Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bathalsar válasza SkyS1gn (#77) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Oké, de neki ott van egy minimum 6-8000 dolláros felszerelés (Red Raven, 7" monitor, állvány, objektív, etc.), amivel olyan képeket lő, amihez sokszor nem is kell hozzátenni szöveget, mert nélküle is jó nézni. Úgy tudom eleinte Premiere Pro CC-vel, aztán Final Cut Pro-val vágott.

Amúgy rengeteg jó tipp van, hogyan kell és/vagy lehet házi stúdiót összehozni. És nem kell hozzá több ezer dolláros felszerelés.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#102) dud998 válasza Bog (#85) üzenetére


dud998
őstag

Én nagyon szerettem a Mobilarena TV-t, minden adást nagyon vártam. Rettentően sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de teljesen megértem, amiért nem csináljátok. Ha nincs benne hála és köszönet, lehet én sem csinálnám. Azt nem értem, ha valakinek nem tetszik valami, akkor miért nézi? Megvan a választás lehetősége. Biztosan azért hogy legyen mit fikázni. Sajnos ilyenek az emberek. És az ilyen emberek miatt maradtunk hoppon mi, akik szerették nézni. Ahogy olvasom, most is rengeteg negatív komment van. De ha ez a fejlemény nem tetszik, akkor lehet nyugodtan másik csatornát/oldalt/médiát keresni. Én baromi régen az olvasótok vagyok és maradok is.

Üdvözlettel: dud998

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#103) SkyS1gn válasza tibcsi0407 (#90) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát én inkább nem minősítem... elvakult ifan... sokszor fals hozzá nem értő hülyeségekről böfög...

Amikor elkezd egy Asus G751JY-on AKKSIRÓL játszani majd kommentálja mennyire nem szaggat a játék (clearly not paid promotion) közben van vagy 20-30FPS látszik a videón.

Sokan imádják de nemtudom miért, beképzelt.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#104) tibcsi0407 válasza SkyS1gn (#103) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem elvakult, nem egyszer elmondta, hogy nem a legjobb az Apple, de Ő azt szereti. (legutóbb az Apple-féle szándékos avultatásról is beszélt)
Consumer piacnak rá van szüksége, nem techb*zikra. Átlagember nem fogja érteni, ha A53 magokról beszélsz, meg többklaszteres CPU elrendezésről. De nem csak, hogy nem érti, hanem le is szarja. :)
Erről beszélt Bog is fentebb. Itt a pénzkeresésről van szó, több feliratkozó= több bevétel, ilyen egyszerű.
Nem a geek társadalom fog feliratkozni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#105) RaveForce válasza Bog (#85) üzenetére


RaveForce
veterán

Nem 100%, de sztem ez azert lehet mert mi, a mobilarena torzskozonsege az irasos teszteken nott fel, es kozben jott be ez az uri huncutsag, mint a YT es tarsai, tehat ti mindig leraktok egy hatalmas publikációt, plusz a kis video, de a tobbiek leginkabb a YT-BOOM idejen jottek kepbe, es nem igazan van mar a videos tartalmuk mogott egyeb irasos hosszabban kifejtett dolog. Tehat nekik javareszt az mindenuk, mig nalatok inkabb extra (volt). En ebben latom a nagy nezettsegi elterest tobbek kozott. :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#106) pusszycat válasza RaveForce (#105) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg van még egy olyan dolog is aki hamarabb leadja pl. S8 telefon tesztet többen megnézik az utána lásd később tesztelőket meg kevesebben mert már látta a tesztet. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#107) RaveForce válasza SkyS1gn (#103) üzenetére


RaveForce
veterán

Magyarosi mint elvakult apple fan?! Nezzel mar egy kis handras iPhone X bemutatot, kivancsi vagyok, ha magyarosira ellotted az elvakult fan jelzot, handraskara mid marad :DDD Magyarosi kijelentette tobbszor, hogy az apple tobb nagysagrend elmaradasban van amikor az s8at vagy note8at tesztelte es akar egyik naprol a masikra atkoltozne, de azert meg az apple a markapreferenciaja, amivel tok nincs baj..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#108) Bog válasza Mr.Silkó (#99) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem gondolom, hogy én vagyok itt a minőségi videós kontent frontembere. Azt viszont pont tudom, hogy legalább megpróbáltam.

De egyrészt a jelek szerint nem volt rá igény, másrészt pedig amikor a 3310-ről kiment egy hosszabb anyag, amiben tényleg tök alaposan meg volt mondva, hogy miért óriási csalódás az újragondolt Nokia, akkor az valamiért eléggé viral lett és tök sokfelé körbement, masszívan több új júzert odacsábítva, mint általában.

És elkezdtek jönni a tájékozatlan kommentek, hogy "bezzeg a többi youtuber tök jókat mondott a telefonról, ez a csávó nyilván hülye". Mert (direkt megnéztem) a többi youtuber arra élvezett, hogy van a cuccban Snake.

És egyébként ha megnézed, akkor a szinte az összes olyan csatornán, ahol - nevezzük így - termékbemutató zajlik, alapvetően nincs fika. Mert vagy fizetett bemutató, akkor pedig nem ér, vagy pedig hátha fizet majd a cég egy ilyenért, és akkor csak óvatosan.

Egyfelől sajnálatos, hogy ez ilyen, meg hogy így alakult.

Másfelől azok a tizenévesek, akik jelenleg a szosül influenszereket követik és mindent elhisznek nekik előbb-utóbb felnőnek, talán lesz saját tapasztalatuk erről-arról, talán csalódnak egy-egy termékben és talán elkezdenek majd keresni őszintébb, megbízhatóbb forrást. És akkor talán idetévednek és nem lesznek restek olvasni, miközben ezzel párhuzamosan talán kialakul a youtuberek mezőnyében is egy olyan, elit réteg, akik adnak a minőségre és a következetességre. Már most vannak ilyen példák (Szirmai), de amíg azoknak a videóknak magas a nézőszámuk, hogy DoggyAndi (vagy ki) elmegy Hajdúszoboszlóra és úszik a Tiszában, addig hagyjuk már.

De egyébként ezzel sincs különösebb bajom. Ha most lennék 18-20, akkor biztos én is a youtube-on kezdenék publikálni, mert az tök egyszerű, nem kell hozzá semmi, csak egy kamera.
Nincs bajom a néha elég amatőr tech tartalommal sem ott, mert mi is így kezdtük, csak épp írásban. Néha megmosolyogtató 15 éves cikkeinket visszaolvasni.
A bajom az ún. social influencer kategóriával van, ahol zéró hozzáadott érték mellett keletkezik milliós nézettség. A múltkor az egyik cég az egyik nemzetközi bemutatójára elhozott egy ilyen lányt, kitett Instára egy képet, egy óra alatt 13k lájk. MIÉRT? Mert sminktanácsokat ad youtube-on? De miért pont ő lett népszerű, miért nem a szomszéd lány, aki mondjuk vágni is tud? Vagy nem csak sminkel, hanem mondjuk mond valami értelmeset is? Mintha egy totális randomgenerátor dolgozna a háttérben, X népszerű lesz ugyanazzal a fossal, amivel Y nem, s persze ha X nem teljesen retard, akkor ezt kihasználja, de ettől még Y sem teljesen retard, csak neki valamiért nincs szerencséje, ami nem túl igazságos.

De ez mind tök offtopik. A lényeg, hogy most már egy ideje ismerve a youtuber szcénát, látva, hogy mire megy a view, a like, a rajongás és felmérve, hogy mire megy igény le kell vonni a konzekvenciát, hogy ránk videóban nincs igény. Szerencsére Lacira és Zsoltra van, mi pedig minden más eszközünkkel tudjuk őket támogatni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#109) RaveForce válasza Bog (#96) üzenetére


RaveForce
veterán

Azert evvegi szilveszteri hulladek kinaitelefon tesztvideo meg johetne a jovoben is :))

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#110) SkyS1gn válasza Bog (#108) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Teljesen egyetértek, sajnos.

(#104) tibcsi0407 Nem kell túlságosan belemenni a tech-be, ahogy a mai telefonoknál sem mert mind u.a. kapja. Ettől függetlenül olyan ordinálé blődségeket csinálni mint gamer laptopon akksiról elkezdeni játszani, vagy inkább összetör 2-3 drónt mielött megtanulná használni.

Akkor inkább mondja azt, hogy nem fogadja el bemutatásra az adott eszközt mert fingja sincs hozzá, vagy kicsit olvasson utána.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#111) DeathAdder válasza RaveForce (#107) üzenetére


DeathAdder
veterán

Különböző tevékenységeim mellett be szoktam tenni néhány hozzá hasonló YT videót hogy menjen a háttérbe, de fel nem fogom mitől van az a csávó úgy felszopkodva..

Többek között a nagy hájp miatt néztem meg 3 videóját, és valóban nem elvakult alma fan, de rohadt idegesítő az a pozőr teátrális attitűd amivel el akarja adni magát, arról nem beszélve hogy a videói egytizedében beszél csak az adott kütyüről.. Azt meg magasról leszarom, hogy spanyolországban hogy néz ki a tengerpart meg az apartman, meg a főbérlő bácsi, meg hogy mivan az asszonnyal, meg hogy hova megy autóval, meg hogy mennyi dolga van, meg hogy néz ki a lakása, meg hogy hol lehet jó kaját zabálni...

Mobilarénát, tech2, otherworld, thevr tech-et viszont bármikor el tudom nézni, hallgatni mondjuk a konyhában, vacsora vagy épp takarítás közben, vagy bármi lazább tevékenység mellett :K

[ Szerkesztve ]

(#112) SkyS1gn válasza DeathAdder (#111) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én meg már úgy vagyok, hogy magyar csatornát egyántalán nem tudok nézni, valahogy zavarja a fülem/szemem annyira nagy a minőségbeli különbség külföndiekhez képest.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#113) RaveForce válasza DeathAdder (#111) üzenetére


RaveForce
veterán

" Azt meg magasról leszarom, hogy spanyolországban hogy néz ki a tengerpart meg az apartman, meg a főbérlő bácsi, meg hogy mivan az asszonnyal, meg hogy hova megy autóval, meg hogy mennyi dolga van, meg hogy néz ki a lakása, meg hogy hol lehet jó kaját zabálni..."
Na most adodik a kerdes, hogy akkor minek nezed? 😂 o nem egy kimondott tech csatorna, hanem egy VLOG. Amiben vannak tech jellegu temak is. De ettol meg VLOG. :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#114) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ha lehet egy javaslatom. Tudom hogy nem egyszerű dolog nagyon minőségi és színvonalas videós tartalmat gyártani, és pláne nem kevés pénzbe kerül hozzá a felszerelés, de ha adhatok egy jótanácsot, akkor nézzetek körbe a TheVR Tech YouTube csatornán. Lehet a TheVR-os srácokat szeretni vagy nem szeretni, de az vitán felül áll, hogy elképesztő minőségi videókat gyártanak. Minőségi a hang, a videóanyag, a vágás és a felvételek is. Azt a szintet kéne megcélozni, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#115) Mr.Silkó válasza Bog (#108) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tök érthető az álláspontod, ettől még persze sajnálom, hogy így alakult most. Sok sikert nektek a továbbiakban is! :R

[ Szerkesztve ]

(#116) RaveForce válasza tothmaxy182 (#114) üzenetére


RaveForce
veterán

Igen. Ott minosegi a technika, de az a 2 pojáca... az egyiktol idegbajt kapok annyira tuljatsza a masik meg folyton csak helyesel... szornyen ambivalens egy csatorna... borzalom... :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#117) turbulencia8 válasza Bog (#108) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azert remelem, hogy az utazasokrol fogtok meg feltolteni kirandulos videokat is! (Nekem nagy kedvencem volt, amikor valamelyik CES-en egy igazi tengeralattjaro muzeumot vagatlanul vegigfilmeztetek!)

(#118) Mr.Silkó válasza turbulencia8 (#117) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 :K

(#119) Bog válasza turbulencia8 (#117) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Persze. Maximum felrakom a Bog utazik csatornára :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#120) DeathAdder válasza RaveForce (#113) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mint írtam 3 videóját megnéztem (na jó 2 és felet), mert úgy fel van szopkodva hogy adtam neki egy esélyt :)
Erről a vlogról meg most hallottam először, érik a világ a pusztulásra :D

(#121) RaveForce válasza DeathAdder (#120) üzenetére


RaveForce
veterán

VLOG = VIDEOS BLOG. tobbek kozt blog utazos csatornaja is egy utazos Vlog. Nem utalni kell minden ujat, csak tajekozodni :) de azert a vlog mar nem egy hudeuj formatum :DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#122) DeathAdder válasza RaveForce (#121) üzenetére


DeathAdder
veterán

Aminek komoly információtartalma van Grúziáról, és érdeklődve olvastam a blogot is, ahol írt róla.

De hogy milyen hasznos információt hordoz az hogy egy vadidegen pozőr alak az asszonytól milyen plüssfiugát kapott, meg majd kikap tőle ha ez meg az..vagy hogy hol ebédeljen jót és hol mennyit kellett várnia, meg hogy dugóban van és siet, mert rengeteg dolga van fel nem tudom fogni kit érdekelhet, de meglehetősen sok embert a feliratkozók száma szerint :))

(#123) JoeCockBill válasza DeathAdder (#122) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

és mennyi ilyen van, tökdurva. soha nem értettem. a saját életemre is alig van időm, nem hogy máséra :D
ez nekem kb akkora rejtély mint hogy miért néznek emberek olyan videókat (órákig!) hogy mások játszanak egy számítógépes játékkal. ahelyett hogy pl maguk játszanának, vagy mittomén. de lehet csak öreg vagyok. a snapchatet sem értem :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#124) konyi79 válasza Bog (#85) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem a ti videóitokat azért nem nézik, mert túl jók a cikkek. Jól összehasonlíthatóan felépítettek, így minden kinézhető belőlük gyorsabban, mint videókat végigbújni. Pont ezért ritka én is megnézzem a videót, mindent megtudok a cikkből amit kedvemre lapozok, látszik mit hagyok ki belenézve is ha valami nem érdekel.
Viszont bár a videóitok remekül felépítettek, a megjelölt szegényes IQ tartalmú fogyasztók számára jobb szórakozás lehet tényleg a két pojáca színháza a vr-on, akik veletek ellentétben azt se hajlandóak feltűntetni ha pr anyagot gyártanak, pedig szinte ordít minden munkájukból. Ott ha Asus videót látsz, megy az ajnár, ha LG-t, akkor szintén.
Na ez van, ettől megy rosszabbul az OW sora is szerintem a YT-on, meg ezért lesz nektek is nehéz, a hagyományos újságírást a Google meg Fb nyomasztó fölénye miatt egyre nehezebb pénzre váltani, főleg kitartotok elveitek mellett. De csak így, reméljük a legjobbakat.

(#90) tibcsi0407
Magyarósi Csaba tényleg jó.

(#125) jacis válasza Bog (#108) üzenetére


jacis
nagyúr

M1-en most láttam a nyilatkozatod. Frankó volt 😉👌

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#126) adise


adise
őstag

Sajnálom, de ez a tech2-es srác szerintem nem kamerképes.

(#127) joey04 válasza Bog (#85) üzenetére


joey04
titán

Nem mondom, hogy mondjuk ez a világ legfaszább G6 bemutatója, de simán vállalható. És? Ki nézte? Mostanra összeszedett 12k view-t? Miközben ugyanez a téma a Tech2-n 23k, az Otherworldön 30k, a The VR-on 120k, a Techvideo Hungary-n 20k.

Ennek annyi oka van csupán, hogy az említett oldalak jóval szélesebb körből merítenek. Pont ebből látszik, hogy bénácska a Tech2, hogy csak kb 2x annyi nézettséget produkált, pedig ők mindent megtesznek, hogy minél többször jöjjön szembe a videójuk yt-on. Hangzatos címek, sok videó egy eszközről, minden apróságról videót tesznek ki, stb, stb. Ti szinte csak telefonokról csináltok videót, de ők minden tech kütyüről. Ez azt eredményezi, hogy titeket csak akkor dob ki a kereső, ha valami mobilos témára keres az ember yt-n. Tőlük dob fel videót akkor is ha monitort, laptopot, fülest, fejest, egyebet keres az ember. Ez azt jelenti, hogy aki több témakörben keresgél, annak többször fog valamilyen tech2 videó feljönni a találatok között, ezáltal a nagy számok törvénye alapján többet is fog tőlük megnézni, miután több tech2 videó lesz már a szimplán ajánlott kategóriában is, ami további megtekintésekhez vezet. Otherworld meg még szélesebb körből merít, mert ott nem csak tech van. A The VR pedig berobbant a VR témával akkor, amikor úgy nézett ki, hogy ebből nagy durranás lesz, aztán rámentek a gameplayre amikor az hozott sok nézőt, közben elindult a tech csatornájuk, ekkor már baromi sok néző és feliratkozó volt, mert mindig jó hullámra szálltak fel, így láttak bennük lehetőséget és lettek szponzorok, ami által hamar és jó minőségben mutathattak be elég új cuccokat, ami még több megtekintést és feliratkozót hozott. Elkurvul a yt ez nem kérdés, de ha nem a fostenger lenne a menő, és nem lett volna annyi technikai problémátok az elején, nektek akkor sem lenne sokkal nagyobb nézettségetek akármilyen jók vagytok a fent vázoltak miatt.

----

Többi témához:

Önmagában a vlog és gameplay videók megjelenése, elterjedése nem lenne gond. Felhozták pl Magyarósi kapcsán kit érdekel hol vár a dugóban, stb. Nos alapvetően egy átlagos embernél ez valóban unalmas téma lenne, de nála nem ez a helyzet. Ő a főváros nevezettésegeit, jó helyeit, éttermeit mutatja be úgy, hogy közben betekintést enged abba is, hogy jut el az adott helyszínre (ami sokszor önmagában már kontent, pl smart sorozat), milyen megbeszélésekre megy, ami szintén érinti a nézőt, hiszen utazásokról, tesztelendő termékekről szólnak ezek a megbeszélések. Elfogadom, hogy valakit ez így nem fog meg, de attól még maga a vlog nem ördögtől való. Az, hogy sok idióta majmolja és az érdektelen, unalmas dolgairól készít vlogot, az nem Magyarósi hibája. Aztán ott a gameplay videók kérdése. Játék HELYETT senki nem néz szerintem ilyet, de pl a játék megismerésére tökéletes tartalom, pláne mióta nem menő demót kiadni. Vagy pl. most játszottam végig a Dishinored mellékszálát és volt pár váratlan, meglepő, vagy csak szimplán nehéz pillanat, és amikor megláttam, hogy VR Pisti streamelte érdekelt, hogy ő hogy reagált ezekre, mert én bírom a stílusát (Janit nem). Pláne amikor láttam, hogy very hardon tolja és volt olyan jelenet, ahol könnyebb fokozaton is megizzadt az ember, és tudtam, hogy 2mp és meg fog dögleni és az a fej amit vágott, hát röhögtem rajta pár percig. Azt is hozzáteszem, hogy nálam a yt meg twitch tv adás helyett van, amolyan háttérzaj gyanánt. Btw pont a The VR kopik le a yt-ról és költöztek át twitchre, mert egyre jobban elkurvul a yt. Van a Happy Hour sorozatuk, abban sokat beszélnek ezekről a dolgokról amik itt feszegetve vannak.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#128) #73596160 válasza joey04 (#127) üzenetére


#73596160
törölt tag

Ezt a háttérzaj dolgot sosem fogom megérteni, pedig millióan erre használják a tv-t. Minek?
Próbáltad már, hogy mennyivel jobb a csend? Legalább otthon legyen nyugi. :)

(#129) tothmaxy182 válasza RaveForce (#116) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Az, hogy tetszik-e a TheVR két tagja az teljesen egyéni preferencia. Van akinek igen, van akinek nem. A kommentem nem is erről szólt, hanem a videóik színvonaláról. Ami szerintem egy amatőr, két tagból álló csapat szintjén csillagos ötös, és azt egy követendő példának tartanám a Tech2 számára is.

Minden szavam magánvélemény!

(#130) daninet


daninet
veterán

Engem ez a visszhangzó hang megöl. Nem drága egy pólóra csapható mikrofon és szerintem alap. Rendre minden videónál rosszul volt belőve a hangerő, a főcim üvölt utána tompa egysiku.
Számomra sokkal fontosabb mint a kép.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#131) joey04 válasza #73596160 (#128) üzenetére


joey04
titán

Nem úgy, hogy ülök és megy valami értelemszerűen. Hanem otthoni munka közben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#132) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szerintem ez egy újabb leejt mente a mobilaréna részéről. Kezdődött azzal, hogy megszűntek az élő telefon bemutatók. Most meg összeálltok a tech2-vel, ahol Zsolt az egyedül értékelhető szerkesztő, ő videói összeszedettek, jó minőségűek. Viszont ott van Laci, összeszedetlen, gyakran a videó minősége is gyenge. Maga a tech2 név sem egy erős dolog Magyarországon, mi az, hogy kettő? Igazán lehettek volna kreatívabbak, mindjárt csinálok egy mobilarena2.hu oldalt.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#133) pusszycat válasza CptAdamica (#132) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért tech2 - mert 2 embör van a csapatban. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#134) Mr.Silkó válasza pusszycat (#133) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mint a sitheknél! ;]

(#135) CptAdamica válasza pusszycat (#133) üzenetére


CptAdamica
veterán

Megyen!

(#136) no more válasza Mr.Silkó (#134) üzenetére


no more
addikt

Egy, akinél a hatalom és egy, aki vágyakozik utána! :o

(#132) san01: Most miért mondod, miért rossz az olyan videó, ahol két telefont úgy hasonlítanak össze, hogy "mindkettő rendelkezik elöl kijelzővel és oldalt bekapcsoló gombbal, mindkettőnek van hátul egy kamerája..."? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#137) petesejt válasza pusszycat (#71) üzenetére


petesejt
aktív tag

Tudom, hogy az Y gennek más erről a véleménye, de nem csak a tartalom a fontos, hanem az igényesség is. Előbb utóbb a gagyik elsüllyednek, mert aki igénytelen a közlés módjára, az igénytelen a tartalom tekintetében is. Hogyan fognak színhelyesen bemutatni egy készüléket és a kijelzőt, hogyan fogják a fókuszt állítani, kiküszöbölni a képernyő tükröződését, és leginkább hogyan fogjuk érteni azt amit mondanak, ha se egy normális mikrofon, és értelmes beszéd helyett az orruk alá motyognak?!?

Az írásos teszt aprólékossága, alapossága (érdekes, ott még a fényerőt és a színhőmérsékletet is lemérik, nahát) és igényessége köszönőviszonyban sincs ezzel a paródiával.

És igen, képzeld, nekem egyáltalán nem mindegy mit bámulok éveken át az életemben, legyen szó filmről, online videóról, egy mobil képernyőjéről, vagy akár pornóról. :Y Te csak cibáld nyugodtan rajzfilmre, ha neked az a jó, de én pont hogy az igényessége és hitelessége miatt olvastam a Mobilarénát. Igényes videóanyaghoz meg nem kellenek milliók.

És az is micsoda butaság már, hogy átadják a csatorna látogatóit.... Miközben ahogy hanyatlik az írott média, úgy lesz a feliratkozóknak egyre nagyobb jelentősége. Ezek meg meg vannak kövesedve, és legyintenek rá egyet. Én 45 éves vagyok, de ha úgy érezném, hogy nem tudok minden reggel megújulni, inkább önként befeküdnék a sírba.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#138) z0d1AK válasza pusszycat (#133) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem ezért Tech2. Ezt még én találtam ki 2012-ben, de teljesen más állt a név hátterében.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#139) RaveForce válasza z0d1AK (#138) üzenetére


RaveForce
veterán

Akkor te vagy az az adam aki kiturta a balazst? Nem tudom mar kovetni a szappanoperat 😂

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#140) joey04 válasza RaveForce (#139) üzenetére


joey04
titán

Igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#141) nbg


nbg
senior tag

Kivancsi leszek, hajra... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#142) petesejt válasza JoeCockBill (#123) üzenetére


petesejt
aktív tag

Reality-ket miért néznek? Hogy ítélkezhessenek emberek felett és azonosulhassanak valakivel.

Great minds discuss ideas;
average minds discuss events;
small minds discuss people.

/ Eleanor Roosevelt /

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#143) petesejt válasza #73596160 (#98) üzenetére


petesejt
aktív tag

Erre nem tudok elég nagy [thumbsup]-ot küldeni.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#144) petesejt válasza Bog (#85) üzenetére


petesejt
aktív tag

Nézd, ahogy mondod, az Y+Z gen már jóformán olvasni sem tud, megy fel a videós tartalmak nézettsége, hal meg az írott média, de könyörgöm, az írott médiában bebizonyítottátok, hogy jók vagytok, akkor ezt mire fel dobjátok ki?

Mellékszál: sok a vita a neten arról, ki a profi és ki az amatőr. A viták eredete többnyire a kettős értelmezés, az egyik a minőségi skálán helyezi el e jelzőket, a másik azon, hogy ki mennyi pénzt keres vele. Mindnek van igazsága, nekem mégis ez tetszik a legjobban:

"A profi az, aki akkor is minőségi munkát ad ki a kezéből, ha nincs kedve hozzá."

Te mit szeretnél tíz év múlva, Magyarország legnézettebb mobil csatornáját birtokolni, vagy siránkozni egy mobilszervizben vagy boltban, hogy milyen jó volt a Mobilarena idejében? Ha most nem változol önként, akkor később rákényszerülsz majd, ami sokkal jobban fájni fog. Tapasztalat.

Minden dolog mulandó, csak a mulandóság örök. Ha megálltok (vagy ha kiadjátok a kezetekből a jövőt), el fogtok tűnni a semmiben. Kár lenne! (Nem tudom hány lábon állsz, ha többön akkor tárgytalan, de ez még mindig csak a személyes sikered. A felépített igényes olvasóbázisnak szüksége lenne egy hasonlóan igényes videócsatornára is és ez a te felelősséged. "Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." -- Ez nem csak ilyen dedós konyhafilozófia ám.) Amint beleteszed újra a szíved, ismét sok pénzt fog termelni.

Visszatérve a minőségre, nekem bőven elég ez a videó. Igényes ember ilyet nem ad ki a keze alól. És ránéztem a tech2 egy videójára, az se jobb. Én csipesszel az orromon se beszélek ilyen szerencsétlenül. És nem is a ti videóitok tartalmát és mennyiségét vitattam, felesleges e tekintetben védeni a mundér becsületét, azzal nincs gond. A kor meg max. egy sajtnál erény. Én meg tíz éve kosármeccset közvetítettem élőben a neten át egy kávézó kivetítőjére, de ne menjünk már át farokméregetésbe.

Szóval, egy Jared Polin vagy gsmarena videóit akkor is megnéznék, ha VHS-re vennék, és mégis nézd már meg a minőséget. Ez egy döntés kérdése, semmi másé.

Felmerült az írásodban, hogy mások előrébb tartanak. Ezt sajnálom, tényleg. De ez is csak felvet egy kérdést, nem kellene egy vérprofi marketinges, aki átalakítja a videócsatit úgy, hogy körökkel lehagytok mindenkit? És mi a fészkes fenének méricskélitek magatokat másokhoz, különösen amatőrökhöz? Nektek tudnotok kell, hogy jobbak vagytok és lesztek. Vagy elvitte Dr. Genya a monyótokat, vagy mi??

Ui.: A videó gyönyörű, de lassú. Nekem jó, de az Y-Z gen sokkal gyorsabb az élet számos területén (hogy valami jót is mondjak róluk) ezért ezen a videón simán bealszanak. Ezért is kötnek bele mindenhol, mert nem foglalod le az agyukat vele. Ezek a Facebook anyacsecséből szívták a speedet két orrlyukra, ha nem pörögsz fel hozzájuk, lenyomnak a kis suttyók. Ha beletoljátok a teljes 8 oldalas teszt anyagát öt perc alá, akkor elértetek valamit. Képernyőfeliratok 1-2 másodpercre (akit érdekel, úgyis megállítja), és sebesség, sebesség, sebesség. Ti is tépitek a hajatokat egy Kossuth rádió híreken, pedig a nagymamáinknak az volt a normális sebesség. A világ gyorsul. Én egy utcalány fps-t se tudok már örökélet nélkül végigtolni....

Tehát ne azzal foglalkozz, mit csinálnak mások, csak a saját sikereddel. Ahogy beletettetek ezer dolgot az írott tesztekbe, mert elég érzékenyek voltatok az igényekre, ugyanígy megy a videó is. Ne öregeggyé' má meg, nem fél éved van a nyugdíjig. És ne olyannal állj össze, aki csak azért látogatottabb, mert gyorsabban hadarja el a speckót.... A számok nem minden, ezeket ledarálni ti is le tudjátok, ha ehhez hozzájön a felszín alá tekintés, nyertetek. PLUSZ, PLUSZ, PLUSZ.

Hadd toljak be még egy okoskodást: nem akkor kell helyt állni, amikor minden rózsaszín, hanem amikor kapod a gyomrost. A másik, nem kell szemérmesnek lenni, lehet nyugodtan szenzációhajhásznak lenni. Nem az a mesterség, ha művészmozit csinálsz húsz embernek, hanem Vasembert, amire beül az egész család -- mert a gyereknek is tetszik, meg a retardált nagytesónak, de még fater is egész jól élvezi -- azaz olyan videót, amiben ott vannak a paraméterek is, gyorsan meg is jelenik, pörög is, látványos is, szenzáció is, és még a törzsközönség által igényelt plusz háttérinfók miatt sem kapcsolnak el az agyhalottak.

Nem szép kihívás, de komolyan?

És ha fikáznak, neked az is jó: a népszerűség maximuma a népesség 70-75 százaléka. Tehát ötből egy hozzászólás fikázni fog. Csak ha elég keményen vállaljátok a véleményeteket, akkor lesztek véleményformálók.

Magatokat, és a megnyerő stílusotokat kell eladni, nem a teszteket. Kell egy új kabát, egy kis szellemi frissesség és nyitottság. A véletlenek ilyenek, mesélhetnék róla, hányadik (és milyen, pff...) videoklippel futott be a haverom. Azóta is azon röhögünk mindketten.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#145) Bog válasza petesejt (#144) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez mind nagyon jól hangzik és hidd el: kedvem, lelkesedésem bőven lenne, koncepcióm szintén, nem gondolom (már) magam nagyon bénának sem, de van egy csöpp gond:
IDŐ.

Nekem alapvetően az a feladatom, hogy a Mobilarenát vezetgessem. És ez azért erősen a napi 8 órás meló kategóriájába tartozik. Nem csak a kontent kapcsán, hanem alapvetően rohangálok tárgyalni is, meg logisztikázni, meg rendezvényt szervezni, meg rendezvényeken mosolyogni...

Videózni is 8 órás meló, ha jót akarsz csinálni viszonylag egyenletes sűrűséggel.

Én pedig néha szeretek aludni is.

Meg van családom.

És innentől - bármennyire is értem az érveidet és a filozófiád - ez nem megy. Sehogy.
Mit lehet tenni?
1. Valakinek átadom az Arénát - nyilván nem
2. Valakit felveszek videózni - ennél viszont hetvenszer jobb megoldás, ha inkább társulunk egy olyan bandával, akik már csinálják egy ideje. Talán másképp, mint ahogyan én csinálnám, de eredményesen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#146) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hálistennek nem beszél 47 percen keresztül.. Így talán elhangzik majd olyan is, ami nem baromság. :U

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#147) #73596160 válasza Bog (#145) üzenetére


#73596160
törölt tag

Mi is gyártunk rengeteg tartalmat (otthon is). A rutin irgalmatlan sok időt meg tud spóroltatni, főleg így, hogy állandó a téma, egy sémára lehet felépíteni a videókat, beállításokat. Tudom, ezt is csináljuk. Persze van közben kicsi szívás a csupaüveg telókkal, de max fél óra plusz.
A másik az utómunka. Sok embert tanítottam már. Volt, akinek a több évnyi rutinja ellenére a harmadára tudtam csökkenteni az utómunka idejét, mert logikusabban dolgozott utána, rengeteg shortcuttal és egy sokkal rendezettebb, átláthatóbb felülettel.
Nincs senki, aki behúzható ezekbe a munkákba? Csapatban gyorsabb. Egy forgat, egy vág.

Én sem látom megoldásnak egy profi csapat munkáját egy amatőr bagázsra bízni, mert a nézettség jó marketinggel megsokszorozható, de a minőségen nem segít.

És abban is tökéletesen igazat adok Petesejtnek, hogy profi az, aki akkor is tökéletes munkát ad ki a kezéből, amikor nincs kedve hozzá. Ettől profi, hogy kedv nélkül maximum az a kis játékos plusz marad ki a végeredményből, amit amúgy is csak kevesen vesznek észre.

(#148) ablack


ablack
senior tag

A készülékek kérdése hogyan lesz megoldva?
Mert a Mobilarena és a Tech2 mindig más készülékeket tesztelt, és nem is azonos időpontban.
Ha kap a Mobilarena egy készüléket tesztelésre akkor lehet hogy az írásos teszt hamarabb jön ki és csak utána kapja meg a Tech2 csapat videós teszt céljából? Vagy a készülékeken nem is lesz osztozás és lehet hogy valamiről csak írásos teszt lesz?

[ Szerkesztve ]

(#149) Bogyi007 válasza Bog (#85) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszi a hosszas beszámolót!

Nekem a lényeg ebből az egészből az hogy maradnak a szöveges tesztek és azokat ti írjátok továbbra is. :C
Két évente veszek telefont általában és a ti tesztjeitek alapján szoktam dönteni és eddig sosem csalódtam - bár utoljára a HTC Desire 626 teszt elmaradását kicsit zokon vettem. :DDD

További jó munkát a stábnak! :R :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#150) alex devil


alex devil
senior tag

Így van, ami nem megy azt ne erőltessük. Szerintem jó döntés átadni a Tech2nek a videót.

S23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.