Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem paranoia, valamit kinyírtak náluk. A napokban töltöttem vissza imageből a gépemre a win7-et, régebben ment a frissítés, most így hagytam 1 napig, csak terhelte a procit, és ette a memóriát, de semmi. Úgy kellett vele trükközni, h frissüljön. És mivel nálam semmi sem változott, csak az ms opathatja a népek.

(#2) r.endruu


r.endruu
tag

Nálam is hasonló volt a helyzet már egy ideje, ezért le is tiltottam a Windows Update szolgáltatást. Múlt héten telepítettem újra a laptopomat, akkor találtam a KB3102810-es frissítést. Ezt letöltöttem külön és feltelepítettem. Utána kb 10 perc alatt 200+ frissítést talált. Egy másik laptopon megcsináltam ugyanezt és az is rövid időn belül megtalálta az elérhető frissítéseket.

Nem tudom, hogy náluk változott-e valami vagy ténylegesen ez a fix segített, de újra működik.

Azóta mondjuk megint pörgeti a CPU-t a Windows Update, szóval újra letiltottam. De tudtam frissíteni, az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#3) dugo_


dugo_
veterán

Minden friss Win install után még letiltott WU-tel fel kell rakni az alábbi 5 frissítést, valamint a rendszernek megfelelő 1-et az alábbi táblázatokból. Restart, WU visszakapcsol, működik szépen.
http://wu.krelay.de/

Egyébként meg nem kell kerestetni és akkor nem akad be. Friss telepítésnél ez úgy néz ki, hogy 2-3 nap után magától felugrik az a 200+ frissítés, patch kedd után meg szerda délután, este körül. Na bumm. Ha manuálisan keresteted, akkor beragad.

(#4) ncc1701 válasza dugo_ (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Van, h üffélnek vissza kell adni a gépet, akkor nem engedhető meg ez a na bumm szitu. Mer az nem fogja frissíteni, az tuti.

(#5) DeltaPower válasza ncc1701 (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

[link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

WSUS offline es nem kell varni eveket, mire megleli a frissiteseket. Ejszakara ott kell hagyni, hadd csinalja, reggelre szep friss Win7 az eredmeny.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Zoz


Zoz
őstag

Na ezzel szívok én is jó ideje. Tippem nekem is az, hogy a Microsoft direkt cseszett el valamit, a 10-esre átterelés jegyében. (Anno az XP támogatás utolsó pár hónapjában ott is sikerült durván elrontani a frissítési rendszert, gondolom az se véletlen volt...)

Most is megy itt egy friss telepítés. WSUS-al felment már száz valahány frissítés (de az is egy fél napot gondolkodott), de továbbiak keresése ugyanúgy nem ment.
Kipróbáltam a 3-asban linkelt oldalt. Az első KB3177725 kellett, a többire azt mondta, hogy már telepítve van.
De úgy tűnik ettől meg is javult :C
A következő telepítésnél egyből ezekkel kezdek, meglátom mi lesz.

(#8) ncc1701 válasza DeltaPower (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Fennt van. Feltettem 4-5 frissítést, ami az updatet rendbehozza, majd ezt az sp2-est, és még így is 208 frissítést szed le. Most csinálom a muter gépét, itt van a másik asztalon, friss az élmény. :)

(#9) marositech


marositech
senior tag

Elvileg van már Microsoft update katalógus.
Egyenként le lehet szedni a frissítéseket és kézzel telepíteni.
Itt a forrás.
És ez pedig a lényegi oldal.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#10) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Az se lenne hülyeség a részükről, hogyha kb. 3 havonta frissítenék a telepítő iso-t.
Valamelyik nap telepítettem egy irodai gépen újra a rendszert. Letöltöttem a legújabb telepítőt és még így is talát 200 valahány frissítést. Ez szépen megtudja fogni a gépet akár 1 napra is, főleg úgy hogy 2 GB memória van a gépben, ami szinte azonnal megtelik és utána még jobban lelassul a telepítés.

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

Ma kaptam meg, örültem is neki, hogy még lassabb lett az amúgy is használhatatlanul lassú munkahelyi gép.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#12) #51736960


#51736960
törölt tag

Nem tudom ki emlékszik, de az xp-vel is ezt csinálták annak idején, egyszer csak nagy nyűg lett a frissítés. Akkor elérték, hogy csak ezért váltsak win7-re. Ez még egyszer nem fog bejönni, 10-re akkor sem váltok, ha le kell tiltanom a win7 update-et. (nem mintha annyira utálnám a 10-et, egyszerűen nem kell)

(#13) bakter24


bakter24
őstag

Engem is az őrületbe kerget a frissítés, nekem a WSUS bevált, utána csak néhány marad, szóval összességében nyerek minimum 1 napot. A fenti javaslatokat ki fogom próbálni.

P.S.: Végre viszlát KB3035583 :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#14) ncc1701 válasza #51736960 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell utálni, egyszerűen komolyabb munkára használhatatlan még a 10-es. Nem is frissítettem egyik üffélnél sem a 7-8.1-eket rá.

(#15) vimes válasza r.endruu (#2) üzenetére


vimes
senior tag

Az a frissítés segített. Ugyanebben a cipőben jártam. Előző telepítéskor még magától talált frissítéseket, kb. 1 hónapja telepítettem újra a Windows 7-et, folyamatos CPU és memória-terheléssel ment a Windows Update, de semmi. Miután megtaláltam és felraktam ezt a frissítést, kb. 3-4 percig keresett, majd talált 200+ frissítést a rendszerhez. Arról nem is beszélve, hogy az előző telepítéskor kb. 1 hetes huzavona volt még minden frissítést megtalált és telepített (különösen az zavaró, mikor kapcsoldád be a gépet, és vagy 10 percig megy a frissítés), most kb. 2 nap alatt lezajlott a dolog - a 200+ frissítés telepítése után még 2-3 alkalommal kellett türelemmel lenni, hogy telepítse a maradék frissítéseket, és kész is volt.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#16) iref-h


iref-h
tag

A win 7 frissítés:
Augusztusig nagyjából rendben jelentkeztek a frissítések, dönthettem a fontos és választhatók között. A hónap végén 7 db frissítés jelentkezett, de hiába kattintottam rá, 7 ből csak az IE lett sikeres, a többi meg váratott magára. Volt úgy hogy egész nap és éjszaka is ment a gép de hiába. Egy hét után arra gondoltam, hogy letörlöm a megmaradt 6 frissítést, és újra kerestetem. Sajnos most már egyáltalán nem jön elő semmi, csak keresi folyamatosan.
A fórumokat átnéztem, különféle ötleteket találtam, de úgy gondolom, hogy egy win 7 frissítéséhez nem kellene mélyebb informatikusi ismeret, egy felhasználónak csak az lenne a feladata, hogy kiválassza az általa kívánt frissítést és kész.
Letöltöttem és használtam a wsusoffline1074 programot, a letöltött frissítéseknél kísérlet képpen megnéztem az előző hónapokban még normálisan működő gépemen lévő frissítéseket, összehasonlítottam a wsusoffline által felkínáltal, egyet sem találtam közöttük - például a fent említett legutolsó frissítés "2016.08.30. IE 11 böngészőhöz (KB3160005)" sem szerepel benne.
Sajnos wsusoffline1074 -t nem nagyon ismerem, annyit olvastam róla hogy a client - ben lévő UpdateInstaller exe indítja a telepítést, de hol választhatom ki a fontos vagy választható frissítéseket?
Van e ötlete valakinek, hogy mi lenne a megoldás a win 7 normális frissítésére, mi lehet az oka, hogy egyszerűen nem lehet azokat letölteni?
Üdv.: iref-h

(#17) Zoz válasza iref-h (#16) üzenetére


Zoz
őstag

3. hozzászólásban a megoldás. Azokat szépen felrakod és megjavul. Én már tucatnyi gépen alkalmaztam.

Az oka szerintem az, hogy csesszük el a Win7-et, hátha akkor többen térnek át 10-re. De ezt biztos nem fogják bevallani :-)

(#18) iref-h válasza Zoz (#17) üzenetére


iref-h
tag

Köszi az ötletet!
"Minden friss Win install után még letiltott WU-tel fel kell rakni az alábbi 5 frissítést, valamint a rendszernek megfelelő 1-et az alábbi táblázatokból, Restart, WU visszakapcsol, működik szépen."
Két táblázatot is tartalmaz az oldal, ahol frissítések vannak, melyik 5 frissítésről van szó, és melyik lehet a rendszernek megfelelő 1 amit fel kellene tenni. " WU visszakapcsol" mit ért ezalatt, - a wsusoffline UpdateInstaller.exe elindítását?
"Minden friss Win install után" itt frissítésre vagy újratelepítésrre kell gondolni?
Szerintem tök hülye vagyok a témához, most ismerkedem vele kényszerből. Igazából az egész folyamatot sem látom tisztán a 3. hozzászólást tekintve.
Minden esetre letöltöttem mind a két táblázatot, itt meg is akadtam.
Megtennéd, hogy egy kicsit részletesebben leírnád, hogy hogyan is megy ez az egész frissítési folyamat?

(#19) fordfairlane válasza iref-h (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én a héten telepítettem újra két gépet, és már csak annyit tettem, hogy a Win7sp1 install közben kikapcsoltam az automatikus update-t, beállítottam, ami az alap működéshez kell (driverek, szoftverek, minimum, hogy legalább a net működjön), és innen:
[link] egyedül a KB3135445 Windows Update kliens frissítését telepítem fel, semmi mást. Ezután az automata update-t bekapcsolva a többi frissítés lejött önállóan, feltelepült, egyelőre probléma nélkül.

Szerk: Elvileg Win7esetében a KB3138612 a legutolsó Winupdate kliens frissítés, de a leírás alapján bármelyik WU frissítés közül az egyik kézzel letöltése és telepítése megteszi.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) iref-h válasza fordfairlane (#19) üzenetére


iref-h
tag

Ez a KB3138612 frissítés normális úton sikeresen feltelepült március 12 - én, és rajta is van a gépen, esetleg próbáljam még egyszer feltenni?

(#21) iref-h válasza iref-h (#20) üzenetére


iref-h
tag

Az általad linkelt oldal minkét táblázatát már korábban letöltöttem, most egyenként elkezdtem telepíteni, az automatikus Update kikapcsolva. A 12 frissítésből 5, ami már korábban a gépen volt, természetesen ezt nem tette fel. Láss csodát, ugyanúgy mint Nálad az automatikus Update engedélyezése után jöttek a frissítések.
Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.