Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

:(((

Ez a véleményem erről a termékről:

1. Parasztvakítás megy itt ezerrel. :W
2. 7" kijelzőt raknak bele? :F Én még nem ültem ilyen rendszer előtt, de ide nem sok értelmét látom egy ilyen képernyőnek. :)
3. 898 Euro? Nem sok az egy kicsit?
4. Milyen hardver van benne vagy ezt így hogy?

Kérem, hogy világosítson fel valaki erről. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Thrawn válasza Neil Watts (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Köthetsz rá monitort is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) #06658560 válasza Neil Watts (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vegulis, ja, feltetlen jo, ha nagy monitor, lehetoleg min 27" virit az uzletben az elado mellett, had lassa midnenki.Esetleg azert meg ki is raboljak. Boven jo az a monitor, akkoran lehet boldogulni, es ha par mp-enkent valt kepet, eleg is futo ellenorzesekre. A tenyleges esetek kideritesere ugyis nagy monitoron fogjak megnezni a kepet.

mondjuk ezt is siman ossze lehet rakni olcsobban otthon, de nem hulyeseg.

(#4) Neil Watts válasza Thrawn (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

:B Tényleg ez elkerült a figyelmem. :D

(#5) gyiku


gyiku
nagyúr

ennyi penzbol olyan DVR-t kapsz, meg monitort, hogy meg kavet is foz. 16 csatorna, na bumm. meg az is kijon, hogy otthonrol figyeled/iranyitod a kamerakat neten keresztul. pl

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#6) Neil Watts válasza gyiku (#5) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R +1
Igazad van! :)

(#7) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

jópofa cucc, bár a 7" elsőre nekem is kicsinek tűnt, 16kamerára felosztva sokat nem láthatsz rajta sztem, bár visszanézés valóban nagymonitoron is mehet, esemény után. On-the-fly viszont kiszúrni rajta bármit is :U

viszont sztem a szövegben valami nagyon el van írva :D percenként 30képkocka (0,5FPS) -> 1140MB; 5FPS meg 108? :F

[ Szerkesztve ]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#8) mephi666 válasza gyiku (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

ejha... ez kemény :) a cikkben szereplő meg szerintem egy egyszerű: "barkácsold-magad" megoldásnak felel meg... nem éppen olcsón...

a legelső kommentekhez meg annyit, hogy ha szerintem valaki ilyennel akarja lefedni a szép nagy üzletét (16 kamera már elég szép területet belát), az a monitor(oka)t nem az üzlettérben helyezi el, hanem egy különálló helyiségben, ahova felvesz mondjuk 1 embert pluszba... aztán így nem tudhatja a tolvaj, hogy mikor figyelik és mikor nem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) #06658560 válasza mephi666 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Biztos, hogy midnen boltnak van akkora forgalma, hogy plusz egy embert tud erre foglalkoztatni? Meg ha nagyerteku dolgokkal is kereskedik. Pl autoszalonba megeri plusz egy embernek ott lennie csaka monitort bamulni?(nem a legjobb pelda, mert autot nehez ellopni feltunes nelkul, de az aru erteket jol mutatja) Vagy egy ekszerboltban? Hogy 16 kamera kotheto ra? Valaki irta, hogy kotelezo annyit is rakotni? :U

gyiku: ja, egy plusz szerver olcsobb hozza, mitn egy ekkora ketyere? Szerintem az teljesen mas lepteku dolog, amit linkeltel. Es nem vagyok meggyozodve rola, hogy oclsobb. Esetleg arakat tudsz mondani?

[ Szerkesztve ]

(#10) mephi666 válasza #06658560 (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, hát egyértelmű, hogy csak olyan helyre éri meg ilyet tenni, ahol nagyobb értékekről van szó, amiket megrongálhatnak vagy ellophatnak... pl legyen egy galéria... áll 8 kisebb szobából, minden szobába 2kamera illik, hogy belássa rendesen és a 16os keret ki is van használva... ahol értékes dolgokra kell vigyázni, ott megéri szerintem azt a +1 embert... pl valaki ott ül, hogy figyelje a monitort, kerül durván 150-200ezerbe a cégnek havonta... nem tudom pontosan, hogy mennyit fizet a munkáltató az alkalmazott után, de 80ezer nettót körül keressen az ürge... ez 20munkanapra leosztva napi 10ezer forint... ennyit meg simán lophatnak bármelyik forgalmasabb helyen, tehát megérheti a cégnek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Számomra elég szokatlan ez az új barebone cucc beépített kijelzővel.
Kezd egy kicsit autó-magnó-dvd-s re fordulni a téma :)

...

(#12) pacorro válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


pacorro
aktív tag

Már javítva.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#13) gyiku válasza #06658560 (#9) üzenetére


gyiku
nagyúr

a szoftver a lenyeg, az meg elfut barmilyen pc-n, nem feltetlenul kell server. amit linkeltem a folyamatot, meg a felhasznalhatosagot hivatott szemleltetni. egyszo mint szaz, ilyet csak bohocok vesznek a kisboltjukba villogni. plaza, stb. komolyabb helyen komolyabb a technika is :)

hüllő

(#14) Celtic


Celtic
tag

Azért a helyi video szabványokra is figyeljünk... "másodpercenként 30 képkocka rögzítésével". NTSC-ben ez az elméleti maximum, PAL-ra 25fps. Csak hát nyilván jobban mutat a prosin a 30. Ugyanez az 5/4 esetében.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#15) Celtic válasza gyiku (#5) üzenetére


Celtic
tag

Hehe, ezt a prosit én csináltam :) De nem fikázni, volt vagy 4 éve...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#16) gyiku válasza Celtic (#15) üzenetére


gyiku
nagyúr

en meg a pecsieknel dolgoztam kicsit :K

hüllő

(#17) Celtic válasza gyiku (#16) üzenetére


Celtic
tag

Én meg azóta is a VidUx-nál :)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#18) #06658560 válasza gyiku (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

"egyszo mint szaz, ilyet csak bohocok vesznek a kisboltjukba villogni. plaza, stb"

Miert is villogni valo? Nem midnenhol van arra is keret, hogy komolyabb rendszereket epitsenek ki, egy kisebb is boven eleg.Nem minden feladatra jo a ballisztikus raketa nuklearis robbanofejjel, egy alagutbol kifustolni az ellent vannak olcsobb, es hatekonyabb megodlasok is.

#10 mephi666:
Egy 150-200 bruttot kereso ember nem ennyibe kerul a cegnek, a nettojaval szamolni meg kifejezetten hulyeseg. Egy cegnek az alkalmazottja a brutto ber kb masfelszeresebe kerul. Vagyis egy galeriaban, ahol mondjuk havi egy kep megy el, lehet pont a kep aranak megfelelo osszeg a plusz alkalmazott.
En egyebkent egy szobaba betennek min harom kamerat, ha normal kamerarol van szo, bejaratokhoz egy, meg a teret figyelni minimum ketto. Ha van ablak a helyisegen, akkor harom-negy kameraval oldanam meg. Plusz az uzletek legtobbje nem csak egy bejarattal bir, a bejaratokat meg talan illik harom kameraval figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#19) gyiku válasza #06658560 (#18) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt a rendszert a felebol is siman ki lehet epiteni, ha nem kevesebbol.

hüllő

(#20) mephi666 válasza #06658560 (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

én úgy számoltam, hogy egy nettó 80at kereső ember bruttó 130-140körül kaphat... akkor ez a cégnek bennevan majd 200ban... komolyabb galériára gondoltam, ahol nem 10ezer forintos festmények vannak :) vagy többek között pl valami nagyobb konzolos üzlet, ahol tonnaszámra kivannak rakva a játékok és ha napi 1db eltűnne, akkor már megérné a +1embert kifizetni :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) gyiku


gyiku
nagyúr

felreertes ne essek, a 900eur csak a doboz ara, kamerak nelkul.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#22) #67688960


#67688960
törölt tag

hm, otthonra jó lenne, ha lenne ekkora kéglim :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Frenky87 válasza mephi666 (#20) üzenetére


Frenky87
aktív tag

eléggé kezdő lehet az a konzolos bolt, ahol kirakják a játékokat a polcra..

üres tokot kirakják, meglesheted a borítót, de ha kell, tuti benéz hátra az ürge, hogy hozza a "teli" dobozt.

(lásd 576)

///

(#24) #67688960 válasza Frenky87 (#23) üzenetére


#67688960
törölt tag

biztos csak online szokott vásárolni :)

(#25) #56573440 válasza #06658560 (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

engedelmeddelén biztonságtecnikusnak tanulok, és amikor megláttam ezt már szénné röhögtem magam helyből.

ahova 16 kamera kell az nem kis cég. ha a cég nem kicsi akkor nem ilyenbe ruház be hanem valami célvasba, amit ennyiért már azért ki lehet hozni, persze nem ilyen kis csinos és helyes, de használhatóbb, bővíthetőbb, stb

kis monitor? minek? ha az még fel is van osztva... ahova szánkák nem fog senki kézzel váltogatni a képek között a monitoron mert ergonómiailag 0, arra van a billentyűzet, a vezérlőpult, stb.

a másik meg hogy ilyet nem nagyon szoktak csinálni. a kezelő csak nagyon kivételes alkalmakkor lehet ilyen közel egy fontos cégnél egy 16 kamera képeit tároló dobozhoz... a gépet jó messze kulcsrazárva, a kezelőpultot meg az asztalra. ez így nem lesz sikertermék szerintem :(

(#26) Muton válasza #56573440 (#25) üzenetére


Muton
addikt

szerintem azért lehet piaca. pl egy kávézó. kell kamera a kassza fölé , a raktárba, a pulthoz, a bejárathoz, a ruhatárhoz és még vagy 2 az asztalokhoz. nem nézi senki a monitort, max ha történik valami, akkor utána tudnak nézni, de a fő cél az elrettentés. ennyi. arra meg jó, mert kompakt a cucc és R=1 is tudja kezelni.
vagy ellenőrizni a bejárónőt, illetve elrettenteni a hűtő és a bárpult kizabálásától/felivásától

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#27) #56573440 válasza Muton (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

piaca lehet hogy lesz, de ennyibe nem fáj egy kb hasonló tudású rögzítő sem, mindkettőhöz kell periféria, kamerák, monitorok, ezen az áron ez hidd el nem versenyképes semmilyen téren.
egy kávézó ilyet magának soha nem üzemel be, ha megbíznak egy céget akkor meg mutatnak alternatívát, amivel az igényeknek megfelelően meg lehet oldani a térfigyelést, és nem lesz drágább. itt pont nem szempont az amit a shuttle tud adni. kicsi, szép a maga módján, de ennyi. mutogatni nem lehet majd, egy rendes rögzítő meg nem sokkal nagyobb mint egy ATX-es torony roszabb esetben, de ott is vannak alternatívák. ezzel komolyabban egyetlen bt cég sem fog foglalkozni hidd el. az opot meg felejtsük el. windowst ilyen helyre nem nagyon szeretnek használni, nem is beszélve egy shuttle fejlesztésű szoftverről. olyan mintha egy nagyértékű páncélszekrényre gucci lakatot tennének. szép meg ügyes meg kávét is főz, de az ára a tudása, és a célterület igényei köszönőviszonyban sincsenek

[ Szerkesztve ]

(#28) BRinyo


BRinyo
aktív tag

16kamerás eurovideo dvr kb 150e. Ahhoz csak egy monitor kell, meg persze a kamerák. Van benne 400gb vinyó is. Ebben meg nem látni, hogy mi van...
Ja, és wint sem kell rá telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#29) #06658560 válasza #56573440 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Engedelmemmel tanulj biztonsagtechnikusnak, de azert ne csak a teljesen profi szettekben gondolkozz. nem csak full profik vannak a vilagon, ahogy muton emlitette, pl kavezok is leteznek. Es ha a cucc kepes a 16 kamera kepere, az meg nem jelenti, hogy ki is kell hasznalni kotelezoen. kisvallalkozasreszere boven eleg lehet, es nem kell, hogy szem elott legyen midnenkinek, pl a kassza mellett e pulton, kivulrol takarva kenyelmesen el is fer a cucc ebben a formajaban. Gondolom van lehetoseg az OS oldalarol megoldani, hogy a kepeket mondjuk 10-20 sec-enkent valtsa, akkor tapizni sem kell, szuresre meg egy 7"-os kijelzo boven jo tud lenni.

ismerek egy kisboltot Bp-n, az uzlet kb masfel helyiseg, L alakban, igy nem teljesen belathato. Ok tettek fel harom kamerat, meg mindenki szeme ele a periferiat, had nezhesse magat. Semmivel nem volt nagyobb a kep egy kameranak, mitn ami itt a 7"-bol adodik, sot.

OS: mi a baj egy offline gepen a winnel?

(#30) simonzé


simonzé
addikt

Ha én betörő lennék, tutira lecsapnám a biztosítékot. Akkor lehet rajta 74 kamera is, akkor sem fog felvenni .:)
Szóval egy szünetmentes táp jól jöhet ide! :)

I don't fit in. I fit out.

(#31) simonzé


simonzé
addikt

Ismerek olyan embeert akinek a lakását és az udvarát 24 kamera figyeli. FF-ben rögzít VHS-re, de azt sem volt olcsóbb kiépíteni.
El se hiszitek mit képes költeni biztonságtechnikára akinek van mit védeni... Ez a kütyü relatív drága, de ha benne van az áttekintésre alkalmas, kinagyítható képű kis kijelző, és beavatkozás nélkül rögzít/töröl/archivál akkor nagyon olcsó rabszolga.
Az megoldható egy ilyen rendszernél hogy csak akkor rögzítsen ha mozgást lát? Gondolom igen, másképp hamar kifutna tárhelyből a 16 kamera miatt.

I don't fit in. I fit out.

(#32) BRinyo válasza #06658560 (#29) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Amit írsz, azt tudja egy dvr. Csak ismerned kéne egy dvr képességeit. 4kamerás dvr-t meg kapsz 40-60e körül, de 8kamerás is van 70-100e ft-ért. Még mindig messze vagyunk a 900eur-tól. A másik, ha látom, hogy ilyen cucc van, akkor rablóként viszem magammal. Mit is ért a biztonságtechnikusod munkája? 0ft-ot, mert se pénz, se posztó.

(#33) simonzé válasza #56573440 (#27) üzenetére


simonzé
addikt

Egyszer 2002-ben Németországban egy kis 'kétüléses' fodrászatban számlát kaptam, amit egy kb 17collos TFT-LCD-s HP gépen készített a fodrász. A gatyám ráment a hajvágásra.
Az a konfig anno simán félmillió Ft fölötti érték volt, mégis megvették. Egy fodrászatba.
Nem mindenki nézi az árakat úgy ahogy mi.

I don't fit in. I fit out.

(#34) #56573440 válasza #06658560 (#29) üzenetére


#56573440
törölt tag

mondtam hogy full profi cuccban gondolkoztam? szerintem nem. ilyen vagy ennél kevesebbet tudó rendszer rugalmasabban, stabilabban, kényelmesebben lehet kiépíteni. ez divat, akinek ez kell...

(#35) #67688960 válasza simonzé (#30) üzenetére


#67688960
törölt tag

én meg elvinném ezt is :D

(#36) #06658560 válasza #56573440 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

plusz k3l3r0n:
Szoval, miert divat? Vagy divat a biztonsag valamilyen kezdeti lepeseit elohozni? Es divat kisse biztonsagi szemlelet fele nevelni a kis cegeket?

Hogy van oclsobb, jobb, rugalmasabb? Persze, igy van. Ellenben ahhoz mar ismerni kell valamifele ceget, amelyikben meg kell bizni, egyaltalan ismerni kell. Es bizony nem folynak ilyen hirdetesek a csapbol, igy egy erdeklodonek nem sok eselye marad. Hogy draga? Szerintem 1000€ egy pc-ert nem sok, meg ha csak szolid tudasu is, ha valamivel cserebe potolja. Egyebkent a shuttle termekek ha jol tudom osha nem votlak olcsok.

Rablasnal elvigyek? Ha tudjak, hogy van, akkor igen, elvihetik, de egy gondolkodo rablo a masik cuccot is elviszi, vagy meginkabb mar kezdeskor tonkreteszi. Szoval, azon tul, hogy vannak jobb tudasu cuccok, mi a konkret ertelmetlensege, plane, hogy nem ejjeli orsegnek van esetleg tervezve?

(#37) BRinyo válasza #06658560 (#36) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Igen, divat ez is. Akárcsak kiaggatni a táblát, hogy megfigyelő-rendszer van. Mintha nem tudná bárki, aki ezzel foglalkozik, hogy ezen a 93ezer négyzetkilométeren nem bizonyíték a videófelvétel.
A kis cégek meg forduljanak a szakértőkhöz. Jó cégeknek van honlapjuk, vagy egy előtárgyalás során megtudhatják a kivitelező referenciáit. Mindenki azzal végeztet munkát, akivel kíván, meg akit érdemesnek lát megfizetni. Mi kerül többe? A biztonság vagy annak az érzete, de meg nem léte?
Sztem meg sok 1000EUR ezért a kütyüért. Bizonytalan, megbízhatatlan a pc alapú dvr-ek legtöbbje - jelenleg. Lefagy, uptime-ban nem tud 1000órát. Ezt meg fogom, és mivel minden egyben van, elvisz mindent az esetleges elkövető. Míg ha egy külön, zárt helyen van, nem reklámozva, akkor kb tudomása sincs, hogy videófelvétel készül(hetet)t róla.
Igen, a shuffle termékek sosem voltak olcsók. Ugyanez érvényes az eurovideo-ra is. Ezért hoztam példának. Van olcsóbb vagy épp jobb megoldás is, de sztem az EV sokaknak megfelelő lehet. Viszont pc alapú dvr-t sosem ajánlanék. Nem reklámozom azt a barkácsáruházat, ahol pc-s dvr volt, és az alkalmazottak értettek annyira a pc-hez, hogy 20milliónyi szerszám tűnt el hónapok alatt. Csak mert a biztonsági szakértőcég annyira értett hozzá, hogy nem megfelelő módon tálalta a rendszert.
Éjjeli őröknek meg pan-tilt(dome) fejeket tesznek fel, hogy ne kelljen sokat mászkálniuk és azt nem egy kis pesti vegyesboltba építik be. Bizonyos helyeken meg jobb megszervezni a 24órás üzemet, olcsóbb lehet, mint egy éjjeli őrt alkalmazni...
Nem értek a biztonságtechnikához, de volt már részem 1-2 dologban a témát illetően. Így pl akit érdekel, alapokat talán tudok mondani, de komolyabbra meg ajánlok céget. Ilyen shuffle terméket azonban senkinek nem ajánlok...

(#38) #56573440 válasza BRinyo (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ilyen shuffle terméket azonban senkinek nem ajánlok"
amióta nekem is van azóta én sem :DDD
a többivel meg maximálisan egyetértek :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.