Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) andy19770128 válasza kolopele (#188) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ez azért túlzás. Mert minden jóért és rosszért minimum 2 ember kell. egy aki okozza és egy másik aki haggya....(eltűri)

(#202) andy19770128 válasza abridabri (#191) üzenetére


andy19770128
aktív tag

todod hogy mértékadó szakik és mérnökök szerint mikor lesz belőle elterjeszthető válltozat??? 120-200 év ha mostani tempóval fejlesztenek... eleinte 12 db lesz mert csillagászati ára lesz. az energia pazarlás még jobban el fog szabadulni ahol épitenek egyet. aztán ha pechünk lezs akkor egy háborúban 2000 MT robbanással lepucol egy kontinenst.

(#203) abridabri válasza andy19770128 (#202) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt a 120 -200 evet honnan vetted ? Elosztod 10 el ugy mar realis.
Es nem tud felrobbanni sem , a videoban is el van mondva ,ezekszerint nem nezted meg :)

(#204) Chaser válasza kolopele (#198) üzenetére


Chaser
titán

persze vannak olyanok is, de nem mind és nem a többség
nekem nem derogál beszélgetni velük ha éppen ráérek, pénzt esetek zömében kikötöm hogy nincs, szimpla matek, ha mindenkinek adnék aki kérne akkor szép pénzembe kerülne naponta, legtöbben megértik elsőre
de kirakni őket a közterületekről, eleve hajléktalanok, aztán bíróság és csücsülde? itt látszik azért van akibe szorult tisztesség, volt olyan bíró h telibesz@rta apánk pofáját, nem ítél el egy hajléktalant a semmiért
a hajléktalanok pedig csak egy kis része a disznóságaiknak
vírusra meg sok mindent lehet fogni, a teljhatalmat pl nem
ha rajtam múlna, ott lógna a legtöbb a nagyházbú' ahova való, ezzel nem azt mondom hogy az mszp vagy bármelyik párt éppen jobb lenne
volt szerencsém megismerni apánk közeli emberkét, teljesen korrekt volt, de van egy tippem milyen módon sikerült hozzájutnia az ingatlanjaihoz, amik miatt megismertem :) mondjuk nem is nagyon titkolta, hisz' kitől kellene félnie/félniük?

no de legyen vidámabb téma, a 3070 érdemibb lett fogyasztásban is, de majd az evga biztos kidob itt is legalább egy 350w-os oc lehetőséget ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#205) andy19770128 válasza abridabri (#203) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Jelenleg ezt tanitják a egyetemeken ebben a témában. Fel tud robbanni miután a fuzió beindul. és önfentartó lesz. amennyiben a mágneses rezonancia rendszer sérül és a plazma ami sok millió fokos kiszabadul brutális dekompressziós berobbanás jön létre. a környezetben. itt nem a sugárzás okoz bajt hanem a közvetlen pusztítás

[ Szerkesztve ]

(#206) kolopele válasza Chaser (#204) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 3070 lesz lényegében az új 2080 Ti, szóval aki eddig arra pályázott, most talán vehet olcsóbban, bár a "talán" az azért csak legyen ott addig, amíg nem lehet kapni.

(#207) andy19770128 válasza kolopele (#206) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát igen elviekben igy lesz ha egyszer kapható lesz az átlag parasztnak is, miután megjelenik

(#208) Chaser válasza kolopele (#206) üzenetére


Chaser
titán

azért egy fokkal barátibb az étvágya, ennyinél nem is engednék többet vga-nak
nem kell ahhoz paksot robbantani azért ha valaki játszani akar, skálázás is elég korrekt tud lenni, csak nem kell(ene) mindent IS akarni
32" 4k-n kipróbáltam fhd-t felskálázva, több mint korrekt volt, nyilván a valós 4k sokkal pengébb, de 1080p-hez nem kell erőművet lebontó vga - és még jóval olcsóbb is az 1080p-s vga -
remélem amd nem is dob ki ennél zabálósabb vga-t, csak érjen el az is 3070 szintet, 3080 árát meg tartsák ott örökre ahol van ;] akkor kevesebben pazarolnak vele - tudom dögöjjek' meg ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#209) abridabri válasza andy19770128 (#205) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor vagy az egyetem hazudik vagy a fejleszto mernok : [22:22] utan .

(#210) andy19770128 válasza abridabri (#209) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A fejlesztő mérnőnkök nek muszáj lóditaniuk. ha az igazat mondanák a büdös életbe nem adnának nekik pénzt fejlesztésre. A döntéshozók belátható időkben kalkulálnak.A. aztán mikor már beletettek sok sok milliárdot már muszáj végigvinni. Nagyon sok fejlesztés igy ment. pl a az ürsikló fejlesztése. 3X annyiba került. mint amit előre kalkuláltak. de a GPS rendszer katonai fejlesztése is igy ment anno. 6 hónapot kértek 3 hónap ráhagyással és 14millió rubelt. aztán 5 év léett belőle és 152 millió rubel. a hatvanas évek végére. ezt fejeszette tovább a motorola a 90 es években a ismert szintre...

(#211) andy19770128 válasza abridabri (#209) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Gondolj bel ha bevallamnák hogy mire képes egy elszált tokamak reaktor akkor sem pénzügyi sem erkölcsi támogatást nem kapnának. De mivel energiaéhség van ugye.........
Azt meg figyelembe véve hogy Szaharov miért hagyott fel anno ezzel a koncepcióval...... Hát nem a pénzhiány miatt. Nem létezik olyan anyag ami elvisselné azt a körülményt tartósan. A mágnesen toroid mező igéretes de ha sérül....... Szerintem ez szükséges rossz addig amig a hidegfuziós technológiát meg nem alkotják. Az nem lesz veszélyes.-

[ Szerkesztve ]

(#212) kolopele válasza Chaser (#208) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem mondtam neked ilyet soha, a 4k miatt nekem kell egy zabálós VGA, ez van. Mondjuk nem lesz az 500W, azért ne felejtsük el, itt egy módosított biosról szól a történet, kijön az normálon 350 - 400W - ból is, és azért a 2080 Ti is képes volt 300 - ig elmenni ha meg volt rángatva.

(#213) Csaber válasza kolopele (#197) üzenetére


Csaber
senior tag

A haldokló emberek hazaküldése nem ellenzéki propaganda,jelenleg a mi családunkat is érinti ...

(#214) NightGT válasza Chaser (#187) üzenetére


NightGT
senior tag

Hűtések terén hogyismondjam, kezdek képben lenni...inkább az lepett meg, hogy ezek 80-90+ mentek, és nem halnak még most se. Ma meg 55 fok felett még feltépünk egy csomag folyékony fémet. Amúgy nincs ezzel baj. A fizikáját most nem fogom tudni kifejteni, de sokkal jobban, és "hatékonyabban" (energiaszivárgás meg a belső ellenállás normalizálása mindenképp hívható annak) működnek azok a tranzisztorok ott, ha hűvösen vannak

OC-zni annyira jó játék... (pikcsörz)

Amúgy a mindenféle OC meisterek nélkül nem lennének olyan hatékony hűtések, mint ma. (Kingpin, akit egy ideje az EVGA alkalmaz, derbauer, aki -ha jól tudom- elterjesztette a cpu delidet, és és)

ON:

Azóta kijött a 3070, 220W-on 2080Ti szint. A legtöbb koca gémer vsync 60Hz 1080p-n játszik, úgy ezek kérni fognak 100-120 wattot...se

Speed is the only truly modern sensation

(#215) csakos1997 válasza andy19770128 (#199) üzenetére


csakos1997
tag

Akkor most menjünk vissza a számológépekig teljesítményben? Mert az olyam keveset fogyaszt

(#216) Noukoum válasza csakos1997 (#215) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem kell radikálisan gondolkodni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#217) koko52 válasza csakos1997 (#215) üzenetére


koko52
veterán

Az elektron csövet is sikerült leváltani nem? Ha ott toporognánk akkor most a gépednek kellene egy csarnok és 10 megawatt. Ezt nevezik fejlődésnek. A dupla teljesítmény dupla fogyasztással nem fejlődés.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#218) snecy20 válasza koko52 (#217) üzenetére


snecy20
veterán

Ráadásul ugye mihez képest dupla a teljesítmény... azért az látszik, hogy 350W felett már nagyon hatékonytalanok ezek a Geforce-ok. +3-5% teljesítmény miatt rá lehet küldeni ugyan az 500W-ot, csak nincs sok értelme.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#219) Chaser válasza kolopele (#212) üzenetére


Chaser
titán

szíved joga :)

NightGT
mai vga-k is tudnak menni annyin, notebookokban sem éppen 50 fok van belül legtöbbször
egész biztos lennének korrekt hűtések, sokakat érdekel a terhelés alatti hang is
felülméretezett hűtővel oc is megy, halkság is megvan, minden másra ott a ventus ;]
viszont én úgy vettem észre, vga hűtő egy határ után már nem túl hatékony
5700xt hűtéses 5600xt-m volt, 220-250w tdp-re tervezett, az én kártyám volt 160w, ez gyakorlatban annyit jelentett, hogy játék alatt 800rpm-en elkaristolt a két venti, gpu meg max 75 fokig ment talán - vagy addig se -
ez a kártya 918g
az msi az 5600xt/5600xt/5700xt gaming x kártyákra ugyanazt a hűtést rakta, 5700xt tulajokat kérdeztem mennyin megy a kártya, 1200-1300 rpm enyémhez hasonló hőfokokkal, de az a kártya majdnem 1,5kg, +80w-hoz
5600xt azzal a hűtéssel érdekes lehet, elvileg 6-800rpm bőven sok kell legyen neki, ami teszteket találtam ott 1200 körül ment, úh. érdekes, 1200rpm-en az én kártyám is majdnem uo. hőfokokat produkált

szerk:
snecy20
inkább kevésbé hatékonyak ( :
ott már egyértelműen látszik, hogy megerőszakolják a chipet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#220) Darmol válasza koko52 (#150) üzenetére


Darmol
senior tag

Nyilván tisztában vagy vele, hogy amikor az emberiség eredeti bolygólyát katasztrófa fenyegette két űrhajót építettek. Egyet a tudósoknak, művészeknek, az emberiség krémjének. Mi a másik hajóról származunk. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#221) Darmol válasza kolopele (#197) üzenetére


Darmol
senior tag

És szerinted nem rúgtak ki / fokoztak le kórházigazgatókat (azt csak csendben jegzem meg: kormánypárti kórházigazgatókat), mert kritizálták az elbaltázott intézkedéseket. Az is ellenzéki propaganda. Értem. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#222) #16939776 válasza snecy20 (#218) üzenetére


#16939776
törölt tag

De, mert a tuningosok visszakapják azt a játékteret, vagy annak egy részét, amit a gyártó egyszer már "eljátszott" az órajel emeléssel. Én sem lennék vidám, ha feláras "ultra-tuning+gyári OC-s" kártyának vásárolt valamin, dobozból kivéve nem lenne 8-10% tartalék.
Én egy ideje OC ellenesnek vallom magam, de mivel tudom mi folyik a túloldalon, megértem hogy ez is egy igény, amit mindig ki kell elégíteni, különben esik a presztízs.

(#223) Darmol válasza andy19770128 (#210) üzenetére


Darmol
senior tag

Vagy pl. LHC. Azért épült, hogy igazolja a Higgs bozon létezését, szóval addig gyurmáztak az adatokkal, amíg kijött, hogy sikerült igazolni a létét.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#224) kolopele válasza NightGT (#214) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Azóta kijött a 3070, 220W-on 2080Ti szint. A legtöbb koca gémer vsync 60Hz 1080p-n játszik, úgy ezek kérni fognak 100-120 wattot...se"
Miért koca gémer az, akinek nem kell több mint 60 fps? Gondolom, egy RDR2 - nél marha sokat jelentene. Az a 60 fps meg lehet 4k - n is ugye..........
Egyébként bizonyos játékok esetében 60 fps mellett is lehet az a fogyasztás közel 220W, ahogy a 2080 Ti is képes megenni ennyi mellett a 250W - ot, maxon. meg a 300 - at is, és ugyanez igaz lesz a 3070 - re, főleg ha még meg is rángatják.

[ Szerkesztve ]

(#225) nexplo válasza #16939776 (#222) üzenetére


nexplo
őstag

Azt már nem is mondom hogy a "tuningos" kártya árainál mindig valahogy vastagabban fog a ceruza... :)
Sok esetben egy szimpla gyárit is majdnem addig lehet pofozgatni mint sok "ál" tuning karit.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#226) Ribi válasza Darmol (#221) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egész addig ellenzéki propaganda minden amíg nem ismerőssel csinálják ezt meg.
Plusz most erre lapot húztak ezzel az újabb orvosi izével, ami papíron jól hangzik, de kb. romba döntik vele az egészségügyet. :(

(#227) kolopele válasza Ribi (#226) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az orvosok béremeléséhez kötött jogszabályokkal mondjuk én sem értek azért egyet, nem kellett volna feltételekhez kötni, ahogy a pedagógusokét sem (más dolog a kettő, de feltételekhez kötöttek, ezért van bennül közös). Mondjuk a magam részéről komolyabb vagy sürgős probléma esetén (főleg ha az a gyerekeket érinti) úgyis marad a magánellátás, a fene sem fog várni az államira.

(#228) Cs1csó válasza kolopele (#227) üzenetére


Cs1csó
félisten

(főleg ha az a gyerekeket érinti) úgyis marad a magánellátás, a fene sem fog várni az államira.

Tudjuk, hogy gazdag vagy és még a konyhai gépben is 3090TI van de nem mindenki tud kifizetni több százezer forintot magánellátásra. Az már külön szomorú, hogy sokan sok éven keresztül fizettek (pl. egy 60-70-en éves koráig döntően egészséges nyugdíjas) és ma pedig nem nézik őket semmibe.
Azt már halkan jegyzem meg, hogy sok komolyabb bevatkozást állami intézményben csinálnak csak persze ha villant az ember pázszázezret akkor még ott is előrébb fog kerülni.

(#229) kolopele válasza Cs1csó (#228) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gondoltam, hogy ebből megint ennyit fog majd valaki csak meglátni :U Én is fizetem a rengeteg TB - t, ahogy mások is, és abból nem csak engem finanszíroznak, főleg ha nagyon igénybe sem veszem. Amúgy meg vannak olyan magánkórházak, ahol megcsinálnak bármit, nem kell hozzá az állami.

[ Szerkesztve ]

(#230) csakos1997 válasza koko52 (#217) üzenetére


csakos1997
tag

Hogyne lenne fejlődés mivel nem lineárisan növekszik a teljesítmény a fogyasztással alapból vagy akkor próbáld meg 2x teljesítményre felhúzni a karit/procit. De igazából az látható hogy a kötelező 10-20%ot hozza a kari de igazából az rtx 3090 mint mondták a titan rtxet váltja nézzetek rá 1-2 munkára mit művel a karit 2x teljesítmény szinte bárhol de minek is tépi itt a száját az ember. Akibe szorult egy kis értelem ajánlom figyelmébe nem a játékról szól ez a kari
https://techgage.com/article/nvidia-geforce-rtx-3090-proviz-performance/

[ Szerkesztve ]

(#231) kolopele válasza csakos1997 (#230) üzenetére


kolopele
nagyúr

Fogalmazzunk inkább úgy, a 3090 sok mindenről szól, munkáról és játékról is egyaránt. A 4k igényli már ezt a kártyát.

(#232) NightGT válasza kolopele (#224) üzenetére


NightGT
senior tag

Ne keverd a szezont a fazonnal. Nem azt mondtam, hogy 60Hz-n koca gémerek játszanak. Hanem hogy a koca gémerek nagy része azon játszik. Ráadásul 1080p-n, ami nálad tudtommal nem illik :) Meg úgy általában a 4k-sokra, v G-syncesekre se...

Azt aláírom, hogy kopp RT-vel pörögni fog az 100%on is, jogos. De akkor ezek szerint "nincs fejlődés", a DLSS-el megint lehetne spórolni is...

Speed is the only truly modern sensation

(#233) Cs1csó válasza NightGT (#232) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg a steam adatai szerint a legtöbben sima középkategóriás VGA-val nyomulnak és jellemzően FHD felbontásban és bizony lehet csak 60Hz-en. (az utóbbi kettőre nem tudom van e statisztika.)

(#234) kolopele válasza NightGT (#232) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen mindegy hogy mondod, a lényeg ugyanaz :) Ráadásul nincs olyan hogy illik vagy nem illik. A gyerekeim FHD - ban játszanak 75HZ - en, bőven elég nekik, és még rengeteg embernek, sőt vannak akik a 30 fps - sel is teljesen jól elvannak. Van egy barátom, profi CSGO - s, és megmutatta hogyan alázza szét a többi játékost úgy, hogy 60 HZ - re rakta a monitorát. Koca gémer lenne? Nem, csak tud vele játszani, és nem kell neki hozzá feltétlenül 240 fps. Ezzel általában azok dobálóznak, akiket folyton lelőnek, nekik meg teljesen mindegy. Azért ha visszagondolok, azt sem tudtuk még mi az az fps, amikor Amiga 1200 - ason meg konzolokon játszottunk, ráadásul milyen jókat. Nem attól lesz jó egy játék, hogy 60 vagy 1000 fps - el fut. A 4k az egy más téma, én kizárólag single játszom, és egy AC vagy egy RDR2 esetében a látvány is fontos számomra, ez van. Nem mindenkit érdekel annyira, sokaknak jó a medium grafika is, és még a g-syncet sem hiányolják. A kártya dologról meg annyit, hogy olykor még RT sem kell ahhoz, hogy 60 fps mellett szinte maxon járjon egy kártya, nézd meg a Serious Sam 4 - et vagy a már említett RDR2 - őt, vagy a pocsékul optimalizált Blair Witch - et. Fűtik egyenesen a kártyát bizonyos effektek, függetlenül az fps - től.

[ Szerkesztve ]

(#235) kolopele válasza Cs1csó (#233) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ez így van, és nagy valószínűséggel így is marad, mert az emberek zöme még ha meg is tehetné, akkor sem váltana feljebb, mert nem érzik szükségét. FHD 60 fps még sokáig standard marad, kivéve azoknak aki e-sportolnak nagyon magas szinten és ebből élnek.

(#236) Cs1csó válasza kolopele (#235) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokszor érzem, hogy jó lenne a gyorsabb monitor pl. amikor simán böngészőben le-föl görgetem a weboldalakat.

(#237) kolopele válasza Cs1csó (#236) üzenetére


kolopele
nagyúr

Érdekes, én nem érzem úgy, pedig nálam is 60HZ a monitor. Volt már nálam 144HZ - es régebben is, elkértem egy havertól, egy hétig nálam volt, és semmi extrát nem tapasztaltam. Amit most vettem azt meg nem használom még, ugye a kártyával megjártam, így pihen egyelőre a dobozában. Szerintem amikor a görgetés rosszabb a weboldalaknál az internet probléma is lehet, vagy nem? Esetleg maga az oldal olyan, mert pl. azt én is tapasztalom, hogy néhány oldal kicsit röcögős, de azok mindig, míg a többi meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#238) Cs1csó válasza kolopele (#237) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán inkább a monitor válaszideje, egy viszonylag átlagos monitorom van (LG 22MP55 2014-es talán)

(#239) kolopele válasza Cs1csó (#238) üzenetére


kolopele
nagyúr

Response time: 5 ms
A legtöbbnek ennyi, a gamer monitoroknak van 1 ms.
Fene se tudja, amikor a gyerekeknek segítek a saját gépeiken sem veszek észre zavaró dolgokat, és azok is 5 ms - osak. Azt mondjuk sehol nem találom a tiednél, hogy hány HZ - es, de gondolom akkor 60. Egyébként meg ha lassúnak érzed, ne görgesd, hanem húzd a monitor jobb szélén :D

[ Szerkesztve ]

(#240) Chaser válasza kolopele (#237) üzenetére


Chaser
titán

ez egyénenként változó, mi szerencsések vagyunk
ugyanakkor ha akarom látom mit is jelenthet a 144hz, webes görgetésnél is, stratégiánál is, mert ezek lassúak, és persze kb 30fps-től folyamatosnak látjuk a képet, de nyilván ha ez a szám nagyobb az fokozza a "valósághű" élményt, már 30 és 60 közt azért elég komoly különbséget érzek, 30 rendesen dia vetítés
na fps-nél nem látom 60 fps-nél a "lassúságot", egyszerűen nincs arra idő ( : és nem is zavar
az oleden pl nem tudtam mire vélni hogy más, mint az eddigi bármilyen tv-m vagy monitorom, nem a színekre vagy kontrasztra gondolok, hanem olyan más de nem rossz értelemben, akkor nem tudtam hogy egyébként 120hz-es benne a panel ( :
de most talán végre sikerül egy 144hz-et monitorból lelőni, letojom a nagy méretet, kis sz@ros 24" fhd, nagyon jó a nagyobb monitor, de nekem az is sokat fogyaszt:d és "pc kockulósabb" is a kicsi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#241) kolopele válasza Chaser (#240) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem már a 27" is nagy monitorból, ha lenne 22-24 - es azt venném. A tévé legyen nagy, de a monitortól még 1 méterre sem ülök :) Egyébként bármit láthatunk ha nagyon akarjuk, meggyógyulhatunk olyan "gyógyszertől" is amiben nincs hatóanyag, az agyunk csodákra képes ha elhitetjük vele azt is, ami nincs :)

(#242) Chaser válasza kolopele (#241) üzenetére


Chaser
titán

fps-re már azért necces volt nekem is a 32", no de amikor "látvány" jött, az nagyon baba
ilyen tomb raider meg akármikre kisebbet nem tudok elképzelni, csak nagyobbat - szerencsére olyanokkal egyáltalán nem játszom, fps-ből is alig van ami érdekel -
forzára meg rendesen kicsi volt a 32" is, kb 1m-1,3m-ről az 55" már jó volt, de úgy meg gyorsan elfáradt a szemem, pár óra forza, 1-2 hét forza nélkül ( :
ha az új konzol nem zabál akkor veszek forzázni, majd tv-t is, mert már nincs, de monitornak 24", 1080p, azok keveset esznek és fps-re tényleg elég lesz, max "belebújok" ( :
mereven nézed a monitort, görgetsz, és darabosan mozog az egész, ez szűnne meg 144hz-cel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#243) kolopele válasza Chaser (#242) üzenetére


kolopele
nagyúr

Most éppen mereven nézek, és a prohardver oldalát görgetem, de nem látok zavaró darabosságot. Remekül van optimalizálva :DDD Plusz nálam a távolság nagyon nem mindegy, ugyanis 3 szemüvegem van, és egy direkt monitorhoz, kb. 80 cm távolságra állítva, és olykor már így ezért a 27" is nagy nekem. Képtelen vagyok megszokni sajnos a multifokális lencsét, abba a táborba tartozom, aki képtelen rá, így van távoli, munka, és egy monitor. A távolságán ennek nem igazán lehet változtatni, ahogy telik az idő, úgy kell egyre hátrébb mennem, egyszer elérem, hogy jöhet a nagyobb monitor is :D

[ Szerkesztve ]

(#244) Chaser válasza kolopele (#243) üzenetére


Chaser
titán

így a hasamon a 14" is nagy néha ( : ha sokat vagyok monitor előtt azért fárad a szemem, na onnantól elég feltűnő a görgetésnél a darabosság
vagy a kedvenc stratégiámnál is, na pl azt akarom 144hz-en tolni, meg a quake3-at ( : ha már anno 60hz-en is f_ngattam meg pár kemény gyereket, hátha kárpótolja a 144hz hogy megvénűtem' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#245) kolopele válasza Chaser (#244) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor hajrá, nekem a single játékaimhoz nem kell nagyon több mint 60 fps, de majd meglátjuk, mire lesz képes az új kártya ha végre meglesz a szintén 27" - os, de már 144HZ - es monitoron.

(#246) #38075904


#38075904
törölt tag

1kw-os beépített táppal érdekelne.
A sok pin helyett egy sima 3 pólusú 230 as tápdugó lenne rajta. 10 amperes biztivel.

azt kész.
nem 3*8 pin meg ilyen szerencsétlenkedés.

Amikor ilyen 500W os kártyákat hoz ki egy gyártó az mindig azt jelzi, hogy valami nagyon el van baszva.

A 10XX meg a 20XX széria még rendben volt, de itt már elgurult a gyógyszer.

De az ilyen elcseszett kártyák után már könnyebb lesz eladni majd az új szériát " a felét fogyasztja" címszóval. Ha sikerül. De sikerülni fog mert ennél elcseszettebb fogyasztás már rég volt NV fronton.

[ Szerkesztve ]

(#247) syberia válasza #38075904 (#246) üzenetére


syberia
veterán

1kw-os beépített táppal érdekelne.

Mi baj lehet?

(#163) NightGT: Akkoriban az 500W fölötti tápegységek atomerőműnek hatottak. Bár azok sem termeltek áramot, nem is volt szüksége rá az akkori alkatrészeknek. Sem egy rakás ventilátorra a házakban. :N
#nosztalgia

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#248) Chaser válasza kolopele (#245) üzenetére


Chaser
titán

nem hajt a tatár, sajnos elég pocsék színhűségük van ezeknek a 144hz-es csodáknak, majd lelövök valamit
azt továbbra se értem, 27"-ra minek 4k :F még 32"-on is iszonyat penge

syberia
most se kell csillió' venti meg bika táp, csak nem kell zabás dolgokat összevásárolni ( : de még zabás dolgokkal és megfelelő házzal is elég max két venti
nekem inkább az a bajom, hogy nincs 300w-os gold, platina, valami értelmesebb táp, oszt' vehetek fél kw-osat vagy ahhoz közelit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#249) #38075904 válasza syberia (#247) üzenetére


#38075904
törölt tag

jó kép :DDDDDD

(#250) nexplo válasza syberia (#247) üzenetére


nexplo
őstag

Szerencsére annyira drága még hogy a 400-500W-al rendelkező belépő szintű játékosok nem teszik a gépbe ezt a kis kazánt. Amennyiben az ára a töredéke lenne a mostaninak, na akkor lennének ilyen igazi képek az tuti :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.