Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) psyho85 válasza darál0w (#94) üzenetére


psyho85
aktív tag

Azt tudod-e, hogy akkor ugyan akkor születne, mint az enyém született? Ráadásul nálunk is negyed egykor kezdődtek hajnalban a bonyodalmak... Ez valami ipari sztenderd, ez a PH!-s szülés menete? :DDD

Egyébként pedig: 10:48, szerintem, de inkább 11:32. Nem vagyok jau tippelő. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#102) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

14:53

(#103) Wictor válasza aero. (#102) üzenetére


Wictor
senior tag

Ne akarjatok rosszat a Kismamának, a végén holnap fog megszületni a baba.

:P Ui: Híreket!

[ Szerkesztve ]

(#104) Alg válasza sith7 (#100) üzenetére


Alg
veterán

11:59 :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#105) killerjohn


killerjohn
addikt

Megvan már szerintem, de ilyenkor föccer kollegának biztos akad jobb dolga is, mint PH!-zni :) Sokan közületek is tudják már, hogy mi van ilyenkor... ápolni a párodat, keresgélni a dokit, szobát keresnek az anyukának meg babának, át kell menni, kipakolni a köv 3 napra. Gyereket közben eszed ágában sincs kiadni a kezedből, egyik kezeddel fogod, másikkal meg csörgeted körbe a családot, 3 dolgot otthon felejtettetek persze, azt el kell hozni, stb stb stb. PH! meg majd este nyugiban otthonról :)

(#106) sith7 válasza Alg (#104) üzenetére


sith7
nagyúr

Legyen Neked ! :))

Amúgy szerintem is megvan már :K

(#107) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

13h58 - mer akkor indul a felvezetőkör ;] :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108) Cucuska2


Cucuska2
őstag

11:33

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#109) ArchElf


ArchElf
addikt

Nekünk elsőre cirka 10 óra vajúdás után - 3-4 lazító, 3 fájdalomcsillapító, 2 cukros infúzió rosszullét miatt, rugby-s gyomorkönyöklések után - császár. 15 perc alatt megvolt... Kezdhették volna azzal is.
Orvos elfelejtette, hogy korábbi hasi műtét miatt valószínűleg ki sem tudta volni tolni a babát :(

AE

mod: mindent bele :)

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#110) Mr.Csizmás válasza ArchElf (#109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az rideg :(((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#111) ArchElf válasza Mr.Csizmás (#110) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy párom nem érzett semmit, csak "fájdogált", műszerre kötötték: maxos fájásokat mutatott :(((

Második sajnos még ígyebb lett - de erről inkább ne most :O

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#112) psyho85 válasza ArchElf (#111) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nálunk cukros víz nem kellett, mert adtam neki rendesen csokit és vizet, de fájdalom az volt, kértem epidurálist, de b@sztak adni, mondván "örüljünk, hogy van fájás egyáltalán". Anyukája csipáját, azt.

Most kapkodom csak a fejem, mily népes az aPH!uka klub! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#113) ArchElf válasza psyho85 (#112) üzenetére


ArchElf
addikt

Mi nem ehettünk bent semmit (én sem, csak kint - le kellett mennem a büfébe), kaját bevinni is tilos volt. Fél 10-től voltunk bent, és este 5 óra felé már nagyon rosszult volt (majhogy ránk nem förmedtek, hogy miért nem kértünk előbb cukros lötyit - pedig hát nekünk nagyobb gondunk is volt annál... akkor ugrottam le én is enni egy túrórudit)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#114) killerjohn válasza psyho85 (#112) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, akik 20-es éveik elején már itt voltak azok jó eséllyel phapukák már :)

(#115) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Eddig csak passzív résztvevő voltam, de most betippelek én is: 12:13 perc. Én majd december végén élem át ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#116) tildy válasza killerjohn (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Manapsag, mikor kitolodott az anyukak/apupak eletkora szuleskor, nem annyira jellemzo ez, inkabb azokra jellemzo, akik akkoriban 25 korul voltak. Ok ma mar 35 korul jarnak...Naluk valoszinubb ...

(kb. 22 evesen regeltem en is a ph-ra, 9 eve, gyerek meg nincs.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) psyho85


psyho85
aktív tag

Ehh... Vének Tanácsa... ;]

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#118) Algieba válasza Zolaash (#58) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

33 éves vagyok, ha akartam is volna szülni, kizárólag 25 és 30 (plusz-mínusz 2 év) éves korom közt hoztam volna világra a "fészekaljamat". Eme öt jó év, amikor a női test a leginkább alkalmas a gyermekek kihordására már mögöttem van. Innentől lejtmenetben van a DNS-em, roncsolódik a környezeti hatásokra, kopik a testem, egyre hosszabb a hibalista. 35 éves korom után már egy romos műhelyben kellene létrejönnie az új életnek.
Nem hiszek az orvosi hókusz-pókuszokban, hogy de ilyen vitamin, olyan torna, így az életmód blablabla. A környezeti károkat semmi sem hozza rendbe a DNS-ben. :(
Tehát én már gyermektelen maradok. Ami picit sem baj. Egészen más fontos nekem. Illogikus lenne egy új életre testálni azon feladatokat, amiket én akarok elvégezni, illetve az új életben látni életem kiteljesedését. Elnézést, de én vagyok önön életem egyetlen tűzijáték rakétája. :) És ez így van jól.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#119) ArchElf válasza Algieba (#118) üzenetére


ArchElf
addikt

Kollégámnak 35-évesen jött az első (problémamentes), egyetemi osztálytársam feleségének 39 évesen a második (szintén problémamentes) és ha nekünk lesz második, az is már 33 után fog jönni...

Amúgy pont most olvastam valahol, hogy az örökítőanyag nem öregszik, csak a szervezet...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#120) kovsol válasza Algieba (#118) üzenetére


kovsol
titán

kezdem azt hinni, hogy te túlkomplikálod az életet

May the Force be with you!

(#121) Algieba válasza ArchElf (#119) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha az örökítőanyag olyan strapabíró lenne, a sejtek osztódásakor nem változna, és nem jöhetnének létre a korcs őssejt-zombik (rákos sejtek), amiknek egyetlen célja van, osztódni és osztódni.

De mondom, nem a gyerek a legfontosabb számomra. Anyám negatív példáján lemértem, hogy az anyaság minden csak nem leányálom.

kovsol: Én egyszerre gondolok mindennek az előnyeire és a hátrányaira, és kb. egy tucat gondolati szál verseng a fejemben a figyelemért. Nagyon gyors fejszámítógépem van tele buggal. :D Mennyi error. :)) Igen, mindent túlkomplikálok.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#122) ArchElf válasza kovsol (#120) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem illik hozzá az avatarja, sírósarcos kellene... Túl félrevezető ez így.

Algieba: örökítőanyagról beszéltem (értsd: sperma, petesejt), nem a sejtmagok DNS/RNS-éről.

Itt a cikk.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#123) Dany007 válasza ArchElf (#119) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, azért annyi igazság van benn, hogy 35 év fölött már külön vizsgálatokra kell mennie a leendő anyukának, mivel a kora miatt egyszerűen egy veszélyeztetettebb kategóriába esik "automatikusan". Ez persze nem jelent semmit, az esetek nagyrészében így is probléma mentesen megtörténik a szülés. Viszont jóval magasabb a kockázata az esetleges komplikációknak, szövődményeknek.
35 fölött pl nemtommilyen spec dawnkór szűrés is kötelező. Plusz ezer másik vizsgálat, ami 35 év alatt nem kell. Nyilván nem véletlenül van ez így.

Amúgy biológiailag a legideálisabb tényleg a 25 és 30 év között szülni.
És hiába mondja Tildy - megjegyzem helyesen -, hogy manapság már kitolódik a szülési idő a 30+ évekre, attól még a biológiai alkalmasság nem tolódik sehova. Csupán az illetőnek az életmódja olyan, hogy első a munka a karrier és utána csak a család. Legtöbbször ezért tolódik ki 30 fölé a szülés.
De ettől még az ideális kor ugyanaz marad.

Aztán ha jól tudom - ebben nem vagyok biztos - 40 fölött meg már alapból veszélyeztetett terhesnek minősül a leendő anyuka, mindenféle tünettől függetlenül.

Nem kis dolog egy szülés, ezt mindenki tudja jól. Nem véletlenül találták ki ezeket a bizonyos határokat.

(#124) sith7 válasza Ghoosty (#115) üzenetére


sith7
nagyúr

Jézuska hozza, csak ki ne toljatok vele, hogy István, vagy Éva legyen a neve :))

1 héten belül: névnap, születésnap , karácsony, utánna meg 1 évig semmi :P

(#125) tildy válasza Dany007 (#123) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a joval magasabb kockazat szeirintem csak panikkeltes. Valamivel magasabb , igen , de szerintem inkabb el van tulozva az egesz , hogy 30-35 folott mar annyival magasabb.
Panikkeltesnek erzem ezt a tulzast.

Amugy adatokkal alatamaszthatod, en az alabbit talaltam:
[link]
40 folott kezd el meredeken noni....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#126) Alg válasza sith7 (#124) üzenetére


Alg
veterán

Születésnapom: december 20.
Névnapom: november 30.
Édesanyám születésnapja: december 12.

Szerinted? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#127) sith7 válasza Alg (#126) üzenetére


sith7
nagyúr

Isten lássa lelkemet, nem űberelni akarlak de ez az igazság:

Apámat Istvánnak hívják .... és dec. 26.- án született :DDD

(#128) Dany007 válasza tildy (#125) üzenetére


Dany007
veterán

Az okés, hogy te ezt érzed, de mire alapozva?
Mondok mást, mitől több a te "érzésed", mint megannyi orvos és szülész véleménye, együttes "tudományos" álláspontja?
Nagyobb a veszély, több a kockázat. Ennyi. A kérdés csak az, hogy mennyivel nagyobb.? Ez meg változó.

(#129) Dany007 válasza tildy (#125) üzenetére


Dany007
veterán

A dawnkór csak egy példa volt. Van ezer másik veszélyességi tényező.
És, ahogy látod a görbét 35-től kezd megindulni. Addig gyakorlatilag a nullához állt közelebb.
De én se azt mondtam, hogy 35-után vége és pont. Csak azt, hogy kockázatosabb, amit a táblázat meg a link is megerősít.

(#130) Mr.Csizmás válasza sith7 (#127) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az én apám márc 19. és József Sándor. (ősi hagyomány apai ágon az adott naphoz való nev(ek)et felvenni - ami pont velem nem történt meg :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#131) tildy válasza Dany007 (#128) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak megerzes , eddig szerencsere tapasztalat is, ismerosi korben. Persze tudom,az nem relevans...
Szkeptikus vagyok abban, hogy esetleg valakik rajatszanak-e erre.

a sokkal tobbrol amugy mutathatnal leirasokat/dokumentumokat.

Tobb es nagyobb aranyu ezt elismerem,elfogadom. Viszont a sokkal tobbel nem ertek egyet. Nem vagyok orvos, de amiket eddig olvastam ebben a temaban, ott ugy lattam orvosi reszrol sem egyseges az allaspont)

Alapbol meg kell nezni, akar regi fenykepeket is, 40 eves nok hogyan neztek ki, mennyire oregnek hatottak , es ma egy negyven eves hogy nez ki , ha egeszsegesen taplalkozik es odafigyel magara. Nemcsak a szulesi eletkor tolodott ki, de a varhato eletkor is.

Amugy down-szindroma. Nem dawn-kor.

Node ne is beszeljunk ilyesmirol , foleg egy egeszsegi alapona legidealisabb valahol 18 eves kor korul lenne.

Foccereknel tuti megvan a gyerkoc, regota nem lepett be , szerintem 13:55:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#132) Alg válasza Algieba (#121) üzenetére


Alg
veterán

De mondom, nem a gyerek a legfontosabb számomra. Anyám negatív példáján lemértem, hogy az anyaság minden csak nem leányálom.

Ennyi, a többi csak kifogás szvsz...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#133) kovsol válasza Algieba (#121) üzenetére


kovsol
titán

csak az a gond, nagy esélyt látok arra, hogy egyedül, magányosan fogsz megöregedni és az se lesz könnyű dolog

May the Force be with you!

(#134) Mr.Csizmás válasza kovsol (#133) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ő akarta így, nihilizmus rulz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#135) Dany007 válasza tildy (#131) üzenetére


Dany007
veterán

Azt hogy érted, hogy rájátszanak-e? Nehezebben viselik vagy ilyesmi? Mert én nem erre gondoltam.
De újra leírom, 35 fölött nincs vége a lehetőségnek. Nem egy éles határról van szó. Ahogy írtad is a kockázatok növekednek.
A sokkal többet úgy értettem, hogy többféle a kockázat. Ha nem is sokkal de magasabb a dawnkór, a halvaszületések száma, a szülés alatt illetve közbeni komplikációk száma. Pl méhlepény letapadás meghasonlók.
Tehát amikor a kockázat növekedéséről beszéltem, nem csak a dawkór kockázatára gondoltam, hanem úgy összességében ami lehet egy szülés / terhesség alatt.

Dokumentumokat meg egyszerűen találsz a neten, ha beírod a google-be.

"35 év felett megnő a termékeny napok (ovuláció) nélküli ciklusoknak a száma.
Bizonyos fertőzések, mint például a Chlamydia csökkenheti a petevezeték átjárhatóságát, súlyosabb esetben pedig meddőséget is okozhat."

"További problémát jelenthet - az inkább 40 év feletti kismamáknál, főleg ha túlsúlyosak- a szülésnél felmerülő kockázatok háttereként a magas vérnyomás, cukorbetegség., és egyéb keringési betegségek. Nem kell megijedni ezek is kezelhetőek. Általában lassabb a vajúdási szakasz, és a szülés is. A kor előrehalad tával az ízületekben található elasztikus rostok csökkennek, és ezek is eredményezhetik a nehezebb szülést. Gyakrabban fordul elő császármetszés is. "

"Az „idősebb” kismamák legnagyobb félelme a DOWN KÓR! Ez egy kromoszóma rendellenesség. A 21 kromoszómából egyel, több van a képződő ivarsejtben. A mai fejlett orvostudomány azonban számos vizsgálattal ki tudja szűrni ezeket a korai rendellenességeket. "

Amúgymeg ha már láttál közelről dawnkórós gyereket, akkor szerintem te is küzdeni fogsz minden tized %-ért, hogy elkerüld ezt a lehetőséget. Arról nem is beszélve, hogy sok egyéb rendellenességet - pl autizmust - is csak 1,5-2 éves korban fedezik fel, amikor a gyereknek már beszélnie kellene vagy hasonló.

De mondom mégegyszer, nem azt írtam, hogy 35 fölött elkaszáltak :) Ne értsd félre. Csak azt, hogy a gondokra nagyobb az esély.
És nem kell mindenáron önigazolni magad csak, mert te 35 fölött szeretnél szülni. :) Nem lesz azzal sem semmi gond. Nagyobb kockázat okés, de nem annyival nagyobb. Viszont annyival már igen, hogy indokoljon több mélyrehatóbb vizsgálatot.

Szerk.:

Ne szerkesszél bele állandóan mert nemtudom követni :D Az helyesírásom már csak ilyen : P
Amúgy szerintem is megvan... A 2 perces fájások után kb 1-2 órával már megvan. Az meg olyan 11-12 körül volt ha jólemlékszem. Én ezért tippeltem du 2 környékére.

[ Szerkesztve ]

(#136) Algieba válasza kovsol (#133) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Bogaras vénlányból még bogarasabb szipirtyó leszek, ha ez a célom, azonban inkább igazi javasasszony szeretnék lenni, amolyan fura, mindenes "öreg nénike". :))

Van egyéb oka is annak, hogy ennyire negatív vagyok, de ez a tény túlságosan személyes információ rólam, amit sosem írtam le sehol sem. Pedig tényleg nagy fecsegő vagyok és szinte semmit sem hallgatok el.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#137) sith7 válasza Mr.Csizmás (#130) üzenetére


sith7
nagyúr

az se rossz :)

(#138) tildy válasza Dany007 (#135) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyobb veszelynek tuntetik fel, mint amekkora valojaban. Erre.
Amugy csak ezen pattogtam kicsi "35 év fölött ..... Viszont jóval magasabb a kockázata az esetleges komplikációknak, szövődményeknek." A helyes szerintem "Viszont jóval magasabb a kockázata az esetleges komplikációknak, szövődményeknek."

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#139) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

itt már stílszerűen egy bébi zipfer märzen lecsúszott az új jövevény örömére :R :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#140) psyho85 válasza Mr.Csizmás (#139) üzenetére


psyho85
aktív tag

Jelentem én maradok a bornál. Tokaji édes szamorodni, nyílj meg! Látod Csizmás, isznak az ökrök magukban. :)

@Többiek: nem értem, ha valaki úgy dönt, hogy nem lesz gyereke, akkor nem lesz. Az ok és az okozat is magánügy, nem árt ezzel senkinek. Minek ítélkezni? Aztán ahogy öregszik az ember, úgy megy tönkre, ez tény, mind megdöglünk a piklibe, no, és? Asszem ez végképp nem az a fórum, ahol negatív irányba kell terelni a dolgokat.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#141) darál0w válasza psyho85 (#101) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem tudtam. most már tudom :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#142) Dany007


Dany007
veterán

Na mostmár lehetne valami! :)
Kíváncsian várjuk a fejleményeket. Legalább annyi, hogy minden rendben, megvan :)
Bár gondolom most jobb dolga is van mint velünk foglalkozni, de azért szurkolunk! :C

(#143) Mr.Csizmás válasza psyho85 (#140) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azóta begurult egy korsó cider is (2x0,33-as üveg, maradék igazságosan megkínálva mutternak), most felhozok egy zlatyt

és sose iszok magamban, mert társaságnak itt a PH!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#144) psyho85 válasza Mr.Csizmás (#143) üzenetére


psyho85
aktív tag

Erre inni kell! :C :R Remélem hamarost kapunk jó híreket. :B

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#145) Dany007


Dany007
veterán

Izgulunk izgulunk! Infót infót! :D

Párom szerint Föccer is már gally részeg ezért nem tud írni nekünk! :D Hát ha így van akkor egészségére! :)

(#146) Dany007 válasza Dany007 (#145) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá:

utolsó feltűnés
2011-07-18 19:09

(#147) Alg


Alg
veterán

Vacsora után én is bedobok a legifjabb Lingecske (Na meg a Queen meg az Overmind :DDD ) egészségére egy SÖRT

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#148) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#146) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hozom a sört a hűtőből

PH apukás és szurkolói közösség!

egy apuka-keresztapuka-szurkolói találkozó a Kaltenbergben?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#149) föccer válasza Dany007 (#146) üzenetére


föccer
nagyúr

Te kis szem füles :D

Jelentem most értem haza. Jelentem hulla fáradtak vagyunk, mind a 3-an. Így bocsájtsátok meg nekem, hogy most rövid leszek. Részleteket holnap, ha egy kicsit összeszedtem magamat.

Szóval: 15:45-re datálták Földvári Tünde születését. 3360 grammal és fogalmam sincs milyen hosszal született. A hosszát csak később mérték le, ami után levitték osztályra.

Valahol a postolást ott hagytam abba, hogy valami brutális koktélt toltak be mamócába, amitől brutálisan beindul a szervezete. Ez volt valamikor 10 óra előtt. Onnantól kezdve, gyakorlatilag 1 másodperc időnk nem volt még levegőt sem venni. Gyorsan, és brutálisan követték egymást a fájások. A lényeg az, hogy a gátmetszéssel 15,5 óra küzdelem után sikerült a szülés. És ebben még nem volt benne az, hogy majd egy órát varták Mamócát, mert nagyon nagy metszést kellett vágni, ami ráadásul majd egy órát nyitva volt. Szóval majdnem ájulásig fajuló vérveszteség, 45 perc varrás, és a világ legszebb kislánya lett a mai nap mérlege :DDD

Rengeteget szenvedtünk mind a hárman, de megérte minden egyes másodperc.

Képet nem sokat készítettem, és még azt is át kell méretezni/fel kell tölteni. Ez is holnapra marad. Most K.O. vagyok.

Még egy dolog így a post végére:

Ha valakinek éppen gyermeke születik, és nincs bent papás szülésen, akkor annak csak az lehet mentsége, hogy koporsóban fekszik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#150) Mr.Csizmás válasza föccer (#149) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C :R :R :R :C

[link] :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.