Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mr.Csizmás válasza föccer (#348) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#352) föccer válasza psyho85 (#349) üzenetére


föccer
nagyúr

Újoncnak egyedi avatár? ;]

Sittes: Én aludtam, mint akit fejbecsaptak. Egyébként kb 3x volt fent az éjszaka. Olyan 2,5 óránként kér enni. Most reggel fájt egy picit a pocija, alig bírtuk megnyugtatni, de úgy néz ki, hogy most már jól van. Kijött a maradék magzatszurok is, most már könnyebb lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#353) killerjohn válasza föccer (#352) üzenetére


killerjohn
addikt

nyugis kiscsaj :) visszaalszik az evésbe? az a szuper, mert ha minden kaja után 1 órát kell fightolni a visszaalvással, akkor jön a gg :(

(#354) föccer válasza killerjohn (#353) üzenetére


föccer
nagyúr

Eddig még jó az alvókája. A ma reggelt leszámítva szinte hangját se hallottuk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#355) sith7 válasza föccer (#352) üzenetére


sith7
nagyúr

Anyatejes baba ?

Sajnos akkor még lesz néha kis hasfájás ... ha nagyobb lesz, már nem emlékszem pontosan hány hónapos kortól, lehet adni neki édeskömény teát ... na az majd megsegíti :K

Puki - böfi, jön majd minden :)) ... kitartás ...lesz ez még jobb is ;)

(#356) Mr.Csizmás válasza Tündér 2011 (#347) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mikorra várható az első szakmai hsz.? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#357) ArchElf válasza Mr.Csizmás (#356) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem valamikor éjszaka - most valszeg alszik... :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#358) föccer válasza sith7 (#355) üzenetére


föccer
nagyúr

Anyatejes biza. :)

Csak sajnos keveset eszik :( Sokat alszik, és nem nagyon tudjuk felkelteni, hogy egyen, mert amit cicire tesszük, azonnal vissza alszik.

Remélem javulni fog a helyzet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#359) psyho85 válasza föccer (#358) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nekünk is így volt, semmi baj, pár hét és annyit fog enni, hogy nem győzitek majd. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#360) Dany007


Dany007
veterán

Remélem nem gond h ide írok, de ki kell írnom magamból. Nálunk ma volt egy kis gubanc...
Az NTS nem sikerült jól. Legalábbis a doki szerint a baba nem mozgott úgy ahogy kellene.

Aztán egyből bent is fogták... Ránk meg ránkhozták a frászt...
Utána bekerült egy másik vizsgálóba. Csináltak terheléses NTS-t, meg 2 ultrahangot is, de minden okés volt. A méhszáj már picit kivan tágulva.
A poén, hogy azért még benntartották, mert ilyenkor ez így "szokás".
V.színű a dokinő cseszte el a tesztet. És most azért van ez az egész...
Én meg majdnem szétstresszeltem az agyam... =/
Úgyhogy most legalább hétfőig bent lesz...
Egy kis szurkolást most kérnék én is :B

[ Szerkesztve ]

(#361) föccer válasza Dany007 (#360) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne parázzál. Az, hogy 20 percig éppen aludt a baba, az nem jelent semmit. A szívritmusa rendben volt? Alvó állapotban 130-140 között van, akkor nincs vele semmi gond. Amikor ébren van, és mocorog, akkor kell neki felmennie 140-160-as értékre. Ha ez rendben van, akkor nincs semmi gond, nem kell aggódni. Csak a szívritmus számít. A méhösszehúzódással egyenlőre ne foglalkozz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#362) Dany007 válasza föccer (#361) üzenetére


Dany007
veterán

Amennyit ki tudtunk bogozni annyi volt, hogy a grafikonon volt egy ugrás.
Ami után kicsivel lejjebb volt. Gondolom a szívritmus is.
De párom azt mondta, hogy ilyen már volt máskor is, ilyenkor elfordul a baba és máshova kell tenni az érzékelőt.
Amúgy poén, de erről a dokiról - aki ezt csinálta - hírlik, hogy már többször beparáztatott így szülőket. Hogy mondjuk nincs szívhang stb.. Aztán kiderült, hogy rossz helyre tette a műszert.

Valószínű itt is ez volt, mert mondom utána minden teszt normális volt. A kis lurkó is annyit mozog hogy csak na...
Csak tudod azért ha azt mondják, hogy valami nem okés akkor az ember beparázik.
Egyébként alig mondanak valamit. Akkora a fejetlenség :S
Kész... Mostantól minden nap lesz NTS. Majd szépen izgulhatunk, hogy minden nap rendben legyen...

(#363) föccer válasza Dany007 (#362) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondom, ne parázz. Semmi baj nincs ott, csak túlbuzgóak egy kicsit. Csak ezzel ugye az a baj, hogy azoktól az esetektől veszik el az erőforrást, akiknek esetleg tényleg szükségük lenne rá. Ha eddig nem volt semmi baj, ezután sem lesz, ne aggódj. Tartalékold az idegbajokat a szülés utáni időszakra. És próbáld valahogy elérni, hogy A-Z ig bent lehess. Nagyon fontos az anyuka számára is és az apuka számára is. Én biztos vagyok benne, hogy egészen más kapcsolat alakul ki az apa és a gyermek között, ha látja az apuka is az egészet. Arról nem is beszélve, hogy mennyit jelent ez az anyukának.

Készüljetek a nagy napra. :)

üdv, föccer

ps: no, kifőztem a tejszívót, meg az üveget... :)) Azok az áldott apai feladatok :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#364) St3venson válasza Dany007 (#362) üzenetére


St3venson
tag

Szerintem is felesleges parázni, az orvosoknak mindha munkaköri kötelessége lenne a szülökbe belemagyarázni mindenfajta betegséget, persze ők meg azonnal ugranak.
Szerintem az orvosoknak fel kellene mérni, hogy mekkora stresszt okoznak a szülöknek, egy ilyen fals infoval.
Szóval csak nyugtasd meg a mamát is, mert ők még sokkal jobban stresszelnek.

Föccer: ugy látom egyre jobban belejössz a dolgokba. (remélem nálam is igy lesz hamarosan...) :R

[ Szerkesztve ]

(#365) föccer válasza St3venson (#364) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát ja. Arról nem is beszélve, hogy a mama minden idegeskedése átragad a gyerekre is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#366) Dany007 válasza föccer (#363) üzenetére


Dany007
veterán

Jólvan, rendben. Megpróbálok...
Azt mondták egyébként, hogy ez attól lehet, hogy nem működik megfelelően a méhlepény... Ha így lett volna akkor megindították volna a szülést. De nem így van...
Csak az zavar, amit te is írtál, hogy egy bugyuta doki miatt halálra stresszeljük magunkat, mások elől meg esetleg elveszik az ágyat stb...
Na mind1...

(#367) föccer válasza Dany007 (#366) üzenetére


föccer
nagyúr

Nyákdugó még a helyén? Vérzés? A méhlepényetek hol tapad? Elől vagy hátul? Ha hátul és nem volt vérzés, akkor a 39. héten nem lehet baja a méhlepénynek. De azt egyébként is kimutatta volna a UH. Ha a gyerek meg nem kap elég oxigént és tápanyagot, akkor az a szívritmusában jelentkezik először. Ha a szívritmus rendben van, és nincs vérzés, akkor semmi ok a pánikra. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#368) Dany007 válasza föccer (#367) üzenetére


Dany007
veterán

Huh hát gondolom minden a helyén. Nem mondták, hogy nincs.

Van valamilyen út... ott a méhszáj környékén. Ami alapon 3 centi. Na az mostmár csak kettő. Most nemtom a nevét. A baba feje és a "külvilág" közötti kis valami... Meg egy ujjnyira tágult a méhszáj.
A méhlemény hátul van. A szív szerintem normális. Csak az első vizsgálatnál volt benne egy ugrás, arra parázott be a doki... amiatt volt ma ez az egész.
Látom jól kitanultad a dolgot az idők alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#369) föccer válasza Dany007 (#368) üzenetére


föccer
nagyúr

1111-es asszonyság? Azzal még akár hetekig is el lehet lenni szülés nélkül. Az meg hogy megugrik a ctg kit érdekel. Ha rúg egy nagyobbat a gyerek, már akkor megugrik a grafikon. Persze fél az idiótája a műhiba perektől, és inkább bent tartja 3 napot a kismamát. Nem is tudom, hogy mit mondjak erre. Talán csak annyit, hogy szurkolok, hogy nem nála szüljetek :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#370) Dany007 válasza föccer (#369) üzenetére


Dany007
veterán

Asszem 2110... 2-essel kezdődött...
Hát remélem nem tart még hetekig :S Annyi szabim nincs... =/
Még jövőhét meg az azutáni. Amúgy meg jövőhét szerdára van kiírva...

(#371) föccer válasza Dany007 (#370) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor még nincs teljesen megrövidülve a méhnyaka és a méhszáj sem nyílt ki teljesen. Nálunk 3111-al indult meg a szülés. Egyébként meg miért kell már most szabit kivenne? Asszonyság ennyire nehezen viseli a végét?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#372) Dany007 válasza föccer (#371) üzenetére


Dany007
veterán

Ja a méhnyak volt 2 centis az alap 3 helyett! :)
Szabit azért vettem ki, mert eddig bárki akit kérdeztem 1 héttel korábban szült. Főleg nyáron, főleg viharos időben... Így jobbnak láttam ha itt vagyok mellette.
Meg hát a fene se gondolná, hogy ha 27.-re van kiírva, akkor még utána 1,5 héttel se születne meg.

Elvileg a doki nekünk elmondta a menetet. 28.-án befekvés. Majd ha 2 napra rá se indul meg akkor megindítják oxytocinnal. Ha két napra rá se indul meg akkor császárral fog megszületni.
A lényeg, hogy a kiírt időpont után 8 nappal így is, úgyis megfog születni. Legalábbis a doki ezt mondta.
De én azért remélem, hogy időben fog jönni. :)

(#373) föccer válasza Dany007 (#372) üzenetére


föccer
nagyúr

Orvosi protokol, hogy max 1 hét túlhordást engedélyeznek. De ne aggódj, időben ki fog jönni. Mi 15-21 közé vártuk és lám 18.-a lett belőle. Arra figyeljetek, hogy amíg nem válnak rendszeressé a fájások, addig nem kell nagyon rohanni. Első szülés egyébként is lassan fog menni. Egyébként milyen messze laktok a kórháztól? Ha nem túl messze, akkor meg főleg nem kell sietni. Benyó legyen a gépben, meg legyen nálad elég parkoló pénz. Meg amiket már korábban írtam. Rengeteg víz, és szőlő cukor. A legfontosabbak. A vajúdás során próbálj minél több vizet itatni az asszonnyal.

üdv, föccer

no, közben felkelt a kisasszony enni egy picit :B Érdekes, hogy most meg egyből rákapott a cicre. Remélem így lesz ez ezután is. :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#374) Dany007 válasza föccer (#373) üzenetére


Dany007
veterán

Jólvan. Azért kezdek már megnyugodni. : )
A kórház ide kb 1,5 perc kocsival. :)
A cukrot már beterveztem, de ma a nagy káoszban elfelejtettem.
Parkolópénz nemérdekel. Ma is úgy álltam ~ 3 órát a város közepén, hogy jegy nélkül.
Nemigazán érdekelt abban a helyzetben.. Max megbüntetnek 5k-ra és kész.
De amúgy igen, utána már félretettem kis aprót :)
Köszi a nyugtatást :) kellett.

Amúgy szerintem a picúrotok lassan hozzászokik majd az evészethez :)
Jaaj dejó lehet nektek :) már én is várom!! :)

Üdv.

(#375) föccer válasza Dany007 (#374) üzenetére


föccer
nagyúr

Örülök neki, hogy itt lehettem. Mi, kispapák tartsunk össze ;]

Egyébként kezdi igencsak kinőni a topik az eredeti méretét. Lehet nyitni kellene egy külön kispapa topikot. Nem gratulálós topikot, mert olyan már van, hanem amolyan beszéljük meg az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#376) talmida válasza föccer (#283) üzenetére


talmida
Közösségépítő

+1

Amúgy gratulálok! :R

IN GOD WE TRUST!

(#377) Alg válasza föccer (#373) üzenetére


Alg
veterán

Nappal alszik éjjel eszik? Ajjaj, itt bajok lesznek később :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#378) darál0w válasza Alg (#377) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én már akkor mondtam hogy ez lesz, amikor vizsgálatokon csak aludt...tulságosan kipihente magát...:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#379) föccer válasza Alg (#377) üzenetére


föccer
nagyúr

Éjjel nappal eszik alszik. Csak eddig elég rendszertelenül teszi mindezt, és amikor túl nagy a szünet két evés között, akkor túl éhes lesz ahhoz, hogy egyen. Ez egy kicsit furcsán hangzik, de pont ez van. Mert ugye felébred és elkezd ordítani, hogy éhes, viszont hiába tesszük rá a cicire, egyszerűen túlságosan el van foglalva az ordítással, hogy el kezdjen enni. De éppen most fejezte be az evés. Előtte nem egészen 2 órája evett. Most simán rácuppant és tele is zabálta magát ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#380) Dany007 válasza föccer (#375) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igen, nem lenne rossz egy ilyen topic.
Bár nekünk már "késő" de mi talán tudnánk segíteni másoknak :)
Ahogy egyre "idősödik" a PH, egyre több apuka is lesz :)

(#381) killerjohn válasza föccer (#363) üzenetére


killerjohn
addikt

na majd amikor ezt csinálod két éve naponta 4x... :DDD

(#382) föccer válasza Dany007 (#380) üzenetére


föccer
nagyúr

Ragadd meg a lehetőséget, és írj egy jó első hozzászólást!

Killercsákó: a másik 2 gyerekről már nem is beszélve ;]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#383) föccer


föccer
nagyúr

Egyébként ma éjszaka teljesen jó kislány volt a Tündike. 2,5 óránként teletömte a hasát. Nem kellett felébreszteni, nem kellett küzdeni vele :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#384) sith7 válasza föccer (#383) üzenetére


sith7
nagyúr

Csak így tovább ! :K

(#385) föccer válasza sith7 (#384) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Úgy néz ki, hogy nálunk ez a délutáni időszak lesz a nehezebb. Tegnap is és ma is ugyanekkor volt nyügi. Nem is lehet megvigasztalni, max néhány percre. Tejcsi nem kell, alvás nem kell. Csak az, hogy rázzák a picsáját. Az valamennyire megnyugtatja, de az se nagyon, csak ideig óráig.

A tegnap esti felfedezés: Beteszem a kiscsajt az ágyikóba hanyatt fekve, ahogy kell. Visszamegyek pár perc múlva, mert az anyja lefeküdt. Kérdezem Mamócát: Te fordítottad az oldalára? - Én? Nem.

Ma már simán emelgeti a fejét, amikor büfiztetni teszem a vállamra, szóval elmondható, hogy igencsak jó erőben van a kisasszony. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#386) Dany007 válasza föccer (#382) üzenetére


Dany007
veterán

Áh nem vagyok én ilyen kezdeményező! :)
Ki kéne találni neki valami címet meg, hogy melyik topicban férne el stb... : )

Amúgy ma is volt NST. Persze a picúr aludt mint a bunda. De felkeltették és minden rendben van. Szóval mostmár szinte biztos, hogy vaklárma volt az a tegnapi. Picit magas az asszony vérnyomása. Olyan 135/90/90 környékén, de ez könnyen lehet hogy az össz 3 órás alvás miatt volt reggel.
Ugyanis ez a hétszentséges gyerek hajnalban van ébren :D Hajnali kettőig, fél háromig mocorgott egyfolytában. Anyukáját nem hagyta aludni :)

"Csak az, hogy rázzák a picsáját. Az valamennyire megnyugtatja, de az se nagyon, csak ideig óráig."

Látod, igazi nő lesz belőle! Nem kell aggódni :D

(#387) kovsol


kovsol
titán

jó olvasni a topicot, bár nekem még igen távol van, hogy a sajátomról írkáljak

May the Force be with you!

(#388) föccer válasza Dany007 (#386) üzenetére


föccer
nagyúr

Apukák mindennapjai.

Lehet ennek fényében befejezem ezt a blogot és záratom a hozzá tartozó topikot. Elvégre ezt csak a nagy napról szült volna :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#389) sith7 válasza föccer (#385) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát nem akarlak elkeseríteni, de ez így van sajnos ... a délután, az a 16:00 - 19:00 - ig tartó időszak a legnehezebb, utána már fürdés van, kaja stb. az már elmegy, de előtte ... :O ... azért fel a fejjel, lesz ez még így se :DDD

Ja, és a frontokra is érzékenyek, az én fiam ha viharos szél van, vagy hó jön, akkor nem alszik :(

Jó erőben ??? :Y
Az nem kifejezés, az én gyerekeim ilyeneket csak a 3. héten kezdtek el csinálni :C

na igen, ölbe lenni szeretnek ... és egy jó tanács ... még ha beteg lesz, akkor se tegyétek magatok mellé aludni .... 1 ilyen éjszaka, és eladhatod a kiságyat :K

[ Szerkesztve ]

(#390) föccer válasza sith7 (#389) üzenetére


föccer
nagyúr

na igen, ölbe lenni szeretnek ... és egy jó tanács ... még ha beteg lesz, akkor se tegyétek magatok mellé aludni .... 1 ilyen éjszaka, és eladhatod a kiságyat

Már késő :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#391) sith7 válasza föccer (#390) üzenetére


sith7
nagyúr

jaaajjjjjjjjjjjjjj későn szóltam .... :W :O ..... :B

(#392) föccer válasza sith7 (#391) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért még nem annyira katasztrófa az eset. Talán... Mamócának még mindig jobban esik fekve szopiztatni, mint ülve, és van amikor Tündike egész egyszerűen elalszik evés közben. Ilyenkor nincs szívünk áttenni a kiságyba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#393) sith7 válasza föccer (#392) üzenetére


sith7
nagyúr

Légy erős, és tedd át ... hidd el tudom miről beszélek ... az első gyerekkel mi is szívtunk, volt vagy 4 éves mire külön tudtuk tenni

(#394) Dany007 válasza föccer (#388) üzenetére


Dany007
veterán

Na, rendben van, megy ez :) Jó lesz szerintem. Ha minden jól megy egy hét múlva már én is bekapcsolódhatok érdemben is :)

(#395) föccer válasza sith7 (#393) üzenetére


föccer
nagyúr

Igyekszem. De amikor már bealudt a cicizésbe, utána amikor átteszem mindig felébred. És főleg így este, amikor átordította a fél délutánt nagyon nehéz rászánni magamat, hogy felébresszem. De majd igyekszem :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#396) sith7 válasza föccer (#395) üzenetére


sith7
nagyúr

elhiszem, tudod, majd 2 hét múlva már úgy átteszed, hogy nem ébred fel :K

(#397) ArchElf válasza föccer (#390) üzenetére


ArchElf
addikt

együtt alvást én sem ajánlom...
Két éves koráig kibírtuk (betegség, hőség, fagy, égzengés), de elmentünk nyaralni és nem kaptunk rendes gyerekágyat. Egy hétig aludt velünk és kb 2 év kellett, mire nagyjából visszaszoktattuk a szobájába.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#398) killerjohn


killerjohn
addikt

első fiam kiságyban aludt, is kb 8 hónapos koráig fél éjszakákat voltunk ébren, amikor jött a foga, vagy pocak fájt, vagy bármi baja volt. Most a kicsi velünk alszik, mióta megszületett, éjjel bármit akar, jön a foga, nem bír aludni, csak kap egy cicit, és már alszik is vissza. Kb ég és föld az életszínvonalunk. Egyébként miután el/visszaaludt, simán át lehet már tenni a kiságyba. Szóval van az éremnek másik oldala is - de egyébként tényleg a legtöbb ember azt javasolja, hogy ne altassátok magatokkal. Na tessék, így legyél okos :) :) :)

(#399) killerjohn válasza sith7 (#396) üzenetére


killerjohn
addikt

bizony :C csak jó build order kell hozzá, és megfelelő scout!

(#400) ArchElf válasza killerjohn (#398) üzenetére


ArchElf
addikt

Nálunk sem az volt a baj, hogy nem lehetett átvinni, ha elaludt, hanem hogy visszajött éjszaka :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.