Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha valaki tudja írja be, hogy mennyi +órajelről lehet szó, 450-500W között, azért a +12% TDP-ért cserébe?

Csak hogy viszonyítani tudjunk. :)

(#53) #16939776 válasza #98320896 (#52) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mondjuk, hogy volt pénzünk vízre és 60C° fölé nem megy a GPU fix. 500W-nál sem?!

(#54) Csandi válasza Chaser (#48) üzenetére


Csandi
őstag

Top 10 cég gyárai okozzák a föld szennyezésének kb 70%-át. Konténer szállító hajók darabja NAPONTA 30-40 EZER TONNA dízelt éget el. De azért elvárják, hogy a kisember mondjon le arról a kis luxusról amit megengedhet magának. Nem egy pár 500W-os kártya fogja tönkretenni a kövi generációnak a földet, szóval aki akarja az nyugodtan vegye és élvezze ki :)

[ Szerkesztve ]

(#55) boogie84 válasza Csandi (#54) üzenetére


boogie84
veterán

Sztem az emberek nem igazán magán az 500W-on akadnak ki, vesznek hozzá 1000W-os vagy még combosabb tápot és kész. Hanem azon, hogy nem hogy nem fejlődés, de visszafejlődés a technikát illetően.

És ha már a szennyezést említed. Simán húzhatók lennének a szgép.járművek teljesítményükben, de akkor többet is fogyasztanának.
A hibrid és elektromos autók is igazi parasztvakítás. Piacot csinált magának a Tesla, és megbilletette az asztalt. Més értelme nincs, max annyi h lokálisan kevesebb a környezetszennyezés, de globálisan még rosszabb is lehet. Ez a videó nagyon jó akit a téma érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#56) kolopele válasza Chaser (#48) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván az a néhány 3090 fogja még jobban tönkre tenni a klímát, élővilágot..............Nem igazán a videokártyáknál kellett volna ezzel elkezdeni foglalkozni, és főleg nem most. Egyébként meg nyakunkon egy pusztító világjárvány, amit csak lassítani lehet, megállítani nem.

(#57) kolopele válasza boogie84 (#55) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezek szerint én semmit nem tettem a szennyezés csökkentéséért azzal, hogy mindkét autó a családban hibrid? Nekem erről kicsit más a véleményem, de ezt itt természetesen nem fogom kifejteni.

[ Szerkesztve ]

(#58) Alexios válasza Chaser (#37) üzenetére


Alexios
veterán

Annyira lapítanak, hogy Digital Foundrynak konkrétan van videója( [link] ) a series x fogyasztásáról

(#59) boogie84 válasza kolopele (#57) üzenetére


boogie84
veterán

Nézd meg a videót. Nagyon jó! Semmi szimpátia, csak szamkai.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#60) #06658560 válasza Darmol (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért elég kevesen képesek egy ilyen kártyát napi tíz órában fullon hajtani.

(#61) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Azért durva, hogy az ITX konfigom tápja nincs akkora, mint ennek az egy komponensnek a peak fogyasztása :Y Mondjuk sanszos, hogy egymagában többe kerül, mint az egész gép :D

(#62) Csandi válasza boogie84 (#55) üzenetére


Csandi
őstag

Igen ezt tudtam, de városban élek így ha az itteni lokális szennyezés kisebb én már örülök :) (elektromos autó van a családban, vagyis az egyik amit többet használunk) Gyerek itt se lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#63) arn


arn
félisten

Nagyon gaz az uj generacio :( eszem agaban nincs trafohazat venni a gephez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) atok666 válasza #98320896 (#64) üzenetére


atok666
őstag

Egy Nintendo switch meg mondjuk 16-ot...

Atok

(#66) Malibutomi válasza atok666 (#65) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja de az xbox hoz 2080S teljesitmenyt ugy hogy a GPU resz fogyaszt kb 130W-ot

(#67) atok666 válasza Malibutomi (#66) üzenetére


atok666
őstag

Alma, korte. De ezt neked nem kell magyarazni - gondolom.

Atok

(#68) NightGT válasza #98320896 (#64) üzenetére


NightGT
senior tag

Specializált hardver.

Aztán az Xbox mellé van még a laptop, a tablet ha a laptop épp nagy, az épp aktuális telefon, a TV, a projektor, a...így tovább. Meg még egy PS4, egy házimozi, és egy Switch is :)

3x annyi hardver és hulladék lesz végül, legalább annyi áram, meg kell 3x annyi hely, ha kiváltanánk a komoly PC-t. Ami soloba megoldja mindezt, sokszor még jobban is.

És milyen gyakran is cserélik a tabletet, a laptopot, az okos akármit? Meg milyen gyakran kellett az utóbbi 5-10 évben frissíteni a PC-t?

A Q6600 @3.45 Ghz riget 2018ban cseréltem le. Mondjuk játék már nem volt rajta...hulladékproblémát mi is okozza?

Speed is the only truly modern sensation

(#69) Alexios válasza NightGT (#68) üzenetére


Alexios
veterán

Hogy oldja meg a PC a hordozhatóságot amit pl. a laptop/tablet ad? Hogy lesz belőle telefon?

Max erőben tudja ezeket megoldani, de attól hogy mindkettőn fut az office még nem feltétlenül ugyanúgy van használva.

(#70) NightGT válasza macilaci78 (#46) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha kapcsol a szünetmentes, akkor a legtöbb esetben amúgy is menteni, és zárni kell amivel foglalkozol.

Legalábbis nálam a 2x 12V 9Ah minőségi akku feszültsége is csúnyán leesik, ha közben folytatom a dolgomat, pedig ~250W fogyasztásról beszélünk. Otthoni szünetmentes nem erre van kitalálva. Egy olyanból a profi megoldás többe kerülhetett eddig is, mint egy 10900k / 3090es rig :)

Ezzel együtt...ugyanolyan típusú, kapacitású ólomakksikkal lehet a szünetmentest bővíteni, szépen sorba kötve, csak a vezeték legyen megfelelően méretezett. (szerk: és a csatlakozási pont megfelelően kialakítva) Persze van egy határ, hogy az inverter mennyit tud leadni, és mikor száll el valami (1000VA meg ilyenek, persze, peaken max.). Lényeg, hogy eddig se volt ajánlott arról tolni load alatt.

@Duracellm...

Ma ez már nem is annyira a víz mennyiségétől, és a radiátor nagyságától függ, hanem a die kialakításától, és méretétől. Brutális energiasűrűségek vannak, nagyon kis méretű a die - processzornál. RTX GPU ilyen szempontból szerencsésebb, mert az egy viszonylag nagy csip...

Azthiszem youtube-on kiszámolták, hogy a 10900k OC die-on kb annyi hő keletkezik per mm2, mint a légkörbe visszatérő Space Shuttle kerámia hővédő pajzsán. Itt már nem a radin múlik...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#71) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem amúgy az lenne az érdemi fejődés, ha az asztali csúcs VGA-k fogyasztásában megfigyelhető lenne valamifajta csökkenő tendencia is az előző generációhoz képest.

A műszaki eszközöket illetően tapasztalható egy energiatakarékossági tendencia... de ez mintha az asztali PC-k szegmensét valahogy nem érintené. Tényleg nehéz lelkesedni ilyen fogyasztású alkatrészekért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#73) osonopogacsa válasza NightGT (#42) üzenetére


osonopogacsa
csendes tag

MSI Dragoncenter? Pontosan ezt lehet vele játszani. Sőt, ha játékot indítasz automatán kapcsolja a gaming profilt. Nálam az x570 es msi deszkán tökéletesen működik. :)

(#74) NightGT válasza #98320896 (#72) üzenetére


NightGT
senior tag

Magamból tudok csak kiindulni, nekem annó még a kábel is PC-re ment, TV kártyával :) És onnét jött ki az 5.1 / 7.1 jel is digitálisan. Projektor sajna kimaradt...

Ha PC-zel a mostani gennel, akkor pénz nem marad másra úgyse :) Pedig az is szokott lenni az Xbox / PS4 mellé...


@osonopogacsa:

Intelen amint bekapcsolom neki a user controlt, azonnal beállítja a 9700 non-k-t a 65W TDP limitre, és onnantól vége a dalnak. Na majd még játszom vele ha ráérek, hátha működésre lehet bírni limit nélkül

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#75) #52931072 válasza Csandi (#54) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azok nem dízelt égetnek többnyire, hanem konkrétan aszfaltot, melegíteni kell, hogy valamennyire folyékony maradjon. Persze minél hitványabb az üzemanyag, annál rosszabb a kibocsátás, biztos van részecskeszűrő a kéményen. ;]

(#76) koko52 válasza boogie84 (#55) üzenetére


koko52
veterán

Én az elektromos autómat a napelememmel töltöm. 800-900 liter benzint vagy gázolajat nem égetek el évente. Napelemmel fűtök egész évben, hőszivattyúval, tehát nem égetek fát/szenet/gázt/szemetet. Tényleg szar az innováció. Amúgy el kéne felejteni ezt a szénerőműből áramot vonalat és a megújulókkal számolni. Hisz épp karbonsemlegesség a cél világszerte. Néhány szar ország már meg is lépte. Az hogy kretén politikusok és nagyvállalatok nem akarják elengedni a karbont az csak idő kérdése. Ez az egy tartja még életben.

kolopele: egyedül nem tudom megmenteni a földet, mondta 7 milliárd ember.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77) kolopele válasza koko52 (#76) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, jogos, de majd pont az a pár OC - zott 3090 fogja rámérni a világra a végső csapást................Én eddig mindent megtettem a Föld védelméért (még a munkám során is), ne ezen kelljen már megalkuvást kötnöm.

[ Szerkesztve ]

(#78) koko52 válasza kolopele (#77) üzenetére


koko52
veterán

Pont az pár 3090, pont az a pár 5000cm3 motor, pont az a pár hajó, pont az a pár ................
Amúgy az jelentené a megoldást, hogy húzni egy TDP limitet mondjuk 150W-nál.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#79) abridabri válasza koko52 (#41) üzenetére


abridabri
veterán

(#80) koko52 válasza abridabri (#79) üzenetére


koko52
veterán

Valaki embert ölne 1%-ért nemhogy 12-ért. Kell az az 500w-os :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#81) kolopele válasza koko52 (#78) üzenetére


kolopele
nagyúr

A technika fejlődése sajnos a negatívumokat is magával hozta, persze maguk az emberek is nagyban hozzájárultak ehhez, ezt elismerem. Lehetőség nagyon sok van már régóta arra, hogy csökkentsük a káros anyagkibocsátások mértékét, az emberek jelentős része mégis még mindig Ladával meg hasonló őskövületekkel jár, szeméttel tüzel, stb. Ez itt a fő baj. Ez a pár kártya már csak csepp a tengerben. Amúgy meg 4k esetében számít az a 12% ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) koko52 válasza kolopele (#81) üzenetére


koko52
veterán

A ladával járás a szegénység egyik jele. Meg a füstölő dizel fosok az idiótaságé. Viszont a nagyköbcentis csilliós kocsik meg a hülyeségé. Azokat adóztatnám rongyá. Mondjuk lóerőnként fizettetnék környezetvédelmi terhet. Ezt bevezetném áram fogyasztásra is. Minél többet vételez valaki annál drágább lenne a kwh. És bevezetném az ilyen VGA és hasonló luxus baromságokra is. Egy 500w-os kártyát minimum 1 millió FT-al megfejelném. ;] ;] ;] ;]
Nagy változások lennének.

Ja és az 500w az nem a technika fejlődése még kicsit sem. Sőt. Majd ha ez a teljesítmény megy 150w-on az az lesz.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#83) NightGT válasza koko52 (#78) üzenetére


NightGT
senior tag

Megkérdezzem, mennyi is egy elektromos autó, illetve az alternatív energiára átállás TELJES ökológiai lábnyoma? :) Értem, hogy ez is fejlődik, de azért na.

A hajó meg az 5000cm3 motor az más téma. Mondjuk azóta kiderült, hogy a kisköbcenti se olyan egyszerű képlet, az 5000cm3 meg 30 év múlva is motor lesz, valamint előállítani, újrafelhasználni is egyszerűbb

Amúgy elektromos áramról beszélünk, aminek a fogyasztása - előállítástól függően, persze - de relatíve alacsony lábnyommal jár. És nem ritkaföldfémekről, amik a bányában holdbéli tájat csinálnak (napelem, lítiumakku, minden fejlett villamossági alkatrész, várj, fulladok...pedig nem is foglalkozom elektromos hulladékkal)

Vagy akkor korlátozzuk le a Teslát is 60 lóra? Mennyit eszik az nullaszáz alatt 2.6on? :)

Speed is the only truly modern sensation

(#84) djbb534 válasza Cs1csó (#5) üzenetére


djbb534
tag

Megsúgom neked, hogy egyébként ezek a gpu-k 10nm készülnek nem pedig 8 ahogy azt mindenki hiszi. Abba a 28 mrd tranzisztorba pedig bele vannak számolva a rt + tensor magok is azert ez a hatalmas ugrás. Emiatt (is) ekkora a fogyasztás :)

the way it's meant to be played

(#85) koko52 válasza NightGT (#83) üzenetére


koko52
veterán

"5000cm3 meg 30 év múlva is motor lesz" - hány 30 éves motor szaladgál?
A többire: szerencsére az üzemanyag a kúton terem. 1 liter üzemanyag előállítása annyi energiát igényel, amennyivel egy tesla 20km-t elmegy.
Nem csak elektromos autó fejlődik, hidrogén cella?
Igen korlátozzuk 60 lóra azt is. Az is egy baromság.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#86) Ribi válasza djbb534 (#84) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most már semmi sem azon a nm-en készül amit odaírnak, szóval nem sok értelme volt a leírásodnak és amíg samu 8nm-nek nevezi addig az lesz. Lehetne 2 kiscica széles is, akkor sem mondana semmit, csak az előző saját 3 cica széles gyártástech-hez lehet hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#87) Csaber válasza Ribi (#86) üzenetére


Csaber
senior tag

A kiscica mint mértékegység csak,autófelniknél létezik ;] (felni perem szélesség mennyi fér el egymás mellett kiscicából :DDD )

(#88) kolopele válasza koko52 (#82) üzenetére


kolopele
nagyúr

Irigy vagy? Nagyon úgy hangzik :P A technika fejlődését meg általánosságban értettem, bár megnézném, hogyan hozol ki jóval nagyobb teljesítményt kisebb energiaellátással bizonyos területeken. Aki meg megveszi a luxus autókat a nagy köbcentivel, jó eséllyel ezerszer fizet többet a közösbe mint más, amit lehetne sok olyan dologra is fordítani, ami hasznos lenne.

(#89) vaakuum


vaakuum
addikt

Mondjuk ezen teljesítmények mellett ideje lenne átgondolni az asztali pc felépítését is, hogy hogyan lehetne normális hűtést rakni a grafikai egységre. Lehet több slotosra kellene hagyni, sokkal több hőcsővel és nagyobb lamellafelületekkel, illetve koncepsionálisan hosszában rendesen átszellőztethető házakkal.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#90) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem arrol volt szo, hogy nem lehet az orajelen emelni ezeknel a chipeknel...sot vissza is vettek a gyartok valamennyit?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#91) abridabri válasza vaakuum (#89) üzenetére


abridabri
veterán

(#92) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Szívesen fűteném vele a nappalim!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#93) Csaber válasza ArmanD. (#92) üzenetére


Csaber
senior tag

Én is csak a hatékonyságot figyelembe véve alulfeszelném ... vicc a kártya hatékonysága gyárilag,gyakorlatilag 1800 MHz felett minden egyes MHz 1 W-al növeli a fogyasztást

(#94) NightGT válasza koko52 (#85) üzenetére


NightGT
senior tag

"hány 30 éves motor szaladgál" - Magyarországtól délre meg keletebbre rengeteg.

Legalábbis így Afrika, és a török-ázsia magasságáig, onnantól kezdődik a 40-50 éves Mergák és Pözsók terepe...amivel itt megszedte magát a zőccséges 1993ban, az ment tovább Bulgáriába. Onnét meg alkatrésznek Irakba, mert addigra már a sivatag azért elkezdte kikezdeni az originál nyugatnémet technikát is.

(edit: nemrég kezdték lecserélni őket Dacia/Renaultra, meg kínaira, biztosan több alkatrész és anyag fog fogyni innentől)

Amerikában egy időben úgy dobták utánad a klasszik amerikai autókat. Nem mindegyikben volt small block, de amelyikben igen, abból az kikerült, épült a versenyautó, a csónakmotor, a terepjáró, a custom car...mai napig veheted a GM-től annak a motornak a leszármazottjait ládásan. 200 kiló alumínium. Nem mondom, hogy bonyolultságát tekintve egy jobban felszerelt házi műhely is megcsinálja - de pl egy blokkot tuti kimarnak. Még a bevonatot is megcsinálják itthon is a hengerfalon...vezérműtengely mondjuk más tészta :)

Ami a többit illeti, szerintem a politika a válasz mindenre. Nyilván nem lehet összeurópai projektként csinálni a Szaharába egy akkora naperőmű hálót, hogy a felesleg tárolása kerülne a legtöbb pénzbe...a franciáknak nem is kéne. Ők szépen elvannak az atomerőműveikkel, üzemeltetik őket átlátható szakmai alapon, és nem is törésvonalra épülnek...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#95) Chaser válasza Csandi (#54) üzenetére


Chaser
titán

ezekkel tisztában vagyok
azzal is ha 75w-os vga-t veszek ahhoz is kell gyár, ugyanúgy le kell szállítani azt is, de mikor a helyére kerül akkor 75w-tal szennyez tovább nem több százzal
jól mondod, nem egy fogja tönkretenni, csak ez is egy plusz hozzá
valahol azt olvastam ha elég sok cseppet összegyűjtünk abból tenger lesz...átgondoltam, jééééééé igaz :)
az hogy milyen ipari szennyezés zajlik az nem ment fel senkit azalól, hogy ilyenekkel veri be a koporsószöget ő is
felőlem nyugodtan veheti, vagyok olyan szerencsés hogy nem tudom mi lesz itt 20-30 év múlva ( :
részemről az ilyen rohaggyon' rájuk, ha így lenne vele mindenki akkor nem gyártanának ilyen sz@rokat, hanem fejlesztenének

kolopele
nem az fogja, csak hozzájárul, a sok száz millió - talán mrd - ember akármije, ami tényleg teljesen fölöslegesen szennyez túlzottan sokat, nem hülye gyerek vagy, sztem jól megy neked is a matek
én is elég sokat teszek környezetvédelemért, nekem bkv-zni se derrogál, meg gyalogolni, ótóba' végső esetben ülök pl
de ezek mellett sem használnék ilyen vga-kat, nem jó érzés tudni az a sok kis apróság mit okoz mint pl egy több száz w-os vga, holott erre tényleg valós szükségletem nincs - lehet velem van a baj -

Alexios
df az új ms, ma is tanultam valamit :)
maradjunk annyiban hiszem ha látom - megmértem -
ha valós a 200w az korrekt és valóban fejlődés, one x 180w körül evett játék alatt, sx azért pár kört ráver tudásban

NightGT
a notebookom net alatt 1x w kijelzővel
a mai pc-k idle 40-50w körül tanyáznak, vagy efölött - és pl yt alatt szeretik ezt akár megduplázni -, monitor nélkül
nem ipari hulladékot kell venni és sok évig kiszolgál, ez a gép már 5. éves

koko52
"egyedül nem tudom megmenteni a földet, mondta 7 milliárd ember"
ez jó... :)
igazából 2-3mrd lehet az a szám aki valós vásárlóerő és fogyasztó, ők tudnának szabályozni sok mindent, csak annyival is ha nem vásárolnak olyan eszköt ami hobbi és rengeteget zabál, legyen vga, legyen autó, legyen bármi, rögtön nem is gyártanának olyanokat
de ebből látszik mekkora színház a világ, nyomi látszatintézkedések, miközben több száz w-os vga-kat lehet gyártani és még mindig forgalomba engednek olyan tápokat, amik a bronz white minősítést sem érik el
gdpr az atyaisten, ameddig ember lesz a földön az is marad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) hokuszpk válasza Csandi (#54) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Konténer szállító hajók darabja NAPONTA 30-40 EZER TONNA dízelt éget el."

azert ezt szamold ujra, 30-40 Ezer tonna, az egy kisebb tankerben fér el, az oke, hogy a repulogephordozoknak vannak kiserohajoi, de egy sima kontenerszallitot nemhiszem, hogy 1-2-3 naponta ujratoltenek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#97) Csaber válasza hokuszpk (#96) üzenetére


Csaber
senior tag

[link] a lényeg kb " Egy teherhajó sokkal nagyobb terhelést jelent a környezetnek, mint 50 millió személyautó. A világ 15 legnagyobb teherhajója több nemkívánatos anyagot bocsát ki, mint a világ 760 millió autója "

(#98) #72042496 válasza hokuszpk (#96) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pontos számra nem emlékszem, de a hamburgi kikötőben mondták el, hogy konkrét konténerhajó (benga egy dög volt, azon a héten kötött ki) távol-keleti útjában az üzemanyagköltség millió dolláros tétel. Ez vagy tíz éve (!) történt, akkori árakon.

Ezek tényleg óriási szennyezők. Ugyanakkor én itthon is igyekszem megtenni, amit tudok.

[ Szerkesztve ]

(#99) andy19770128 válasza Chaser (#48) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Az a vonat elment hogy itt bármit is meg lehetne menteni. Ezt vagy tudatosan vagy tudat alatt érzi a legtöbb ember is. Szerintem előre menekülés látható és reménykedés hogy valami technika kihúz a szarból. E heti hír hogy az antarktiszon megjelentek a vérszívó szúnyogok. pedig amióta levált a kontinens és délre csúszott nem volt ott ilyen élőlény. Ez még rosszabb lesz. gonolj bele hogy mi zajlik kínában. egyre szélesebb a"polgári" réteg egyre több autó kell nekik. Családonként 2-3 néha több is. és eza szám emelkedik ami egy 1.3 milliárdos országban vérfagyasztó

(#100) Malibutomi válasza hokuszpk (#96) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"The amount of fuel actually be used on a sailing depends primarily on the ship’s speed. Most ship engines have been designed for top speeds ranging between 20 and 25 knots per hour, which is between 23 and 28 miles per hour. A Panamax container ship can consume 63,000 gallons of marine fuel per day at that speed."

Az durvan 280.000 liter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.