Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

Nagyjából évente kijön egy ilyen hír, de a telefonomban még mindig Li-ion akku van, pedig nemrég vettem. Szóval hiszem, ha látom.

(#2) bambano


bambano
titán

ha kétezerszer nagyobb kapacitású lesz és ezerszer gyorsabban tölthető, akkor dupla annyi idő alatt tölthető, mint a régi :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Ruuwa válasza bambano (#2) üzenetére


Ruuwa
tag

Egye fene, kibírom ha egy héten 2 órát kell töltenem a mobilom. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#4) vhunor válasza bambano (#2) üzenetére


vhunor
őstag

:)

Az elefántcsonttoronyban dolgozó fehérköpenyesek ezeket a számokat inkább az arányok érzékeltetése miatt adják, gondolom senki nem fog felhördülni, ha öt másodperc helyett tízig vagy tizenötig, neadjisten akár 5 percig kell tölteni valamelyik aktuális fityfenét.

[ Szerkesztve ]

(#5) B1T3 válasza Tapsi (#1) üzenetére


B1T3
addikt

+1 (Nem szokásom csak plusz egyezni, de ehhez nincs mit hozzáfűznöm.)

(#6) Diocles válasza Tapsi (#1) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ez a tudományos bulvár rákfenéje. Régóta évente 2-3-szor találják meg a rák, az AIDS gyógymódját, illetve az óriás kapacitású akkumulátorokat.

(#7) n00n válasza Tapsi (#1) üzenetére


n00n
őstag

Az egy dolog, hogy laboratóriumi körülmények között működik, még át is kell ültetni a hétköznapi életbe. Az pedig idő. Pár éve még néztünk az érintőképernyős telefonál, most meg már mindenkinek az van...

(#8) b.


b.
félisten

majd kiköt a Duracell vagy az Energizer egyik eldugott páncélszekrényében kb 50 évre...
amúgy más helyeken 30x nagyobb teljesítményt írnak 1000x gyorsabb töltési idővel....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) ddekany


ddekany
veterán

"a mostaniaknál akár kétezerszer nagyobb teljesítményűek lehetnek úgy, hogy méretük a harmincadjára csökkenhet"

A teljesítmény itt kapacitás akart lenni? Mert azzal van a gond, nem a teljesítménnyel. Már telefonnál. Persze az kizárt, hogy abból 2000x-eset beletesznek 30-ad térfogatba... ezért ilyen durva fejlődés így a semmiből nem valószínű. Azaz valami nagy kamu az egész, 50x félrefordítva stb.

(#10) bambano válasza ddekany (#9) üzenetére


bambano
titán

nem teljesítménnyel meg nem kapacitással van gond, hanem fajlagos teljesítménnyel meg fajlagos kapacitással. bármekkora kapacitású mobilakksit tudnak neked csinálni, csak nem biztos, hogy fel tudod emelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) big-J válasza Tapsi (#1) üzenetére


big-J
őstag

Csatlakozom, 3-5 éve még üzemanyag cellák akarták futtatni a telefonokat hetekig-hónapokig... ehhez képest idén se változik semmi.

(#12) b.


b.
félisten

With so much power, the batteries could enable sensors or radio signals that broadcast 30 times farther, or devices 30 times smaller. The batteries are rechargeable and can charge 1,000 times faster than competing technologies – imagine juicing up a credit-card-thin phone in less than a second. In addition to consumer electronics, medical devices, lasers, sensors and other applications could see leaps forward in technology with such power sources available.

ezt ha jól értelmezem akkor azonos méretnél 30x nagyobb teljesítmény és 1000x gyorsab a töltési idő. vagy azonos teljesítménynél 1/30 méret nem ? :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Meg egy kényelmes hegesztőtrafó méretű töltőt is viszünk magunkkal hogy teledurrantsunk 3 másodperc alatt egy laptopakksit. :DDD

(#14) Ruuwa válasza osztraksajt (#13) üzenetére


Ruuwa
tag

Na igen, lehet a hálózat sem köszönné meg, ha a villanyautómat negyed óra alatt rittyentem teli. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#15) osztraksajt válasza Ruuwa (#14) üzenetére


osztraksajt
őstag

Dehogynem köszönné meg, még meg is ünnepelné hálából egy tűzijátékkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Hiftu


Hiftu
senior tag

Érdekes, a gyors töltés rákfenéjét még senki nem említette:
nagyon nagy hődisszipáció.

Erre kitalálnak valamit? Mármint elméletet a mostani elméletjük mellé.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#17) EmberXY válasza osztraksajt (#15) üzenetére


EmberXY
addikt

Pláne, ha a csodaakksi valami hiba folytán a 2000-szeres energiájával a zsebedben produkál majd tüzijátékot... :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#18) Armahun


Armahun
addikt

Gyanús ez nekem. Nagyon szeretnek mostanság féligazságokkal manipulálni.
Lehet csak azt felejtették ki a cikkből, hogy jelenleg ez -100 fokon igaz.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"... az alkalmazás módján (készülékintegráción) dolgoznak."
Egységes akkucsatlakozókat is kérünk mobilba, tabba, laptopba, etc, etc, etc! Ezt miért nem lehet meglépni? (Tudom, lenne olyan cég, akinek ez se lenne jó, de ők majd csinálnak iBattery-t........)

#14: a D*racell nyuszi milyen tempóra lenne képes ezzel??? :D

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) bambano válasza kakuk.tamas (#19) üzenetére


bambano
titán

azért nem lehet meglépni, mert minden normális akksi esetén a töltőáram a kapacitásával arányos. tehát a 100 grammos mobilodban levő akksit nem ugyanannyival kell tölteni, mint egy 3 kilós desktop replacement notebookot.

következésképp a csatlakozója is szükségképpen más. azt lenne logikus elvárni, hogy a csatlakozók darabszámát minimalizálják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) kakuk.tamas válasza bambano (#20) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amit írtál, azt tudom. Direkt szét bontottam a dolgot. Mármint, hogy a mobilokba legyen egységes (mint pl. a microUSB), a tabokban (amikben jóformán cserélni sem lehet), és a notikban.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) dabadab válasza Hiftu (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes, a gyors töltés rákfenéjét még senki nem említette:
nagyon nagy hődisszipáció.
"

LiIonnal?... Mert ott boven 99% feletti hatekonysaggal megy a toltes, szoval nem nagyon van disszipacio.

(#1) Tapsi: ez is Li-Ion. Mondjuk az ott van az aprobetuben, hogy toltesi ciklusonkent kb 5%-kal csokken a kapacitasa.

(#9) ddekany: nem, a teljesitmeny itt teljesitmeny. A kapacitasrol nem irnak semmit, csak arrol, hogy baromi nagy aramot tud leadni (meg felvenni). Szoval ettol a mobiltelefonok akksija semmivel sem lesz jobb, deviszontpeldaul az elektromos autokat ertelmes ido alatt meg lehet tankolni (ha van mogotte megfelelo infrastruktura).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) kakuk.tamas válasza dabadab (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha töltési ciklusonként esne 5%-ot, az szerintem durva lenne. Akkor elég hamar lehetne dobálni ki őket. Azért egy akksinak legalább 500 ciklust adjunk légyszi.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#24) dabadab válasza kakuk.tamas (#23) üzenetére


dabadab
titán

Nem az eredeti kapacitas 5%-at, hanem az aktualiset, persze ez sem segit tul sokat rajta, meg nem veletlen, hogy nem az a hir, hogy meg lehet venni a boltban.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) kakuk.tamas válasza dabadab (#24) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De amúgy épp ez volna a lényeg, hogy ez kapacitásba mennyit jelent.
Mert javíts(atok) ki, ha rosszul gondolom, de lehet a telefonomba egy ötezres akksi is, ha max. 3.7V-ot adhat le a telónak, és ugyanennyit is vehet fel töltés közben (mert ha többet venne fel, robbanna a technika - nem?!), ettől én még gyorsabban nem tudom feltölteni. Max. a telefonom bírja tovább.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#26) Rickazoid válasza Tapsi (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Évente? Akkor lemaradsz egy párról, én idén már olvastam vagy hármat ezzel együtt és még csak április van.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#27) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze nem egyszerű eladni a mai csúcstelefonok egynapos üzemidejét,

Ezért vettem egy régi "csúcsmobilt" 17 napos üzemidővel. :C :DDD Igaz nem mai az akku, de legalább 1 hetet még kibír 1 töltéssel, persze telefonálással sms-el együtt. :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28) Vertic válasza kakuk.tamas (#25) üzenetére


Vertic
aktív tag

A LiIon akkuk 4.2V-osak cellánként teljesen feltöltve (egy cella névleges feszültsége 3.7V - vagyis kisütés közben e körül időzik legtöbbet a feszültség, aztán 3.4V körül már illik elkezdeni feltölteni, 3.0V alatt meg meghal).
De mint tudjuk a feszültség mellett ott van az áramerősség, mint paraméter. Tehát ha pl. van egy 5000mAh-s (vagyis 5Ah-s) 1cellás 3.7V akkumulátorod, amit elkezdesz tölteni, nyilván a töltőfeszültség ugyanaz kell, hogy legyen (4.2V) viszont az áramerősség amivel töltöd, az a nem mindegy, attól függ milyen gyorsan töltöd fel. Ha pl. megküldöd 5A-el és teljesen le volt merülve, akkor kb. 1 óra feltölteni. Viszont, ha 10A-el kínálod meg, akkor már csak fél óra lesz, és így tovább. Általánosságban elmondható, hogy általában a kapacitásnak megfelelő, vagy kisebb töltőáramokat szeretik a mostani akkuk (tehát egy 5Ah-s akkut mondjuk max. 5A-el lehet tölteni a legtöbb esetben). Persze ettől is van eltérés, az rc modellezésben használt LiPo akkuk egyrészt jóval gyorsabban tudják leadni a töltést is és gyorsabb töltést is elviselnek (mondjuk akár a névleges kapacitás 5-10x-esét is elviselik, ha van olyan töltő ami le tud akkora áramot adni, tehát mondjuk 10 perc alatt feltölt), de ennek persze ára van: sokkal nagyobbnak kell lennie magának az akkunak, és általában olyan 300-400 ciklust ha kibír az már jó, cserébe nem olcsó, telefonba nem szeretnél egy ilyet belerakni. :)
Szóval ez amit most itt bejelentettek arról szól, hogy kis méretben is megküldhető iszonyat nagy töltőárammal. Mondjuk kíváncsi lennék a szükséges töltőszerkezetet ki szeretné magával cipelni, ami ezt ki is tudja szolgálni... :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#29) ttt1 válasza Sub-ZeRo (#27) üzenetére


ttt1
őstag

Én is E52-es nokiát használok telefonálásra, 3 éves aksi kapacitása semmit nem vesztett az idők folyamán 1-1,5 hetente 1x töltöm fel (napi 1 óra és kb 30 min mp3 v rádió van benne, nu meg sms) és semmi bajom nincs vele :).

(#30) Sub-ZeRo válasza ttt1 (#29) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez az enyém. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31) And válasza dabadab (#22) üzenetére


And
veterán

"LiIonnal?... Mert ott boven 99% feletti hatekonysaggal megy a toltes, szoval nem nagyon van disszipacio."
(Ez a Li-ion esetén 100%-hoz közeli hatásfok csak a töltési ("coulometrikus") hatásfokra igaz, vagyis a betöltött töltésmennyiség ekkora hányada kapható vissza belőle. Az energetikai hatásfok - mint minden létező akkufajtánál - ennél azért kisebb, lítiumionnál úgy 90% körüli, és persze soktényezős függvény. De brutál gyors, nagy áramú /azaz teljesítményű/ töltésnél - mellesleg kisütésnél is - azért csak előjön belőle némi hő. Mod.: [link].)

[ Szerkesztve ]

(#32) ddekany válasza b. (#12) üzenetére


ddekany
veterán

"ezt ha jól értelmezem akkor azonos méretnél 30x nagyobb teljesítmény és 1000x gyorsab a töltési idő"

Elég homályos az idézett mondat is, de ez valószínűleg azonos térfogat mellett 30x-os kapacitás (nem teljesítmény) akart lenni.

(#33) b. válasza ddekany (#32) üzenetére


b.
félisten

igen, valóban. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) The Borg


The Borg
csendes tag

A valós technikai szint min. 10-15 évvel jár előbbre mint amit publikálnak. Spec. alakulatok, katonaság már rég használja.Persze nem Pakisztánban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.