Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Nelman


Nelman
tag

Rá lehet jönni, melyik a generált személy és melyik egy igazi ember a képek alapján. Mindenesetre elgondolkodtató. :K

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Itt az NV által bemutatott videó, ami látványos és fogyasztható formában mutatja be a működés alapjait. (én betenném a cikkbe is.
[link]

szerk: és a hivatalos paper jó matekosoknak :) : https://arxiv.org/pdf/1812.04948.pdf

[ Szerkesztve ]

(#4) dajkopali válasza BiP (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Lenry válasza s1999xx (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Pedig nem nehéz, legtöbb esetben az az ember, amelyik mögött kevésbé statikus a háttér, és nem vigyorog fölöslegesen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) body007


body007
addikt

Milyen szörnyszülött macskák :Y :Y

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Hát elég jó eséllyel el lehet találni a helyes választ. 15-ből 1 hiba, utána meguntam.
A "mű" arcoknál általában nincsenek szélsőséges fényviszonyok, a háttér és az arc közötti "átmenet" pedig egyértelmű árulkodó jel (pl. a kiálló hajszálak nem kivehetők).

blabla

(#9) dajkopali válasza WildBoarTeam (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

ezek a visszajelzések azért is jók, hogy a fejlesztők tudják, mit kell javítani :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) Fecogame


Fecogame
veterán

10-ből 10 alkalommal eltaláltam, melyik valós személy. Van még hova fejlődnie ennek, de azért nem rossz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Két kérdés:
-hol van gabor7th?!
-nem lehet, hogy inkább az a veszélyes, hogy olyan világot formálunk, ahol egy ilyen technológia valós veszélyt jelenthet? Még ha nem is csak statikus képeket generálna a rendszer, hanem rendes 3d modelt, amiből egy valósnak tűnő profilt lehet felépíteni, akkor sem érne semmit, ha a valós emberek nem hitelesítenék(pl. ismerősnek jelölöd) ismeretlenül csak azért, mert jó a melle. De biztos én vagyok maradi. :U

(#12) fairi válasza Foglalt név (#11) üzenetére


fairi
addikt

Azért rá lehet jönni, mesterséges arcok túl műanyagok, néhányon artifact is van.
Persze ha valód arcok szét lettel volna PS-sel "javítva" akkor nem értem volna el 100% találatot.
Ember arca tökéletlen, sok bőrhíbák, anyajegyek, fogak se tökéletesek sok esetben.

(#13) Hieronymus válasza fairi (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem ezen múlik a dolog.
Ha el akarod hinni amit mutatnak, akkor nem lényegtelen, hogy apró hibákkal van tele a prezentáció. Hatalmas hibák is lehetnek benne, el fogod fogadni, azt amit mutatnak.

Egyetlen lehetőség van, Mindenről azt kell feltételezni, hogy talán igaz, talán nem. A részletek és összefüggések átgondolásával lehet saját véleményt kialakítani.
Az elmult évszázad első felében, Németországban sokkal kevesebb eszköz állt rendelkezésre a manipulációhoz. Mégis tökéletesen működött a gépezet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg meno, nem mindegyiket talaltam el. :D

(#15) gantum


gantum
aktív tag

10/10 jól választottam, pár darab után látod mit kell keresni, DE ez akkor is nagyon durva. :D mert tudom, hogy valamelyik nem igazi és valamennyire van is szemem hozzá, de egy "facebookozó" 40 éves embert ezek a képek átvernének, sőt kontextusba helyezve biztos engem is. fasza! :D
már találkoztam cgi influenszerrel, cgi hírolvasóval.. félek, hogy csak a hajnalát élem meg egy cyberpunk világnak. XD

(#16) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Akkor lesz durva ha ezt már genetikai szinten fogják tudni generálni, megtervezik számítógépen és kikeverik egy kémcsőben.

(#17) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Amúgy szerintem a valódi emberek között is van olyan akinek számítógéppel generált arca van. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) rednifegnar válasza gantum (#15) üzenetére


rednifegnar
senior tag

szoval egy feszbukozo 40 eves az hulye es at lehet verni barmivel? majd ha 40 leszel atgondolod amit irtal...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#21) Samus


Samus
addikt

Hat képet néztem, mindet eltaláltam. Nagyon szépek a képek, és ez a vesztük. Olyan, mintha egy nagy adag utókezelésen estek volna át. Nem életszerű a háttér, és túl hibátlanok az arcok. Egyébként lenyűgöző, hogy ezt mind AI készítette. Lassan tényleg kezdek félni a Skynet-től.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A fake képek leginkább a száj két oldalán, az arccsontnál és/vagy a fogakon torzak, elmosódottak. Mintha emberünknek plasztikai műtéttel kellett volna rendberakni a fizimiskáját egy súlyos baleset után. Csak akkor tévesztem össze esetleg a valódival, ha az is eleve rossz minőségű, torz fotó volt. Pár év múlva viszont biztosan kinövi majd a gyermekbetegségeit az AI. Jelenleg 2 másodperc alatt megmondom melyik a kamu, mindenféle nagyítgatás nélkül.

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

kíváncsi vagyok hányan háborodnának fel, ha a párjukról meg egy render arcról lenne intim kép, persze nem 4k-ban, hanem kellően elrontva a képet ahhoz, hogy ne, vagy sokkal nehezebben tűnjön fel a különbség. :U ha meg fontos ember ellen használják, kereshetik egy darabig a képen szereplő másik felet. ezt is ésszel kell használni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) KAMI911


KAMI911
aktív tag

És gondolom ezeket a visszajelzéseket az háló tökéletesítésére használják.

(#26) fornettisuti


fornettisuti
veterán

7/10✓

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27) M@cika


M@cika
őstag

10/10, de nagyon elszomorító, hogy affelé halad a világ, hogy mindenkit ******** át. :-(
Mondjuk én lexarom, mert akivel élőben találkozom, az egyelőre még valós személy és nem klónozott robot.

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) tlac válasza BlackPriest (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

kíváncsi vagyok hányan háborodnának fel, ha a párjukról meg egy render arcról lenne intim kép

már pár éve megoldható videóban is (deep fake)

[ Szerkesztve ]

(#29) somogyib


somogyib
őstag

3/5.

(#30) arnyekxxx válasza gantum (#15) üzenetére


arnyekxxx
veterán

te tényleg úgy képzeled, hogy 40éves korában az ember megvakul és meghülyül?

Jóember, egy mai 40éves 20évesen a HalfLife-ban hentelte a szörnyeket.

szerk.

10/10 46 évesen

[ Szerkesztve ]

(#32) #33253120 válasza WildBoarTeam (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Emellett a bőr nem fénylik, míg az igaziakon a napfény, izzadság, zsír azért meglátszik a képeken.
Másrészt a tükröződések a szemüvegen, szemen, stb is csak az igazi képeken vannak....

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

ez vér gáz....... Már itt tartunk.

10/10 talált... De akkor is. Tényleg csak az az lesz, hogy bárkivel kizárólag személyesen lehet találkozni, ha már ilyen szép képeket is képes készíteni a AI.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Edge


Edge
veterán

atyaég ez azért nagyon gázos:

borostás áll, borostás fél bajusz, homlokba nőtt hajról és a megfolyt szemről ne is beszéljünk.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35) szenesember


szenesember
aktív tag

Áh, ez túl könnyű... Pláne, mikor az igazi személyt ábrázoló képen Mark Hamill szerepelt XD

(#36) #33253120 válasza szenesember (#35) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem tartom kizártnak, hogy ez az oldal is egy teszt.
Kijelzi sok esetben, hogy correct, de a háttérben lehet a correct az incorrect, vagy fordítva. Mert a usernek kell a sikerélmény.
Csak azt látjuk amit látnunk kell.
És az AI meg tanítva van a visszajelzésekből.

(#37) szenesember válasza #33253120 (#36) üzenetére


szenesember
aktív tag

Kizártnak tartom, mivel már több, mint 10 éve foglalkozom fotómanipulációval, és ezekről a képekről ordít, hogy nem igaziak. :N

(#38) persil


persil
nagyúr

Inkabb abba gondoljon bele mindenki, hogy most lehet eltalaljuk 90-100% arannyal a valos kepeket, de tudjuk, hogy az egyik nem az, igy pedig eleg konnyu.

De mi van, ha egy ilyen "arc" valahol uzenetet, kommentet ir, megkeres face-n, jobbra huzod tinderen. Ha van kontakt/beszelgetes, akkor fel sem merul az emberben, hogy nem igazi. Mivel egy emberi arc kvazi barmilyen lehet, a barbie babatol shrek-ig.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) somogyib válasza #33253120 (#36) üzenetére


somogyib
őstag

De ha így is van, akkor ebből milyen következtetéseket fognak levonni?

[ Szerkesztve ]

(#40) #33253120 válasza somogyib (#39) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sacc?
Két év múlva szenesember már lehet nem tudja megkülönböztetni, és ahogy előttem mondták jobbra húzod a tinderen.
De amúgy honnan tudjuk, hogy ebben a tesztben nem-e az az AI feladata, hogy "incorrect" képeket készítsen az általa gyártott "correct" mellé? Mert már ott tartunk.....

(#41) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem nehéz. 10-ből 1-szer azért átvert. Mikor mindkettő egyedi, szabálytalan arc, nehezebb a döntés.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#42) Chaser


Chaser
titán

5:5-ös döntetlennel zárult a meccs ( :
ahogy észrevettem, leginkább szem alapján lehet kiszúrni, melyik a fake, viszont meglepően valósághűek is voltak köztük, az igaz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Edge válasza #33253120 (#40) üzenetére


Edge
veterán

lehet te is egy ilyen algoritmus vagy és konteozol itt direkt :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#45) carr


carr
őstag

Goebbels, és az irányított média, irányított társadalom? Hamis hírek, valódinak feltüntetve?
Szuper a jövő. Bámulatos mire lehet (ki)használni a lakosságot.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#46) Chaser válasza s1999xx (#44) üzenetére


Chaser
titán

kis mocsok 12,5" kijlzőn nézem, de lényeg h nézni kell, elsőre nem vágtam volnará egyikre sem h fake
akkor lenne "izgi", ha nem feltétlen lenne a kettő közt fake, mert így egyszerűsödik a helyzet, vmelyik biztos az, vagy több képpel, pl 10, random számú fake keppel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) nullpoint


nullpoint
senior tag

Mivan, lekapcsolták szervert, túl sokan találták el hogy kamu? :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#48) M@cika válasza persil (#38) üzenetére


M@cika
őstag

De nincs, mert az AI lehet, hogy elég "okos", hogy képet hamisítson, de azért kommunikálni nyilván nem tud profion, mert az egy másik kategória. És amúgy se válaszolok senkinek, aki ismeretlenül rámír Face-en, ( a kollégáim felét legalább vissza sem igazolom, pedig azokat személyesen ismerem (mert minek? amit kell azt megbeszéljük a munkahelyen személyesen) a Tindert kilométerekre kerülöm. Na mindegy, abban mindenesetre igazatok van, hogy ez egy valós veszély és szomorú, hogy ilyenekkel szórakoznak az "unatkozó milliomoscsemeték."

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) persil válasza M@cika (#48) üzenetére


persil
nagyúr

De nem jott a lenyeg.

Ha most ilyen kepeket keszit egy gep, akkor egy ember kesobb akar vissza is elhet vele. Mennyivel konnyebb barmit benyelni, ha van mellette egy "hiheto" arc. Most a peldakat csak... figyelj... peldanak irtam, de lehetne ott barmi.

A lemyeg csak az, hogy a "tesztben" azert ismerjuk fel mind a kamu kepeket, mert tudjuk, hogy az egyik valodi.

Es ez egyaltalan nem szomoru, mert pont azert foglalkoznak vele az "unatkozo milliomoscsemetek", hogy felhivjak a figyelmed: ilyet tud jelenleg az ai, erdemes "megtanulni" kiszurni. Mert az ember alapbol sok mindenre kepes, ez pedig komoly eszkoz lehet nem megfelelo kezekben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#50) Chaser válasza persil (#49) üzenetére


Chaser
titán

én némelyik csajról is azt hiszem h retusálták...az utcán...lehet már őket is "mi" csinálta?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.