Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bul07 válasza mephi666 (#94) üzenetére


bul07
nagyúr

Kerestem de most nem fogom megtalálni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102) 8th válasza mephi666 (#94) üzenetére


8th
addikt

Lassan egy évtizede egy lány ismerősömet egyik közös ismerősünk kutyája tépte meg csúnyán. Ahogy leguggolt hozzá a lány megérezte a ruháján az idegen kutya szagát és azonnal támadott. Ketten rángatták le róla a kutyát. A lány arcán és karján élete végéig ott lesznek a támadás nyomai. Mert "nem bánt meg lehet simogatni". Valami idegbeteg pitbull keverék eb volt az is. Én mindig tartottam tőle a távolságot a tekintetén a testbeszédén a viselkedésén látszott, hogy agresszív mint az állat. El is altatták az esetet követően. Bizonyos fajta kutyák tartását törvényben kéne tiltani és kőkeményen vasszigorral szankcionálni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#103) mephi666 válasza 8th (#102) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, a harci kutyát alapból tiltani kéne mindenhonnan :K ismerősöm erre is azt mondaná, hogy "itt se a kutya volt a hibás" és tiltakozna az altatás ellen... én azt vallom, hogy amelyik kutya ilyet tesz, azt azonnal ki kell vonni a forgalomból :K ember >>>>>> kutya (ezzel se értenek egyet a begyepesedett agyú kutyatartók, akik kb egy szinten kezelik a kettőt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Általános iskolás koromban harapott meg kutya. A bal kézfejemet harapta be, úgy rángattam ki a szájából. Ez nagy trauma volt, erősen belém égett. Biztos, hogy érezte a félelmet rajtam. Ez a félelem bennem is maradt nagyon sokáig. Előtte és utána sem bántottam kutyát. Egyszer akartam később, de nem voltam rá képes...
Embereknél és kutyáknál is van agresszív, és jámbor fajta. Nem lehet általánosítani.

Nem szotkam hibázni.

(#105) bul07 válasza mephi666 (#94) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezek tényleg 18karikás videók, lehet nem is kellene linkelnem
🔞🔞
Na megtaláltam igaz az eredeti hangsáv gyenge
[link]
🔞🔞
De ez is megkapta a magáét
[link]
🔞🔞
Ennek meg az elején söpörte el a kutyát a népharag
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#106) MasterDeeJay válasza mephi666 (#103) üzenetére

Nincs olyan hogy harci kutya, minden kutya olyan amilyennek nevelik. Nálam családban van pitbull keverék és annál gyerekszeretőbb kutyát még nem láttam (érdemes utána nézni, tipikusan gyerekbarát fajta). Ismerősöknek is van, sőt szomszédnak. Alapvetően emberbarát is. De volt egy elég nagy komondorom is na annál jámborabb jószág nem is igen van, gyakorlatilag a gyerekek a szájában turkáltak meg lovagoltak rajta, egyszer beengedte a kőművest is amikor nem voltam otthon de ki már nem engedte hanem sarokban tartotta amíg nem érkeztem meg. Pitbull / staffi semmivel nem agresszívebb mint akár melyik más kutyafajta.
Ettől függetlenül emberre nem támadhat otthoni kutya a saját területén kívül, belül is csak akkor ha nincs gazda közelben vagy erre konkrét utasítást kap (de vannak külön olyan kutyák amik be beengedik de ki már nem). Kutya önmagától gazdi mellett nem dönthet támadásról, ha így teszi akkor rosszul lett nevelve. Embernek minden esetben a kutya felett kell állnia, irányítania, erről szól az egész kutyatartás ez az alapja az egésznek. A kutya minden tettéért a gazdája felel. Ha a gazdi totál idióta agresszív akkor a kutya is nagyobb eséllyel az lesz ez esetben jogos hogy támadás után el kell altatni de magát a kutyatartót is keményen kell büntetni. (igazából elég sok embernek nem is szabadna tartania kutyát de ezt sajnos nem lehet befolyásolni, falun volt divat vadítani láncon a kutyákat még 20-30 évvel ezelőtt)
Ez kb olyan hogy ne vegyünk kést mert késelnek az országban vagy ne vegyünk fegyvert sportcélra mert ölnek is vele a világban (jó persze nem texast kell példának venni). Vagy ennyi erővel tiltsuk be a bmw-ket mert híradókban is minden második agyament azzal csavarodik fel a fára vagy a szembejövőre.
Mondom ezt úgy hogy nem vagyok kifejezetten kutyaszerető.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#107) Gargouille válasza MasterDeeJay (#106) üzenetére


Gargouille
őstag

"Nincs olyan hogy harci kutya, minden kutya olyan amilyennek nevelik."

Ez csak szimpla szómágia, általában az emberek a "harci kutya" alatt azokat az ebeket értik, amik a testfelépítésüknél, méretüknél, izomzatuknál, fogazatuknál és természetüknél fogva alkalmasak ilyen jellegű feladatra. Ha megnézed mondjuk a kutyaviadalokat, akkor jellemzően bizonyos kutya fajták vagy jellegzetes típusú kutyák szoktak szerepelni ilyenekben. Ezeket nevezi a köznyelv "harci kutyáknak". Most lehet azon nyelvészkedni, hogy jaj nincs is ilyen kifejezés a szaknyelvben, miközben mindenki pontosan tudja, hogy mit kell érteni alatta.

"Ha a gazdi totál idióta agresszív akkor a kutya is nagyobb eséllyel az lesz ez esetben jogos hogy támadás után el kell altatni de magát a kutyatartót is keményen kell büntetni."

Ezzel teljesen egyetértek, viszont pont itt van a bökkenő, itt jön elő ez a bizonyos "harci kutya" jelleg. Ugyanis ezek a jellegű kutyák borzasztó sérüléseket képesek okozni, pillanatok alatt maradandó károsodás vagy halál a következmény, tehát ha egy ilyen megy neked véletlenül (vagy mondjuk a 2 éves gyerekednek) akkor ott utána már hiába marasztalják el a gazdát, jó eséllyel egy életen át élsz ujjak vagy fél arc nélkül, ha egyáltalán túléled. Éppen ezért potenciálisan sokkal veszélyesebbek ezek a kutyák mint mondjuk egy csivava. Tanítás ide, nevelés oda. Akárhogyan neveled garancia soha sincsen arra, hogy nem történhet baj és ha megtörténik (minden jó szándék ellenére), akkor nagyon nem mindegy mekkora kárt okoz.

"Ez kb olyan hogy ne vegyünk kést mert késelnek az országban vagy ne vegyünk fegyvert sportcélra mert ölnek is vele a világban (jó persze nem texast kell példának venni). Vagy ennyi erővel tiltsuk be a bmw-ket mert híradókban is minden második agyament azzal csavarodik fel a fára vagy a szembejövőre."

Értem az analógiát, de annyiból semmiképp nem jó, hogy egy késnek vagy autónak nincsen önálló akarata és cselekvési képessége, szemben egy állattal. A kés nem ront neked magától, az autó nem indul be és gázol halálra magától. Egy megvadult kutya viszont simán. Ebből a szempontból összehasonlíthatatlanul veszélyesebb a felsoroltaknál.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#108) MasterDeeJay válasza Gargouille (#107) üzenetére

Normális esetben rendesen nevelt kutya nem lehet veszélyes fajtától függetlenül. Staffi pedig híresen gyerekbarát. Ugyanakkor vannak kifejezetten nem családba való kutyák is logikusan ezeknek is megvan a feladata.
Én totál máshogy közelítem meg a dolgot. Alapesetben a harci kutyának nevezett fajok nem ember ellen lettek tenyésztve.
Fentartom azt hogy nincs harci kutya, munkakutya van, örző-védő, családi, hobbi stb rakás kategória.
Szóval minden a gazdán múlik ha nem megfelelő fajt választ magának akkor arról nem a kutya tehet. Tipikus városi panelban nagytesű kutya eleve agresszív embernél pl lehetne tiltott.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#109) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gyereket nem hagyunk egyedül kutyával. Persze, mondjuk 8-10 éves korig.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110) Chaser válasza mephi666 (#103) üzenetére


Chaser
titán

ismerek olyan bidbullt' amelyik úgy sír ha másik kutyát lát és nem játszhat vele, mint egy kislány : )))
szóval nem, nem kellene tiltani
az idiótákat kellene tiltani, akiknek nem való kutya
él a bidbull' mellett egy tacsi is, ő sokkal nagyobb gengszter....mert van supportja a bidbull' személyében : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) MasterDeeJay válasza philoxenia (#109) üzenetére

Alapból nem is, mondjuk felügyelet nélkül amúgy sem.
Emlékszem rá nem voltam még 10 éves és a szomszédban játszottunk egy bazi nagy Vanda nevü németjuhásszal, azt lehetett gyerekként ütni verni is annyira jámbor volt. Persze volt elzárva doberman is na azoktól féltem nyilván jogosan. Más világ volt. Most amúgy egy sztafi takcsóm is van, gyilkos egy harcikutya :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#112) philoxenia válasza MasterDeeJay (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően egy kisgyerek még egy csivavától, yorkitól is szerezhet durva sérüléseket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113) freeapro válasza bul07 (#105) üzenetére


freeapro
senior tag

Tényleg kár volt linkelni.
Első elég durva, többin nem is látszik semmi.
Mondjuk ezek a videók leginkább kutyaevés melletti propaganda videók lehetnek kínaiaknak :)

(#114) bul07 válasza freeapro (#113) üzenetére


bul07
nagyúr

Míg kerestem találtam sokkal véresebb videókat is csak ott a kutyák megúszták, vagyis a videóbba nincs megtorlás rész

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#115) Phülöp válasza Gargouille (#93) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor csak az egyik fél akar ismerkedni a másik fél akarata ellenére azt úgy hívják, hogy erőszak. Ez akkor is igaz, ha az egyik fél egy kutya. És ezt senkinek sem kötelessége tűrni. Tök mindegy, hogy mi a kutyus szándéka, vagy mennyire gondolja cukinak a gazdája, ha a másik fél nem akarja a kutyád közelségét, akkor nem köteles eltűrni az "ismerkedést".

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116) Hieronymus válasza philoxenia (#112) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Persze szerezhet. Még macskától is.

De kisgyereket nem hagyunk felügyelet nélkül. És még egy csomó biztonsági intézkedést is teszünk. Nem tudjon konnektorba nyúlni tárgyakkal, Ne tudjon szekrényre mászni. Ha mégis sikerülne neki, akkor legyen kibiztosítva a szekrény, hogy ne tudja magára rántani. ...

Ha kisgyerek és kutya is van a családban, akkor gyerek - kutya kapcsolatra is felügyelünk.

Nem szokott ez gond lenni, ha a család tisztában van a falka szabályokkal.
A kutya sohasem kap enni addig, amíg a felnőttek és a gyerekek esznek. Nem adunk semmit a kutyának az asztalról. Ezzel is tudatosul a kutyában, hogy a rangsorban fölötte vagyunk. Egyszerű és stabil szabályokat alkalmazunk. Ha egy heverőre nem mehet fel, akkor soha sem mehet fel Pont. Ha valamit egyszer megengedünk, máskor meg tiltunk, csak összezavarjuk a kutyát. A kutya bármely falka pozíciót elfogadja. Évente kétszer megengedett a falkában a pozíció javítási kísérlet. Ebben az időszakban jobban kell vigyázni a gyerek - kutya kapcsolatra.

A jól kialakított rendben a kutya nem támadja a család/falka többi tagját. Inkább védelmezi. Bár ez függ a kutya fajtájától és az egyéni karaktertől. Legalább is megvédésre való hajlandóság. Például a yorki kifejezetten védelmező kutya szokott lenni.

A postás videóban vélhetően védelmező szellemű kutya volt. Nem azért támadt mert gonosz volt a kutya. A postás felemelt kézzel adta át a csomagot. Ez a támadás jele, legalább is annak értelmezik a kutyák egy része.
De ekkor nem a harapás a fő célja a kutyának. A hangos elijesztés a cél.
Ezt meg a postás nem tudta.

Sokszor szokott félreértés lenni a kutya és gazdája között. Ha a kutya elkezd ugatni valamiért és erőteljesen kommunikál vele a gazdája. A kutya azt gondolja helyesen jár el. Pedig a gazda csitít.
A helyes megoldás. Szó nélkül hátat kell fordítani a kutyának, rövid pórázon tartva. Hamar rájön, hogy nem kell ugatnia. Nem kap megerősítést.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) philoxenia válasza Hieronymus (#116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit lejárt lemez már et a falkás téma. Nem annyira aranyszabály ez. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#118) Phülöp válasza Hieronymus (#116) üzenetére


Phülöp
addikt

szép hosszan írtad
de azért én is felrúgtam volna, reflexből

igazából a fentiek fényében kutyatartási jogosítványt kellene bevezetni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119) lomposfarkas válasza janeszgol (#83) üzenetére


lomposfarkas
tag

A félvad városi kutya neked egyenlő a természettel? Kimondottan szeretem a természetet, sok ezer km-t caplattam már erdőn mezőn, leginkább bringával. Szóval ennél nagyobbat nem is tévedhettél volna.

(#120) Hieronymus válasza philoxenia (#117) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Látod ebből adódnak a problémák.
A kutyák saját közösséget építenek, még akkor is, ha kóbor kutyák. A kutya nagyjából ez egyetlen állatfaj, amelyik a saját közössége helyett az emberi csoportot szívesebben választja.

Ha nem veszed figyelembe a kutyák igényét a következetes szabályokra, akkor problémás a kutya tartás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#121) janeszgol válasza bul07 (#114) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre áll fel neked?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#122) janeszgol válasza philoxenia (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem lejárt lemez ez, csak érteni kell hozzá. Viszont azt is illik észben tartani, hogy hiába tanulnak meg bizonyos szavakat, ettől nem lesznek emberek, hanem ösztönlények maradnak. Tehát az ösztöneikre kell hatni.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#123) janeszgol válasza lomposfarkas (#119) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, te nem szereted a természetet. Te nem szereted a kutyákat. Félsz tőlük, tartasz tőlük. Meg sem akarod ismerni őket. Nem akarod érteni őket.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#124) bul07 válasza janeszgol (#121) üzenetére


bul07
nagyúr

Hmm. mi van
Én csak példákat hoztam

De biztos lehet benne ha a 7éves unokahúgomat megtámadná egy kutya, a jelenlétembe, nem érdekelne hogy engem mennyire harap meg de addig ütném, fojtanám, földhöz vágnám, míg egy kis szusz is van bene

Ázsiai vonalon amúgy inkább ez esik jól a szememnek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#125) Gargouille válasza janeszgol (#123) üzenetére


Gargouille
őstag

Attól még, hogy valaki nem szereti a kutyákat, szeretheti a természetet, hiszen a természetnek csak egy apró kis része a kutyák. Bizonyára van a természetnek olyan más részlete amit te sem szeretsz (például szúnyogok), ettől még lehetsz természetbarát. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#126) janeszgol válasza bul07 (#124) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a hétéves unokahugom megtámadná a kutya, akkor én is mindent bevetnék. De ezt nézni a neten, meg egyáltalán feltölteni?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#127) janeszgol válasza Gargouille (#125) üzenetére


janeszgol
félisten

Van, sőt állat is van, amit nem szeretek. Ilyen a csimpánz. Undorító gonosz lények, akik bárkit széttépnek, akivel elbírnak. Néha a saját kölykeiket is megeszik. Mégis ha arról olvasok, hogy Brazíliában az olajfák miatt ezresével írják, égetik el őket megsajnálom a csimpánzokat.
Nem akarok elpusztítani őket, nem is nézek elpusztítós videókat.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#128) #56573440 válasza janeszgol (#123) üzenetére


#56573440
törölt tag

őőő az megvan hogy ez nem így működik ugye? Nem kell minden kutyát szeretni azért hogy szeresd a természetet és szeresd a kutyákat meg úgy az állatokat. Ez legalább akkora baromság mintha azt mondanád hogy a természetet és az állatokat hogy szeretheted amikor hamburgert, steak-et eszel és néha benézel kfc-be is...

Egyébként annyira megnéztelek volna amikor minden hátamögötti réten sétálsz aktuális barátnővel és a susnyáson keresztül megjelenik egy falkában 5 kutya mach 3 körüli tempóval, majd körbeállnak 2 méteres körben és random kapdosnak feléd. Nyilván felvetted volna a Kozsós szetlek titeket is ábrázatod, és megértően fordul feléjük, hiszen mint később kiderült kb 400 méterrel arrébb az erdőben lakott a gazdi aki üzemszerűen sátorban tengette napjait, és hát az oktatásukra is annyi energiát fektetett mint az oltásokra... úgyhogy végülis érthető hogy a területüket védték, nem akartak ők semmi rosszat. Te biztos másképp oldottad volna meg mint én. Meg fel se nyomtad volna őket a rendőrségnél úgyhogy nem gyűjtik őket be a csövessel együtt. A szeretet mindent megold. Max az oszladozó, megcsócsált hullát egy hét múlva megtalálja valaki, de na a kutyának nem lett baja.

ha egy bármilyen kutya a lábam körül morogva ugatva támadási szándékot mutat pont ugyanúgy lépek fel mint ha valaki odalép az arcomba és felteszi a költői kérdést miszerint? mivan? mivan? MIVAn? Nem kezdem el elemezni a helyzetet meg a lélektani mozgatórugókat mert pont leszarom hogy miért csinálja azt amit csinál. Tőlem lehet jellemhiba, oktatási hiány, genetikai defektus, csak szar napja van, fél, akármi. Ettől még nincs harag és nem utálom.

[ Szerkesztve ]

(#129) bul07 válasza janeszgol (#126) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy azt ugye vágod hogy a hogy a Douyin=TikTok
Douyin volt hamarabb és ebből lett a nemzetköziben a TikTok, Kínában továbbra is Douyin

És telefonon pörgetem ott nem tudod kiválasztani mit dob, jön ami jön
Mondjuk ez[link] :) , vagy ez[link], vagy ez[link], ami ép jön

Csak írtam hogy láttam olyan videót, majd mivel kérte megkerestem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#130) Gargouille válasza janeszgol (#127) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, csak előbb még ismeretlenül kijelentetted a másikról, hogy ő bizony márpedig nem szeretheti a természetet (te ezt jobban tudod így látatlanban, mint ő saját magáról), én csak erre reagáltam, célozva rá, hogy nem kell egyből skatulyázni meg egyenlőségjelet tenni a kutya és a természet fogalmak közé. Mert ezen logika alapján te sem szereted a természetet, ami bizonyára szintén nincs így. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#131) philoxenia válasza Hieronymus (#120) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. A kutya elsősorban az emberhez kötődik. Minden más másodlagos. Olvass Csányi Vilmost és ne Cesar Millant.... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#132) philoxenia válasza janeszgol (#127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen a csimpánz. Undorító gonosz lények, akik bárkit széttépnek, akivel elbírnak. Néha a saját kölykeiket is megeszik. Mégis ha arról olvasok, hogy Brazíliában az olajfák miatt ezresével írják, égetik el őket megsajnálom a csimpánzokat.

De miért importálnának Brazíliába csimpánzokat kiirtás céljából? :F Nem is beszélve arról, hogy az olajfáknak ott nem az igazi a klíma... :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#133) Chaser válasza philoxenia (#132) üzenetére


Chaser
titán

hogy megsajnálja őket ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134) ZS3NI válasza janeszgol (#127) üzenetére


ZS3NI
őstag

:))

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#135) KISDUCK válasza philoxenia (#132) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ja hát ez így wtf. Gondolom az olajpálmát összekeverte az olajfával, de attól még ahogy mondod nem exportálnak csimpánzokat az amazonas vidékére azért hogy leöljék őket. Nem is értem miért próbáltok vitázni vele, a nyitó hozzászólása* is olyan volt a topikban amilyen.

*szerk.: a második hozzászólása

[ Szerkesztve ]

(#136) philoxenia válasza KISDUCK (#135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Epic...

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#137) janeszgol


janeszgol
félisten

Mittudomén. Valahol irtják őket na. Amit nem kéne.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#138) janeszgol válasza KISDUCK (#135) üzenetére


janeszgol
félisten

A te első hozzászólásod se semmi. Ja de pont annyi.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#139) KISDUCK válasza janeszgol (#138) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ahogy olvasgattam te inkább indulatból írtál pár hozzászólást ahelyett hogy átgondoltad volna higgadtan hogy mit szereztnél írni, de ahogy nézem sikeresen elérted azt a szintet amikor már csak veszekedni akarsz te is.

(#140) janeszgol válasza KISDUCK (#139) üzenetére


janeszgol
félisten

A fene sem akar veszekedni. Abból besokalltam itt is és a fácsén is.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#141) Hieronymus válasza philoxenia (#131) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az erős kötödés az emberhez, nem módosítja alapvetően a kutyák szokásait.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#142) philoxenia válasza Hieronymus (#141) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De. A falka nem úgy működik, mint a farkasoknál.Tényleg olvasd el CsV pár könyvét, szórakoztatóak is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#143) Hieronymus válasza philoxenia (#142) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De a falka működik. Minden csoportot valami rendszer működtet.

A kutya fajtáknak sem teljesen azonosak a szokásaik, mégis képesek vegyes falkában csoportosulni.
A farkasokról én nem sokat tudok. Sohasem farkasom.

Azt viszont látom, ha több kutya összekerül, akkor az első probléma akkor kezdődik, amikor kikerül egy adag, kutyaeledel eléjük. Nem esnek egymásnak, de valami módon elrendezik melyik a domináns kutya.

A kutyák barátságkötésének is kötött formája van.
Ha az egyik be akarja ajánlani a jó kapcsolatot akkor jelöl. A másik odamegy és megszagolja.
Ha visszajelöl akkor békében maradnak. Ha nem akkor nem történt semmi.

Ha az első kört indító kutya, még egyszer jelöl a második után és a második is ismét vissza jelöl, akkor barátság van örök időre. Legalább is a következő párzási időszakig. :DDD

Most egy 14 éves német törpe pincser él velünk. Egy éves korában került hozzánk. Először hároméves korában kezdett ugatni. Amikor vendég kutyák voltak nálunk és csengettek, a másik két kutya elkezdett ugatni. Akkor tanulta meg, hogy kutya kötelesség ugatni a csengő hangjára. Még akkor is ugat, amikor mi vagyunk kívül az ajtón és én csengetek.

Ha támadni akar, akkor nem ugat. Tökéletesen csendben marad. Egerekre vadászik. Még most is elkap évente 1-2 egeret. A verebeket is szereti megugrasztani. Az ennél nagyobb állatok biztonságban vannak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#144) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Mákja, hogy nem egy amstaff kapta el. Mivel tudta mekkora a kutya így bátran rúgta arréb.
Bár minden parasztot arrébb lehetne bűntetlenül rúgni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#145) philoxenia válasza Hieronymus (#143) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem erről beszéltem. Az ember nem falkatag, az ember nem egy másik kutya.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#146) philoxenia válasza CaNNa3IS (#144) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kár hogy nem volt a postásnál fegyver, lelőhette volna az amstaffodat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#147) buherton válasza mephi666 (#8) üzenetére


buherton
őstag

A kb 2 éves lányomra ugrott rá egy póráz nélküli kis kutya az Amfiteátrum-ban. A nyakánál fogva terítettem le (csak annyira nyomtam a földre, hogy éppen ne tudja kihúzni a fejét, mert nem a kutyára haragudtam, hanem a gazdájára). Erre a gazdasszony jött felhúzott orral, hogy mit képzelek magamról, amire kellő hangerővel leüvöltöttem a fejét, hogy ez nem kutyafuttató és örülhet, hogy ennyivel megússza, mert az ijedtségen kívül más nem történt.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#148) Gargouille válasza buherton (#147) üzenetére


Gargouille
őstag

Sajnos úgy általánosságban jellemző a kutyatulajdonosokra, hogy amikor a saját kutyájukról van szó, akkor rettentően öntudatosak tudnak lenni, felháborodottan kérik ki maguknak a legapróbb sérelmet is, de amikor a szabályok betartásáról vagy mások jogairól, akkor meg nagy ívben tesznek rá.

Élő példa itt nálunk Kőbányán is, hogy bár rengeteg a kutyás, szinte egyedül mi sétáltatjuk pórázon az ebeket, noha ez kötelező lenne. (Az ürülék összeszedéséről most nem is szólok inkább.) Van itt egy nagy park, ahol egy hatalmas területet körbekerítettek kutyafuttatónak, de csak itt lehet elengedni őket, a park többi részén kötelező a póráz. Ez mindenhol ki van táblázva vastagon. Ennek ellenére vagy az összes tapló gazdi analfabéta vagy szándékosan tesz a szabályokra és szabadon rohangálnak a nagy testű kutyák is mindenfelé a parkban. Őket egyáltalán nem érdekli, hogy másokat zavarnak ezzel, hogy vannak gyerekek akik esetleg félnek a kutyától, hogy vannak emberek, akik esetleg nem azért mennek ki, hogy rájuk ugráljon egy falka, vagy elszaladjon valamelyik kutya a frizbivel vagy belemásszon az uzsonnás szatyorba, mert kiültek egy plédre a gyerekkel...

A szüleim is itt laknak a kerületben és ki szoktak járni sétálni meg labdázni, hogy mozogjanak kicsit. Tavaly nyáron is kimentek és "fociztak" (amolyan cukin öregesen), de az egyik szabadon rohangáló kutyus gondolt egyet és odarohant és kiharapta a labdájukat. Nem nagy anyagi kár, pár száz forintos egyszerű gumilabda, de tök nagy bosszúság, hogy tönkretette a labdát és nem tudtak tovább játszani, csak mert valamelyik nyomorék nem képes pórázra rakni a kutyát. Mondanom sem kell se bocsánatkérés, se semmi nem hangzott el.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#149) philoxenia válasza buherton (#147) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenkor csak annyit kell mondani, hogy a Rendőrség már úton van, ne menjenek sehová....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#150) updog válasza Gargouille (#148) üzenetére


updog
senior tag

Zugló ugyanez, röhögve hugyozzák le a "kutyát póráz nélkül sétáltatni tilos" táblát a rohangáló ebek, a gazdik meg tíz méterekre cigizgetve beszélgetnek. Külön jó hogy kb. ez a környék egyetlen nagyobb zöld területe ahol krúzolhatnánk kicsit a gyerekkel... és amúgy egy saroknyira van egy kutyafuttató, ami külön megér egy misét, mert szomszédos egy játszótérrel - a játszótér környékén sincs fa (*de, a kutyafuttatóban..), pár lerobbant békebeli játék van, meg egy rég széthordott homokozó, míg a kutyafuttató EU standard, háromszor akkora terület, szép árnyékos, csappal, padokkal....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.