Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ezt jol esett elolvasni.... :D Csak okosabb nem lettem tole.... :DDD

(#2) fLeSs válasza Hedgehanter (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a lényeg, hogy bár "kitört" az amcsi piac (az idézőjel arra a pár pontocska csúcsra vonatkozik), én továbbra is egy korrekciót várok, ráadásul az lehet, hogy még nagyobb lesz, mint amire jelenleg gondolok. minden erre utal.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Hedgehanter válasza fLeSs (#2) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Akkor csak en parazok hogy elmegy melletem a vonat es nem leszek rajta? :F :D

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a "megérzéseim" alapján tőzsdézek most, vettem QID-et, és megshortoltam az USO-t.
majd kiderül, hogy bejön-e.
a FAZ és az FXP még mindig megvan.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a mai napon a CPC 0,58-ról 0,73-ra ugrott, a CPCE pedig 0,39-ről 0,63-ra.
ez azért jelent vmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Hedgehanter válasza fLeSs (#5) üzenetére


Hedgehanter
őstag

azmiaz? :F

(#7) fLeSs válasza Hedgehanter (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

írtam róla ebben a postban amit állítólag elolvastál. :D

btw az 1038 pontos célár 2 pont híján teljesült.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Hedgehanter válasza fLeSs (#7) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Elolvastam de nem tanultam meg.... :D Latom man.... :DDD

(#9) stangli


stangli
senior tag

Végül is mikorra várod a nagy felhőszakadást? :)

(#10) fLeSs válasza stangli (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én folyamatosan várom a korrekciót.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) stangli válasza fLeSs (#10) üzenetére


stangli
senior tag

akkor már ketten vagyunk.

(#12) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

En nem vagyok biztos hogy megnezi a 950-et more like 980 korul lesz.. Ha egyaltalan lesz, nagyon szkeptikus vagyok mert TA ide vagy oda, eleg jol tarja magat...

(#13) fLeSs válasza Hedgehanter (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát igen, érdekes lesz ezt a bejegyzést (meg az előzőt) visszanézni hetek/hónapok múlva. előző bejegyzésemben már írtam, hogy korrekciót várok, azóta összességében 1%-ot emelkedett az SP500. :D

btw elkezdtem érdeklődni az Elliott-wave teória iránt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

jobban átgondoltam a dolgokat, és sztem az aranynál most egy "major top" épül. ha elkezd esni, 400 USD lesz az alja. persze ha 1000 fölé tudna menni, akkor ez a megállapítás érvényét vesztené.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Hedgehanter válasza fLeSs (#13) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Elliott-wave-hez nem tudok hozzaszolni.. Mar vagy a 4 hsz-t kezdem el de semmi... :D :F

Az arany-nak azert meg vagy egy kis hely felfele az 1000-ig

[ Szerkesztve ]

(#16) fLeSs válasza Hedgehanter (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a CPC pár nap alatt 0,6-ról 1,05-re ugrott, utoljára ilyen a medvepiac beköszöntekor volt 2007 decemberben. utána kezdődött el a mélyrepülés.

kérdés, hogy most is ez lesz-e a végeredmény.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Gergő_ válasza fLeSs (#13) üzenetére


Gergő_
őstag

kíváncsi vagyok, hogy másfél hónap múlva milyen lesz visszaolvasni

(#18) fLeSs


fLeSs
nagyúr

csodálkozom, hogy a mai "szuper" házvásárlási adatra nem lett rally.
nyilván már be van árazva.

megnéztem ma 1-2 ilyen tőzsdeguruval készült riportot, és legtöbbjük a hiperinflációtól fél, főleg azért, mert a FED nyomatja a lóvét. azon filóztam, hogy ezzel csak annyi a probléma, hogy ezek már elég régi hírek, és ha a hiperinflációtól félni kéne, akkor már most hiperinfláció lenne. már régen tudjuk, hogy több trillió dollárt áldoztak bankmentésre meg gazdaságélénkítésre.
azért sem olyan egyértelmű ez az infláció téma, mert a devizapárokat egymáshoz viszonyítják, és nem csak az USA-ban megy a pénznyomda, az EU-ban és Japánban is ugyanez történik, ergo így végül kiegyenlítik egymás gyengülő hatását, ha értitek miről beszélek.

ezzel szemben Robert Prechter deflációt lát előre, emiatt sokak szerint bolond. viszont azok a dolgok amiket mond nagyonis stimmelnek, legalábbis sztem. a többiek nyilatkozatában vhol mindig van vmi, ami nem stimmel.
Prechter szerint itt most egy tető kiépítése zajlik (mármint a medvepiaci rallyé), és a medvepiac 400 körüli SP500 pontnál fog befejeződni, defláció lesz, a munkanélküliség tovább emelkedik, a dollár erősödni fog (most építi ki az aljat), a nyersanyagok/nemesfémek pedig esni fognak mint a kő (ezek szintén most tetőznek a medvepiaci rallyban).

annyiban egyetértek, hogy még nincs vége a medvepiacnak, de sztem ha lesz most egy korrekció, utána még feljebb mennek majd az indexek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) djtony válasza fLeSs (#18) üzenetére


djtony
újonc

Sziasztok!

Érdekelne, hogy mit tanácsoltok. Szeretnék beszállni befektetési alapba, de egy brókercég az ETF-eket ajánlotta inkább. Mivel én még nem kereskedek így elég kemény díjakat kellene fizetnem a tranzakciók után, amiből persze nem tudom, hogy mennyi lenne úgy összesen. Így határozatlan vagyok, hogy most befektetési alap és hosszabb távon való gondolkodás, vagy ETF és lehet, hogy többet hoz, de a tranzakció miatt végül a nyereség kevesebb lesz.

Előre is köszi.

(#20) Gergő_ válasza djtony (#19) üzenetére


Gergő_
őstag

melyik brókercég?

(#21) fLeSs válasza djtony (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a kérdés így értelmezhetetlen, mert nem tudjuk, hogy mit akarsz venni.
btw a részvényes befektetési alapok mögött is általában vmilyen ETF áll.

befalapot vmilyen pénzintézetnél lehet venni, az ETF-eket pedig a tőzsdén szokás venni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az AIG ma már volt 50 USD is. :D én 22-ért eladtam. :O :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) djtony válasza fLeSs (#21) üzenetére


djtony
újonc

Hát tulajdonképpen olajjal kapcsolatos ETF, meg a kínai indexet követő ETF érdekel. Ebben látok lehetőséget. Igazából a kérdés az, hogy egy ilyen jellegű ETF-nél többször kell ki-be lépegetni, vagy mint egy sima befektetési alapnál, lehet azért 2 három hónapig is tartani a pozíciót, vagy még tovább. A tranzakciós díjak miatt...

(#24) fLeSs válasza djtony (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

addig tartod ameddig akarod.
kínai indexet követő ETF nem létezik (és befalap sem), csak a hong-kongi indexet (Hang-Seng) követő ETF létezik. a kettő nem ugyanaz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs


fLeSs
nagyúr

OLAJ

a megtört emelkedő trendvonal volt az utóbbi időben az ellenállás, és most van egy új.
sztem nem tart sokáig.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Hedgehanter válasza fLeSs (#25) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amig nem esik az ala az also vonal ala addig nem tort meg csak gyengelkedik... :D

Szerintem szepen nez ki a 200 SMA felfele indult az ar felette van, csak a MACD es az RSI ne lenne ott...

Nekem ez 2-es fazisnak tunik meg nem jo elojelekkel...

[ Szerkesztve ]

(#27) Hedgehanter válasza fLeSs (#25) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Lehet nem is ertem mit irtal... :DD

(#28) fLeSs


fLeSs
nagyúr

SP500 1038-as célár a mai napon teljesült.
mostmár jöhet a zuhé. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a földgáz érdekesen alakul, még mindig esik.
az utóbbi napokban több cikket is olvastam, amiben azt írják, hogy még innen is lefeleződik, mert az usa-ban nem fogy a földgáz, már a tárolók is teli vannak.
márpedig akkor kell venni, amikor a kutyának sem kell, és nem fordítva. :D innen már bármilyen kis pozitív híre felfelé kell menjen, remélem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Hedgehanter válasza fLeSs (#29) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Annak szerintem nem pozitiv hir kell hanem hideg... :DDD

(#31) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Az FXP jo lesz ma, meg talan a FAZ is...

(#32) fLeSs válasza Hedgehanter (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a shanghai-i tőzsdének nincs köze az FXP-hez, az FXP a hang seng inverze.
btw én folyamatosan figyelem az SSE-t (Shanghai Composite Index), és elég szépen esik, erős korrelációban van a Baltic Dry Indexszel.
mondtam én, hogy komoly ellentmondás van itt: az amcsi piac csúcsokat dönt, miközben a BDI és shanghai esik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) fLeSs


fLeSs
nagyúr

azt csiripelik a madarak, hogy az AT&T fel akarja majd vásárolni a LEAP Wireless Communicationst, és nekem ugye van LEAP-em. :) átlagáram 17,7 USD, állítólag 25-30 USD-t fognak érte kínálni, márha igaz a hír.
kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Hedgehanter válasza fLeSs (#33) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Beszelnek rola tehat biztos van valami csak nehogy olyan legyen mint a MetroPCS 2007 ben... :D Bar akkor is jo mert egy darabig biztos huzni fogjak amig ki nem derul hogy megy-e vagy nem... :DDD

(#35) fLeSs válasza Hedgehanter (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én az ajánlattétel napján (már ha lesz) el fogom adni a részvényeket, nem tartom őket tovább.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Lehet en vagyok turelmetlen de ez csak nem akar leesni meg csak 980-ig sem.... Lassan ugyanugy fog kinezni mint a maj-jul fake fej-vall....

(#37) fLeSs válasza Hedgehanter (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ne legyél türelmetlen. :D
a bikák nehezen adják fel. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Hedgehanter válasza fLeSs (#37) üzenetére


Hedgehanter
őstag

2-an majdnem bullish abandoned baby, azota 3 napja emelkedik nap vegi felhuzassal..... Nem birom cernaval.... :D Venni akarok....

(#39) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Uj csucsok.... :)

(#40) fLeSs válasza Hedgehanter (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1,7%-os pluszban van az SP500 a bejegyzés írása óta, szal túl sok minden nem történt. :D

inkább azt nézd, hogy milyen alakzat van kialakulóban.

btw mit mondtam a földgázzal kapcsolatban? "Sztem lesz egy utolsó eladási hullám amivel kiszórják az emberek többségét, aztán az emelkedés."

az eladási hullámon túlvagyunk, most épp visszatesztelődik a korábbi támasz, a 3,2-3,4 USD-s szint. én a múlt héten amikor 9 körül volt az UNG azon vigyorogtam, hogy mit összenyivákolnak a yahoo-n a topikokban, mindenki shortolni akart, 5-re esik, 2-ig esik, teli volt negatív hírrel az UNG oldala, úgyhogy vettem még belőle. :D majd megláttyuk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Hedgehanter válasza fLeSs (#40) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja-ja de a defensive healthcare papairjaimmal mar 5-8% pluszban lennek.... :D Meg aztan a 1040-es szint felett van az S&P ami nem jo elojel az esesnek es ha a felett zar ma is akkor ki tudja mi lesz....

(#42) Hedgehanter válasza fLeSs (#40) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Pedig gazosan nez ki az UNG-d az 50 SMA alatt vergodik mar regota es az egyetlen dolog ami jol nez ki az a forgalom de azon kivul semmi....

(#43) djtony válasza fLeSs (#40) üzenetére


djtony
újonc

Én az UNG-ból kiszálltam 18 % plusznál:)) Közben figyelgettem a HNU-t. Ez is egy jó kis ETF, amit Toronto-ban bocsátottak ki. A héten volt 30 % pluszban is. Kétszeresen követi a gáz indexet...Persze ennek is létezik inverze:) Hát én kiváncsi leszek, hogy merre megy tovább...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.