Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Sima nyomógombos telót nem lehet beváltani igaz? Csak amivel már netezni is lehet elvileg.

Köszönöm szépen!

(#152) Tamy válasza Lauda (#151) üzenetére


Tamy
senior tag

Milyen telefon az, amelyikkel egyáltalán nem lehet netezni? Rég volt dolgom ilyen alap telefonnal, de akkoriban beépített böngésző mindenen volt, illetve a Javás Opera Mini rárakható volt.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#153) Lauda válasza Tamy (#152) üzenetére


Lauda
félisten

A pontos típust nem tudom megmondani most, sima alap nyomógombos telefon. :) Se oprendszer se semmi. Azokkal szerintem nem lehet netezni.

(#154) Tamy válasza Lauda (#153) üzenetére


Tamy
senior tag

Régen is neteztünk a nyomógombos telókkal, csak valahogy ezt mostanra mindenki elfelejti :) Javás alkalmazások kb. mindenre felmentek, abból meg rengeteg volt. Anno ezen is jókat neteztem már: link.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#155) Lauda válasza Tamy (#154) üzenetére


Lauda
félisten

Megnézem akkor milyen teló pontosan. Lehet akkor arra is igénybe vehető a támogatás. ;) Köszi a segítséget, jövök majd a telefontípussal! :R

(#156) prsq válasza ledgeri (#150) üzenetére


prsq
tag

Ez engem is érdekelne. Mi az, hogy "kapcsolódik"?

A cserélendő telefont függetlenül vettem szaküzletben (220volt), kártya nélkül, aztán nyilván volt benne szolgáltatói kártya (kettő is, mert dual sim). Már nincs, másik telefont használok ugyanazzal a kártyával.

(#157) Lauda válasza Tamy (#154) üzenetére


Lauda
félisten

Nokia 2630 -as a teló. 2g-s ahogy nézem és májustól lehet rá akkor pályázni, ha marad forrás. :)

(#158) Tamy válasza Lauda (#157) üzenetére


Tamy
senior tag

(#159) Lauda válasza Tamy (#158) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! ;) :R

(#160) ledgeri válasza prsq (#156) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Írtam is nekik, hívtam is őket:
Azt jelenti a kiírás magyarul, hogy minden készülékről ami végzett hívást, vagy mobiladat-kapcsolatot a megadott időtartamon belül, készült egy feljegyzés. Ha azt viszed oda, ellenőrzik, ha benne van a listában akkor jogosult (a megfelelő időpontban). Ha te biztosan tudod, hogy jogosult de nem találják helyben, vételnél, akkor is van rá lehetőség, a a szolgáltatótól kikért papirral, de ez nem tudom ennél pontosabban.

Emellett még van lehetőség előregisztrálni is. És akkor előre kb megnézik, hogy megfelel-e a készülék. De ez csak segítség, és nm a hivatalos álláspont.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#161) prsq válasza ledgeri (#160) üzenetére


prsq
tag

Köszönöm.

Én tudom, hogy végzett. :)
A megadott típuslistán is szerepel.

Már csak az a kérdés, hogy hol lehet majd az új készülékeket kiválasztani...

(#162) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megvan a lista a közreműködő kereskedőkről.

[link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#163) blueye


blueye
veterán

Elesitik ejfelkor a jogosultsag ellenorzeset? :)
[mobilcsere]
kozben latom h nem ejfelkor: [netrefel]

[ Szerkesztve ]

(#164) prsq


prsq
tag

Aztán nehogy itt is "CSOK-hatás" legyen, és holnaptól minden használható 4G-s készülék ára megemelkedjen....

(Amit én kinéztem, az épp ma délután lett több 3e Ft-tal. Vajon van-e köze a holnapi dátumhoz? :D )

(#165) prsq


prsq
tag

Technikai jellegű kérdés (bocs, ha már volt):

"ki is választhatja új készülékét, melynek kiskereskedelmi árához 20 ezer forint támogatást biztosít" az NMHH

Annyival kevesebbet kell fizetnem (és a kereskedő kapja meg a támogatást), vagy majd kapok valami bonyolult módon vissza 20e Ft-ot?

Most kérdeztem le Dual SIM-es telefont, az első IMEI-re nem vagyok jogosult, de a másodikra igen. :)

(#167) prsq válasza blueye (#166) üzenetére


prsq
tag

Köszi.

Az emagnál ezt írják: "2021. július 1. – 2021. december 31. közötti időszakban valamely magyarországi 3G vagy 2G hálózaton adatforgalmat bonyolítottál."

A MM-nél ezt: "2021. július 1. és december 31. között legalább egyszer használt hanghívásra, adatforgalomra, vagy sms küldésére/fogadására."

Csináltam egy ellenőrzést IMEI alapján, és úgy tűnik, az első az igaz. Az első SIM Vodafone-os volt, a második Telekom, utóbbi volt az adatSIM, és ahogy fentebb írtam, csak az első IMEI-re írta, hogy jogosult vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#168) prsq válasza prsq (#167) üzenetére


prsq
tag

Helyesen: a másodikra, csak már nem tudom szerkeszteni.

(#169) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Aki talált már kereskedői árlistákat a csereprogramhoz, az tegye itt közzé.

EMAG 4G és 5G telefonok árlistája.

Ebből szerintem a 4G telefonok közül Redmi Note10Pro 6/128 GB, az 5G telefonok közül a Realme Gt Master 8/256 GB telefon tűnik a legjobb ajánlatnak, de van Xiaomi 11Lite NE is 8/128 GB memóriával.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#170) prsq válasza Donki Hóte (#169) üzenetére


prsq
tag

(#171) blueye


blueye
veterán

Anyukam regi THL W200 telefonjat cserelnem le, de ezt kapom az ellenorzesnel:
"Ön jelenleg nem jogosult a kedvezmény igénybevételére.
Az Ön mobilkészüléke 2G technológián működik, cseréjére a 2. szakaszban lesz lehetőség, abban az esetben, ha a keretösszeg még nem merült ki. Az Értesítő kérése gombra kattintva e-mail értesítés kerül kiküldésre, amennyiben lehetőség nyílik a regisztrációra."

A keszulek termeszetesen 3G-s. Van aki kapott ugyanilyen elutasitast?

[ Szerkesztve ]

(#172) prsq válasza ledgeri (#160) üzenetére


prsq
tag

"Emellett még van lehetőség előregisztrálni is. És akkor előre kb megnézik, hogy megfelel-e a készülék. "

Előregisztráció csak jóváhagyott IMEI alapján lehetséges. Amíg nincs ilyen, nem is ajánlja fel.

(#173) blueye válasza prsq (#172) üzenetére


blueye
veterán

Nekem pont ez a problemam :(

(#174) blueye


blueye
veterán

(#175) ledgeri válasza prsq (#172) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondhatni persze, hisz azt regisztrálnád... (ha jól értem, még nem néztem rá magam.)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#176) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na ránéztem az ellenőrzősdire:
-én azonosításom után egy telót amit magamnak emiatt élesítettem elfogadna. 2G-s...
-továbbra is velem azonosítva más nevén lévő számmal egy hívással témába aktivált telóra azt mondta, hogy nem, 3G-s.
-továbbra is velem, saját, főleg használt, biztos alkalmas telómra azt mondja, hogy nem, 3G-s.

Másodiknál megértem, nem az én nevemen fut a szám, amin volt az aktiváló hívás, nagy eséllyel működhet, DE a harmadiknál nem értem, mivel az volt rendesen használva, én is hívtam, engem is hívtak....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#177) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Na, én is megbuktam az ellenőrzésen :W

Bejelentkezés után bepötyögtem az IMEI számot, de egy nagy piros X jelenik meg, és azt írja, hogy nem vagyok jogosult a kedvezményre. Kétkártyás a telcsi, beírtam a másik számot is, de arra is ezt írja ki :Y

Ezek szerint feltöltőkártyás SIM kártyával folytatott beszélgetésekkel nem lehetett a cserére jogosultságot szerezni, hiába van többévnyi adategyeztetéssel a nevemre írva a feltöltőkártya.

Azért ezt jó lett volna már az elején kiírni a pályázat feltételei között, nem próbálkoznának feleslegesen az emberek :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#178) blueye válasza Donki Hóte (#177) üzenetére


blueye
veterán

En nem lattam sehol hogy ilyen kitetel lenne.

(#179) Donki Hóte válasza blueye (#178) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De azt sem láttam konkrétan leírva, hogy feltöltőkártyával is lehet jogosultságot szerezni.

Azt hiszem, hogy megkérdezem ezt az NFFAU-t a témában.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#180) superg válasza Donki Hóte (#177) üzenetére


superg
senior tag

De lehet ,én is ellenőriztem egy feltöltőkártyást és elfogadta.

(#181) Donki Hóte válasza superg (#180) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor nálam nem tudom, hogy mi lehet a gond :(

A telefon csak 3G képes és indítottam is, fogadtam is vele hívást tavaly.

Ehhez képest már az IMEI ellenőrzés után jön a nagy piros X :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#182) blueye válasza Donki Hóte (#181) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudtak jol osszerakni az adatbazist.
Ahogy irtam nalam sem stimmel, kuldtem emailt a mobilcsere@nffku.hu -ra.

(#183) Cs1csó válasza Donki Hóte (#179) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha tavaly egész évben a fiókban feküdt a telefon, de egyetlen napra beletettél egy kártyát és felhívtál róla egy számot akkor már az elegendő. Ha jól értem a kiírást.

(#184) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A boltok szigorúan veszik, tehát ha végig a fiókban figyelt a teló és nem volt használva akkor van olyan cég aki így is átveszi vagy bukó?

(#185) blueye válasza Cs1csó (#184) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudjak, a jogosultsag ellenorzesen megbukik.
Ha atvennek ok buknak a 20e HUFot.

[ Szerkesztve ]

(#186) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ilyen nincs :C (És mégis van :K )

Írtam az Ügynökségnek, megírtam a konkrétumokat.

10 perc múlva érdemben (!!!!) válaszoltak, annyira érdemben, hogy egyértelműen arra célozgattak, hogy ha jól ütném be a számokat, akkor mindjárt megnyílna a kincsesbarlang :K

És igen, amikor ezt tizenvalahány számot jó sorrendben írtam be, akkor egy nagy zöld pipa lett az eredmény :R

Már meg is van az előregisztrációm :C

Néha kellemes meglepetés is érheti az embert idehaza :D

(A dislexiások, mint én, pedig kérjék orvosuk, gyógyszerészük segítségét.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#187) blueye válasza Donki Hóte (#186) üzenetére


blueye
veterán

Ezek szerint en nagyobb gondot jelentek a Thl keszulek miatt :) , nekem meg nem valaszoltak.

(#188) Donki Hóte válasza blueye (#187) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valószínűleg vannak a típusproblémák (mint az enyém), arra gyorsan válaszolnak éjszaka is, még akkor is, ha adatbázisokban kell keresgélni.

A nagyobb fejvakarást jelentő ügyeket meg lehet, hogy munkaidőben tudják csak kezelni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#189) ledgeri válasza Cs1csó (#184) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az az ellenőrzés alapja, hogy annak a készüléknek az imei száma amelyik használatban volt bekerül egy adatbázisba a szolgáltatóknál, amit most ellenőrizhetsz, és a boltok is látnak.
Volt használva? >> adatbázis esélyes (vagy a pályázati leírás 4.pontja előtti bekezdés)
Nem volt >> :P

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#190) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem akarok telhetetlen lenni, de szerintetek az elkövetkező 1-2 hónapban bővülhet az akcióba bevont telefonok köre?

Igazából egy Realme 9Pro telefonra vágyom, ami már a márciusi nyitóárán is beleférhet a 120 eFt-ba.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#191) blueye válasza Donki Hóte (#190) üzenetére


blueye
veterán

Inkabb a keret fogyhat el addig.

(#192) ledgeri válasza blueye (#191) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja én is kb fél gőzzel kerestem magyarpiac-specifikus adatokat, hogy mégis mennyi idő alatt talál gazdára negyedmilla új teló itthon, de sajnos nem találtam jó válaszra.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#193) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok! Nagymamámnak van egy Alcatel 2045x telefonja amivel jogosult lenne a cserére.Jogosultságot ellenőriztem. Vodafone függő a készülék. Csak a Vodafone-nál jogosult a cserére, vagy pl Emagnál is? Hogy kellene csinálnom, megrendelem a saját nevemre és viszem magammal a meghatalmazást, vagy az ő nevére rendeljem?Én intézném meghatalmazással.Ellenőrzik, hogy ki használta? Vagy csinálhatom a saját nevemre is? Előregisztrálni is kell?

[ Szerkesztve ]

(#194) ledgeri válasza KRoli92 (#193) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez készülék-függőség független. A meghatalmazás alapú rendelést passzolom. Hogy ki használta, csak annyit láthatnak hogy akkor az a szám kinek a nevén volt. Te nevedre az ő nevén futó számmal használt telót maganak nem tudod beváltani 99.9˙% Előregisztrálni nem kell.
Az emag oldalán szerintem le van írva, hogy ha tőlük rendelsz kinek a nevére tedd /teheted... Egyébként meg a hivatalos weboldalon lévő telefonszámokat ajánlom felkeresni, az ő oldalukról biztos tudnak biztosat mondani. Pl ott a meghatalmazós doksi is egyebek mellett!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#195) Donki Hóte válasza KRoli92 (#193) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az előregisztráció során meg tudod jelölni, hogy kinek a nevében jársz el, akkor meg tudod adni nagymamád adatait.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#196) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Tegnapi árhoz képest az Aqua 2-3 eFt-ot engedett egy csomó telefon árából:-)

Árlista

Pl. a 8/256-os Realme GT Master, vagy a 8/128-as Xiaomi 11Lite 5G NE csak 116 990Ft, szemben az EMAG 119 990 Ft-os árával :K

Lehet, hogy érdemes pár napot várni a vásárlással, az árak még mozognak.

Viszont OPPO F3 senkinél sincs a listában, pedig elvileg beleférhetne :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#197) prsq válasza Donki Hóte (#196) üzenetére


prsq
tag

A MM tegnaphoz képest emelt. :(((
Így 5e-rel többet fizettem.

(#198) prsq


prsq
tag

Mobilcsere program megvolt.
Tapasztalataim (hátha jól jön):

Az ügyfélkapus regisztráció több mint ajánlott. Az IMEI alapján meg tudod nézni a lecserélendő készüléket, mert ők is azzal kezdik, ha nem találja, saját szakállára nem engedi, mert bukja a támogatást. Sokkal jobban jársz, ha lekérdezed, és csinálsz előregisztrációt (utóbbi sokat nem számított, de annyit igen, hogy nem kézzel írogatott be
mindent, csak összevetette az iratokat a kinyomtatott előregisztrációs papírral.)
(Plusz oda kapod a támogatási szerződést. Akinek nincs, annak kinyomtatják-e, nem tudom.)

Szegeden, a Media Marktban voltam - a mobilcsere program második napján - , az alább leírtak arra érvényesek, nyilván máshol, máskor lehetnek eltérések.
--------------------------------------------
Egyáltalán nincsenek tömegek. Tegnap este beugrottam, de egy kezdő kis hölgy volt az ügyintéző, folyton telefonon kérdezgette a kollégát, meguntam, eljöttem. (Ha nem jövök el, nyerek 5e Ft-ot, lásd később). Legalább 30-40 perc volt egy ügyfél. Nem a drága telefonokat viszik, Redmi 9-et láttam, meg volt egy bácsi, aki Nokia 800-ra pályázott.

Ma visszamentem, nem volt senki. Küldözgetnek össze-vissza, ügyfélszolgálat, majd a telefonért, ügyintézőhöz, mind máshol, elég kiforratlan még. A kiválasztott telefont nézd meg hogy van-e, egyrészt, hogy ne potyára állj sorba, másrészt meg kell is, anélkül nem kezdenek bele, oda kell vinni (te nem viheted, odaviszik neked).

A helyszín kulturált, ülőhely, hitelügyintézős üvegfülke az egyik sarokban. Még nagyon betanulós, sorvezetőből, az egyik gyakorlottabb emberke tanítja be a másikat. Sok szkennelés, sok nyomtatás.

Csak bekapcsolható telefont fogadnak el! Abból kell kiírnia az IMEI-t (nálam a doboz is ott volt, rajta az IMEI, de az nem elég). Csak a kereskedő nézi meg, a hatóságot már nem érdekli, a kereskedőtől ki sem kerül a régi készülék, ott semmisítik meg. Csak a telefon kell, semmi tartozék, töltő se.

Ha email címet adtok meg az előregisztráción, gondoljátok meg, mi az, a szerződés alapján jöhet rá állami propaganda. :)

Tegnaphoz képest 5e Ft-ot drágított a MM az általam kiszemelt készüléken, ezt annyira nem díjaztam, de addigra benne voltunk a közepében. Mentem volna az emagba.... :(((

-------------------------------------------------

Az emagos leírásban szerepelt, hogy 2021 második félévében adatforgalmat bonyolított telefonokra érvényes a kedvezmény. Ebben lehet valami, mert egy Dual SIM-es telefont cseréltem be, amiben az elsődleges kártya Voda volt - Tuti+ , beszédre -, és a második Telekom - Maraton, adatra. És csak a második IMEI-t fogadta el érvényesnek.

Ha később a 2G-s telefonokra marad keret, akkor ott az adatforgalom már nem játszik.
Akárhogy is, azért érthető, hogy az egész a még használatban lévő telefonok cseréjére van kihegyezve a dolog, nem lehet a kutya szájából bevitt Nokia 3210-zel besétálni, hogy adjatok érte 20e Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#199) Donki Hóte válasza prsq (#198) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kell valami papírt aláírni, hogy X évig csak te használod, nem adhatod el, nem adhatod át másnak :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#200) prsq válasza Donki Hóte (#199) üzenetére


prsq
tag

Nem, bár az Ügyfélkapus szerződés még nem érkezett meg, azt nem tudom megnézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.