Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) joysefke válasza Rive (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na, a mögöttes dolgokról én semmit nem tudtam/tudok :)

SPOILER VESZÉLY

Én addig próbáltam természettudományos nézőpontból szemlélni a filmet, amíg át nem lépte a főszereplő az eseményhorizontot, addig a pontig a film a sok kisebb nagyobb logikai (és fizikai) bukfenc ellenére szerintem elég jó volt és a paraméterek megfelelő (megfelelően extrém) megválasztásával a film a fizikához eléggé hű marad.

Az egyébként elhangzott a filmben, hogy a Gargantua eseményhorizontjának rendkívül gyorsan kell forognia, hogy a legközelebbi bolygó stabil pályán, szinte az eseményhorizont határán tudjon maradni?
15 percig ezen emésztettem magam a moziban, míg elfogadtam, hogy akkor, bár nem emlékszem, hogy mondták volna, de biztosan forog az a fekete lyuk.

A másik pedig az, hogy a fekete lyuk körül, de nyilván belső bolygón kívül keringő izzó korong (accretion disk, mi magyarul?) fénye akkora eltolódást szenvedne a kék felé, hogy megsütné a belső bolygót.
(és még van pár ilyen bukfenc)

Onnantól kezdve hogy átlépte a főszereplő az eseményhorizontot én feladtam a tudományos nézőpontot és csak mint egy fantazmagóriát néztem tovább... Igazából annak sem volt rossz, de azért remélem egyház nem fog épülni rá :))

J.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.