Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) sb válasza arn (#44) üzenetére


sb
veterán

És gyanítom erről szól Balika911 kérdése. Nekem biztos, hogy 15 éve nincs bent más kártya, jó ideje dvga sem. Nincs is más lapom, csak mATX (meg volt mITX)*. Átlagigényre 100-ból 99-nek nem kell több.

A lapok ára elborzasztott. Ezzel tényleg nem tudom hova lőnek. És értem, hogy sikerült a 20k-s A/B-s AM4 lapokból is 60k-st csinálni közben de ez kevés lesz érven, hogy miért éri meg az új is. A ram normalizálódni fog, sőt, ha nem 6000-es szettet nézek akkor van értelmes árban most is. A cpu se "drága" perf/price-ra annyira. Egyszerűen ott brutálisan feltolták az alsó limitet. Egy lassabb 4 magos is kb elég lenne a többségnek, vagy a mai 6 magosok, itt az a fő gond, hogy alig jön ezek alá valami...

Ha beleveszem az utóbbi 2-3 évben brutál erősre nőtt notikat is, még úgy is gyászos a helyzet, hogy azok is durván drágultak. De ehhez képest reklámáron vannak.

*mITX vs mATX: Sokáig volt ITX lapom de valóban nem hoz annyit már méretben mint egy kisebb, nem a felső határra lőtt mATX. Egy kisebb gyk alig nagyobb az ITX-nél de sokkal több a lehetőség és olcsóbb is. Ha pedig igazán kicsi kell akkor az ITX is nagy egy NUC-hoz képest.
Kártyákból meg annyira nincs semmi, hogy pl. a mini mATX A320-as, "kis szerver" gépbe is a múltkor találtam egy pcie LAN-t, beraktam mert üres, gondoltam majd teaminggel 2Gbps-t csinálok... M2-ből 1db van A320 lévén, de az x16-ba is kapott egyet mert az is akadt még a fiókban. (Sluszpoénként mindkettő x4 volt 200GE mellett is ami hivatalosan csak x2-öt tud minden lap leírás szerint. :D, plusz a kis 10-15k-s lap 2 gennel több cpu-t támogat mint a drágább B550-em.)

@Dragon3000
Szerintem a több SSD is nagyon ritka, a B550-emben is 3db van, az x16-ban dvga helyett a harmadik de ez is csak szenvedés, ez is volt elfekvőben. Egynél többre is alig van szüksége szerintem a usereknek, de kettő azért már akad szinte az összes lapon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.