Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zetor2000 válasza Fred23 (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, akkor nálatok baj van.
Felénk panelban külön ágon volt a konyha és a fürdőszoba. :) A fenti probléma nem jelentkezett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#152) csakos1997 válasza Chaser (#147) üzenetére


csakos1997
tag

Pedig 300-3500w körül lesz annak is a fogyasztása ezt kb garantálom neked. A környezetvédelemről meg annyit hogy kb ez a kommentszekció amit idehánytak sokan több Co2-t termelt mint a gépem egész héten :C na sebaj ma is megmentetted a földet

(#153) vaakuum válasza ArmanD. (#92) üzenetére


vaakuum
addikt

Két asztali gép van a szobánkban. Egyikben 1080, másikban 5700. A két gép monitorral együtt szerintem simán megeszik 750-800 wattot egyszerű böngészésnél is. Most még simán nem kell fűtést kapcsolni, sőt, napközben még mindig szellőztetünk mellettük, amikor mennek, pedig azért nincsenek agyonhajtva a nap 24 órájában. Szerintem egy asztali gépnek mindennel együtt (a monitort is beleszámolva) nem volna szabad 350-400 wattnál többet zabálnia, és nagyon rossz irányba megy a "fejlődés" hogy lassan egy VGA önmagában megeszik ennyit. Ezek már inkább ipari cuccok kellene legyenek ilyen teljesítménnyel, nem az asztali gépekbe valók. :( Űbergáz lesz, ha a társadalom elfogadja ezt az "alap asztali gépekbe".

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#154) snecy20 válasza vaakuum (#153) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából a nagy átlag nem ezen a szinten szinten mozog, elég sokan tolják ilyen 75W és 250W körüli VGA-kkal. Ez a 4-500W már tényleg extrém.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#155) vaakuum válasza abridabri (#104) üzenetére


vaakuum
addikt

Kihalás szerintem kevésbé valószínű, inkább arra tippelnék, hogy amikor kezd egyre húzósabb lenni a helyzet, majd jönnek a Thanosok meg a Hitlerek, akik eldöntik, hogy szerintük a továbbiakban ki élhet, és különféle technikákkal akarják/fogják leredukálni a népességet (gondolok itt vallási alapokra, bőrszínre, politikai hovatartozásra, gazdasági helyzetre, képzettségi szintre vagy még lehetne sorolni, amik vezérelvei lehetnek egy őrült népirtási ötletének...). És eszköz is biztosan lesz: atombomba (amit jajj, elloptak, és valahol terroristák felrobbantottak); egyszerű fegyveres fölény kalasnyikovokkal; esetleg komplexebb fegyveres fölény drónokkal, repülőkkel, tankokkal; ivóvízhez való hozzáférés megszűntetése; gazdaságilag nyomorba majd éhhalálba döntés ilyen-olyan védővámokkal meg extra adókkal... nem kell áltatni magunkat, valahol a bolygón most is folyik egy népirtás.
Az evolúció elmélete szerint minden faj addig igyekszik kihasználni az általa elérhető erőforrásokat, amíg valahogyan egyensúlyi helyzetbe nem jut... persze lehet, hogy átesik a ló túloldalára, mint a Húsvét szigeteki ökológiasi rombolásnál, de szerintem ezt már lesznek, akik nem fogják megengedni, mert olyan hatalmi helyzetben lesznek, hogy megoldhatják fegyverekkel. ha csak párszáz emberrel is, de szerintem egy MAD MAX világ feltehetően túléli. Meg akik időben elmennek a Marsra :)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#156) atok666 válasza vaakuum (#153) üzenetére


atok666
őstag

400W sima bongeszessel azert eleg kemeny. Szerintem.

Atok

(#157) carl18 válasza koko52 (#150) üzenetére


carl18
addikt

Emberiség: lesz egy pont amikor megnyomják azt a gombot ami kipucolja a földet a fölösleges emberektől. Lehet ez a mostani nátha a főpróba, milyen gyorsan lehetne ezt végrehajtani.

+1 Szerintem is a mostai virus helyzet egy jókora figyelmeztetést, aztán hogy a virus mesterségesen generált vagy valóban a földön lapangot senki se tudja.

Chaser Tagnak meg.
Oké nyilván nem áll össze magától a nap elem, de az 20-30 évig stabilan gyüjti az energiát, hosszú távú befektetés mielőtt erre térnék ki. De bizonyos panelet karbantartás mellet elmennek 50 évet is, jégeső se tesz benne kárt olyan masszivak.
Az biztos a nap és szél erőmü még mindig jobb mint az hogy kőolajat égetünk, esetleg volt rengeteg szénerőmü is.

Azért a légszenyezéshez masszivan az is hozzá járul, hogy van bizonyos szegény réteg amit bármit rádob arra a k@rva kályhára csak hogy meleg legyen. Leirom, ami velem történt, szóval egyszer mentem kerékpárral láttam a kémény füstől mint a atom aztán éreztem valami fura füstöt belement a szemembe és szó szerint meg kellet álnom mert bekönyezettt a szemem és vagy 10 percig nem tudtam kinyitni.
Ha már a föld gondjaira gondolunk, az átállás nem is egy 2 napos periodás lesz. Jelenleg a földön még mindig hatalmas túlnépesedés van, nem is lepődtem meg volna ha a jelenlegi korona virus ennek az alternativ megoldása akart volna lenni.

Ja a kártyákra vissza térve 20 éve egy kártya 50 watt evett, még 2002-ben is az volt a nagy szám ha kért egy molexet a 75 watt végett.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#158) Chaser válasza NightGT (#149) üzenetére


Chaser
titán

az nagyon jó, ha alacsonyabb órajelen jó a fogyasztás, de ezzel a gyakorlatban ki lehet törölni
5700xt-nek is jó a fogyasztása, csak nem azon az órajelen amin kiadták ( : pláne a polarisoknak
uv-val sok mindenen lehet finomítani - nálam alap -, de az már nem default, csak jó kérdés ezt hányan alkalmazzák, itt is elég sokszor látni, högy lövése nincs az emberkének mit jelent, mit kellene csinálnia, nem is hallott róla
van rá 100ft-om, többen kapcsolják be az 500w limitet, mint ahányan uv-val használják a kártyát

koko52
nem tudom hol olvastam már, ott az volt nem lehet újrahasznosítani a cellákat, passz
most rákerestem, pl ez érdekes, elviekben lehet, gyakorlatban drága, innentől vagy megnyeri a vevő az árát, vagy megy a szokásos megoldjukokosba' hozzáállás

csakos1997
még mindig jobb mint 500 ;] 250-300 közé tippelem
nyilván mindenki vesz amit akar, de pl 27"-4k játékra megint egy érdekes kategória, 32"-on már más, 27 felülete ahhoz túl kicsi sztem
ha valaki nem akarja túlcifrázni, akkor tolja 27" 4k-t 1080p-n skálázással, egész számú többszöröse a 4k a fhd-nak, sztem teljesen élhető, és sokkal jobb a végeredmény mint egy 27"-1080p monitor
mondjuk ez nem gyóóóóóó', akkor nem kell zabálós vga-t venni ( :
megnézném azt a gépet azért :)

vaakuum
dehogy eszik annyit, ha csak nem 75-85" lcd vagy oled van rájuk kötve :) monitor nélkül max 100w, de inkább alatta, hdd-k, táp hatásfokának és egyebeknek függvénye
monitor meg attól függ mekkora, 24-27" 20-40w átlag, 32" 50 körül
egyébként érdemes beszrezni egy kemény 3-4e ft közötti fogyasztásmérőt, aztán lehet méregetni és nézni mi mennyit eszik

csak úgy eszembe jutott, eu-ban már a porszívókat is ha minden igaz beszabályozták max 1000w-ra, tényleg nevetséges hogy vga-ból és cpu-ból olyan fogyasztásút gyártanak amilyet akarnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#159) #16939776 válasza vaakuum (#153) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt azért meg kellene mérni, szerintem a mit leírtál annak kb.: a fele lesz a realitás.

Úgy 300-320W-ot jelölném mint ésszerű legfelső határt gépnek, ahol még éppen nem veszted el a konfortérzeted. Monitorra pedig 40W-ot, úgy hogy abból 20W-ot az arcodba nyomhat a háttérvilágítás mint fény és hő, a másik 20W-ot meg elfűti annak az elektronikája.
így vagyunk summ.: ~350W-nál.

Ha ingyen lenne az áram akkor sem mennék feljebb, mert értelmetlennek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#160) andy19770128 válasza vaakuum (#155) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Gondolom a mars csak vicc volt.....

(#161) Noukoum válasza boogie84 (#55) üzenetére


Noukoum
veterán

Olvass már bele a kommentekbe mielőtt felhozol egy ilyen videót. Vagy manapság már mindent a szánkba kell rágni? Kamu az egész számítás, az emberünk meg érdekből hülyíti a népet. A totalcar meg egy villanyellenes portál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#162) Chaser válasza carl18 (#157) üzenetére


Chaser
titán

figyelmeztetés jah, arra hogy túl sokan vagyunk és ez az életmód túl sokkk
napelemben egyetértek, de ettől független azt is le kell gyártani, helyszínre vinni, és egyszer úgyis megpusztul, tehát nem életszerű a pocsékolás, hogy mert maga a forrás amiből energiát termel az adott
és nyilván nem abból van több, ami 50 évet is elketyeg
szénerőművek tudtommal mai napig vannak, németországban pl
a mélyszegénység egy külön történet, valahol érthető ha az ember nem akar megfagyni és azzal tüzel ami van, ezt állambácsinak kellene megoldani, azért az india mélyszegénység is megér egy misét

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) NightGT


NightGT
senior tag

Hát nekem most a feszéhes i7 9700ammal a kis szobában biztos alacsonyabb lesz a fűtésszámlám...cserébe kevesebb földgázt égetek. A delej, ha Paksról jön, akkor szerintem környezetkímélőbb is vagyok. Igen, a nukleáris hulladék elfér a gránithegy mélyén...ha meg szibériában egy kicsi kiszabadul, az lehet kisebb kárt okoz, mint ahány légzőszervi megbetegedés volt köthető a Mátrai Hőerőműhöz pl.

De elvileg egy-egy vulkáni kötörés se smafu...apropó, marhahúst ki szereti? :)

Speed is the only truly modern sensation

(#164) Chaser válasza NightGT (#163) üzenetére


Chaser
titán

nyáron is biztos áldásos ;]
a tápcsati nélküli 75w-os vga-hoz is 300w-ot ajánlanak
évente 1-2x eszek marhát maximum...büdös :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165) csakos1997 válasza Chaser (#158) üzenetére


csakos1997
tag

Látom még mindig nem jött át 500W-RA NÖVELTÉK A BRUTTÁLIS OC FANOKNAK mégis hogyan kell neked leírni hogy eljusson az agyadig? Magasabb órajelek - > többet eszik egyre kevésbé hatékonyan és egyre több hőt termel de ezzel itt komolyan a társaság 90%a nincsen tisztában? És ez bizony a drágalátos tápodra is érvényes csak úgy zárójelben megjegyzem minél jobban kihasználod egyre jobban romlik a hatásfoka. Vágjátok a vidit mikor a teslát tapossák 190el vs konstans 110el? Na hogy megy el többet? :K
Gyárilag ezis 300-350 környéke de jobb itt lent hőbörögni mint egy retardált :DD

[ Szerkesztve ]

(#166) Chaser válasza csakos1997 (#165) üzenetére


Chaser
titán

az én agyammal nincs gond szmájlikirály'... ( :
de azért azt sikerült összreknod, hogy már 300w is rengeteg egy sz@ros vga-nak? jah nem
csak úgy zárójelben megjegyzem, modern tápok működésének is nyugodtan utána nézhetsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#167) andy19770128 válasza NightGT (#163) üzenetére


andy19770128
aktív tag

9700 pro. régi daliás idők. 150 wattal beérte egy csúcs vga.....

(#168) csakos1997 válasza Chaser (#166) üzenetére


csakos1997
tag

Pedig egy csúcskari mindig is ekörül fogyasztott de most mar a 300 is sok az amdnek nem volt sok most akkor miről is vakerálsz? Ja már te sem tudod sorry

(#169) andy19770128 válasza NightGT (#163) üzenetére


andy19770128
aktív tag

2 hete vágtam le egy 220kg malacot. emelett néha kacsa. Van egy régi ismerősöm japánból szokott intézni marha steaknek valót (kobe)
azonkívűl bálna zsírt is szeretem. jobb mint bármelyik olaj.

(#170) Chaser válasza csakos1997 (#168) üzenetére


Chaser
titán

te most miről beszélsz? megint hogy jön ide az amd? én vakerálok? vegyél már vissza kettővel ha nem gond, nem a kis havered vagyok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) Cs1csó válasza NightGT (#163) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek. Amúgy a járvány első pár hónapja megmutatta, hogy ha CSAK a nemzetközi turizmust végeznénk ki VÉGLEG, már jelentősen javulna a helyzet, pedig a lehetséges kismillió intézkedésnek ez is csak a szelet.

(#172) NightGT válasza Chaser (#164) üzenetére


NightGT
senior tag

Nyáron légkondi nélkül az ember maga fűti a legjobban a kis helyiségeket :) Azthiszem 700W-nak megfelelő hőt adsz le (bár ezt Joule-ban mérni valid, de így lehet viszonyítani) Hála isten van egy fölös szoba, mire estére 30 fok lesz 90% páratartalommal a játszósban, a másik kiszellőzik...

Pár éve nagyot ment neten, hogy az állattartás és a metán, és hogy az mennyire durván üvegházhatást okozó gáz...na meg a növénytermesztés az állatoknak, a víz, és így tovább. Ha az a néhány elvetemült, aki ittragadt 2010ből, és képes együttélni egy 500W OC kártyával releváns, akkor...

Speed is the only truly modern sensation

(#173) andy19770128 válasza csakos1997 (#168) üzenetére


andy19770128
aktív tag

abban az időben a 300 wattos táp elég volt az egész géphez. a csúcs vga 75-150 wattot evett. kivétel volt a nvidia fx 5800 as. amihez 500 wattos tápot javasoltak. és zajszűrő füldugót.
https://www.youtube.com/watch?v=H-BUvTomA7M

(#174) NightGT válasza Cs1csó (#171) üzenetére


NightGT
senior tag

Loch Ness monster can now clearly be seen in Scotland (helyett a Himalája Indiában)

Speed is the only truly modern sensation

(#175) Chaser válasza NightGT (#172) üzenetére


Chaser
titán

tudom, hogy hőt termelünk, az kivédhetetlen, utálom is a nyarat
2-3-400w-os vga és cpu viszont kivédhető, itt a különbség
rengeteg dolgon lehetne módosítani, finomítani, az állattartás is ilyen
a feleslegesen sokat zabáló it eszközök és egyéb multémédiás dolgok egy része ennek, egy szóval nem mondtam hogy ez magában okozza a gondot
csak az a baj, a hobbi ótós', a paksi atomerőmű gammmer kedvence, a magát dagadtra zabáló bármin élő emberke, a hetente új ruhákat vásárló divat kényszeres és a stbstb mind azt mondja:
nem hiszem, hogy az én hobbim változtatna bármin is
ott a gond, hogy ezt több száz millióan mondják, mert pont az ő feleslegesen környezet terhelő hobbijuk/életmódjuk az természetesen kivétel és nem számít bele semmibe
tisztában vagyok azzal is, hogy a visszafogott fogyasztásom is rohadt módon terheli a környezetet, de szándékosan erre azért még nem fejelek rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) snecy20 válasza Chaser (#170) üzenetére


snecy20
veterán

Az még hagyján, de a kacsa meg a malac hogy jön ide. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#177) Chaser válasza snecy20 (#176) üzenetére


Chaser
titán

én már nem tudom követni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#178) Cs1csó válasza NightGT (#174) üzenetére


Cs1csó
félisten

Új-Delhit is megemlítik, még a tévében is benne volt, hogy milyen látványosan csökkent a szmog.

[ Szerkesztve ]

(#179) Chaser válasza Cs1csó (#178) üzenetére


Chaser
titán

de ha nincs turizmus az nem jó a gdp-nek, úh. lesz turizmus

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) Cs1csó válasza Chaser (#179) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet turizmus, de csak belföldi vagy minimális utazással egybekötve, esetleg kisebb fogyasztású eszközökkel pl. nem lehetne repülni de vonatozni igen stb.
Persze ha megoldják a kibocsájtás mentes repülést akkor felőlem az is okés-

(#181) andy19770128


andy19770128
aktív tag

csöppet elkalandoztunk asszem :)

(#182) csakos1997 válasza andy19770128 (#173) üzenetére


csakos1997
tag

Hát nem tudom nekem ezaz ábra ugrik be mindig erről
https://www.anandtech.com/show/4008/nvidias-geforce-gtx-580/17 a furmarkig érdemes legörgetni mert az tekeri meg teljesen a vga+procit.

(#183) csakos1997 válasza Csandi (#137) üzenetére


csakos1997
tag

Azt azért érdemes megjegyezni hogy azok a csúnya repcsik és hajók szállítják a Vidikaridat is nyilván nem hobbiból égetik a dieselt

(#184) vaakuum válasza Chaser (#158) üzenetére


vaakuum
addikt

Abból indultam ki, hogy egy youtube videónál is felpörög a vga ventillátora, nálam az is böngészés, meg megy a háttérben torrent, stb.
Szóval egy a biztos, nem fut rajta játék olyankor. De lehet tényleg kisebbek a számok. :R
Viszont a szobában ez a két gép fűtése rendesen érződik. Ha meg mindkettőn megy game... :W

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#185) NightGT válasza csakos1997 (#182) üzenetére


NightGT
senior tag

Hőmérsékleti értékek a legkomolyabbak. Pedig még mindig van egy rakat 480, 580...

86, meg 93 fokok Crysis közben xd

Speed is the only truly modern sensation

(#186) Csaber válasza Chaser (#162) üzenetére


Csaber
senior tag

Amíg kicsiny hazánkba " Viki bácsi " 10 milliárdot ad lányának barátnőjének cégének " stílus " tanácsadásra , addig szociális tűzrevalóra idén 5 milliárd jutott... ne csodálkozz semmin ....

(#187) Chaser válasza Cs1csó (#180) üzenetére


Chaser
titán

marad a turizmus, ahogy minden :) nem a turizmussal van baj, hanem a 7mrd emberkével, amiből 2-3mrd valós fogyasztó és mindent IS akarna, ha max 0,5-1mrd emberke lenne akkor turizmussal sem lenne semmi gond

vaakuum
felpörög, mert felcsűri a vram órajelet, ehhez konnektoros mérő sem kell, csak nézd meg a gpuz-n pl
én mérővel nézek minden gépet, beb@szna - már bocsánat - ha egy gép több száz w-ot enne net alatt, játék alatt akkor 2-3kw? ( :
annyira amd fan vagyok, hogy évek óta köpködöm őket, mert 10 éve is ha több monitor volt a gépen akkor azért is felcsűrte a vram órajelét a kártya és ez ha jól rémlik ma sem változott
és a polarisokat sem dicsértem soha a fogyasztásuk miatt ( : volt tavaly 570-em, 590-em, maga a teljesítmény adott áron oké, de az ahhoz társított fogyasztás már nagyon nem, némi uv-val az 570 azért egész élhető volt, de azt se vette be a gyomrom

NightGT
hőmérséklet adott hűtés függvénye, 200w-os kártya is tekerhet max 60 fokon, 30w-os kártya is lehet 80-90 fokos
meg lehet nézni ma mik vannak az 5700xt értelmesebbeken, az 590 is annyit eszik, azokon közelében nem volt olyan combos hűtő a legtöbbön
talán az msi az egyetlen gyártó aki korrekten közli a kártya netto tömegét, érdekes összevetni a ventus-armor-gaming x vonalat
580 meg többet eszik mint egy 5600xt/5700, na azokat a hűtéseket is érdemes összevetni

Csaber
ezzel tisztában vagyok, de amíg ilyen emberek lesznek, nyilván nem akarnak télen megfagyni és tesznek ellene ahogy tudnak, amit teljesen megértek, én se szívesen fagynék meg ha nem muszáj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#188) kolopele válasza Csaber (#186) üzenetére


kolopele
nagyúr

Orbán a hibás mindenért, ez van :)

(#189) Chaser válasza kolopele (#188) üzenetére


Chaser
titán

rá azt mondom, inkább játszana 1kw-os vga-n egész nap, mint hogy ott garázdálkodjon ahol teszi ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#190) Csaber válasza kolopele (#188) üzenetére


Csaber
senior tag

Ezt nem mondtam , biztost ellehetne költeni hatékonyabban a rendelkezésre álló pénzt mert addig amíg az egyesek télen megfagynak a saját házukba vagy " jobb " esetben erősen szennyező szemetet műanyagot,gumit égetnek hogy ne fázzanak ott el kéne gondolkodni . Arra meg válaszolj miből lett Viki bácsi teljes rokonsága hmmm finoman fogalmazva vagyonos ember ha, már véded...

(#191) abridabri


abridabri
veterán

Egyebkent a napelem jo dolog ,de amint beindul a fuzios eromu [ITER - SUN on the EARTH] ,onnantol lesz eselye a Foldnek . Persze 1db nem lesz eleg . A szeneromuvek emellett elhanyagolhato energiat termelnek ,igy be is lehet oket zarni. Ez a jovo, talan meg idoben elkeszul :B

(#192) kolopele válasza Csaber (#190) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem nincs különösebb bajom velük, ahogy az eddigi kormányokkal sem volt, nem függtem soha tőlük (na jó, Kádár azért már jobb hogy nincs). Ismerek sok embert, akik akkor sem dolgoznának, ha lenne rá lehetőségük, de ebbe itt nem akarok belemenni, a lényeg az, hogy sokkal könnyebb szidni mindenért az éppen regnáló kormányt, mint tenni is valamit. Nekem csak az a fura, hogy sokaknak egyik kormány sem jó, vajon miért? :F Talán ennyire képesek.

(#193) Csaber válasza kolopele (#192) üzenetére


Csaber
senior tag

Én sem függök de,amit itt helybe csinált a kormány kb hányni tudnék tőlük meg a hozzáállásuktól , most pl haldokló embereket próbálnak kidobni a helyi kórházból ...

(#194) Chaser válasza kolopele (#192) üzenetére


Chaser
titán

én sem függök tőlük, de vak nem vagyok ( :
nyílt titok milyen pénzeket herdálnak el folyamatosan
ha valaki beleszületik egy putriba, annak azért nem sok esélye van onnan kitörni
kormányunk nyíltan támogatja a minél több gyerekvállalást, sztem mindketten tudjuk melyik az a népcsoport, ahol 3-4-5-6-7-8 gyerek van egy háztartásban az esetek döntő többségében
vmelyik skandináv ország elintézte ezt ennyivel:
1 gyerek x pénz
2 gyerek 2,5x pénz
3 gyerek 4x pénz
további gyerekek után 1ft támogatás nem jár
- hasra ütött számok, arányaiban nagyjából stimmelnek -
nem lehet "rasszistázni", vonatkozik mindenkire
természetesen semmirekellők kormánytól független is vannak/voltak, az nem kérdés
de urambocsá', pl a hajléktalan kérdés megoldása az, hogy elzavarják őket? ugyanúgy hajléktalanok maradnak, fagyjanak meg az erdőben úgy kényelmesebb? pfffffff
a stadionok és eltékozolt pénzek helyett lehetett volna direkt hajléktalanoknak épített wc-k, mosdók ezeknek a pénzeknek töredékéből - tudom h van, csak konvergál a zerohoz a számuk és állapotuk -, és akkor mondjuk szerencsétlen nem az utcára sz@rna - a legtöbbje biztos -
én ugyan nem voltam még hajléktalan, nem is szeretnék az lenni, de onnan találj munkát, úgy hogy még annak is melós aki jó környzetben él és jól szituált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#195) zetor2000 válasza Chaser (#194) üzenetére


zetor2000
senior tag

A gyerekes családok támogatása adófizetéshez, illetve járulékfizetéshez kötött. Ha nincs jövedelem, nincs adókedvezmény, egy jövedelemszint felett pedig járulékkötelezettség sincs... De ehhez előbb kell olyan jövedelem, amiből ADÓzik...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#196) Chaser válasza zetor2000 (#195) üzenetére


Chaser
titán

gyes, családi pótlék, nem tudom milyen néven fut, az gyerekek számának függvénye
lehet félreérthető volt, én erről beszéltem, ehhez gyereket gyártsani kell, dolgozni nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) kolopele válasza Csaber (#193) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt már hallottam az első hullám idején is, előszeretettel terjesztették ellenzéki oldalról nálunk is, miközben a fele nem volt igaz. Járványhelyzetben meg sok minden változik, ezt gondolom te is tudod.

(#198) kolopele válasza Chaser (#194) üzenetére


kolopele
nagyúr

A megélhetési szülők támogatásával mondjuk én sem értek egyet, 3 gyereknél meghúznám a határt, hajléktalan téren viszont láttam érdekes dolgokat. Nagyon szép szállót épített az önkormányzat, ennek ellenére jó ha néhányuk volt hajlandó igénybe venni, inkább folytatták az életüket a szabad ég alatt, mondván ott nem szólhat senki abba bele, mit csináljanak. Nem mindegyik akar visszatérni a normális kerékvágásba, kicsit olyan ez, mint amikor direkt olyan embereket akarok megfogadni ház körüli munkára, akikről tudom hogy nem éppen gazdagok, de valahogy a legtöbbször nem sikerül, mert annyi mindig van nekik, hogy fél napig kihúzzák egy kocsmában.

(#199) andy19770128 válasza csakos1997 (#182) üzenetére


andy19770128
aktív tag

mellő lőttél barátom a GTC 580 as 2011-12 es kártya a FX 5800 2003 as. de tévedhetek

(#200) andy19770128 válasza Csaber (#186) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ahogy mondod és ez csak a jéghegy csúcsa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.