Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MaUser #52 üzenetére

    "A recept baromi egyszerű: átlátható és kiszámítható kormányzati munka, magas színvonalú oktatás, stb. hogy egyáltalán vonzó legyen az ország a betelepülő cégeknek és munkaerőnek."

    a kormányzati stabilitás az igen fontos, francnak sincs kedve folyamatosan követni hogy kit mennyivel lehet megkenni, aztán 4 év múlva jön a következő és más árat mond :DDD egyébként ezzel messzemenőkig bólogatni tudok, de jól láthatóan ez a keleteurópa sajátossága...

    az oktatás az egy érdekes kérdés viszont. pl amerikáról több volt csoporttárs, exmunkatárs tudott nyilatkozni, nem egy nagy mintavétel, de egészen egybevágó legalább, vannak irdatlan jó pénzes helyek, a többi egyetemen viszont nem igazán kaptak kiemelkedő tudást. összesen 5 exbme-s srác mondta hogy a gdf szintjén kapták kb az oktatást, persze itthon elájultak hogy kint végezték a sulit, és ők is szerették hogy rugalmasan vették fel az órákat, szakokat, de piacképes tudást igazából egyik se kapott saját bevallása szerint, többet ért a bme-s anyagokkal ha használni kellett. gondolom nem általános, és persze ahány suli annyi, de ettől még nem feltétlenül olyan hatalmas az oktatás a legnagyobb gazdasági hatalmak háza táján se, és itthon aki használható, minőségi tudásra szeretne szert tenni annak is van rá lehetősége...

    " Nem véletlenül nem hoz át érdemi fejlesztési központot ide sem pl. egyetlen multi sem (nem, amiket az itteni multik annak hirdetnek, azok nem azok...)."

    ez érdekes kérdés látod. igazából a fejlesztő központokat általában olyan helyen hozzák létre az igazán nagy multik, amik központi helyek, ami könnyen elérhető helyileg is, és mondjuk a nyelv nem feltétlen probléma. azért valljuk be akár csak pestre is behozna az ms egy fejlesztő irodát, és ide jönne a német, a holland, az angol, a svájci. éhen halna két nap alatt, mert a sarkon nem tudna kenyeret venni. nomeg ugye a huf nem ajró, a nagy fejlesztői központokban meg a világ minden szegletéből verbuvált népség "henyél", nem feltétlen a lokál ország gyermekei csak és kizárólag. innentől a fizetés kérdése ott annyira nem vészes, kutatás/fejlesztés vonatkozásában az úgyis a mérési hibahatár a kiadási oldalon. még ha fejlesztési kp-t is hozna ide pl maradjunk az ms-nél. jobb lenne? felvenne a mondjuk 1000 helyre 50 magyart kb... vag annyit se. aki felépíti a helyet hozzá az megszedi magát, aztán annyi. adót nem sokat hozna, tőkét nem igazán mozgatna, max a fizetéseket de más beruházást nem, nem tisztán itthonról szereznék az embereket hozzá hanem a világ minden szegletéből, ezzel nem lennénk kint, főleg hogy itthon a 10 milla focibíró országa vagyunk, és nem a 10 milla mérnöké. és szerintem nagyon szomorú világ lenne ha az lennénk.

    "Na most lehet sakkozni, hogy a parlamentben ülő, nem mondom ki miknek miért nem érdeke mindez. Inkább hagyják elmenni az értelmeseket és bedöntik szép lassan az országot és átjátsszák azoknak akik "teleszülik"..."

    ahh... most szólsz? pedig eddig mindenki azt mondta hogy kipa nagykert kéne nyissak. döntsétek már el kérlek, mert ebben az instabilitásban nem lehet élni. egyszer tenger akarunk lenni a szlovák riviérához, aztán meg ezek? jó lenne tudni hogy hajó, kipa, vagy fémlerakat, mert nem mindegy...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MaUser #87 üzenetére

    a szakbarbár képzéshez szakbarbárok kellenek akik. ammeg elég kevés, és az se fog elmenni egyetemre oktatni, mert reggel felkelés előtt keres annyit mint egy tanár egy hónapban.

    én amennyire belelátok a fejlesztésbe, kutatásba, pont az ellenkezőjét látom a te példádnak. ismerős cernben van, hát ott lokál kutatót nem igazán látsz. az egy gigaprojekt ugye...a nagyok a legjobbakat akarták mindig is, hogy éppen szerb, ukrán, magyar, usák, német vagy holland az részletkérdés. rötngen téren dettó, voltam németországban az egyik legnagyobb amcsi multinál, hát ott német szót se hallottál, sőt a munkakörök betöltéséhez még csak nem is követelmény az alap szint se. van ott is német elég, de a többség az biztos nem az

    lenne itthon is 2000 jór mérnök. de 2000 olyan mérnök, akinél nem tud jobbat összelapátolni egy multi a világból nincs. mondjuk ez továbbra is annak függvénye hogy milyen projekt, milyen kutató/fejlesztő központ és kié. attól még el tudom képzelni hogy igazad van, viszont azzal azért legyünk tisztában, hogy itthon nem annak a 2000 mérnöknek volt nehéz az élet eddig sem, és ez után se miattuk kellene változtatni. olyan képzés pedig nincs hogy mindenki a white-collar jobok közül válogasson, még a németeknél se megy, pedig ott az import jelentős részét a kétkezi munkások teszik ki.

    főleg egy ilyen országban mint a miénk nem vezetne semmi jóra a "túlképzés". versenyképesek tudunk lenni sok más területen, főleg agrár szegmensben, az egy másik kérdés hogy eu és a mindenkori kormányok "döntései" miatt már egy tacskóban CD2A3E FFFFFF 436F4D zászlós csikós foghagyma made in china, hazait meg nem kapsz. az mennyire alja már, hogy termeléssel, szállítással, ki tudja hány cég használval is olcsóbb mint a helyben megtermelt...

    összességében én azt látom hogy azoknak az országoknak "könnyű" vagy volt könnyű akiknek megvan a nyersanyag hátterük a nagy kaszához, ha dől a lé, akkor hamarabb lopják magukat degeszre, és több jut olyan projektekre, amik az országot is előbbre viszik. mondjuk pont az oroszok meg nem, de az megint más kérdés:D

    [ Szerkesztve ]

  • vittorio7

    őstag

    válasz MaUser #99 üzenetére

    "Lehet ám simán képzéssel nagyot ugrani. Japán, Taiwan, Korea, No, stb"

    Csak ez itt nem fog megvalósulni. Mert (köz)munka alapú illiberális demokráciában erre nincs szükség.

    A nyugdíjasok jelentős részét meg már nem érdekli az ország jövője, csak a saját önös érdekeik szerint szavaznak. Ebből persze egy idő után nem lesz nyugdíjuk, akkor lesz ám nagy vakaródzás...

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz MaUser #104 üzenetére

    és gtasystem.

    Ez sajnos így van. :(( Nem nagyon van mit hozzátenni.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz MaUser #87 üzenetére

    a skala szeles, nem csak "hasznalhatatlanul szeles" es "beszukult szakbarbar" van a vilagon. a megoildas pedig szerintem kozepen van.

    ja, 10 kredit fizika, 10 kredit valaszthato, 10 kredit villanyostargy ami fizikara epul, az mar egy egesz felesleges felev. 6 felevbol / 180 kreditbol az azert ugy elegge idopocsekolas. ha erdekli a diakot, majd a szabadidejeben atnezi... ahelyett, hogy a szabadidejeben kodolna, mert a toltelektargyak a szoftverfejlesztes elol veszik el az idot, "majd otthon megtanulnak programozni" cimszoval.

    elmelet meg kell, anelkul a gyakorlati megvalositas kinkeserves/lehetetlen lesz, folyamatos kerekfeltalalassal tarkitva. de gyakorlati megvalositas nelkul hogy fog a diak barmilyen erteket eloallitani?

    btw, egy teljes elmeleti algoritmus kurzus anyagat le lehet adni ket nap alatt egy msc/ma/phd kurzus kereteben (bonusz: a teljes automataelmeleten vegig lehet menni 2 ora eloadas es egy szeminarium alatt), mivel a hasznalatot addigra mindenki vagja, ezert lehet mire epiteni. (meredeken hangzik, ha nem a sajat szememmel latom en se hiszem el).

    --

    ja igen, meg mas orszagokrol: Skandinaviaban oke nem egyeterteni, ami K&F szinten mar elony, mert a process resze a dolgok megkerdojelezese. mert senki nem tevedhetetlen. ellenben pl indiaiaknal problema, hogy a szo szerinti idezessel fejezik ki a tiszteletet... ami baj lehet, mert mi van ha az idezet nem igazan helytallo?

    ja igen, Skandinaviaban nagyon afele megy minden, hogy kepezni kepezni kepezni, mert a magas eletszinvonalhoz magas hozzaadott ertek kell.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • #09819904

    törölt tag

    válasz MaUser #194 üzenetére

    Az már részletkérdés, hogy mikkel együtt vagy nélkül! A legnagyobb probléma ott van, hogy ennek az országnak munkahelyek kellenek. Nem egy remek ember - végzettségtől, bőrszíntől, vallástól függetlenül -, van akik értenek itt dolgokhoz a gyakorlatban is. Csak a sok okosság miatt nem kapnak még a kenyér csücskéből sem, hogy valamit tenni tudjanak!
    Itt már minden más fontosabb az effektív problémáktól!

    Ott volt a vörös iszap, a tiszai árvíz, az egészségügyi gebaszok és még lehetne sorolni számtalan példát. Fontosabb volt a 4-es Metró, a stadionok és megannyi más.
    Oké, valahol kellenek ezek is. De amíg szúrt, mély sebből vérzik az ország, addig egy sebtapasz nem fogja megszüntetni a fő problémát!
    És ezt mindenféle párttól függetlenül mondom. :) Még akkor is függetlenül, ha amúgy párttag és aktív politizáló emberke vagyok. :)

  • Egon

    nagyúr

    válasz MaUser #52 üzenetére

    Igazad van, azonban amit írtál, még kb. csak a fele annak, ami miatt a versenyképességünk a béka feneke alatt van.
    Vegyük hozzá a túlméretezett bürokráciát (mondjuk érdemes összehaonlítani, hogy milyen mennyiségű kötelező adatszolgáltatást kell produkálni nálunk, pl. Britanniához képest), no meg a minisztériumokban huszoniksz éve folyó (ráadásul az utóbbi években felgyorsulni látszó) kontraszelekciót - és még mindig csak a felszínt kapargattam...
    Valódi reformok nélkül, a büdös életbe' nem lesz itt előrelépés, max. egy helyben totyogás - miközben a világ vagy része (gyorsabb vagy lassabb ütemben) elhúz mellettünk.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaUser #333 üzenetére

    "a cég örömmel bizonyítja, hogy a másik leányoknak is ilyen drágán csinálják, ergo ennyibe kerül."

    Azt kell bizonyítani, hogy független cégnek mennyiért csinálják, nem az, hogy másik kapcsolt vállalatnak. Esetleg azt, hogy független cégek egymás között mennyiért csinálják.

    Az általad említett 200k EUR-os összeg, ha nem gyakran jelentkezik, nem igazán kirívó, hogy alkalmas legyen adóelkerülésre. (A cégnél ahol dolgozok, egy hónapban, ha az anyagköltségben 50k USD-s eltérés van, még csak magyarázni se kell, mert ilyen kis eltérés nem érdekel senkit.)

    Amúgy EU-n belül enyhébb a szabályozás, ott több minden meg van engedve, de nem vagyok adószakértő.

    A te eseted szerintem az a helyzet, hogy van egy projektnek egy költség kerete és azt igyekeznek maximálisan kihasználni. A célja nem az adóelkerülés.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaUser #335 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy nem állítottam, hogy nincs adóelkerülés, szóval hiába hozod a grafikonokat, hogy van, mert én is tudom és senki nem állította az ellenkezőjét.

    Hogy mit kell bizonítani? A jogosságát és hogy tényleg szükséges akkora költséggel. A cégünknek amerikai a központja és ott is folyik egy csomó fejlesztés, de gyártás értékesítés meg szerte a világban. Konkrétan teljesen jogos volt az elvárás, hogy ott is csapódjon le nyereség. Meg is volt a megfelelő módszer, az európai adóhatóságok el is fogadták, de ugyanazt az ügyletet a koreai hatóság nem látta megalapozottnak és jól meg lett büntetve a cég és a koreai leányvállalatnál nem lehetett tovább így nyereséget transzferálni a központba.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés