Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsigus


zsigus
őstag

Azért van közöttük egy picike kis elhanyagolható különbség:

AMD: 1,58-1,63
Intel: 10,8–11,2

Nem gondoltam volna, hogy ilyen kevés az AMD bevétele, azt meg főleg, hogy ilyen sok az Intelé. AMD-sek menjünk procit venni most! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) vanhalen


vanhalen
senior tag

Az okra még kíváncsi lettem volna.. Így csupán a saját, szubjektív magánvéleményemre, vagy inkább megérzésemre hagyatkozhatok :)
(Gyerekek, mi a "Vaporware" hardveres megfelelője? Wikiben mondjuk sz*rul fordítják..)
Szerintem mindkét gyártó valahol a "lelke" mélyén számolt egy ilyen időleges veszteséggel.
Általában ilyesmi hatás várható, ha az új termékek bejelentése és a valós piacrabocsátás között túl sok az időbeli különbség, vagyis: Amikor jóelőre orrba-szájba hangoztatják az új (jövőre megjelenő) termékeik felsőbbrendűségét a konkurencia termékeihez képest, sőt demózzák is azt különféle rendezvényeken (így próbálva elbátortalanítani a konkurencia vásárlóit és magukhoz csábítani) akkor gyakran előfordul, hogy a felvevőpiac kivárásra játszik, ami megmutatkozik a bevételek csökkenésében is. Elvégre ki az, aki épp a pár hónapon belül várható, technológiai mérföldkőnek is betudható architektúraváltás előtt szeretne "elavultabb" gépet venni? Régebben mintha nem lett volna ennyire jellemző a két felsorolt gyártóra ez a fajta idő előtti bejelentés (ami rövid távon a saját profitjuk csökkenésével járhat, amit persze később busásan visszafölöznek :D ) de úgy tűnik újabban visszatértek ehhez a régi, jól bevált módszerhez (gondolom ennyire felgyorsult a verseny, meg a technológiai ugrások)

(#3) Tomcat válasza zsigus (#1) üzenetére


Tomcat
őstag

Ebben az eladási adatban a grafikus kártyák is benne vannak vagy csak a processzorok? Mert ha ez az összes értékesítési volumen akkor tényleg nagyon sovány az AMD-től.
Személy szerint évente 5-10 db AMD processzort vagy azt tartalmazó cuccuot vásárolok hogy javítsak valamennyit az arányokon, de sajnos több lehetőségem nekem sincs. :)

Tomcat

(#4) SzlobiG válasza zsigus (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azért ennyire nem számítottam volna, hogy ilyen nagy a különbség. :Y

(#5) zsigus válasza Tomcat (#3) üzenetére


zsigus
őstag

A cikkben teljes árbevétel van, úgyhogy ez sajnos a videokártyákra is vonatkozik, erre még nem is gondoltam. Így akkor még sz*abb az AMD helyzete. :((

De azért nincs ok keseregni, még most is nyereségesek, év végére/jövőre készülnek a nagy dobások, szóval lesz ez még jobb is (vagy lesz ez még így se).

Mindenesetre kíváncsi leszek majd az új termékekre, először is nemsokára jönnek az új Radeon-ok, és az első APU-k (Ontario).

A videokártya bizniszben sztem biztos jók lesznek a 6000-es radeon sorozattal.

A Notik piacán kérdéses még az Ontario sikeressége, mert nem elég jobbnak lenni az intelnél, marketinggel és minden eszközzel arra kell majd törekedniük, hogy sikeres legyen majd az Ontario család, mert az Intel nem kevés előnnyel uralja a piacot.
Majd később jönnek az erősebb példányok is (Llano) de az még odébb van.

Jövő év végén pedig jön az új processzorarchitektúra (Bulldozer) ami megint csak lehet óriási siker és óriási bukás is.

Szóval kiderül mi lesz bízom benne, hogy magukra találnak a közeljövőben.

Ami engem most leginkább érdekelne az az Ontario, egy HTPC-t nagyon szívesen építenék rá, de még az sem biztos, hogy lesz miniITX-es alaplap ami támogatja (bár nagy az esély rá) a másik dolog pedig az ára!
Igen én is magyar vagyok ez érdekel a legjobban, remélem nem szállnak el vele, bár az elején biztos, hogy nem lesz olcsó.
De ha annyiért lehetne kapni mint esetleg az Atomot amikor bejött, és utána még csökkenne is akkor jó vétel lesz.

(#6) Erasmus válasza Tomcat (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

ez a teljes árbevétel. az egyik kapcsolódó hírben a legutóbbi, második negyedév számai részletezve vannak, akkor így nézett ki a helyzet:

A processzorokért és lapkakészletekért felelős részleg forgalma éves összehasonlításban 31 százalékkal, 1,21 milliárd dollárra nőtt, a csoport a negyedév során rekordmennyiségű chipet szállított noteszgépekbe. A grafikus processzorokat fejlesztő divízió árbevétele 87 százalékkal, 440 millió dollárra emelkedett.

az intelnek ugyanebben a negyedévben a nyeresége volt 2,89 milliárd dollár ([link]), majdnem kétszerese az AMD árbevételének.

ja, érdemes tudni, hogy ezek az arányok

[ Szerkesztve ]

(#7) talpalavalo válasza zsigus (#1) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

a piaci részesedése is sokkal kissebb, nincs min csodálkozni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.