figyeltem ra amig nem irtad, de most hogy jobban megneztem szerintem is hegesztett kep

(#14) PierNight válasza <NewL> (#11) üzenetére


PierNight
aktív tag

ha ez igaz akkor nyáron sztem ilyent fogok venni nem iphone-t :)
de holnap eldől minden. egyébként szerintem kényelmesebb mint egy laptop vagy netbook. gondolom majd lehet hozzá asztali tartót kapni és billentyűt és egeret csatlakoztatni :) ágyban pedig felhúzott térdeknél tökéletes :D már nagyon várom :)
és kíváncsi leszek az iphone 4-es rendszerére is.

(#15) iZed válasza suraki (#12) üzenetére


iZed
aktív tag

nem fogja kivaltani a laptopot. inkabb egy uj kategoriat hoz be. lehet utalsz laptopon potyogni de kepzeld el ugyanezt tableten.leteszed azt asztalra es folulrol nezed? kurvajocucc lesz az tuti es beis szerzek egyet amint meglesz, de a notit max kiegeszitheti.

(#16) <NewL> válasza PierNight (#14) üzenetére


<NewL>
addikt

ezt most találtam ki:DDD
csak inkább leírom nehogy elterjedjen a neten pár óra alatt:D

muhaha - ezek a hírek is így jönnek létre. csak találgatás minden,majd holnap lejön a hegyről sztív és megmondja a frankót :

:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#17) PierNight válasza <NewL> (#16) üzenetére


PierNight
aktív tag

ohh f*ck :D pedig kezdtem bele élni magam xD

(#18) David75 válasza <NewL> (#16) üzenetére


David75
őstag

Sajnos a legtöbb apple pletykát pont ilyen nehéz kitalálni.:D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#19) kaller1


kaller1
veterán

Akár hogy is nézem,ez egy renderelt 3d-s kép,és nem fotó... :U

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#20) vehement69


vehement69
senior tag

tökmindegy, hogy milyen lesz, mert biztos úgyis túlárazott lesz és csak a hype fogja eladni. :DDD

I am cancer in your bones

(#21) iZed válasza kaller1 (#19) üzenetére


iZed
aktív tag

inkabb photoshop. abban kb 10perc melo, 3d-ben lemodellezni minimum egy ora. de inkabb ketto. ez persze nem zarja ki a 3d grafikat.

[ Szerkesztve ]

(#22) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Szerintem ezzel a kütyüvel az Apple a nyomtatott sajtót fogja nem kicsit megfingatni.

Az iTunes Store-ba szépen bekerülnek majd könyvek, magazinok, napilapok és két kattintás után már olvashatod is a kedvenc újságodat a reggeli kávé mellett, anélkül, hogy az nyomdát, vagy papírt látott volna valaha.

Emellett meg kényelmesen lehet vele majd netezni, meg videókat bambulni és játszani, ha csak az iPhone-os játékok színvonalát tudják hozni erre a méretre, akkor már jók lesznek, de ha komolyabb vas lesz benne, mint a 3GS-ben (pl. Tegra), akkor igen durva játékplatform is lehet belőle.

Ami nem lesz belőle az munkaeszköz, egyértelműen szabadidő eltöltésére és információ szerzésre lesz belőve.

Szerintem... :)

--

Viszont a független változatért saccolt 900 eurós ár enyhén durva, kb. a fele az, ami érdekessé tenné nagy tömegek számára.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) kaller1 válasza iZed (#21) üzenetére


kaller1
veterán

Ja,lehet ps is,de a lényegen nem változtat,biztos nem fotó.

.::> <::.

(#24) iZed válasza vehement69 (#20) üzenetére


iZed
aktív tag

lol:) majd megnezzuk mi lesz mutan lecseng a hype. iphonenal is mar reg lecsengett de meg mindig tobben viszik mint barmi mast;)

(#25) Ulkesh válasza iZed (#24) üzenetére


Ulkesh
őstag

Hát igen, az angol Vodánál elég durva eladási számok lettek :)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#26) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

leplezés után minden fényre kerül, lehet hogy nem is egy darabot mutatnak be :D

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Inkább egy macbook...

(#28) suraki válasza Ulkesh (#22) üzenetére


suraki
tag

Igazad van, de nézd végig, hogy te milyen felhasználási területeket írtál. Ha tényleg ez tudja majd a termék, akkor utána ezt vesd össze az otthoni laptopfelhasználók döntő többségének a területeivel (vagy mondhattam volna felsővezetőket is:-D)...ez nem csak a lap/zenei/film kiadók levesébe fog belepi***ni, hanem a teljes laptop piacba.
Persze kiváltani nem fogja azt, de kegyetlenül alávághat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) edward2 válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


edward2
addikt

Detto ez jutott eszmbe. Elég esetlenül néz ki az egész. Mármint kézben fogni elég béna, de asztalra lerakom akkor meg lehajtott fejjel kuksizom a képernyőt? hát kb fél óra és a nyakad le fog törni a búsba. Nemtom én ezt nem látom valami szuper ötletnek.

(#30) <NewL> válasza edward2 (#29) üzenetére


<NewL>
addikt

az ilyen tábláknak szokott a hátlapon lenni egy kis "pöcök",amivel ki tudod támasztani.

(nem ez az első tablet a világon,csak még nem terjedt el,lehet ,hogy az apple tablete lesz az ami igazán sikeres lesz...)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#31) Ulkesh válasza suraki (#28) üzenetére


Ulkesh
őstag

Azért irodai felhasználás egy táblagép esetén szerintem felejtős.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) Ulkesh válasza edward2 (#29) üzenetére


Ulkesh
őstag

" Elég esetlenül néz ki az egész. Mármint kézben fogni elég béna, de asztalra lerakom akkor meg lehajtott fejjel kuksizom a képernyőt? hát kb fél óra és a nyakad le fog törni a búsba. Nemtom én ezt nem látom valami szuper ötletnek."

Nem azért, de könyvet, füzetet, újságot már pár száz éve így olvas az ember és még senki nem panaszkodott arra, hogy letört volna a nyaka :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#33) Ulkesh


Ulkesh
őstag






... :)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#34) suraki válasza Ulkesh (#31) üzenetére


suraki
tag

Nem is írtam olyat. :N
Bár irodában én biza egy 27"-es iMac előtt valahogy jobban érezném magam...semmint egy laptop előtt nyomorogva (mint most :)) ).
Otthonról és felsővezetőkről volt szó részemről (nekik az irodában már most is 27-es iMac van :O ).

[ Szerkesztve ]

(#35) macikos


macikos
addikt

Szuper, csak mutassák már be :D

Persze, semmi értelme, akárcsak 2007-ben amikor megjelent az iPhone, annak se volt semmi értelme, meg az érintőképernyőnek mobilban :D Azóta már az óvodákban is multitács van meg minden második mobil ami megjelenik érintőképernyős (ráadásul stylus nélkül, úr isten!)

(#36) majom2 válasza Ulkesh (#22) üzenetére


majom2
senior tag

magazinok, napilapok és két kattintás után már olvashatod is a kedvenc újságodat a reggeli kávé mellett

ez jórészt most így van, nem?... :) én inkább attól tartok h eltűnnek tőle a neten "reklámért" ingyen nézhető újságok és minden szarért fizetni kell majd ezután.

(#37) majom2 válasza macikos (#35) üzenetére


majom2
senior tag

már csak egyet kell aludni.

tényleg, mekkora fujjolás volt már h nincs hozzá stylus :D meg ment a lesajnálás 1000el :) vissza kéne olvasni azokat a régi topikokat a rengeteg megmondóemberrel meg okostojással :D lenne min röhögni :)

(#38) macikos válasza majom2 (#37) üzenetére


macikos
addikt

Nekem az tetszett még, amikor sok okos jött azzal, hogy a kijelző nem lehet üvegből, mert akkor nem működne az érintés érzékelés :D

A másik meg, amikor megjelent az első hivatalos bemutatóvideó az Apple oldalán (Guided Tour) és egyből volt olyan, aki állította, hogy ez nem igazi, ez számítógéppel van összemásolva, mivel minden ilyen simán megy rajta :C

(#39) Ulkesh válasza majom2 (#36) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ez jórészt most így van, nem?."

Nem, nincs így.

Nem arról van szó, hogy adott újság weboldalát nézegeted, hanem azt a tartalmat, amit papíralapon megveszel az újságosnál, könyvesboltban stb. azt otthon a karosszékben egy kattintás után az iTunes-ból kapod meg, ráadásul olcsóbban (nincs nyomda- és anyagköltség).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#40) majom2 válasza macikos (#38) üzenetére


majom2
senior tag

meg amikor bizonygatták h ebben semmi forradalmi nincs és gyártogatták az iphone szkineket a wm-re :D

aztán a rengeteg iphone-gyilkos gép :)) mostanában már nem nagyon hallani ilyenről :)

(#41) pikszel válasza iZed (#21) üzenetére


pikszel
őstag

2 óra lemodellezni egy lekerekített sarkú téglatestet? :DDD Ez a forma a legtöbb modellezőben mint alaptest szerepel...a textúrázásra elmegy olyan 5 perc...
A tablet van renderelve és bénán beillesztve a képbe
de a lényeg, hogy lássuk mit tud, ha létezik.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#42) suraki válasza Ulkesh (#39) üzenetére


suraki
tag

yes, yes évek óta várok egy normális ebook olvasóra. Bár én az e-ink technokógiát tartottam erre a legjobbnak, de hajlandó vagyok befolyásolva lenni az Apple által. :D

(#43) #06658560 válasza Ulkesh (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attól függ: engem ez a termék egy esetben érdekelne: amennyiben marha erős jegyzetelési részt lehetne bele tenni, vagy lenne benne, kézírás-felismeréssel, gyors kiemelési lehetőségekkel, stb. mondjuk ehhez kérnék egy stylust is, a jobb írás miatt, de ennyi. Ha ezt megcsinálják, akkor nagyot kaszálhatnak vele, egyetemisták körében is, plusz vállalatoknál is- mondjuk utóbbihoz erős közösségi szerkeszthetőségi, megosztási lehetőségek is kellenek.

S ha már itt vagyunk, Appletől el tudnám képzelni, hogy olyan komplett kommunikációs, adattovábbító rendszert hozzon létre, ami az Avatarban volt- egyik képernyőről a hordozható képernyőre egy ujjmozdulattal átrántható ami kell, program, akármi, vagy másolatként megjeleníthető, s vihető máshova.

(#44) macikos válasza #06658560 (#43) üzenetére


macikos
addikt

Az igazi nagy dobás az lenne, ha realtime hangfelismerés lenne benne és úgy is lehetne jegyzetelni :D

(#45) Ulkesh válasza suraki (#42) üzenetére


Ulkesh
őstag

Hát, ha bejelentenék, hogy világelsőként kihoznak egy színes e-ink technológiájú eszközt, akkor nem fog érdekelni, hogy mennyibe kerül, azonnal megveszem :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#46) Ulkesh válasza #06658560 (#43) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Attól függ: engem ez a termék egy esetben érdekelne: amennyiben marha erős jegyzetelési részt lehetne bele tenni, vagy lenne benne, kézírás-felismeréssel, gyors kiemelési lehetőségekkel, stb. mondjuk ehhez kérnék egy stylust is, a jobb írás miatt, de ennyi"

Itt két egymással ellentétes tippem is van, egyrészt az eddig kiszivárgott infók szerint nem igazán munkaeszköznek szánják, hanem egy információs, multimédiás kiegészítő modulnak a notebook, vagy desktop gép mellé, így az adatbevitel eléggé másodlagos funkciónak számít. Másrészt a szövegbevitel és felismerés az Apple egy elég régen fejlesztett és már használt megoldása (Apple Newton), amit ha a kor követelményei alapján szintrehoztak, akkor akár a folyóírást is tudná értelmezni.
Vagyis bármi lehetséges, meg az ellenkezője is :D

"S ha már itt vagyunk, Appletől el tudnám képzelni, hogy olyan komplett kommunikációs, adattovábbító rendszert hozzon létre, ami az Avatarban volt- egyik képernyőről a hordozható képernyőre egy ujjmozdulattal átrántható ami kell, program, akármi, vagy másolatként megjeleníthető, s vihető máshova."

Ezt nem tartom kizártnak, de borítékolom, hogyha lesz is ilyen funkció, akkor az jó darabig csak házon belül fog működni (csak Apple rendszereken belül).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#47) Ulkesh válasza macikos (#44) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Az igazi nagy dobás az lenne, ha realtime hangfelismerés lenne benne és úgy is lehetne jegyzetelni"

Elképzelhető, hogy lesz ilyen, mert az OSX is tud valamilyen szintű szövegfelismerést, de ami szinte biztos lesz, az a felolvasás (ezt már az iPhone is elég jól tudja, akár magyar nyelven is).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#48) [Anduriel] válasza Ulkesh (#45) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Már van színes e-inkes ebook olvasó. Fujitsu Flepia. Tavaly tavasszal mutatták be. 1000 dolcsi

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#49) Ulkesh válasza [Anduriel] (#48) üzenetére


Ulkesh
őstag

Az még nem az a kategória ami általánosan használható lenne. :)
Egy 262 ezer színű kép megjelenítése 8 másodpercig is eltart rajta, videó lejátszás alapból reménytelen.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#50) majom2 válasza Ulkesh (#45) üzenetére


majom2
senior tag

na az tutira nem lesz, mert szörnyű lassú egy ilyen kijelző képfrissítése...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.