Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dragon3000 válasza sb (#50) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jelenleg nekem egy m2 van, de volt kettő és tervben van mégegy SSD, így újra kettő lesz a lapban. Mostanában néztem pár pcx gép összerakást. A többség valamiért egy 256GB-ost választ a rendszernek és a második m2-be egy nagyobbat rak, ennek sok értelmét nem látom, mert sokszor a rendszer alá is pci-e 3-ast tesznek, így olcsóbb lenne egy nagyobb SSD a kettő árából.

A b550 csak hivatalosan támogat kevesebbet, bármiféle hackelés nélkül viszi a régebbi ryzeneket. A b550 lapomban hónapokig használtam 2700-at (netem lehet találni 1x00 megoldással is), ha lesz kedvem, akkor megnézem, hogy a 200ge-t is megeszi e.
Ha jól emlékszem nálam is x4-ben ment az SSD és a VGA is a 200ge mellett.

(#52) PCProfessor válasza Dragon3000 (#51) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

A 2 külön ssd játék meg munka szempontjából is előnyös lehet. Nekem is így van, mert sokszor gondot okozott, hogy ugyanazon az ssd-n volt oprendszer meg játék/program és összeomlott.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#53) Dragon3000 válasza PCProfessor (#52) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amióta ssd-m van mindig volt azon is játék és 5 éve minden játékom azon van, mivel már nem csak 120GB-tal bohóckodom, de még soha nem volt ebből gondom.

(#54) PCProfessor válasza Dragon3000 (#53) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Wow, igazán szerencsés vagy akkor. M.2-esen kevésbé jött elő de sima satas ssd-nél még akkor is laggolt a rendszer ha csak telepítettem/csomagoltam játékot(mármint ugyanarról az ssd-ről ugyanarra sz ssd-re) és böngésztem egyszerre. Több windows verziónál, több ssd márkánál, több rendszeren különboző konfigokkal is előjött ez a gond. Linuxon is volt ilyen így nem tudtam már mit kitalálni, hogy ne forduljon elő. 2 külön ssd-nél is néha előfordul a lag mikor 2-300gb-s játékot pakolok át modokkal vagy valamivel de úgy már nem crashel ki.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#55) Synthwave válasza PCProfessor (#54) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem sem volt soha semmi ilyesmi, pedig az utóbbi időben már négy SSD van a lapra kötve.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#56) Dragon3000 válasza PCProfessor (#54) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az épített nasnál a rendszer sata-s ssd-re is ment torrent, és ott se volt gond, pedig 2 évig folyamatos üzemben volt. A gyerek gépében is csak egy ssd van, méghozzá a híresen szar kingston a400-ból egy 240GB-os, de ott sincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#57) PCProfessor válasza Synthwave (#55) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Amióta külön van nekem sincs gondom vele. 1 ssd oprendszernek, 1 játéknak, 1 munkára/scratchnek és még pár hdd adattárolásra. Előtte mikor 1db 1tb-ra sűrítettem mindent akkor összeomlott gyakran. Már csak akkor stutterelt vagy nagyon laggolt dota 2 ha a háttérben raktam fel pl. cyberpunkot.

Dragon3000: Ha csak torrent, böngésző vagy 1db játék/program futott ami használta a tárhelyet nekem sem borult a rendszer. Akkor jött mindig elő ha több dolgot csináltam egyszerre mint ahogy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#58) Dragon3000 válasza PCProfessor (#57) üzenetére


Dragon3000
veterán

Torrent mellett ftp-n való telefonos automata mentés és ezen mappa szinkronizációja minden meghajtóra, ami a nasban volt. Ezek mellett ügye mivel minden a nasban volt, így hálózaton keresztül onnan néztem filmet/sorozatot... onnan mentek a telepítések is (az én gépemmel külön össze volt kötve 2,5Gbites hálózattal)..... Persze nem minden az ssd-n volt, de azért nem csak egy sima torrentezés ment rajta. Az kimaradt, hogy windows volt a nason is :D

[ Szerkesztve ]

(#59) arn válasza Synthwave (#48) üzenetére


arn
félisten

A negyedrangu chipsettel egy 300 euros lap minden csak nem olcso es jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) Synthwave válasza arn (#59) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Konkretizáljunk; pontosan miről beszélünk?

Senki nem mondott olyat, hogy bármi olcsó lenne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) arn válasza Synthwave (#60) üzenetére


arn
félisten

Arrol, hogy a mindenfele visszavagott chipset kore epitenek olyan aru es szintu lapokat, ami par eve premiumnak szamitott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) Dragon3000 válasza arn (#61) üzenetére


Dragon3000
veterán

De hozza azt a tudást, mint pár éve a prémium. De ezen kár fennakadnod, mert mindenhol ez a drágulás van, sőt, ahogy jönnek a régi termékekből is az új készletek, úgy szál el azoknak az ára is.

(#63) arn válasza Dragon3000 (#62) üzenetére


arn
félisten

Portokban biztos nem. max tap reszrol (no meg a fontos ledek), mert fogalalat kovetelmeny, de az meg epp nem erdekel, mert nem akarok 300 wattos procit venni.

Es hol itt a fejlodes? Megkapod gyakran ugyanazt, dragabban… korabban teljesen evidens, volt, hogy hasonlo arert jobbat kapsz a kov generacional, es a regit learazzak. Most a regi ugyanannyi (illetve az eur-usd arfolyam miatt meg ez sem), az uj meg dragabb lett.

Pl egy b550-b650 valtasnal mit kapsz pluszban vagy masfelszer annyiert? Am5 tamogatast kb, meg az aktualis max szinthez kepest egy szinttel lejjebb csusztal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64) Dragon3000 válasza arn (#63) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jobb hangkártya, alap a gyorsabb lan, mellé mindre ráerőltették a wifi-t, ami eddig 10-20e felárat is jelentet, minden pci-e 4.0 az alaplapon, illetve az egyik m2 akár pci-e 5.0-ás, gyorsabb usb (lehetne még sorolni, de mivel nem tervezek váltani nem néztem jobban utána)....
Ez mellett ne felejtsd el, hogy az am4-es megoldások is drágulnak, ahogy fogynak el a régi készletek.
Amúgy miért ez a hiszti az árak miatt? Minden drágul mindenhol. Ha nem tetszik senki nem kötelez a cserére, ha sokan így tesznek, akkor lehet észbe kapnak a gyártók, ha nem, akkor úgysem fog semmi sem változni.

[ Szerkesztve ]

(#65) PCProfessor válasza Dragon3000 (#64) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Az arányok miatt van a hiszti. Hiába drágul minden ha a fizetés nem növekedik azzal arányosan. Sőt, lehet, hogy akkor sem venné meg az illető ha bármennyi pénze is lenne, mert szimplán drágának gondolja.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#66) Dragon3000 válasza PCProfessor (#65) üzenetére


Dragon3000
veterán

De a mindenben a régi is benne van, nem csak a forint alakulása miatt kezdet több am4 lap is duplájába kerülni, hanem a dolláros ára is feljebb ment ezeknek, mivel drágább a gyártásuk, mint amikor megjelentek... Ezen felül mi még meg is szoptuk, mert a forint rátesz pár lapáttal ezekre az emelésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.