Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Cifu válasza Petykemano (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

De oldalágon azért megemlíthették volna a cikkben

Ezt nem vitatom el. :)

a Micron próbálkozik valami mással

Akkor már a 3D XPoint-ot is meg lehetett volna említeni, legalább ennyire hiányzik az is. ;)

A HBM2-nél van ez a pseudo channel mode, amire még korábban írták, hogy javít, de ha nem tudják DDR4 fölé javítani, akkor abból nehezen lesz CPU gyorsítótár, vagy rendszermemória.

Rendszermemória miért ne lehetne?

Akkor futhat be még szerintem a HMC, ha nem lesz DDR5 és valahogy meg kell oldani, hogy legyen nagy sávszél és jó késleltetés.

A Micron féle diák egyik fő problémája, hogy (érthetően) részlehajló. A HMC szuper ("hé, a Micron, vagyis mi csináljuk!"), bezzeg a HBM rossz ("fúj, gyengébb, mint a HMC és irtó bonyolult gyártani (a HMC-t is, de az most nem érdekes), meg hát a konkurencia csinálja, csak rossz lehet"), GDDR5X jó ("csak szólok, hogy rengeteget gyártunk belőle...").

A piac viszont nem a diákon jól hangzó buzzwordokra hajaz, hanem arra, hogy mi megoldható, és mi nem. A Micron (szerintem) eredetileg a DDR4 / DDR5 utat képzelte el a konzumer piacnak, a HMC meg a szuperszámítógépek és csúcs-szerverekbe volt szánva. Csak jött az AMD és a Hynix, és alátett ennek a képnek a HBM-el.

@Duracellm...: a nem lehet a nagy mennyiségben eladott termékekben olcsón nagy tételben feltenni a GPU mellé, akkor marad az DDR5X.

Mármint a GDDR5X. Amivel dettó nincs minden rendben, ha jól olvastam a híreket.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.