Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szia! Nekem van egy pont ugyan ilyen cuccom, csak mellé van csapva egy fogyasztásmérő, máshogy néz ki és nekem csak az akkor még magában lévő ADSL modemet kapcsolta ki-be full automata:

Ma már funkcióját veszítette a relés része mert lett router és ha nem megy a gépem attól még kell net lentre is, így 0-24 ben megy az ADSL modem és a router. Gondolkodtam anno azon, hogy a teljes gépet mindennel együtt áramtalanítsa, de nem lehet, mert akinek pl giga lapja van tuningolt CPU-val az tudja, hogy ha áramtalanítás után bekapcsolja a gépet akkor az duplastartol első körben, ez annyit jelent h felpörögnek a ventik, majd kikapcsol ( a HDD-k fel sem pörögnek teljesen!!) várakozik kicsit és újra beindul, ergo nem megengedhető ha áramtalanítom mivel a duplastart nyúzza a HDD-ket. A másik dolog meg az, hogy a D-link szerint jobb ha 0-24-be megy a router ne áramtalanítsam. A Genius HF-5000-be trafó van, az a rendes nehéz zúgó dög, azaz van gerjesztő árama (Ig) és készenlétben is fogyaszt, ezt szintén nem lehet minden nap áramtalanítani, mert amikor bekapcsolom akkor néha hajlamos csúnya hangot hallatni, mert nem a hátsó kapcsolójával lett lekapcsolva (tapasztalat), aztán a hangerőszab motor is elindul ekkor. Marad a monitor amit áramtalanítani lehet, figyeltem arra mennyit fogyaszt készenlétben és arra jutottam belefér a 1.5W, amúgy is készenlétben villog és mivel ez zavar így lekapcsolom, csak ez mozdulat.
Köszönjük az írást! :R DE van aminek nem jó ha áramtalanítják.

zsolt501! Nekem valahol van egy rajzjelekkel együtt. 230V/5A-es omron-ra bízva minden! :R Ma is kattog ha kapcsolom, csak nem csinál rá semmit! A LED a 12V jelenlétét jelzi és megvilágítja a mérőt!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.