Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vinrael


Vinrael
tag

A jó kis HD 6950 után újra lehet 6950 jelzésű kártyám.. közel tízszeres áron :C

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#2) Kansas válasza Vinrael (#1) üzenetére


Kansas
addikt

És kb. tízszeres teljesítménnyel... nagyjából dupla fogyasztás mellett.
Az utóbbi két széria nem az ár/teljesítményre, hanem inkább a teljesítmény/fogyasztásra illetve a nyers teljesítményre gyúrt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) Duree


Duree
veterán

Ha végre az árak normalizálódnának, talán sikerük lehet.

duree54

(#4) nonsen5e válasza Kansas (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha hozzá vesszük a tíz(enkét) évvel későbbet is, rögtön bénább lesz a helyzet pár nagyságrenddel.

Mármint 10 évvel később 10x-es teljesítmény 10x-es áron 2x-es fogyasztás mellett. Ez all-round elég szomorú eredmény. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) Kansas válasza nonsen5e (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Ha hozzáveszed, hogy 10 éve nem volt chiphiány meg bányászok, rögtön reálisabban néz ki a dolog. 10 GPU generáció jött ki azóta(AMD-oldalon, külön számolva az RX4xx/5xx/Vega kártyákat, ami azért erősen határeset, pl. ma az RX580-at RX485-nek hívnák...), ami generációnként átlag több, mint 25% nyers teljesítmény-növekményt jelent, és akkor az új feature-öket nem számítod.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) kalmani


kalmani
tag

Úgy néz ki, hogy a 6950 hozza a 3090 teljesítményét kicsivel olcsóbban.

(#7) Kansas válasza kalmani (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Hasra azért nem kell esni tőlük, ezek mind csak órajelekben különböznek az 5-ös nélküli elődeiktől, ennyit néha egy mezei gyári OC is tud a régi kártyákon, pl. egy Sapphire Nitro+ tudott ennyivel gyorsabb lenni egy ref. kártyánál...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Petykemano válasza Kansas (#7) üzenetére


Petykemano
veterán

hééé! állítólag az infinity cache órajele is nőtt!
Az már megér +1-200 dodót nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) GeryFlash válasza kalmani (#6) üzenetére


GeryFlash
veterán

RT-ben meg korbehugyozza a 3090. Es ilyen aru kartyanal sokkal inkabb erdekel az RT perf mint a raszter.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) Yany


Yany
addikt

Furcsa, hogy Abu meg sem említi az állítólagos IC freki növekedést.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11) b. válasza Yany (#10) üzenetére


b.
félisten

helyette megemlíti hogy az Nvidia Resizable fasorban sincs.. :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Chp


Chp
őstag

Én el vagyok képedve ezeken a fogyasztásokon - de évek óta. Hol a pében vannak a 100W és az alatti megoldások? Vagy lehet túl öreg vagyok és konzervatív? Na ez az a kérdés, amit nyitva kell hagyjak. Siralmas. Teljesítmény ide vagy oda. Nem tetszik az irány.

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezeket meg kell zabálni. :))

Powercolor Hellhound Spectral White Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6 (AXRX 6650 XT 8GBD6-3DHLV2/OC)
Powercolor Hellhound Sakura Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6 (AXRX 6650 XT 8GBD6-3DHLV3/OC)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) balint0806 válasza Chp (#12) üzenetére


balint0806
csendes tag

A 100W alatti megoldások az iGPU-k. Elvileg 2023 tavaszán már RDNA3-al jönnek a Ryzen 7000-es apuk...

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#15) Fred23 válasza balint0806 (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azért nem teljesen. Nem néztem utána, de 35W körülre tippelem az IGP-ket, mert nálam a Vega11 a 3400G-ben fogyaszt kábé ennyit.
Hol van egy tápcsati nélküli, azaz maximum 75W-os új kari? (Aztán lehet, van ilyen, mert annyira éppen nem követem a fejleményeket, de nem olvastam róla a PH!-n, az tuti.)

(#16) Kansas válasza Fred23 (#15) üzenetére


Kansas
addikt

RX6400... olyan, amilyen, persze(és az olcsótól is messze van), de 53W-os TBP-vel.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) Fred23 válasza Kansas (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Így hogy mondod, eszembe is jutott, hogy elkezdtem már róla olvasni egyszer, de az AV1 dekóder hiányánál vége is volt nálam a cikknek.

(#18) Kansas válasza Fred23 (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Jelenleg nem létezik olyan diszkrét add-on kártya, ami 100W-nál alacsonyabb TBP-s és van benne AV1 dekóder.
Az Intel TigerLake IGP tudja, az AMD-től pedig a Rembrandt IGP-k. Ezen kívül a RX6600+ és az RTX30x0 VGA-k, és kb ennyi.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Kansas válasza Kansas (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Ja meg az Intel ARC-ok elvileg...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) Yany válasza Chp (#12) üzenetére


Yany
addikt

Az egyik legcombosabb tempót 75W alatt ezzel a kártyával kapod meg, nincs is rajta tápcsati: [Gigabyte 1650 Gaming OC]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#21) Chp


Chp
őstag

Pontosan ezekből kéne több. :)

Mindenesetre a jelenlegi, egyébként 2017-ben épített konfigom cseréjét jövő ősszel tervezem, mert akkor lesz 6 éves, s azt sem tartom kizártnak, hogy addigra kijön a Rembrandt APU asztalra - vagy a Phoenix. Ebből kifolyólag némiképp ellentmondásba kerülök az első hozzászólásommal, de ha mégis úgy alakulnak a dolgok, hogy dVGA, akkor az ott megfogalmazott kritériumra építkezve, nem fogok magas fogyasztású kártyát venni és használni. A lényeg számomra annyi, hogyha APU, akkor ~1050 Ti szint meglegyen, ha dVGA akkor némiképp afölé, tápcsati nélkül.

(#22) Yany válasza Chp (#21) üzenetére


Yany
addikt

Ha léteznének felelős politikusok a bolygó védelme érdekében, akkor az ilyen energiaéhes piacokat is fókuszba helyeznék és versenyt gerjesztenének az energiahatékonyság irányába. Értem én, hogy a TSMC Samsung stb. alacsony szinten más sem csinál, hiszen a fejlődés egyik alapja, de én végső termékekre is kiterjesztetném ezt a versenyt, mégpedig úgy, hogy különböző adókedvezmények és/vagy elismerések adásával arra bíztatnám a gyártókat, hogy mondjuk melyik tudja az asztalra letenni a legerősebb terméket 75W alatt, és az minden évben megkapná a Greenware Award-ot. (ez most az amúgy is feljött téma kedvéért csak egy példa). Nagyon erős a gyanúm, hogy nem feltétlen a sima 1650 és csak 4GB RAM lenne a maximum, amit különböző innovációkkal ki tudnának tolni akár sokkal feljebb. De egy sikeres ilyen "motiváció" akár külön termékkategóriákat is szülhetne, ha lenne marketingereje és ez mindannyiunk előnyére válna.

Mondom ezt egy monstre kártyával a gépemben, de ettől még szimpi lenne számomra is a látható törekvés a gyerekeinknek tiszta lelkiismerettel átadható bolygó irányába...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) KROK640


KROK640
veterán

A 6750XT kifejezetten tetszetős, és az ára sem olyan szörnyű.
Persze kérdés mennyiért lehet majd kapni ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.