Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) buherton válasza Gargouille (#148) üzenetére


buherton
őstag

#148Gargouille és #149philoxenia.

Nem szeretnék a ló másik oldalára átesni sem. Szerintem nem lennék képes arra, amit bul07 is belinkelt. Egyszerűen azért, mert ilyenkor a megoldás keresése lenne az első vagyis ha valaki megsérül, akkor azonnal segíteni és akár a kórházba vinni a mi hamarabbi ellátásra.

A lányom láthatóan nem élte meg traumaként, mert azóta is nyit a kutyák felé. De az is biztos, hogy ha picit is komolyabb lett volna az incidens, akkor hívtam volna rendőrt.

#150doeeg és #148Gargouille

Ennél már csak az a rosszabb, hogy a kutya szót nyugodtan ki lehet cserélni gyerekre. Oké a póráz és egyebeket, ekkor ki kell hagyni :D , de a lényegen nem változtat, hogy a felnőttek egy kicsit sem figyelnek oda. Nincs bajom a kutyákkal, de néha azaz érzésem, hogy nagyobb szentként vannak kezelve, mint a gyerekek és ez zavar.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#152) freeapro válasza philoxenia (#132) üzenetére


freeapro
senior tag

:C :C :C

(#153) philoxenia válasza buherton (#151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutya sok embernél gyerekpótlék. Amúgy olyan elmélet is volt, hogy a kutya a farkashoz képest megrekedt gyerekkorban... Ismerek olyan embert, aki a kutyákhoz sokkal nagyobb empátiával viszonyul, mint a gyerekekhez...
Azonban az alapszitu, ahonnan a topik indul nem, a kutyákról szól, nem is a postásokról, hanem a kutyatartókról. Akik hajlamosak magukat "gazdi"-ként aposztrofálni, de ez csak egy elkerített helyen működik.
Amennyiben más emberekkel is kapcsolatba kerül az eb, máris a felelős kutyatartásról kell inkább beszélnünk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#154) #72042496 válasza buherton (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ennél már csak az a rosszabb, hogy a kutya szót nyugodtan ki lehet cserélni gyerekre. Oké a póráz és egyebeket, ekkor ki kell hagyni :D"

Nem feltétlenül. Nem akarok hozzáfűzni semmit, csak ha már előjött, akkor belinkeltem.

(#155) mephi666 válasza #72042496 (#154) üzenetére


mephi666
nagyúr

én ilyet élőben is láttam, hogy 3 gyereket terelgetnek pórázon :DDD oké, hogy elsőre komikus, de belegondolva sokkal jobb, mintha a 3 gyerek szaladgálna 4felé...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#156) #72042496 válasza mephi666 (#155) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azta, én csak fotón találkoztam vele. :) De tényleg nem akarom errefelé vinni az amúgy is terhelt topikot.

(#157) philoxenia válasza mephi666 (#155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#158) mephi666 válasza #72042496 (#156) üzenetére


mephi666
nagyúr

visszakanyarodva a topik témájához: kicsit elterjed ez a gyerekpóráz és több gyereket lehet látni majd a városban pórázon, mint kutyát :DDD főleg, hogy itt is hasznosnak bizonyult, mert kicsit ment volna még az egyik balra aztán elüti a szabálytalanul átkelő rolleres, vagy biciklis...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#159) CaNNa3IS válasza philoxenia (#146) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

nincs amstaffom :C

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#160) Hieronymus válasza philoxenia (#145) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gazdának kell lennie a domináns személynek.
Vagy hogyan gondolod?

A kutyatartó kötelessége, hogy felügyelje és irányítsa a kutyát.
Nyilván kell egy közös "nyelvet" találni a kutyával. Az életet megkönnyíti, ha a gazda ismeri kutya falkák rendjét és szokásait és figyelembe is veszi azt.
Az ember és a kutya egy csoportot alkot. Kommunikálnak egymással. Kialakult szabályai vannak ennek a csoportnak. A csoport tagjai között létezik kommunikáció. A kutya is próbálja közölni, ha szomjas vagy nagyon éhes. Jelzi, ha nagyon kellene elmennie a kisebb - nagyobb dolgait elvégezni. Nyilván a gazda is jelzi a saját elvárásait a kutyával szemben. Ezeket le kell kommunikálni, lehetőleg hatékonyan.
Tudni kell mikor akar támadni a kutya, hogy időben beavatkozhasson. Ha már elkezdte a támadást vagy játékot a kutya, a külső információra nem figyel.
A kutya szívesen tanul meg bármit. A tanulás elősegítése jutalom falatkákkal lehetséges.
A kutya büntetésének egyetlen módszer van. A kutyát hátán megragadva fel kell emelni és egy kicsit megrázni. Ekkor tudja, valamit elrontott.

Az ember és a díszhal nem alkot csoportot. Nincs kommunikáció a két élőlény között.
Automata berendezéssel el lehetni látni a halat. A gazdája csak gyönyörködni tud a halban.

Amúgy van/volt kutyád vagy csak elméleti szinten beszélgetünk a kutyatartásról?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#161) Sethdobaloah válasza philoxenia (#153) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Én is elég fura fejet vágok, amikor beszól egy másik kutyás, hogy "de nagy a szigor". Csak mert a kutya láb mellett sétál, és nem én vagyok sétáltatva a kutya által húzva...

...csak én vagyok helikopter?

(#162) parandroid válasza philoxenia (#109) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Gyereket nem hagyunk egyedül kutyával. Persze, mondjuk 8-10 éves korig."

Pedig láttál ilyet személyesen is. Sőt, csináltál pár képet is, ahol 5 gyerek zabálja a tárcsán sült húst, miközben 3 kutya kolbászol körülöttük. ;) Fel akartam tölteni, de sajnos nem találtam olyan képet, amin a kutyák is rajta vannak. Nálunk rendszeresen tiszta óvoda volt, az összes szomszéd gyerekkel, ovis, iskolás barátokkal, ott játszottak a kutyák mellett, vagy a kutyákkal az udvaron. Sose zártuk el a kutyákat, a gyerekekkel együtt nőttek fel, a szó legszorosabb értelmében. Aki hozzánk jött, sose csinált belőle problémát, annyira természetes volt, hogy a kutyák jönnek-mennek körülöttünk, közöttünk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#163) philoxenia válasza Hieronymus (#160) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutya büntetésének egyetlen módszer van. A kutyát hátán megragadva fel kell emelni és egy kicsit megrázni. Ekkor tudja, valamit elrontott.

Bullshit. A saját kutyáimra elég ránéznem, izgatott állapotban esetleg rájuk is szólok. (Ők vannak izgatott állapotban nem én... ;] )
Egyébként szépen hangzik ez a büntetési mód, azonban negyvenkilós női gazda és nyolcvankilós kutya esetén gyakorlatilag fizikailag lehetetlen. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#164) philoxenia válasza parandroid (#162) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De van ott felnőtt is mindig. Természetesen 99%-ban megbízhatunk a kutyában, de mindig lehet egy százalék, amikor vagy a gyerek, vagy a kutya eltér a megszokottól. Leginkább az ijedt állat/gyerek a veszélyes...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#165) 8th válasza lomposfarkas (#79) üzenetére


8th
addikt

"Különösen mérges vagyok a "nem bánt, nem harap" (de egyébként körülötted örjöng a dög) tipusú kreténekre."

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.